Autor Wątek: bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!  (Przeczytany 10756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasik

  • Gość
Witam :(
mój króliczek nie zjadł prawie nic od pt,nie wypróznia się też,spina się aby zrobić boba,ale nie daje rady :(( masowałam mu brzuszek,jest bardzo twardy :( byłam wczoraj u weta i podał jej parafinkę i kazał karmic jogurtem naturalnym,dziś też mamy tam pójśc ale on nie wie co jej jest :(( a kici nie pomogło nadal się spina.Myślałam że ma za długie ząbki i nie może jeść i sie wypróżniać ale to nie to,niczym się też chyba nie zatruła.Jest osowiała,nie skacze,chowa się i ucieka przede mną Moja babcia która chodowała króliki.powiedziała,że jej króliki zanim miały odejsc z tego świata to potrząsały dziwnie głowką i sie drapały za uchem!!!!! i że to jest taka choroba,  czy to nie jest normalne zachowanie u króliczków??? bo moja kicia tak robi.Jak ja kupiłam nie była szczepiona,szcze piłam ja sama dostała tylko pól dawki ponieważ waga nie pozwoliła na więcej,usłyszałam że mam przyjśc za 2,3 miesiące jak bedzie wazyła 1 kg,ale nie wazyła :(( dziś znów idziemy do weta :( może ona ma robaki???/ co robić? co mysleć? błagam pomóżcie mi,niechcę tego  aby cierpiała ;((

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2007, 11:32:10 am »
kasik, prawdopodobnie króliczek ma zator ale cokolwiek by to było- jest w cięzkim stanie- koniecznie do weta idźcie- masuj brzuszek i podawaj koniecznie strzykawką wodę przegotowaną i granulat rozmoczony- królik musi jeść- choć niewielkie ilości ale musi, bo umrze!! Trzymam za Was kciuki- daj znać...
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2007, 14:28:54 pm »
Kasik tak jak pisze ci nika wyzej kroliczek jest w powaznym stanie!!!
NIe wolno podawac jogurtu naturalnego,nie podawaj mu tego!!!
Jak najszybciej idz do weta,musi dostac leki p/ wzdeciom(dlatego ma twardy brzuszek),p/bolowy i na poprawe perystaltyki jelit.Bez takich lekow kroliczek nie przezyje.
Po wizycie musisz go karmic i pic co 2 godz.Kup zupke marcgewkowa z Gerbera,taka do dzieci i powolutku wstrzykuj strzkawka bez igly z boku pyszczka.

Idz do weta i powiedz o lekoach.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kasik

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2007, 14:34:52 pm »
:) dziękuję za radę,właśnie wróciłyśmy od weta,Kicia ma cały wzdęty brzuszek,dostała kroplówkę niestety nie dożylnie,bo ma za małe uszka,tylko podskórnie,także jest nawodniona,otrzymała też mała lewatywę i udało jej się zrobić kilka malutkich kupek,poczym je zjadła :))) ma pic sok z ananasa.Podejrzenie padło na zapchane jelito z powodu kłaczków,czeka nas jutro zabieg jeśli nic się nie ruszy :( ale mam nadzieję,ze bedzie wszystko dobrze :))))))) jestem teraz taka szczęśliwa :))) heheheh polecam w olkuszu weta na ul. kościuszki :)) Usłyszałam ,że powinno się odkłaczać króliczki o czym nie wiedziałam do tej pory i że jest specjalny środek na to,no i oczywiście pomaga ten sok z świerzego ananasa :)) pozdrawiam

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2007, 14:40:01 pm »
Sok z anansa niby pomaga ale tylko ze swiezego!!!Nie pod. czasem z puszki soku!
Tak jak Ci pisalismy to zachania to zator.Nie ma takiego czegos jak odklaczenie krolika.Sa pasty ktore sa dla kotow a niekiedy podaje sie je krolikomKrolik powinien byc wyczesywany i jesc duuuzo sianka to nie dojdzie do "zapchania"

Teraz Ty karm i pod. picie bo bez Twojej opieki krolicz nie przezyje.

