Autor Wątek: Królik atakuje i gryzie  (Przeczytany 26385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kwiatu5

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« dnia: Wrzesień 25, 2007, 22:23:06 pm »
Myślałem, że może mu to przejdzie, jednak na to się nie zanosi. Królik nie chce, żeby brać go na ręce ani żeby go dotykać. Warczy, gryzie, atakuje i drapie gdy nie ma już gdzie przede mną uciekać. Wcześniej taki nie był. Na chorego nie wygląda, bo je, i biega caly dzień. Wiecie może jak go oswoić? Dawniej był bardziej przytulny, teraz jest takim małym czarnym diabełkiem, ktorego mimo wszystko dalej bardzo lubie ;)

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2007, 08:07:17 am »
A w jakim wieku jest Tusia i jak długo ją masz??
 Prawdopodobnie dojrzewa ( a to 100% dziewczyna?? One bywają bardzo charakterne )

Warczy, gryzie, atakuje i drapie gdy nie ma już gdzie przede mną uciekać.

No wiesz  :> żywe zwierzę to nie pluszak- zapędzone " w kozi róg" po prostu walczy- broni się.... poczytaj więcej o agresywnych  zachowaniach królików

http://www.porady.kroliki.net/?p=agresja

ale też o funkcjonowaniu z DOROSłYM królikiem pod jednym dachem .
Życie jest piękne... pomimo wszystko

kwiatu5

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2007, 10:18:37 am »
tak, 100% dziewczyna.
ma juz ze 3 lata, dopiero teraz zaczelaby dojrzewac?
z reguly staram sie zapedzic ja tak zeby sama wrocila do swojej klatki (a klatka wcale nie jest mala) i to jest moja glowna metoda, bo gdybym chcial ja zlapac to jest to ciezkie do wykonania. jest szybka, skacze na pol metra w gore, nie da rady ;)

Cytuj
No wiesz :> żywe zwierzę to nie pluszak- zapędzone " w kozi róg" po prostu walczy- broni się.... poczytaj więcej o agresywnych zachowaniach królików


myslalem ze jak mnie juz dobrze zna to nie bedzie gryzc swojego pana, no ale coz..

po przeczytaniu tego artykulu juz sie chyba domyslam co moze byc powodem jej agresji. zmuszam ja poprostu zeby poznym wieczorem szla do klatki kiedy ja klade sie juz spac, od zawsze jej sie to nie podobalo, ale musialem robic to na sile. z czasem jak sie okazuje stalem sie wrogiem.
co do wkladania rak do klatki, wyczytalem ze niektore kroliki pilnuja swojego terytorium. moja tuśka faktycznie broni swojej klatki jak niepodleglosci, wszystko co wewnatrz jest jej i nikt nie ma prawa tego dotykac. :) nawet nie probuje :)

Renata

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2007, 15:27:49 pm »
O sterylce myślałeś?

kwiatu5

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2007, 15:31:02 pm »
Cytat: "Renata"
O sterylce myślałeś?

szczerze powiem, ze nie chcialem ingerowac w te sprawy,
ale jesli to moze byc przyczyna takich zachowan to mysle ze moznabyloby to rozwazyc.

Renata

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2007, 10:22:00 am »
Obniżenie poziomu chormonów powinno złagodzić charakterek - tylko koniecznie dobry wet. od królików musi to robić .

Renata

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2007, 10:24:03 am »
I daj sobie spokój z sentymentaknymi bzdurami o krzywdzeniu jej...
Taka bomba chormonalna wcale jej szczęścia nie daje  :>

Balb

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2007, 10:42:43 am »
Poza tym u niesterylizowanych samiczek czesto rozwijaja sie powazne choroby w tym nowotwory. :(

andziula

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2007, 16:54:29 pm »
Wiatm, przyłącze się do tematu bo mój Nizmo też szaleje...
Na moją mamę rzuca się jak pittbull-mimo że wcale go nie rusza. Tak troszkę złośliwie to z jego strony:) Mały terrorysta:) :diabelek
A, no i jak papierem zbieram bobki to istnej furii dostaje!!
Warcząc rozpędza się i wbija ząbki w ręce....a po wszystkim jakby nigdy nic przychodzi na pieszczoty.
Jest jakiś sposób żeby go tego oduczyć?
Kwiatu5-a może spróbuj położyć się na podłodze i poczekać aż sam do Ciebie przyjdzie. Nizmo też miał podobnie na początku ale kilka takich manewrów i mu przeszło.

