Autor Wątek: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań  (Przeczytany 24357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« dnia: Czerwiec 21, 2012, 17:51:15 pm »
Witam!

Panie i Panowie - szukam królika do stałej adopcji na terenie Poznania / okolic.
Niestety dzisiaj pożegnałem Franka - królik baran, był na prawdę bardzo sympatycznym królikiem, łagodnym, lubił być głaskany, NIGDY nie ugryzł... takiego też szukam następcy.
Może jakieś propozycje ws. adopcji ?

Pozdrawiam,

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2012, 18:08:49 pm »
http://adopcje.kroliki.net/ :) Polecam tez przegladanie watkow w dziale oddam, bo tam jest wiecej zdjec i informacji. Jesli krolik, ktory wpadnie ci w oko nie bedzie z Poznania, to na pewno uda sie zalatwic transport, takze miejscem pobytu sie nie kieruj :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2012, 19:12:39 pm »
Jeżeli nie masz jeszcze swojego faworyta z adopcyjnej, to polecam Venus z pudełka. Też baranek :)
http://adopcje.kroliki.net/rabbits/174#yield
Króliczka długo czeka na nowy dom i warto żebyś przemyślał tą propozycję. Z tego co wiem Venus jest chętna na pieszczoty.
Napisz mail na iza.kamionka@kroliki.net
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2012, 19:27:39 pm »
Witaj :)
Ja polecam Ci adopcję parki z Wrocławia - http://adopcje.kroliki.net/rabbits/389#yield oto Biszkopt i Gienia :) http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12878.0
Piękna, królicza miłość! Króliczki już długo czekają na domek, są bardzo kochane - poczytaj o nich :)
Transport Wrocław-Poznań to żaden problem.
Przykro mi z powodu śmierci Twojego uszaka.

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2012, 19:55:01 pm »
Ja mogę zaproponować Gulczasię - przemiłą baraninke, która już tak długo czeka na nowy dom http://adopcje.kroliki.net/rabbits/258#yield
lub Czesię cudowną pannę o niesamowitym futerku (to rex) http://adopcje.kroliki.net/rabbits/747#yield
Transport z Gdańska nie jest dużym problemem :)
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2012, 19:58:35 pm »
Ogólnie mówiąc transport wcale nie jest problemem. Adopcja królika z innego miasta różni się tylko tym żę królika nie będziesz miał w domu za dzień czy dwa, ale będzie trzeba troszkę odczekać. Znajdują się chętni do transportu, także nie ma co się martwić. A naprawdę warto sprawić dom królikowi który długo na niego czeka, zmienisz jego świat na lepsze i sam będziesz się dobrze z tym czuł :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2012, 21:56:00 pm »
Na swój dom czekają też uszaki z www.przygarnijkrolika.pl Na pewno niejeden będzie wspaniałym przyjacielem.

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2012, 08:11:49 am »
O jej! Bardzo dziękuję Wam za propozycję - myślalem, ze transport jest problemem i dlatego szukalem z Poznania.
NIe wiem czy samiec czy samica? Doradzcie.. jedni mówia ze samiec lepiej bo samce nie gryza a samice nawet wysterylizowane potrafia ugryźc... Franek NIGDY nie ugryzł, nawet gdy robilo sie przy nim rzeczy któych nie lubiał.
Zaraz zobaczę co i jak : )

PS. Gulczasia BARDZO przypomina Franka - nad nią się też zastanowię :)
Tak wygladał Franek:



Franek miał zrobioną wczoraj sekcję zwłok, okazało się, że jedna nerka nie funkcjonowała w ogóle, druga nerka była w złym stanie, miał niedokrwistwość i jeszcze jakieś pasożyty któe objawiły się dopiero jak był już bardzo osłabiony : (
Jest mi bardzo przykro po stracie mojego Wodza! Mojej córce chyba jeszcze bardziej : ((
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2012, 08:23:46 am wysłana przez konikowy »

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2012, 10:10:27 am »
Śliczny był :) a odrobaczłeś go ? pamiętaj że króliki tez należy odrobaczać.
Jeżeli chodzi o wybór samiec czy samica, to już należy do Ciebie. Ja widzę to tak: nie można powiedzieć że samiec to niegryzie a samica gryzie... wszystko zależy od indywidualnego charakteru królika. Są samce agresywne i łągodne, tak samo jak i samice są gryzące i takie co lubią być głaskane i przytulane.
Przy adopcji dorosłego królika masz tą przsewagę że możesz poczytać sobie o jego zachowaniu i zobaczyć czy Ci odpowiada. Część królików do adopcji ma tematy na forum, gdzie możesz sobie o nich poczytać lub zapytać się też o interesujące Cie rzeczy. Jeżeli nawet królik nie ma tematu na forum, nie krępuj się napisz do pośrednika który zajmuje się jego adopcją i porpoś o jakieś informacje na temat charakteru królika lub mail'a do jego domu tymczasowego.

