Autor Wątek: czy to normalne?  (Przeczytany 15872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

donagd

  • Gość
czy to normalne?
« dnia: Kwiecień 14, 2006, 16:43:38 pm »
mam dwa króliczki jeen ok 5 m-cy ,a mniejszy ok2-3 mcy.czy to normalne ze ten większy <atakuje>--- tego małego?? ten mniejszy to chyba dziewczynka ,a wiekszy chłopak.proszę o odp  .

Maja

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2006, 23:06:43 pm »
może to walka o terytorium? wkoncu sa w okresie dojrzewania...

donagd

  • Gość
hmm
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2006, 08:13:47 am »
ale to niewyglada jak walka tylko jak by ten wiekszy chciał małe króliczki robic ;/
 :hmmm

Maja

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2006, 12:20:46 pm »
aaaaaa no to inna sprawa! biorąc pod uwagę, że samiec ma 5 miesięcy i wiosna idzie... moglo mu się zebrać na migdalenie! :rotfl2  a czy któreś z nich jest wykastrowane? bo jeżeli nie to jest problem

donagd

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2006, 17:45:14 pm »
ten wiekszy co tego małego (atakuje)  :/  to niejest,,,ale mam zamiar w najbliższym czasie to zrobic...a ten mały to dziewczynka chyba tak mi sie wydaje...wiec i tak musze jeszcze poczekac. :oh:

Maja

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2006, 18:05:31 pm »
a mniejszy jest po zabiegu? bo jezeli chociaz jeden z nich to nie ma powodu do zmartwień. a po czym poznajesz że mniejszy to samiczka?

Hania

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2006, 18:20:10 pm »
no to jak najszybciej wykastrowac tego "duzego" bo nie da zyc temu drugiemu. poza tym moze sie tak zdarzyc ze jezeli ten drugi okaze sie samiczka to bedziesz miala mila(albo nie mila)niespodzianke  :D

donagd

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2006, 19:17:51 pm »
ten mały to taka przylepa kochana jest.a gdzies czytałam ze samiczki takie są.ale pewnosci niemam...duzego musze jak najszyciej wykastrowac....mysle ze w tym lub nastepnym miesiacu jak fundusze bedą :)

Maja

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2006, 19:41:54 pm »
z opowieści wiem, że to właśnie samce są bardziej przymilne a królinki to małe indywidualistki! poczekaj jeszcze z miesiąc, idź do weta a napewno się dowiesz jaka płeć!

Katasza

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2006, 19:47:15 pm »
jesli duzy to samiec i atakuje "w ten sposob" mala, ktora podobno jest samica, to je rozdziel. samiec najwyrazniej dojrzal i zabralo mu sie na amory. samica moze w tym wieku zajsc w ciaze i moze urodzic kroliczki a to jest nienajlepsze rozwiazanie. juz i tak jest problem z niechcianymi krolikami. poza tym kastracja to jedyne rozwiazanie na dluzsza mete. od momentu kastracji samiec moze jeszcze jakis czas przejawiac wszystkie te zachowania ktore wystapily przed kastracja, hormony musza sie wyciszyc.
co do bycia przymilasem, nie ma w sumie reguly zadnej. moja Popilka to panienka z charakterem ale pieszczoty uwielbia, nawet wtedy kiedy ja mam na to ochote, Rudy zas przyjdzie tylko wtedy kiedy on chce.
i jeszcze jedno....czekanie tak jak doradzasz Maju w tym przypadku nie jest dobrym wyjsciem. z wyzej wymienionych powodow.

donagd

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2006, 19:56:57 pm »
króliczki sa w oddzielnych klatkach a puszam je po  pokoju osobno.mały ciagle siedzi pod klatka wiekszego....wiekszego jak najszybciej postaram sie wykastrowac..a z mniejszym poczekam kilka miesiecy. czy mogli byscie dac mi nr gg,,,.mam jeszcze kulka pytan i bedzie mi łatwiej dziekuje