Arya

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2007, 17:26:53 pm »
Doojrzewanie  :diabelek  :>
Wg. mnie najpiękniejszy okres u królika, pełno brykania, pełno go wszędzie poprostu czuć , ze ma się królika, choć chwilami kłopotliwe.
Jeśli Ci to bardzo przeszkadza to możesz go wykastrować u dobrgeo weterynarza, ale ja na Twoim miejscu porpostu bym to przeczekała.Za kilka miesięcy to minie  :rotfl2

Goś

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2008, 17:11:38 pm »
hmmm mam podobny kłopot do tego o jakim pisał kwiatu, tyle, że moja samiczka ma nie 3 lata a 4 miesiące (kupiłam w listopadzie).
Od około 2-3 tygodni jest strasznie agresywna w stosunku do mnie i innych domowników, nie wkładam już rąk do klatki choć wczesniej sama wskakiwała mi na nie, kiedy tylko chciałam ją pogłaskać na przywitanie,ba! nawet lizała. być może spowodowane jest to tym, że dostała ode mnie 2 'klapsy' właśnie za gryzienie [ nie czytałam wtedy żadnego forum, gdyż weterynarz powiedział, że nie ma w tym nic złego ;/;/;/ ] .
Wczoraj biegała za mną dosłownie wszędzie a kiedy wyszłam do kuchni czekała przy drzwiach (boi się wychodzić na kafelki, gdyż się ślizga ;-) )  - ldatego sama nie wiem czy się mnie boi czy jak to działa ?!:D
Zachowanie spowodowane jest moją wczesniejszą niewiedzą czy raczej dojrzewaniem? - dodam , że Feta ma apetyt, w klatce załatwia się w jednym miejscu - gorzej poza nią..:P

Czy sterylizacja załagodzi jej zachowanie?

Dziękuję za odpowiedź.

Gina

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2008, 19:17:42 pm »
W Twoim przypadku takie zachowanie jest spowodowane dojrzewaniem. Musisz się uzbroić w cierpliwość i przeczekać. Prawdopodobnie króliczka znów stanie się pieszczochem, może tylko trochę być terytorialna ;) A teraz nie wkładaj rąk do klatki kiedy w niej przebywa.
Nad sterylką będziesz mieć jeszcze czas by się zastanowić. Życzę cierpliwości :bukiet

orchi

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2008, 11:23:26 am »
Proszę Was, nie traktujcie sterylizacji jako leku na wszystko. Przecież to poważny zabieg i nie jest obojętny dla organizmu. Tak samo jak operacja u człowieka osłabia organizm, jest okres rekonwalescencji itp. Agresja u królików występuje z różnych powodów. Na pewno są to zwierzęta pamiętliwe. Trzeba miec do nich cierpliwość i choć są towarzyskie, są dużymi indywidualistami - nie wolno ich do niczego zmuszać. Klapsy, ganianie po domu, zapędzanie w róg, krzyki itp to powoduje strach u królika, a strach często przeradza się w agresję. Dlatego najpierw dajcie swoim królikom trochę swobody. Niech robią to, na co mają ochotę, chyba że jest to szkodliwe dla was np. pogryzione meble, obsikane dywany, strącone rzeczy z półek itp. Wtedy ograniczcie królika nieco np zamknijcie go w klatce na 3 dni - jak będzie inteligentny to zrozumie :) A sterylkę i kastrację traktujcie jako ostateczność.
Powodzenia

Goś

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2008, 11:44:57 am »
Cytat: "orchi"
Wtedy ograniczcie królika nieco np zamknijcie go w klatce na 3 dni - jak będzie inteligentny to zrozumie :) A sterylkę i kastrację traktujcie jako ostateczność.


nie napisałam, że chcę ją wysterylizowac aby załagodzić zachoanie tylko spytałam czy ona może to załagodzić, a poza tym nie wyobrażam sobie aby mój królik miał siedzieć 3 dni w klatce bez możliwości wybiegu :  | .

