Autor Wątek: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.  (Przeczytany 26080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
[DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« dnia: Styczeń 06, 2012, 20:48:20 pm »
Wczoraj odebraliśmy Simbę. Żył w małej klatce w której nie miał nawet kuwety. Dno klatki wyglądało fatalnie. Pazury długie, połamana i wykrzywione. Dzisiaj już mu je obcieliśmy. 
Myślałam, że po przyjeździe do domu będzie mocno zestresowany, ale jakże miło się zaskoczyłam. To naprawdę wyluzowany król. Sam przybiega na głaski, zaczyna już rozumieć do czego służy kuweta. Po wypuszczeniu z klatki biega i skacze radośnie po całym domu. Simba czeka na kochający dom.
A tak się prezentuje :)








Offline Rubi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Kobieta
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2012, 20:56:56 pm »
Ależ piękny dżentelmen!  :zakochany: I jaki cierpliwy, trzymamy kciuki!:*

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2012, 21:30:00 pm »
Jakie ma piękne futerko! Proszę wygłaskać :)

Trzymamy kciuki za dom!

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2012, 09:38:26 am »
Podejżewam, że Simba w domu w którym mieszkał do piątku to był ciągle narażony na wdychanie dymu z papierosów. Jak przyjechaliśmy do domu to śmierdział jak popielnica:( wczoraj zaobserwowałam też, że szybko oddycha. Mam nadzieję, że to sie unormuje. Simba jest po prostu fantastyczny. Wczoraj leżeliśmy na łóżku to wskakiwał raz to do mnie i raz to do Ł., podkładał pyszczek i można by go tak godzinami głaskać. Taki Ciapek Kochany :) ja dzisiaj siedzę na uczelni do 18 i Simba jest teraz z Ł.
Przy obcinaniu pazurów też nie było większego problemu:)

Offline Olinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2012, 10:55:10 am »
Jaka kochana mordka, zakochałam się !

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2012, 16:52:18 pm »
Śliczny jest ten króliczek. A chciałabym zapytać, ile on liczy wiosenek?? Pozdrawiam.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2012, 20:59:13 pm »
A chciałabym zapytać, ile on liczy wiosenek??
Simba ma swoje ogłoszenie adopcyjne, wg niego ma około roku.
http://adopcje.kroliki.net/rabbits/559#yield
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2012, 19:04:01 pm »
no i Simba pojechał dzisiaj na dt do Wrocławia. Już mi brakuje tego brzdąca... trzymam kciuki za nowy dom. Oby szybko podbił kogoś serduszko :*

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2012, 19:09:40 pm »
dziękujemy Simran  :bukiet

Simba już w nowym dt we Wrocławiu,
teraz króliczek czeka na kochający domek stały;
kto pokocha to cudo ?
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2012, 19:18:30 pm »
kto pokocha to cudo ?

Wiem, że wielu ludzi szuka króliczka młodego (Simba stary nie jest, po prostu ma za sobą okres intensywnego szkodnikowania :D), ale tak jakoś rzadko się wspomina, że taki odratowany (ze złych warunków, zaniedbany czy krzywdzony) króliś jest jak psiak ze schroniska - nawet jak ma rany, boi się czy musi się uczyć, że człowiek jest dobry - to jest nieporównywalnie bardziej wdzięczny za każdą dobroć ze strony opiekuna. A wcale nie przywiązuje się mniej niż młody i nie ma kłopotów z uczeniem się czystości czy zasad.

Dlatego mimo kosztów, stresu czy kłopotów jestem DT - bo te króliczki są wdzięczne i bardzo kochają...