Czy dostal leki p/bolowe i p/wzdeciom???

Zabieg jest ostatecznoscia i rzadko go kroliki przezywaja,to b. powazny zabieg i tylko przy zapchaniu calkowitym
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kasik

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2007, 16:16:29 pm »
Tak,dostała leki przeciw bólowe i przeciw wzdęciom i nawet takie aby zabić te bakterie jakie się juz zdążyły zgromadzić.Daję jej sok ze świerzego  ananaska.Miałam właśnie na mysli tą pastę dla kotów.Ale widzę,że kicia czuje się już lepiej, robi bobki,je sianko :) Jutro pójdziemy jeszcze raz do weta na kontrolę,muszę kupić szcotke aby ja wyczesywać,bo myje sie kilkanaście jak nie kilkadziesiąt razy dziennie,choć czesto po głaskanie zdejmuję jej mnóstwo sierścii,widocznie to nie wystarcza.... pozdrawiam,dziękuję wam bardzo  :przytul

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2007, 19:09:26 pm »
Teraz nie mysl o tej pascie.Jak je to nie musisz jej karmic .Ciesze sie,ze juz robi bobki. :jupi
Nadal ja obserwuj czy je,pije i czy sa bobki.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kasik

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2007, 20:18:46 pm »
oczywiście :) non stop ją obserwuję ,już ozyła trochę po tym znieczuleniu,:( musiała je dostac aby można było podłaczyć kroplówkę,jejuu ile ona dziś przezyła :( ale juz jest lepiej zaczyna się bawić,zrywac tapety :/ ehh... i robi boki :)))) co zresztą jest najwazniejsze....poprostu cudownie :))  jednak sok z nanasa nadal jej bede podawać



DZIĘKUJĘ WAM BARDZO GDYBY NIE TO FORUM I WASZA POMOC I INFORMACJE ZAWARTE NA TEJ STRONIE NIE WIEDZIAŁAMBYM TYLU WAZNYCH RZECZY :))

SZCZEGÓLNIE DZIĘKUJĘ TOBIE RENIAW :))

kasik

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2007, 20:28:55 pm »
:( jejkuu moja kicia się chyba posikuje,przed chwilą chciałam ją zagonić do klatki i została jedna dluga plama po jej moczu :(( coo to oznacza?? za wcześnie się chyba ucieszyłam z jej sukcesu robienia bobków ;( kuźwa no... :((

bonnie_blue

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2007, 20:39:32 pm »
moze znaczy teren.
Lekarz powinien wyczuc w czasie badanie, ze boli ja pecherz. Jezeli nie wyczul to znaczy, ze nic jej nie jest :)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2007, 20:50:31 pm »
kasik co to znaczy,ze "posikuje",zesikala sie????Napisz co mialas na mysli :hmmm
Jak to zostala znieczulona do podlaczenia kroplowki :hmmm ,napewno dostala glukoze podskornie,a tym samym nawodniona,nie rozumiem jak to znieczulona :hmmm  ??
Napisz co sie dzieje
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

bonnie_blue

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2007, 20:55:08 pm »
Cytat: "reniaw"
kasik co to znaczy,ze "posikuje",zesikala sie????Napisz co mialas na mysli  

Mi sie wydaje ze moglo chodzic o znaczenie terenu. Moj czasami jak go wyganiam z balkonu to szybko ucieka i jakos tam manewruje zeby siuski zostawic :)
Oczywiscie moge sie mylic ale jesli lekarz badal krolika to musial wyczuc, ze go boli pecherz.