Marta29

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2008, 11:55:58 am »
nie wiem co robić. Moje króliczki zaczynają nawzajem się troszkę gryźć. Nie chce ich oddzielać bo to rodzeństwo. Na dodatek oba samce.
Pomocy!!!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2008, 12:51:31 pm »
Co to znaczy "troszkę gryźć"? Obawiam się, że więzy krwi nie będą miały znaczenia w obliczu króliczego dojrzewania i będzie trzeba je rozdzielić. I pomyśleć o kastracji. Nie piszesz, w jakim ucholki są wieku  :/ Podaj nam więcej informacji  :P Acha, zajrzyj do działu "Zaprzyjaźnianie" na tym forum - znajdziesz w nim mnóstwo tematów o podobnym do Twojego problemie.
Pozdrawiam  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Bubbles

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2008, 15:38:42 pm »
:heej A więc ja też mam tego typu problem ale nie mogę tego nazwać że Funfelek jest agresywny.ma ok 4 czy 5 miesiecy jest u mnie 4 tygodnie.po tygodniu juz po mnie chodził bawił sie, wąchał poprostu juz widzialam ze sie oswoil i z nowym miejscem i ze mna .Moja metoda na oswajanie byla :''nic na siłe i smakolyki''.wczoraj glaskalam go miedzy uszkami i w ewnej chwili cofnał sie i poszedł potem zaraz znowu pzyszedl i chcialam go poglaskac to zrobil maly skok przedemna i furknął czy cos takiego odgłos mały.Dzis teraz skoczył i jeszcze bardziej furknął... :wow nie wiem co sie stało moze jest zestresowany po swiętach u babci bo wujek mój go strasznie piescił... :buu a nie za badzo go chce steryzlizowac czy jak to sie nazywa:Dco mam robić? , wiem ze panikuje...?!

esculap

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2008, 15:52:11 pm »
Cytat: orchi
Proszę Was, nie traktujcie sterylizacji jako leku na wszystko.

Nie, to nie jest lek na wszystko. Obrażony królik na siłę zamykany w klatce, albo klapsowany, albo pieszczony na siłę przez obce dla niego osoby prawdopodobnie nadal będzie się tak zachowywał, aż zdobędziemy jego zaufanie od nowa.

Myślę, że nie ma recepty jak prawidłowo z królikiem postępować, bo każde zwierzę to indywidualność i każde zachowa się inaczej w identycznej sytuacji.

Ale sterylizacja u króliczki może uratować jej życie. Permanentna ruja powoduje u duużeego odsetka króliczek nowotwory dróg rodnych (dotyczy ten problem zresztą nie tylko królików).

Nadirka

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2008, 17:19:37 pm »
Królik mojej Siostry to dopiero jest łobuz - atakuje obcych jak pies, moja koleżanka jak przychodziła i on był wypuszczony z klatki to musiała wskakiwać na pufę bo on gryzł ją po nogach a jak stała na pufie to biegał w kołko pufy i furczał. Nie pozwala nikomu zbliżyć się do klatki, gryzie nawet jak daje mu się jedzonko. Nie został wykastrowany - moja siostra jest nim zachwycona i stwierdziła że nie będzie go kastrować. Po prostu ma swój charakterek, ale przychodzi wylegiwać się na jej kolanach i oglądają wspólnie telewizje;)

No coż królik nie jest psem, ma chyba bardziej podobny charakter do kota - przychodzi do człowieka kiedy mu się chce a nie kiedy człowiek;) Jest bardzo pamiętliwym stworzonkiem i nie zapomina krzywdy;) Moim zdaniem powinno sie kastrować samce tylko kiedy jest naprawdę z nimi problem albo w domku mieszka inny królik.

esculap

  • Gość
Królik atakuje i gryzie
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2008, 17:34:14 pm »
Oczywiście - samce to co innego, rui nie mają, nowotwora nie dostaną.