Autor Wątek: Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?  (Przeczytany 13713 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« dnia: Kwiecień 28, 2006, 16:24:48 pm »
Witam, czy to ejst normalne, by królik siedzial 24 godziny nadobeprzy poidelku? zauwazylam,z e czasami trzyma tenetal w pyszczku, i tak siedzi. zy to jest normalne? Kroliczek jest chory, kicha, i zauwazylam,z e wogole nie e sana. i niewiemo z tym zrobic.bylam u weta, i powiedzial, zenie wiem dlaczgo Buńka nie je sian.
czy ktoś mże mi pomóc? chociaz powiezeić, jak zrobić, by je zazela jesc?
prosze o jakąs pomc!!!!

EMilK@

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2006, 16:29:32 pm »
To dziwne że twój króliczek siedzi na okrągło przy poidełku . niestety nie jestem expertem inie moge ci nic poradzić

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2006, 16:34:01 pm »
szkoda, wiem, ze to dziwne, aleco ja moge, przeciez wody nie moge jej zabrac,bo to nie giczne.:(
nie wiem co sie z nią dzieje, no i to kichanie:(

anUSZka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2006, 18:08:35 pm »
Czy weterynarz leczy kroliczka na to kichanie?

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2006, 18:37:01 pm »
anuszka, ja tez naisalam posta w w temacie o kichaniu, wiec odpowieadam, zę ejst eczony.

Maja

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2006, 22:05:00 pm »
może poidlo się zacieło i siedząc przy nim chce ci zasygnalizować, że jest spragniony?moj tak robił. zmienilam poidlo na miskę

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2006, 08:36:39 am »
nie, poidełko jest odetkane, i działa poprawnie, bo zawsze sprawdza mój narzeczony, czy jest wszystko ok.

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2006, 08:36:54 am »
nie, poidełko jest odetkane, i działa poprawnie, bo zawsze sprawdza mój narzeczony, czy jest wszystko ok.

Katasza

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2006, 09:09:50 am »
wzmorzone pragnienie moze byc obajwiem chorobowym, np. cukrzycy o ile dobrze pamietam. warto zwrocic na to uwage wetowi i zrobic konkretne badania krwi i moczu krolika.

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2006, 09:13:07 am »
Mówilam to mojemu wetowi, ale on stwierzil,ze nie wie dlaczego tak jest i nic wiecej na en emat nie powiedział. al od czego cukrzyca u królikow?
przeciez onaje t c powinna? no proczsiana, bo go niechce jesć od kilku m-cy.:(

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2006, 11:16:15 am »
moze jest rzeczywiscie chory  jak nie je siana,ktore jest b. potrzebne do prawidlowego  funkcjonowania przewodu pokarmowego.Siana nie je zupelnie nic???A bobki sa??W pierwszym poscie napisalas ze kroliczek jest chory :( ,leczysz go?Moze on nic nie chce jesc :buu
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2006, 11:29:10 am »
tak jest chory, zewzględu  nate katar. i jest na niego leczony, antybitykiem. napoczatku jak siana nie jadą, to nic nie chcaa jeśc, bylam z nia u weta, to al wode jej awac, bo powiedzial, ze ma zapchane jelita, teraz je wszytko, i bobki sa, ae siana jak nie jadla tak nie je. i nie wiem czemu? a glodwki nie bede robic, bo uż robowalam, to nie jadla wcale siana.
nie wiem co jej est.:(

tepe

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2006, 12:47:35 pm »
Anulka postaw mu wodę w miseczce, może będzie mu łatwiej pić i powiedz czy je np. swój granulat, warzywa czy zieleninkę którą mu dajesz? Bo jeśli tak to wszystko w porządku. Jeśli nie ma akurat apetytu tylko na sianko to nic nie szkodzi, może siano mu nie odpowiada. Trzymasz go zamkniętego w klatce? ponieważ biedactwo kicha, dobrze byłoby gdyby mógł sobie pobiegać, ruch pomaga przy drogach oddechowych. Nie ma nic uczulającego w jego pomieszczeniu? nie śpi np. na sosnowych wiórach?

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2006, 13:08:14 pm »
no wiec tak: je wzystko, czliswoj ganulat(tzn. wybiera to co lubi), zielone, warzywa i woce, aesian nie je.spi na trocinach, kupowanych rzezemnie w zoologicznym. raczej nie a nic uczulajacego w pomieszczeniu, bo króliczka spi w klatce wnaszym pokoju. a co do biegania, to owszem, biega, ale tylkowtedy dy estm wdomu, bo jk jestm wpracy, to nie a kto pilnowąc jej, bo mm jeszcze w domu kotkę.

tepe

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2006, 13:25:30 pm »
wiesz co - wywal te trociny i daj króliczkowi inną ściółkę np. sianko do spania w pudełku czy w kąciku w którym śpi, albo jakieś miękkie szmatki tylko takie o które nie będzie zaczepiać, a tam gdzie robi siusiu  postaraj się o np. drewniany żwirek. Trociny mogą być powodem kłopotów twojego maleństwa. Jeśli ją puszczasz jak jesteś w domu to w porządku, bo musi biegać, a siankiem się nie martw - może jak gdzieś zdobędziesz inne zacznie je jeść albo będzie sobie podgryzać jak będzie na nim spała. Jeśli wszystko je normalnie i załatwia się nie ma powodu do zmartwień. Króliki tak samo jak my mają swoje zdanie na temat różnych rzeczy do jedzenia - raz lubią raz nie, i są przecież takie rzeczy ktorych w ogóle nie chcą jeść chociaż inne króliki to jedzą. Nam też się zmienia "widzimisie" i apetyt na to co byśmy akurat zjedli. Myślę, że jak usuniesz trociny to króliczek powinien poczuć się lepiej i może przestanie kichać na dobre. Warto spróbować :)

tepe

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 29, 2006, 13:29:30 pm »
A! i jeszcze - próbowałaś dać wody w miseczce? pije z niej? tzn. czy wygląda na to że jest spragniony czyli zabiera się błyskawicznie do picia?

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 29, 2006, 13:46:39 pm »
ok, sprobuje z tym sianem, jak skncza mi sie trociny, a z woda w misezce jeszcze nie probowalam, ale skończy jej antybiotyk, ktory musz jj wc do wody, ponieważ jak ma on pomóc, to szkoda, by ten lek, wylala.
ok, dzieki za rade.:)
zobaczymy, co to da.

Maja

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 29, 2006, 14:55:53 pm »
a jaki dajesz granulat? ile w nim włókna? bo jego brak, spowodowany nie jedzeniem sianka, można jako tako uzupełnić włóknem z granulatu

tepe

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2006, 15:25:25 pm »
Daj króliczkowi trochę wody w miseczce na próbę. wypija wszystką wodę z pojnika z lekarstwem? trochę dziwne że siedzi akurat pod pojnikiem czy wręcz z nim przysypia, chyba że już to minęło, to wszystko ok

Anulka

  • Gość
Czemu mój kroliczek siedzi 24 godziny na dobe przy poidełku?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 30, 2006, 15:25:48 pm »
witajcie, nie moglam wczesniej, bo bylam w pracy  dałam Buńce wode w miseczce, i nie hce zniej wogóle pić. a granulat kupje w zoologicznym na wage.
pozdrawiam.