Autor Wątek: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)  (Przeczytany 26116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 12, 2012, 12:09:43 pm »
Wszystko się udało?...

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 14, 2012, 11:22:59 am »
Tak, Liv przeszła zabieg bezproblemowo. Przy okazji została wysterylizowana. Czuje się dobrze.

Bert ma ponownie zęby do korekty:(

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 14, 2012, 13:06:03 pm »
Bertowi bardzo szybko rosna zeby. O ile gorne siekacze wygladaja w porzadku o tyle dolne sa nierowne. Jeden rosnie szybciej, drugi wolniej? Nie wiem, ale zdjecie zabkow poszlo do klary703 i zobaczymy jaka bedzie decyzja.

Chlopak dostal druga zewnetrzna kuwete, bo upatrzyl sobie jedno miejsce do zalatwiania sie  :zonka: W rogu na dywanie. Ale od kiedy jest tam druga kuweta, to bobki i siku laduje w niej i w tej drugiej w klatce.

Rano robi takie piruety i ewolucje w powietrzu, ze nie moge sie nie smiac jak go widze  :lol

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 14, 2012, 13:39:15 pm »
Bertowi bardzo szybko rosna zeby. O ile gorne siekacze wygladaja w porzadku o tyle dolne sa nierowne. Jeden rosnie szybciej, drugi wolniej?

Miśka też ma krzywy zgryz i siekacze przycinam co 4-5 dni. Sama. Trzeba to robić, bo inaczej spaprze sobie cały zgryz, a trzonowce skorygować to już kłopot i ryzyko.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 14, 2012, 13:47:24 pm »
Tak, zdaje sobie sprawe, ze trzonowce to juz robota dla profesjonalisty. Z reszta samemu, bez sprzetu, nawet nie da sie obejrzec tylnych zebow.
Przycinanie siekaczy jest trudne? Mam taka gilotynke to pazurkow dokladnie taka jak tutaj:
http://www.tiierisch.de/produkt/krallenzange-de-luxe-fuer-haustiere?ref=shopwahl
Nadaje sie, czy nie bardzo? I czy na poczatek moze lepiej wybrac sie do weta i zobaczyc jak on to robi?
Decyzja i tak bedzie nalezec do posrednika adopcyjnego kto i kiedy skoryguje siekacze, ale pytam sie tak dla wlasnej wiedzy :)

sonia

  • Gość
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 14, 2012, 14:00:55 pm »
Przycinanie siekaczy jest trudne?
Balabym sie sama zeby przycinac.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 14, 2012, 14:12:30 pm »
Przycinanie siekaczy jest trudne? Mam taka gilotynke to pazurkow dokladnie taka jak tutaj:
http://www.tiierisch.de/produkt/krallenzange-de-luxe-fuer-haustiere?ref=shopwahl
Nadaje sie, czy nie bardzo? I czy na poczatek moze lepiej wybrac sie do weta i zobaczyc jak on to robi?
Decyzja i tak bedzie nalezec do posrednika adopcyjnego kto i kiedy skoryguje siekacze, ale pytam sie tak dla wlasnej wiedzy

Nie jest. Robi się trudne, jak zabierze się najpierw za to wet sadysta - jak to było w moim przypadku. Tak obcinał zęby, że królik mi mało na zawał nie zszedł. Obcinałam latami taką gilotynką, nadaje się, choć teraz przerzuciłam  się na zakrzywione cążki DoggyMan

Wsadzasz zęby w oczko gilotynki - cążki trzymasz na wprost, jak chwytałam gilotynką bokiem, to potrafiła krzywo ułamać drugi ząbek - mocno naciskasz i sprawdzasz, ile brakuje do tego, by zęby się nie stykały. Jak się ma królika w domu dla porównania, to widać, że prawidłowe zęby mają tak z 5 mm (a wet mi obcinał na prawie 10 i król ledwo szczęką memlał :/).

Królik ma 6 siekaczy - 2 na dole i 4 na górze (dwa z frontu i 2 kołki od tyłu). Jak mu się dolne zęby nie łapią między te górne, to się nie ścierają i przerastają. Dlatego przy wadzie zgryzu trzeba przycinać tak, żeby królik miał szansę trochę je ścierać - z przerwą między siekaczami. Podawać dużo twardego, jedzenie pocięte w słupki - to będzie je w stanie samodzielnie jeść i chwytać siekaczami. Miśka nawet okorowuje gałązki :P Ale dla niej przynoszę takie cienkie, zjada je w całości korygując sobie trzonowce przy okazji.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 14, 2012, 15:32:08 pm »
Bert akurat ma przodozgryz, tak jak to bylo widac na pierwszej stronie (jedno z pierwszych zdjec).

Eni: Czyli mowisz, ze dolne i gorne siekacze maja sie nie stykac?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 14, 2012, 18:25:15 pm »
Jak ma wadę zgryzu, to tak je trzeba skracać. Jak będą się stykać od razu,to będą rozpierać szczękę i uniemożliwiać gryzienie oraz ścieranie trzonowców.
Zdjęcie z przerośniętymi zębami nie zawsze oddaje obraz wady, bo król z zębami 1/1 też tak często przesunie żuchwę, że mu dół do przodu pójdzie- inaczej porani podniebienie.
 Obcina się górę i dół. Górę poniżej kołków (których nie ruszamy)- widać je z poku po odsunięciu warg, dół zwykle mocniej. Tak,by mędzy górą a dołem była przerwa 1-2 mm.