Możesz także zastanowić się nad adopcją parki królków. Wiadomo że króliki wtedy mniej się nudzą podczas gdy ludzie nie mają dla nich czasu. I aż miło popatrzeć jak leżą i czyszczą sobie furterko. Dwa króliczki także mniej się stresują, bo zawsze jest przy nich ich partner. Dla dwóch królików nie trzeba więcej miejsca niż dla jednego, także to akurt nie jest problem :) wystarczy klatka 100cm i więcej jedzonka :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2012, 10:35:34 am »
ja mam parkę właśnie, bezklatkową. odkąd doadoptowałam Muminka do Kicówy, strwierdziłam, ze radość jest więcej niż podwójna - bo masz radość z jednego, radość z drugiego i radość z obu razem :) National Geographic może się schować! zwłaszcza przy bezklatkowym chowie. a w kwestii gryzienia i łagodności, zdecydowanie to kwestia charakteru i doświadczeń życiowych, a nie płci. ani Kicówa ani Muminek nie ugryzły ani razu. natomiast z tymczasów, które przewinęły sie przez mój dom, raz mnie użarła samica, a raz samiec. Życzę trafnego wyboru :)

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2012, 13:05:36 pm »
NIestety Franka nie odrobaczałem - nie wiedziałem!
Cały czas jezdzilem do weterynarza z którego bylem zadowolony.. ale nie byl to typowy "od królików"
Wczoraj pojechalem do weterynarza typowego od królików i dowiedzałem się wielu rzeczy o których wczesniej nie mowil mi poprzedni lekarz.
Obwiniam się za to... : (

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2012, 13:21:50 pm »
Gdzie jeździłeś i gdzie pojechałeś do króliczego weta?

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2012, 13:38:18 pm »
caly czas jezdzilem do Swarzędza, a do króliczego weta pojechałem www.napolance.pl - dobry wet ??
Opinie wyczytalem dobre ?
Troche zaplacilem ale chcialem ratowac Franka...

160zl za badania (krew, kał, mocz chyba tez, usg + leki)
Zanim kobitka wziela Franka to ucalowalem go... prosilem go zeby dał z siebie wszystko!! Nie udało się: (
Bardzo mi go brakuje... córka również przeżywa odejście Franka..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2012, 13:44:22 pm wysłana przez konikowy »

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2012, 14:00:09 pm »
Cytuj
caly czas jezdzilem do Swarzędza, a do króliczego weta pojechałem www.napolance.pl - dobry wet??

No właśnie też mnie interesuje na ile są dobrzy na polacne, bo to dla nas bliżej...
My jeździmy na międzyborską.
Gieneczka też poznanianka, może nie jakaś powalająca urodą, ale przemiła, polecam. Nie poszczęściło jej sie dwa razy- najpierw oddano ją do sklepu, skąd trafiła do Wrocławia do Biszkopta, ale z tego co pamiętam nie za długo tam zabawiła, bo po paru miesiącach znów znaleźli się, już razem na adopcyjnej.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2012, 14:01:26 pm »
Właśnie, konikowy, może Gienia i Biszkopt z Wrocławia? Fajne królcie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 22, 2012, 14:09:42 pm »
Wlasnie zastanawiam się nad ewentualną parką;)
Taką która już żyje ze sobą..
Jesli chodzi o weta Na Polance to widać, ze kobietka p. Ania jest zorientowana co i jak, maja tam tez oddział szpitalny czego nie widzialem jeszcze u zadnego weta - moze dlatego ze czesto nie korzystalem z ich usług.
Bylem tam tylko 1 raz,nie wiem czy sa dobzi - niestety krolika mi nie wyleczyli, ale wierze ze zrobili wszystko, a odnosnie ceny -  badania kosztuja.. Ehh
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2012, 14:14:32 pm wysłana przez konikowy »

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2012, 23:34:19 pm »
Franio na zdjęciu wygląda na zadbanego i zdrowego. I ma takie mądre oczy... Współczuję straty :glaszcze:. Weterynarzem nie jestem, ale wydaje mi się, że Franek odszedł nie z powodu pasożytów, a niewydolności nerek.