kasik

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2007, 21:09:26 pm »
dostała znieculenie czyli głupiego jasia:( bo nie mozna jej się było wkuć w rzyłkę na uszku,aby podłączyć kroplówkę,bo się wierciła strasznie i podskakiwała i ma małe uszka,a zrobienie tego było konieczne, i tak się nie udało :( musiała się weta wkuć podskórnie.A pisząc że się posikała miałam na myśli że w biegu do klatki sikała,tak jakby nie trzymała moczu ?? wcześniej tego nie robiła!weta powiedziała że czuje jakiś "kamień" po tym jak Kicia już się poddała i dała jej się całkowicie wybadać i kazała mi pilnować jak sika :( i do tego trze ząbkami-co również miałam obserwować! jejkuu... :(

bonnie_blue

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2007, 21:15:08 pm »
Hmmmm.
Nie wiem czy wet wyczulby kamien. Do tego w przypadku kamicy pecherz jest bardzo bolesny. Powinien nie badac jej na glupim jasiu, bo to bez sensu.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2007, 21:22:15 pm »
Po co tak meczyla ucholka :( Wystarczy jak poda sie podskurnie,wiadomo,ze dla uchola to duzy stres i bol :(
Zgrzyta zabkami??
Jak w ogole sie zachowuje??

Mnie tez sie wydaje,ze nie ma takiej mozliwosci aby "wyczuc" kamien :wow w przewodzie moczowym.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kasik

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 14, 2007, 21:26:06 pm »
Zbadała ją dokładnie wczesniej ,przed głupim jasiem,a potem jak Kicia dostała już kroplówkę i była zobojętniona na dotyk wybadała ją jeszcze raz i wtedy wyczuła to co nazwała"kamieniem"powiedziała"to coś tutaj twardego  jakby kamień" i delikatnie macała,a Kicia zaczeła w tym czasie robić kupki :)) [/b]

kasik

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 14, 2007, 21:30:53 pm »
ona chciała dobrze ,podać jej kroplówke dożylnie aby ta szybciej zaczeła działać :( jednak małe uszka i wiercace stworzonkoi,nie udało się :(   Kicia lezy sobie,boby mokre są w klatce,sika z cisnieniem węża strażackiego,ma bezbarwny mocz,skubie trochę sianka,jednak znów jest osowiała,pewnie wymęczyły ją te dzisiejsze stresy.Najważniejsze że są bobki,ząbkami zgrzyta nadal,w sumie chyba zawsze tak robiła,ale cały czas myslałam,ż epoprostu sobie coś je :(

bonnie_blue

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 14, 2007, 21:32:00 pm »
Moj mial kamien wielkosci polowy swojej nerki i lekarz nie byl w stanie go wymacac. Moze poczula bobki w jelitkach

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 14, 2007, 21:41:18 pm »
To co wyczula to nie kamien tylko pewnie zator ,tzn.,kula z polknietej siersci"moj wet. tez niby potrafil to wyczuc.Kamien nie jest taki wielki aby recznie go wyczuc :wow

Nie chce Cie straszyc ale jak ucholinka znow jest osowiala to nie jest dobrze.Zgrzyta zabkami z bolu.Przestal dzialac lek p/bolowy.Kiedy idziesz do weta po leki??

Co to znaczy,ze sika z cisnieniem weza???caly czas sika????Moze ona rzeczywiscie ma teraz cos z ukl. moczowym :(

Ma rozumiec,ze bobki sa ??

W jakim wieku jest Twoj uchol???

Cos nie ma zaufania do Twego wet(po tym co pisalas).,ale pewnie nie ma u Ciebie innego kroliczego?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

bonnie_blue

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 14, 2007, 21:49:31 pm »
Cytat: "reniaw"
Cos nie ma zaufania do Twego wet(po tym co pisalas).,ale pewnie nie ma u Ciebie innego kroliczego?

Ja tak samo  :/
Z tym sikaniem to moze chodzic o to ze duzo sika co jest calkowicie normalne po kroplowce.
Moze dlatego zsikala sie po za kuweta.

kasik

  • Gość
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 14, 2007, 21:57:31 pm »
babki są,idziemy jutro z samego rańca,ciśnienie z jakim oddaje mocz jest bardzo duże z tego co słyszę,nie sika sobie spokojnie jak zawsze tylko leje wręcz,to pewnie po kroplówce macie racje.Kicia ma ponad rok,waży ponad kilogram

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
bark jedzenia,brak wyprózniania się od 3 dni ;((( POMOCY!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 19, 2007, 22:12:51 pm »
kasik i co z ucholkiem?Nic sie nie oddzywsz :(
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein