Autor Wątek: [Przygarnij Królika] Pilot [Gliwice]  (Przeczytany 54189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 11, 2012, 20:29:57 pm »
A ktoś się może interesował Pilotem, planujecie kastrację? A tak właściwie do jakiej miejscowości do DT ma powędrować Pilot? Ma jakiś kontakt z innymi królikami,jak się z nimi dogaduje? Rzeczywiście ładnie wyrosły te "dzieci"  :)

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 11, 2012, 20:42:38 pm »
I pomyśleć, że one na buteleczce wykarmione, na takie piękne, dorodne króle wyrosły :) Łapeczki tych niemowlaczków są nieprzyzwoicie słodkie  :zakochany: :zakochany: :zakochany: wygłaszcz, choćby Piratkę, jeśli Pilocik nie lubi :)
wymaltretowałam obydwa :P
A ktoś się może interesował Pilotem, planujecie kastrację? A tak właściwie do jakiej miejscowości do DT ma powędrować Pilot? Ma jakiś kontakt z innymi królikami,jak się z nimi dogaduje? Rzeczywiście ładnie wyrosły te "dzieci"  :)
Zainteresowanie jest, tylko nie zawsze przez odpowiednie osoby. Pilot przy dobrych wiatrach ma trafić na dt do Kitty27. Jądra jeszcze nie zeszły, więc kastracja nie wiem kiedy...
Co do reszt wystarczy przeczytać cały wątek od początku. Był wychowywany w grupie liczącej 7 osobników z nim. 4 rodzeństwa i 2 moje osobiste króliki.
Królik nastawiony nie zbyt pokojowo w stosunku do innych samców, taka natura...
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 11, 2012, 20:44:00 pm »
Wątek czytałam chodziło mi o to jak teraz się zachowuje.

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 11, 2012, 20:52:34 pm »
w stosunku do dwóch samiczek Piratki i Burzy (10 miesięcy sterylizowana) jest uległy, nie przejawia agresji, tylko maltretuje  je gwałtem od głowy :P
z Cichym (10 miesięcy kastrowany) moim samcem, ma gorszy kontakt, pomruki, skubanie omyków, tupanie na siebie, bitwy o miejsce do leżenia, no ale, tak to jest jak młody chcę dominować,a stary nie che ustąpić
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 11, 2012, 20:54:16 pm »
Tak na razie informacyjnie pytam,ale uszaki piękne :)

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 11, 2012, 20:59:03 pm »
nie ma sprawy, uszaki piękne, ale straszne rozbójniki :D
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 11, 2012, 21:27:15 pm »
Pilot miałby trafić do p. Iwony w Gliwicach, tam gdzie teraz jest Marcel.


Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 11, 2012, 21:28:37 pm »
Łapeczki tych niemowlaczków są nieprzyzwoicie słodkie
Widzę, że nie jestem sama w opiewaniu cudownie słodkich łapeczek króliczych, hehe dla mnie to nie ma znaczenia wiek zwierza, choć przyznam że łapeuszeczki tych maluchów są najsłodsze. Asia musisz się zapisać do mojego klubu "łapeczkofili"
Sowcia chapeau bas !!
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 12, 2012, 16:52:39 pm »
Ale wyrosły  :wow Uwielbiam takie retrospekcje :) Powodzenia! :)

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 12, 2012, 21:49:17 pm »
A i mały dowodzik że u nas potrafi być też miło jak nigdy :)

ps. Agnieszka nie przesadzaj :icon_redface
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 12, 2012, 21:52:37 pm »
Ależ oni słodcy :* :*! Dasz radę wycałować łapeczki? Dołączam oficjalnie do klubu łapeczkofili :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 12, 2012, 21:57:51 pm »
Dasz radę wycałować łapeczki?
ale tylko Babą, bo chłopy swoich skoków bronią  gorzej od klejnotów :P
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 13, 2012, 13:51:02 pm »
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NA GWAŁT POTRZEBNY DOM TYMCZASOWY DLA PILOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Proszę was o pomoc w jak najszybszym znalezieniu dt dla jednego z maluchów, niestety jądra już zeszły i królik musi zostać odzielony od swojej  siostry.
Moje warunki mieszkalne nie pozwolą mi na długoczasowe rozdzielenie i Pilot miałby nie wystarczającą powierzchnię wybiegową, a  męczenie go w zamknięciu, mogło by źle na niego wpłynąć. Czy jest ktoś chętny z okolic Krakowa, lub Katowic, który mógłby zaoferować mu dom??? Jeżeli tak, proszę o kontakt.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2012, 16:19:23 pm wysłana przez sowcia_masterka »
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 13, 2012, 14:32:42 pm »
W jakim wieku można najwcześniej wykastrować uszaka? 5 miesięcy?

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 13, 2012, 14:55:12 pm »
zależy od weterynarza, niektórzy podejmują się już tego w jego wieku. ale i tak przez 6 tygodni od zabiegu jest jeszcze płodny...
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 13, 2012, 14:59:22 pm »
A Pilot ma teraz 4 miesiące czy mniej? Teoretycznie to już można go kastrować,? Nie trzeba poczekać aż podrośnie?

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 13, 2012, 15:04:18 pm »
teoretycznie ma 3 miesiące, bo nie znamy jego dokładnej daty narodzin. zbyt wczesna kastracja, to też zaburzenia hormonalne
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 13, 2012, 15:09:42 pm »
Samce, chociaż dojrzałość płciową uzyskują wcześniej niż samice, najczęściej są kastrowane po 5 miesiącu życia.
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline Snoopy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 13, 2012, 17:14:10 pm »
5 miesięcy? To troszkę nie za szybko? Mój weterynarz mówił mi, że najwcześniej jak ma 7-8 miesięcy
Kochamy Cię Snoopy

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Przygarnij Królika] Pirat, Pilot, Elegancik / Olkusz
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 13, 2012, 17:55:07 pm »
Męskie hormony do niczego nie są potrzebne. Można kastrować jak tylko jądra zejdą do moszny. Zwykle ma to miejsce między 3-5 miesiącem.
Innym powodem odraczania kastracji może być wielkość uszaka- im mniejszy, tym większej precyzji wymaga zabieg od operatora.
Nie ma medycznych przesłanek, by nie kastrować już 12 tyg. malca, ale większość wetów upiera się za 4-6 miesiącem.

A ja osobiście nie wierzę w płodność po kastracji- hormony owszem, ale plemniki poza jądrami żyją godziny, nie tygodnie.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...