Adopcja dwóch zaprzyjaźnionych uszatków to świetna opcja - podwójna radość, a nakłady czasu i wysiłku takie, jak przy jednym nicponiu  :) http://www.miniaturkabeztajemnic.com/adoptuj-parke.html
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 23, 2012, 07:57:14 am »
Dziękuję za miłe słowa, niestety nic nie wroci mi Franka..
Caly czas zastanawiam sie 2 czy 1 ... 1 czy 2... czy podołam dwóm królasom i w ogole..
Kocham króliki, najchetniej miałbym w domu 100 królików ale to nie możliwe :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 23, 2012, 10:33:27 am »
czy podołam dwóm królasom i w ogole..

Masz tam chyba jakieś babeczki do pomocy?  :> (ja daję radę sama, ale mam jeszcze teściową w odwodzie) Przy dwóch zaprzyjaźnionych królisiach obowiązki są takie same jak przy jednym. Ale przemyśl to na spokojnie, to jednak zobowiązanie na wiele lat.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2012, 10:38:15 am wysłana przez Jadwinia »
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 23, 2012, 10:44:03 am »
mam babeczki do pomocy - zone i core.
Niemniej glowna opieke sprawuje ja :)
Caly czas sie zastanawiam - na prawde trudny orzech do zgryzienia! Mysle: 2 kroliki zaprzyjaznione, czy jedna miniaturke / barana czy jednego krolika barana francuskiego (jest Maksiu tez do adopcji).
Zastanawiam sie jak wyglada opieka nad takim baranem francuskim ? To, ze smierdza to prawda czy mit ??

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:09:50 am »
Moim zdaniem jeśli sprzata się krolikowi wystarczajaco często to żaden krolik nie smierdzi niezaleznie od rasy, wieku czy upodoban.
Parka to dobry wybor, mnie zawsze rozczulaja dwa uszaki tulace się, myjace po oczkach, glowce itd..

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:14:19 am »
króliki nie śmierdzą. Mocz niekastrowanych króli (zwłaszcza samców) może natomiast czasami przyprawic o zawrót głowy :lol   Ale na to jest prosty sposób ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:22:19 am »
 :waz :goryl: nie prawda że baranki śmierdzą :zonka: :crazy:  jeśli się nie sprząta to od każdego zwierzaka śmierdzi. jeśli jest zwierz niekastrowany/sterylizowany to też bedzie znaczyć teren - to normalne.

Ja mam panienke jeszcze nie sterylizowana i jak sie jej futerko powacha to pachnie siankiem które lubi jesc. No jak znaczy teren to fakt - czuc jej spcyficzny zapaszek [na szczescie tylko powietrze] :bunny:
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:26:58 am »
tak tylko pytam.. mialem barana i nie smierdział, wręcz pachniał... ale ktoś mi dzisiaij powiedział, że duże króliki hodowlane - baran francuski - śmierdzi ? I dlatego zapytałem, mhmm

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:32:00 am »
Ludzie rozne bzdury mowia :)
Sama slyszalam nie raz, że krolikow w domu nie powinno się trzymac bo smierdza.... No coz, realnie to wyglada inaczej :)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:38:07 am »
No a co z Rufusem i Pinezką ?


Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:40:20 am »
cały czas rozważam wszystkie "za" i "przeciw" żeby mieć dwa króliki.
Temat jest na prawdę rzeka... chcę mieć dwa króliki, z drugiej strony boję się i wolę miec jednego.. na prawdę cieżki orzech do zgryzienia..
Chcialbym wziaźć wszystkie ale wiem, że to niemożliwe : (

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:48:19 am »
2 króliki to nawet nie jest więcej roboty, ani więcej pieniędzy (no chyba, że oba chorują). Też nie chciałam 2 królika, ale jeśli chodzi o koszty utrzymania itp to nie są o wiele większe. Po wzięciu drugiego królika wiem, że już nigdy nie będę miała jednego. Uszaki są szczęśliwsze, cały czas są praktycznie razem, przytulają się i miziają. Jednak człowiek nie zastąpi królikowi drugiego królika, choćby nie wiem ile czasu mu poświęcał. Odkąd mam Tomcię, Mizuki stał się też bardziej przyjacielski i spokojniejszy. Jeśli masz możliwości na dwa króliki to nawet nie ma się co zastanawiać.


