Autor Wątek: Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?  (Przeczytany 13038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tepe

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2006, 14:45:25 pm »
cześć Anulka, no to wszystko powinno być w porządku skoro je, pije z butelki i normalnie się załatwia. Daj znać czy zmiana ściółki pomogła :)

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2006, 16:27:01 pm »
hej, zmienilam ściólke Buńce, iniestety dalej kicha, już wybraa ten drugi antybiotyk, i nic sie nie zmieniło, wode daam w miseczce, ale nie chce z niej pic, tylko wieczorem macza dziób tam, sorki, pije ale mało.

tepe

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 11, 2006, 23:23:42 pm »
Mam pytanie: czy Buńka ma jakąś wydzielinę z nosa czy tylko tak kicha że tak powiem na sucho? Bo jeżeli nic takiego groźnego nie widać to czasami trzeba po prostu dać spokój i poczekać. Kichanie potrafi samo ustąpić
Jeśli je wilgotne pokarmy to nie będzie dużo piła, to akurat normalne. Najważniejsze jest to żeby jadła piła i brykała i oczywiście zostawiała góry bobków. Lekarz nie stwierdził niczego nieprawidłowego z ząbkami, czy czegoś w płucach?

Offline mcda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 12, 2006, 08:58:02 am »
Ja myślę że na to kichanie to wymaz powinien być zrobiony... My zrobiliśmy - wykazał gronkowca w nosku... i wtedy można było skutecnzie zacząć małego leczyć

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2006, 12:06:18 pm »
hej, no ma jakas wydzieline, ale moj wwet nic na to nie poradził, żadnego wymazu nie zrobił. i nie wiem, czy nie zmienić weta, ale mam godzine jazdy do innego.

tepe

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 13, 2006, 22:58:33 pm »
Wiesz co można spróbować? inhalacji z szałwii - nawet jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi bo króliki mogą nawet jeść szałwię. Kup salviasept i w pomieszczeniu gdzie jest Buńka postaw naczynie z b. gorącą wodą - w bezpiecznym miejscu - i wlej ok. 40 kropli salviaseptu na jakieś pół litra. to ma bardzo silny zapach więc nie trzymaj Buńki tuż nad naczyniem ale w pobliżu, tak żeby wdychała ale że tak powiem z dystansu.  Powtarzaj tak przez kilka dni. Mojemu małemu pomogło. Tylko bądź ostrożna żeby nikt, a przede wszystkim Buńka nie zepchnęła tego naczynia i nie poparzyła się. Jeśli masz możliwość to możesz też postrać się o szałwię do jedzenia, tyle tylko że nie ma gwarancji czy będzie smakować. wymaz z nosa byłby b. dobrą rzeczą, bo wiadomo byłoby jakie bakterie są w nosku, pytanie tylko czy ten drugi wet by to zrobił?
Jeśli wydzielina z noska jest przezroczysta a nie np. biała to może to być po prostu rodzaj alergii, niekoniecznie bakterie. W takim przypadku trzeba byłoby zgadnąć na co i usunąc to co powoduje. Dobrze że usunęłaś trociny. to nie jest najlepsze podłoże i w dodatku pylące mogło podrażnić drogi oddechowe, a to tak raz dwa trzy też nie przechodzi. Może oczywiście być i inny powód kichania tak jak mówisz.

Maja

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 14, 2006, 12:24:27 pm »
Możesz także zadzwonić do jednego z polecanych na stronie wetów, albo napisać maila. Może coś podpowie "na odległość"

Offline mcda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 14, 2006, 14:27:55 pm »
Nasze inhalacje byly zlozone: kora wierzby, guz brzozy, septosan, inhalol i sol do inhalacji... wszystko gotowalam prze zpare minut potem stawialam kolo klatki w ktorej zamkniety byl krolis zakrywalam na kilka nascie minut i tak dwa razy dziennie...
Maluszke zawsze ladnie sie po tym wysmarkiwal a wydzielina sie zmienjszala... choc to nie roziwazywalo problemu to bardzo maluszkowi ulatiwalo zycie... lzej bylo mu oddychac i oczyszal sobie od razu nosek...

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 14, 2006, 15:50:07 pm »
dzieki, za rady, wypróbuje, ale nie obiecuje,z e napewno, bo czasami nie mam czasu, ale postaram sie, a do weta udam sie w tym tygodni co bedzie.
ozdrawim.

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 19, 2006, 11:33:55 am »
witajcie zauważylam u Buńki jeszcze inne objawy, ze siedzi koło poidelka caly czas, to jeszcze jak zaczyna kichac, to leci do poidelka, i siedzi z nim w mordzie, ale tez jak miala wode w misce, to też zaczela siedzieć przy tej misce caly czas, nie wiem co jej jest.:(

goska82

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 19, 2006, 12:24:26 pm »
Radzę zmienić weta. Czasami warto poświęcić więcej kilometrów dla dobra zwierzątka. Może coś mu stanęło w gardełku np. włos i to mu przeszkadza. Trzymam kciuki za Twojego króliczka

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2006, 20:24:07 pm »
niestety mojemu kroliczkowi nie przezło, a niestety nie mam czasu biegac po wecie co tydzien, zresztą nie mam tyle kasy, by oc tydzien wydawac ok.50zł.:(
Nie wiem chyba bede zmuszona ja oddac, niestety czas, mi nie pozwala sie nią chorutką zajmowac 24 h na dobe, no coż niestety.....