Maja

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2006, 20:09:30 pm »
pewnie,zdecydowanie popieram akcje rozdzielania, nawet jezeli maly król nie okaże się samiczką, bo przecież nie mogą się tak tarmosić. czekanie było podpowiedzią co do rozpoznania płci :icon_wink

Katasza

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 16, 2006, 20:36:11 pm »
no, super, ze kroliczki w odzielnych klatkach. teraz obserwuj mala, zachodzi ryzyko ze to samiczka, a on ja zdazyl napasc (mam racje?). ja najpierw dostalam Popilke, miala ok. piec miesiecy jak dolaczyl Rudas. w celach zaprzyjazniania biegaly razem, choc mieszkaly w osobnych klatkach. Rudas mial trzy miesiace i juz wtedy zaczynal molestwoac Popilke. doszlo u malej do ciazy urojonej, co zadecydowalo o przyspieszonej kastracji. niestety, moj blad. moglam czekac az ja wykastruje i dopiero wtedy... ciaza urojona jest grozna dla samiczek z wielu powodow, moze grozic nawet ropomaciczem. dlatego obserwuj domniemana panienke.

donagd

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2006, 20:48:15 pm »
ale ta <napaśc>  :/ trwała kilka sekund minutke wiec raczej do niczego niedoszło bo odrazu wkroczyłam i teraz bawią sie osobno :) jak jedno biega to drugie siedzi w klatce :)

anUSZka

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 18, 2006, 21:03:15 pm »
Krolik moze zaplodnic w kilka sekund, wiec taka "sekundka" wystarczy ;)

Dobrze Ci dziewczyny poradzily z rozdzieleniem, bo samiczki dojrzewaja strasznie szybko. Kastrowac samca mozna, jak skonczy 6 m-cy (to juz bezpieczne i wszystko powinno byc uksztaltowane), sterylizacje w tym samym wieku, ale ze dziewczynka mlodsza, to trzeba dluzej czekac. Pamietaj, ze po kastracji jeszcze miesiac samiec moze zaplodnic (nie zarty, zdarzalo sie w schroniskach, gdzies z nasieniowodach chyba trzymaja spadochroniarzy  :oh: ), wiec jeszcze potem przez miesiac nie puszczaj ich razem ani na chwilke...

to ktore z nich to tuptus, a ktore Puszek?

donagd

  • Gość
:)
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 18, 2006, 21:45:51 pm »
puszek to ten na zdjęciu a tuptuś to ta chyba dziewczyna :) tu  jet jej foto.
 
http://tuptus41.pupile.com/        ale on tylko na nią wskoczył to odrazu ją zabrałam..mam nadzieje ze nieudało sie to w kilka sekund może dwie były ;(

Offline Juwenta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
czy to normalne?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 14, 2006, 02:55:15 am »
ooo to ja mam podobną sytuacje! król ma ok. roku  a królica może z miesiąc. Biegają razem i mała przesiaduje też często u króla ale jakoś nie zauważyłam żeby był nią jakoś szczególnie zainteresowany  :hmmm  pod względem amorów.  Jedynie często leżą obok siebie albo mała  położy łebek na nim i się przytulają  :przytul  słodziusio to wygląda  :zakochany:  
Ale na noc je rozdzielam bo król nie jest kastrowany   :nie_wiem

donagd

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 14, 2006, 10:04:12 am »
witam.z tego co mi wiadomo to  już nawet mała samiczka może zajsc w ciąze  :hmmm dlatego ja nieryzykowałam i wykastrowałam samca.masz race wystarczy kilka sekund nieuwagi i rodzinka się powiększy

Offline Juwenta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
czy to normalne?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 14, 2006, 17:26:45 pm »
No właśnie ja też mam zamiar wykastrować  króla, ale wciąż z tym zwlekam, bo boje się że coś pójdzie nie tak i będzie moja wina :( nie wybaczyłabym sobie tego   :urazony: placzek

Maja

  • Gość
czy to normalne?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 14, 2006, 17:53:35 pm »
nie martw się na zapas ;) kastracja jest bezpieczniejsza od sterylki więc jest mniejsza szansa na niepowodzenie :)