sonia

  • Gość
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:49:01 am »
Chcialbym wziaźć wszystkie ale wiem, że to niemożliwe : (
Ja mam 4 kroliki.kazdy innej rasy i prosiaka morskiego...zaden z nich nie smierdzi !! wrecz przeciwnie.
Uwielbiam ich zapaszki,lubie byc z nimi,wtedy odpoczywam i czuje sie taaak cudownie :zakochany:
Jesli chodzi o nieprzyjemne zapachy to czesto czuje je od niektorych ludzi  :/

Offline Nudlak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bernard, Gigusia, Kacper, Milka
  • Za TM: Fruzio, Koki, Łapka, Polcia
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 23, 2012, 12:11:51 pm »
popieram w 100% xxxastarothxxx
już nigdy nie "skazałabym" żadnego z moich uszu na... bądź co bądź samotność
My z mężem mamy 3 króliczki, 2 kochające się i 1 osobno, nasza mała chorująca ostatnio bardzo panna.
Powiem Ci, serce się kroi jak patrze na miziającą się parkę, a z drugiej strony samiuteńka Łapka :(



Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 23, 2012, 13:54:10 pm »
Ja najpierw odkupilam na allegro moja panienke, a potem poczytalam o zwyczjach króliczych i odkrylam strone adopcje.kroliki.net. Bardzo zaluje ze tak pozno tu trafilam, bo wzielabym od razu 2 maluchy a teraz sie zastanawiam czy Łatka dogada sie z Kubusiem jak ten już do nas dojedzie. Jeśli możesz wez parke =) przynajmniej okres zaprzyjaźniania bedziesz mieć z głowy i dwa razy wiecej radosci =]
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline rainbow

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ełk
  • Moje króliki: Pysia i Julian
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 23, 2012, 14:30:37 pm »
Najważniejszym aspektem czy chcesz 1 czy 2 króle jest czy posiadasz warunki ? Jeśli królik przez większość czasu miałby być sam i nudził by się a masz dobre warunki na utrzymanie 2 ( wystarczający wybieg , ogródek , zagrody i inne) to dobrym pomysłem są 2 króle , które by razem się nie nudziły :) Jeśli chów masz klatkowy to logiczne że miałbyś 2xsprzątania ale jak lubisz króle to się z uśmiechem sprząta.Poza tym przy zakupie 2 to  już by lepiej znajźć zaprzyjaźnioną parkę , bo nigdy nie wiesz czy przy kupnie osobno 2 króle będą żyły w zgodzie.
Ale jeśli masz pracę , żona też a dziecko najwięcej czasu spędza z królem to chyba 1 by wystarczył.Bądź co bądź ale przy 2 królach jest ciut więcej roboty np gdyby 1 niedaj boże zachorował to musiałbyś się nim zajmować a ten drugi też by potrzebował zainteresowania.
Podsumując moim zdaniem zależy to od chęci no i warunków. Przemyśl sprawę bo nie rzadko zdarza się że ludzie porywają się z motyką na księżyc a później króle lądują wiadomo gdzie  :(

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 23, 2012, 14:33:08 pm »
uwierzcie mi ze to ja więcej czasu spędzam z królem niż córka czy żona : )
Ja pracuję w domu i dlatego muszę mieć z kim pogadać co nie : )?
Czekam aż żona wroci z pracy to podejmiemy ostateczną decyzję, mam nadzieję! 2 czy 1, 1 czy 2.. WOW!

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 23, 2012, 16:26:10 pm »
Bardzo polecam parkę do adopcji! Rufus i Pinezka są w potrzebie, możesz ich teraz wziąć jako DT z opcją DS. Królik jak jest sam to się nudzi... Moja kochana królica zawsze kładzie się koło czegoś np. fotela, szafki, buta... Byleby się do czegoś przytulić :( króliczki w parkach czują się najlepiej, odpada Ci zaprzyjaźnianie. Koszty są mniej więcej podobne przy dwóch i jednym króliku.
Wzięcie parki to najlepszy pomysł :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 23, 2012, 18:51:38 pm »
Konikowy, a może spróbuj spotkać się z kimś z Poznania, kto ma dwa króle i zobaczyć, jak to jest? Może MartaP by się zgodziła na taką "lekcję"? :P