U mnie, przy częstym skracaniu zęby zmienily ułoźenie z przodozgryzu na stykanie się.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 17, 2012, 17:22:46 pm »
Do podsumowania wątku dołączam też króliczki imieniem Mała.
I dziękuję wszystkim za wpłaty na leczenie Liv, Berta, Zory i Małej.

P. Jarosławowi P. z Łodzi
P. Joannie C. z Poznania
P. Monice G. z Łogów
P. Patrycji I. z Świdwin
P. Monice K. z Wrocławia

Razem uzbieraliśmy : 540 zł :bunny: :bunny: :bunny:
Faktury na dzień dzisiejszy wystawione są na kwotę 635 zł, za korektę zębów Berta, zabiegi Liv i Zory, sterylizację Małej.
Bardzo dziękujemy!!!
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 17:30:46 pm wysłana przez klara703 »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 17, 2012, 18:50:30 pm »
Fajnie, że udało się sporo zebrać - za mało, ale gros kwoty zebrane :). Głaski dla maluszków kochanych :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 03, 2012, 11:19:44 am »
Piękne króliczki proszą o dobre domki!  :bunny: :bunny: :bunny:
Kto przygarnie uratowanego przez wężem królaska?  :heart

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 07, 2012, 18:33:47 pm »
co słychać u króli ?
ktoś z prowadzących dt coś nam napisze?
 :lol
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 08, 2012, 18:56:49 pm »
Napiszę o Bercie albo raczej Dziubku, czy też Filipku, bo tak jest w domu nazywany  :lol Jest nieśmiałym króliczkiem. Na początku bał się każdego najmniejszego ruchu i uciekał, a teraz już nie ucieka tak od razu, ale jak się bardzo powoli podchodzi, to nawet można pogłaskać. Generalnie boi się człowieka, ale jak się nie ruszam, to podchodzi, obwąchuje mnie i liże po rękach, nogawkach, skarpetkach  :bunny:
Rano robi nieziemskie piruety. Kica do przedpokoju, ustawia się w najdalszym kącie i w 3 susach wkicowuje do pokoju. To są takie mega susy - wysokie i dalekie, jakby ćwiczył trójskok :mhihi Potem jest tzw. rodeo, czyli przypadkowe kicanie z potrząsaniem to główką, to dupeczką i jeszcze z jednoczesnym obracaniem się wokoło.
Wieczorem staram się go brać i głaskać, bo generalnie lubi być głaskany. Zgrzyta wtedy ząbkami i mruży oczy, ale trzeba go złapać i samemu zacząć go głaskać.
Upodobał sobie róg w pokoju i tam załatwiał się uparcie, więc postawiłam mu tam drugą kuwetę i teraz nie ma problemu, bo się załatwia do kuwety, a drugą ma w klatce, ale tamta jest rzadko używana. Preferuje tą zewnętrzną.
Ząbki mu rosną dość szybko, a przez przodozgryz nie ściera ich prawidłowo, więc raz na jakiś czas mu podcinam siekacze i jest git. Wydaje mi się, że przytyło mu się, bo zrobił się taki kulisty  :lol A może to futerko mu się napuszyło  :diabelek
Jest przekochany.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 10, 2012, 21:39:56 pm »
kto pokocha Bercika ?
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 10, 2012, 22:08:16 pm »
To są takie mega susy - wysokie i dalekie, jakby ćwiczył trójskok  Potem jest tzw. rodeo, czyli przypadkowe kicanie z potrząsaniem to główką, to dupeczką i jeszcze z jednoczesnym obracaniem się wokoło.
Wesołek z Bercika, vel Dziubka :) Głaseczki ślemy dla pięknoty i życzymy DS jak najszybciej :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 11, 2012, 10:51:33 am »
Bercik się socjalizuje coraz bardziej. Rano gryzie klatkę, żeby mnie obudzić i żebym go wypuściła na poranne hasanie. Jak się wyhasa wskakuje na moje łóżko, ale robi to tak wysoko, że mam wrażenie, że królik spadł mi z nieba  :mhihi Potem myje mi twarz łącznie z powiekami, rzęsami  :diabelek A potem ja już mogę go chwilę pogłaskać, ale nie za długo, bo musi dalej lecieć  :piesek:
Gdy widzi, że zbieram się już do wyjścia do pracy, to sam wskakuje do klatki  :brawo:

I kilka fotek:







« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2012, 11:39:16 am wysłana przez Króla »

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 08, 2012, 07:48:08 am »
Liv to wobec ludzi mały dzikusek, panicznie bojący się psów, natomiast sama w sobie tryska radością życia, lubi zwiedzać i poznawać, a gdy dopadnie Hermionę, to czasem nawet sprowokować bójkę :szerm:
Zora jest bardziej pewną siebie babeczką, obie lubią spacerować, ale jak najdalej ode mnie i psiaków. Z Hermioną połączyła ją.. zaciekła nienawiść, gdyby mogły, to oskalpowałyby się nawzajem. No co za baby :P
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 08, 2012, 14:27:39 pm »
Jaki Bercik już duży!! a te łapki, cudo! Ślicznie razem wyglądacie :)
Sicca, ależ Ty masz króli na DT! WOW! A pstrykniesz im parę fotek? :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 08, 2012, 14:54:03 pm »
Postaram się coś napstrykać w ten weekend :)
E tam, teraz i tak jest już mniej króli, niż było ]:->
Mieszkanie duże, to się korzysta, póki można :bunny:
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new