Autor Wątek: Waga ;>  (Przeczytany 3931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tusia94

  • Gość
Waga ;>
« dnia: Czerwiec 25, 2008, 17:03:35 pm »
Hej! Chciałabym się upewnić co do wagi mojego królika. Mam królika miniaturke (rasa: gładkowłosy) o wadze 1,7kg. Chciałabym się tylko dowiedzieć czy ta waga jest odpowiednia.  :>

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Linka

  • Gość
Waga ;>
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2008, 17:56:53 pm »
A ile królik ma miesięcy? Widziałaś jego rodziców? Czy przechodził jakieś choroby?

To też jest ważne :icon_rolleyes

tusia94

  • Gość
Waga ;>
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2008, 17:58:51 pm »
Królik ma 2 lata. a rodziców nie widziałam ;P i chory jeszcze nie był nigdy ;))

Linka

  • Gość
Waga ;>
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2008, 18:03:12 pm »
A masz zdjęcie?

Generalnie jeśli królikowi nie odstają żebra, ma apetyt, jest zdrowy to waga nie jest najważniejsza, zwłaszcza, że to pewnie "mieszaniecpospolitus" czyli nie wiadomo jaką powinien osiągnąć wagę (np. rasowe karzełki mają mieć określoną wagę, a tu nie wiadomo bo nie ma rodziców i królik jest "bez rasowcem")
Wage mysle ze ma w porzadku; dużo królik właśnie ma ok 2 kg i wyglądają dobrze.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Waga ;>
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2008, 18:04:11 pm »
Waga jest w sam raz :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

tusia94

  • Gość
Waga ;>
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2008, 18:27:24 pm »
Cytat: "bosniak"
Waga jest w sam raz  


Dzieki za odpowiedź ;) Pozdr. ;]

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Waga ;>
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2008, 18:36:08 pm »
Mój jest miniaturką i waży 1,2 kg i jego waga jest w sam raz. Waga zależy od wielkości królika, dlatego najlepiej dać zdjęcia.

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Waga ;>
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2008, 22:33:00 pm »
Moj tez mniej więcej tyle waży ile Twoj tusia94, , jest miniaturką rasy lew ( tzn. rasowy to on nie jest, ale mieszaniec lwa :P ). Swego czasu jednak wazył wiecej ok. 1,9 kg, ale było to jak dobrze pamietam jeszcze przed zmiana diety na normalną króliczą. Wedłu mnie waga Twojego jest prawidłowa, jesli to miniatura pospolita :P .
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

vanda

  • Gość
Waga ;>
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2008, 13:44:49 pm »
mam taki maly problem z moimi krolaskami. jeden wazy 2,2kg, drugi 1,6kg. jednego chcialabym troszke podtuczyc, a u drugiego przynajmniej zachowac obecna wage lub lekko odchudzic (weterynarz zalecil). nie wiem za bardzo jak to rozwiazac technicznie, zwlaszcza, ze nie maja osobnych klatek, bo w klatce nie sa w ogole zamykane - tam tylko jedza. macie jakies pomysly? :)

Sen

  • Gość
Waga ;>
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2008, 13:48:35 pm »
Karmić je osobno ;)
Tzn. Jednego na czas karmienia zamknąć w klatce, a drugiego zostawić wolno. Bo jeśli jedzą razem to niestety niejadek będzie zostawiał a ten drugi zje za niego.  Jednemu zmniejszyć ilość granulatu a drugiemu ją zwiększyć.

vanda

  • Gość
Waga ;>
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2008, 13:52:36 pm »
bede probowac, dzieki za blyskawiczna odpowiedz :) moze byc troche trudno bo niejadek papuguje wszystko co robi mala zarloczka i rzadko wskakuje do klatki kiedy nie ma tam jej :) w ogole wszystko musi robic to co ona i nawet kiedy ona sie zalatwia, to ten biegnie za nia i robi na podloge bo w kuwecie oba na raz sie nie mieszcza ;) na szczescie tylko bobkuje, z siusianiem sie jakos potrafi powstrzymac :]

Sen

  • Gość
Waga ;>
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2008, 13:56:12 pm »
Heh, ja zawsze od razu odpowiadam jak akurat jestem na forum ;) A to się papugi trafiły, nieźle ;)

kalciaa92

  • Gość
Waga ;>
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2008, 12:56:43 pm »
A królik angora siedmio miesięczn? przed wczoraj ważyłam go u weterynarza i ważyła 1,2. wszystko jest okej?