Ja polecam dwa króle - to czy parka czy dwa do zaprzyjaźnienia, to już Twoja decyzja (zaprzyjaźnianie bywa frustrujące), ale zawsze i tylko minimum 2. Latami miałam singielkę i myślałam, że jest happy, ale jak adoptowałam kolejne, to już wiem, że się myliłam i dopiero teraz są szczęśliwe.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 23, 2012, 19:33:21 pm »
(zaprzyjaźnianie bywa frustrujące),

Popieram :P

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 23, 2012, 19:57:21 pm »
rainbow Po co ogródek, po co wybieg? Ja mieszkam w kawalerce 18,5 metra, mam dwa spore, bo 3kilowe miniaturki i to znaczy, że nie mam warunków?
Jeden królik nigdy nie będzie tak szczęśliwy, jak królik, który na przyjaciela.
Konikowy jeśli chcesz królika spełnionego i szczęśliwego to nie skazuj go na samotność. Bądź co bądź, ale króliczego przyjaciela mu nie zastąpisz, choćbyś ubrał się w długie uszy i zaczął kicać  :mhihi


Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 23, 2012, 22:23:01 pm »
Panie i Panowie! :P
Podjalem decyzję z żoną - decydujemy się na Rufusa i Pinezkę - przypominają mi Franka, czuje taki sentyment :)
Najchętniej wziąłym wszystkie króliki, ale nie mogę..
Rozważałem też: Maksia - baran francuski, fajny bo duży, dużo ciałka... ale sam... urosnie i boję się ,że może miec mało miejsca.
Myslalem tez o Biszkopcie i Geni... o Migotce... ale jednak Rufus i Pinezka zagoszczą u mnie w domu (mam nadzieję).
Jest mi przykro, że narobilem nadzieję tylu osobom... : ( PRZEPRASZAM!

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 23, 2012, 22:27:13 pm »
Miałam nosa :P

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 23, 2012, 22:35:10 pm »
Monia, my coś mamy ze sobą wspólnego, Ty przepowiadasz przyszłość, mi się spełniają sny :P Coś w tym musi być :hahaha
WO AMIGO

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 23, 2012, 22:37:06 pm »
Życzę powodzenia w adopcji! Rufus i Pinezka to piękne cudaki :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 23, 2012, 22:41:50 pm »
Monia, my coś mamy ze sobą wspólnego, Ty przepowiadasz przyszłość, mi się spełniają sny jezyk1 Coś w tym musi być hahaha

Musimy się zgłosić do Polsatu do programu "Arkana magii" :hahaha

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 23, 2012, 23:02:51 pm »
Teraz zostaje wysłać wniosek o adopcję i czekać na werdykt  :niegrzeczny


Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 23, 2012, 23:08:45 pm »
@monika - mialas nosa :D
@marta - jakie sny CI się spełniają:D ?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 23, 2012, 23:12:47 pm »
Nie jest taki duży ale dobry :mhihi
Marta o niczym nie wiedziała a wyśniło jej się że zdałam sesję ... Dostałam odpowiedz wczoraj o której dowiedziałam się o północy,wchodze rano na forum a Marta mi pisze ze jej się śniło że zdałam,nie źle co ?? :mhihi

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 23, 2012, 23:19:22 pm »
aaa, to teraz już wiem o co chodzi :)
Takie wasze kobiece ploteczki... hehe

Ale tak poważnie to faktycznie aż niemozliwe a jednak prawdziwe, nie ?
Ktoś kiedys mówił, ze sny się spełniają:) ?
Tutaj sen był już po fakcie.. więc jak to wytłumaczyć? I don't know.. hehe

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 23, 2012, 23:21:33 pm »
A nie wiem skąd Marta o tym wiedziała :P A może ma hasło do mojego e-maila ?? :hahaha

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 23, 2012, 23:30:45 pm »
kurde, wydało się :P
WO AMIGO

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 23, 2012, 23:34:15 pm »
Monika, Twoje hasło do maila ma chyba każdy... :D

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 23, 2012, 23:38:33 pm »
 :wazuup:
Ja się tak nie bawię !! !! !!
:P

Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 24, 2012, 21:09:18 pm »
: )) Wyslalem juz formularz adopcyjny ws. Rufusa i Pinezki - We will see..

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Szukam królika do stałej adopcji - Poznań
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 29, 2012, 17:45:32 pm »
 :brawo: i jak wyniki?? ppochwalcie sie??? porwiesz rufusa i pinezke?? :bunny: w_daleki
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223