Autor Wątek: bez klatki  (Przeczytany 2689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kate89

  • Gość
bez klatki
« dnia: Październik 31, 2009, 10:56:26 am »
chciałabym aby mój króliś nie siedział w klatce tylko sobie latał przez cały czas po domu. w jaki sposob go tego nauczyć zeby nie sikał wszedzie gdzie popadnie ? nie wiem czy nie jest za pozno bo ma juz 1,5 roku..czasem go wypuszczam na podłoge w kuchni ale nie na długo bo zaraz zaczyna sikac i sadzić bobki

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
bez klatki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2009, 11:06:06 am »
Na naukę czystości nigdy nie jest za późno. O tym wiele razy tutaj wałkowano. To po pierwsze.
Po drugie to, że twój króliś sika gdzie popadnie to być może w ten sposób znaczy teren, to po jakimś czasie minie.
Po trzecie jesli druga powyzsza opcja nie wchodzi w gre to wyjsciem będzie kastracja.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
bez klatki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2009, 13:20:36 pm »
kate89, Kitty27 ma rację... jeśli twój króliczek rzadko wychodzi z klatki to wszystko po czym chodzi jest dla niego nowe... więc znaczy teren. to zawsze trochę trwa aż "zaznaczy wszystko". Postaw kuwetę w pomieszczeniu w którym ma biegać... obserwuj gdzie sika najczęściej- to najlepsze miejsce dla kuwety. Z innych miejsc ścieraj chusteczką siuśki i wkładaj do kuwety... powinien załapać :)

megana88

  • Gość
bez klatki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2009, 13:24:26 pm »
Karolcia miała 3 lata jak zaczęła mieszkać "bezklatkowo".Na noc ją zamykam, bo uwielbia spać ze mną w łózku, a niestety zawsze po takiej wizycie zostawia mi niespodzianki na łóżku :D a tak ja wychodzędo pracy, a Karolcia ma cały dom do dyspozycji :)

kate89

  • Gość
bez klatki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2009, 14:34:10 pm »
dzieki,popróbuje.zobaczymy co z tego wyjdzie :)

nati

  • Gość
bez klatki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2009, 18:28:50 pm »
Moja Pussy także nie ma klatki. Za to jest kartonik, w którym zawsze ma sianko, a pod ręcznikiem rozsypany jest granulat. Jest też miseczka z granulatem i wodą, zielenina. Dzięki temu, że wszystko ma w jednym miejscu nauczyła się tam siusiać. Oczywiście zdarzy się czasem, że nie zdąży ale to wyjątki ;)