Autor Wątek: Przycięcie zębów trzonowych  (Przeczytany 3527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hanahan1

  • Gość
Przycięcie zębów trzonowych
« dnia: Lipiec 05, 2007, 16:01:41 pm »
Witam!
Ostatnio weterynarz powiedział, po badaniu mojego króliczka, że trzeba mu wykonać ternikowanie zębów pod narkozą, bo to trzonowce, i że najprawdopodobniej trzeba ten zabieg powtarzać co miesiąc.
Za każdy taki zabieg mam zapłacić 100zł!
Czy faktycznie to tyle kosztuje? Czy mój weterynarz ździebko nie przesadził?
Czytam teraz w necie że ternikowanie zębów u konia kosztuje 100zł!!
Mam nadzieję że ktoś przycinał zęby trzonowe królisiowi i wie ile to faktycznie kosztuje!!!
Pozdrawiam.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Przycięcie zębów trzonowych
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2007, 18:12:07 pm »
Jeju gdzies ten temat byl :hmmm Uchol nie moze byc co miesiac poddany narkozie,nie przezyje tego.Zmien weta.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

nuka

  • Gość
Przycięcie zębów trzonowych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2009, 06:59:30 am »
I znowu rozpacz. Uchatek nie przeżyje narkozy co miesiąc. A co dopiero 2 tyg. od poprzedniej? Stary temat, ale czy naprawdę aż tak wiele zmieniło się do dziś?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przycięcie zębów trzonowych
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2009, 09:13:28 am »
A ja jestem ciekawa, czy tarnikowanie zębów pod narkozą faktycznie takie drogie jest??  :wow

nuka

  • Gość
Przycięcie zębów trzonowych
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2009, 09:19:41 am »
Zależy u kogo. Nasz wet potrafi powiedzieć, aj tam to drobiazg dla dobra zwierzaka. Najwyższa kwota jaką płaciłam za tarnikowanie trzonowców i przy okazji ogólne przebadanie 50 zł.
Ale tez nasz Pan Doktor to wyjątkowy człowiek.  :lol

Nuna

  • Gość
Przycięcie zębów trzonowych
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2009, 09:21:15 am »
Niektore kroliki musza miec korekcje zebow trzonowych co dwa tygodnie pod narkoza. Jesli zastosowana jest narkoza wziewna to nie ma duzego ryzyka, jesli jest iniekcyjna moze dojsc do uszkodzenia niektorych organow np. watroby :(

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Przycięcie zębów trzonowych
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2009, 13:34:49 pm »
Cytat: "nuka"
I znowu rozpacz. Uchatek nie przeżyje narkozy co miesiąc. A co dopiero 2 tyg. od poprzedniej? Stary temat, ale czy naprawdę aż tak wiele zmieniło się do dziś?


Nukuś, tu pewnie chodzi o systematyczne comiesięczne podawanie narkozy.
W przypadku Dżekusia to jest zło konieczne, mówiłaś ze ząbki będzie miał usunięte..
(chyba że coś pokręciłam, przepraszam)
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Przycięcie zębów trzonowych
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2009, 14:49:44 pm »
Cytat: "nuka"
I znowu rozpacz. Uchatek nie przeżyje narkozy co miesiąc. A co dopiero 2 tyg. od poprzedniej?

Przeżyje. Nie panikuj i nie daj się rozpaczy  :przytul  Zęby zostaną usunięte i nie trzeba będzie przycinać co miesiąc. Będzie dobrze  :przytul

PS
Astra miała narkozę dwa dni po poprzedniej i kompletnie nic jej nie było i nie jest. Chociaż przed tą drugą prawie nic nie jadła te dwa dni.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Przycięcie zębów trzonowych
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2009, 19:56:50 pm »
A bobek miał narkozę , 2 tygodnie po kastracji i nie przeżył. Także nie można chyba tutaj określić.
SylwiaG