Więc tak naprawdę pytanie powinno brzmieć:

Kto pozwoli się pokochać Simbie ??
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2012, 23:44:10 pm »
Siostra mojego narzeczonego wysłała prośbę o formularz adopcyjny Simby.:)

krzysiek.p

  • Gość
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:35:02 pm »
Witam , wysłałem formularz adopcyjny Simby, jak długo czeka się na odpowiedź ? Pozdrawiam.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:46:03 pm »
Witam , wysłałem formularz adopcyjny Simby, jak długo czeka się na odpowiedź ? Pozdrawiam.
1-5 dni roboczych, chyba że się trafi na jakiś gorący okres czy wolne Pośrednika (rzadko, bo rzadko, ale czasem i oni muszą się oderwać od pracy i kłopotów). Więcej info o procesie adopcyjnym tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6827.0
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:52:42 pm »
zainteresowani otrzymali dziś informacje zwrotne :)
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2012, 11:27:38 am »
juta- szwagierka wysłała Ci w pdf. jeszcze raz z tego, co pisała. Mam pytanko- jakieś szanse są, żeby to oni przygarnęli Simbę? Bo widziałam, jakiś pan też pisał. (a teściowa powiedziała, żeby jej kupić królika jak z adopcją będzie problem, ale bardzo chcemy tego uniknąć.)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 11:36:59 am wysłana przez shanlee »

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:21:44 pm »
a teściowa powiedziała, żeby jej kupić królika jak z adopcją będzie problem, ale bardzo chcemy tego uniknąć.

Dobrze, że to Juta zajmuje się adopcjami...

Adopcja to proces - sprawdza się, do jakiego domu ma zwierzątko trafić, czy na pewno będzie pasowało do domowników. Wybiera się najlepszy dla króliczka dom.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:48:00 pm »
Eni, troszkę mi się wydaje, że czasami zbyt poważnie bierzesz niektóre rzeczy. Co z tego, że tak powiedziała teściowa. Nie ma pojęcia o tym, że jest coś takiego jak adopcja. Z książek się tego nie dowie, a z komputera nie korzysta. Więc jak powiedzieliśmy, że można zaadoptować to stwierdziła, że można przecież kupić, jeśli adopcja się nie uda. Uważamy, że rodzina G. zajmie się królikiem bardzo dobrze, że będzie on szczęśliwy u nich i dlaczego nie mieliby go mieć. Tak więc jakby nie przebiegł proces adopcji, to królinkę mieć będą i tak, bo nie uważają, że się nie nadają. A lepiej byłoby zaadoptować i pewnie wszyscy się ze mną zgodzicie, ze względu na dobro porzuconych króliczków(w tym przypadku mamy nadzieję Simbę), aby znalazł stały, kochający dom.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:54:36 pm »
Jeśli pośrednik adopcyjny nie zgodzi się na adopcję to znaczy, że chyba jednak królik nie powinien się znaleźć w danym domu. A jeśli się zgodzi, ale Simba jednak pójdzie do innego domu to jest wiele króliczków do adopcji. Przy wyborze królika może pomóc pośrednik - tu nie wygląd jest najważniejszy... Ludzie, pamiętajcie o tym! Mi się Shiva w ogóle nie podobała, a kocham ją całym sercem i uważam, że to idealny królik dla mnie! Zdawajcie się na osoby doświadczone w danym temacie, bo one zawsze wiedzą lepiej.

shanlee pewnie, że lepsza jest adopcja, ale nie ma co się poddawać, jeśli nie dostaniecie Simby. Ja dopiero po wysłaniu 5-6 formularzy doszłam do wniosku z pośrednikiem, że to ten królik trafi do mnie. Warto czekać.

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:01:29 pm »
Marciula- No wiesz, ale nic tam się takiego złego nie dzieje, żeby nie trafił tam uszak. Tym bardziej, że mieli już królinkę(w zeszły, tygodniu odszedł po 8latach u nich, a wzięli go też od kogoś kto "się znudził" i był zdrowy i szczęśliwy/;) Poza ty, teść jest na rencie i całymi dniami tulił Chałabałkę.;) Mam nadzieję, że jak nie ten to inny(ale ten jest wyjątkowy, od razu wpadł wszystkim w oko;). A widzisz, nie wiedziałam, że to może tyle trwać. Wiem, że trzeba wybrać najlepszy dom i w pełni się z tym zgadzam, ale skoro jest tyle potrzebujących uszaków to na niektóre rzeczy może nie będą idealne, ale nie zmienią jakości życia królika.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:26:34 pm »
Ja dokładnie się nie orientuje czym kierują się pośrednicy podczas wyboru domu, ale wiem, że podejmują właściwe decyzje. I błagam Cię - nie kupuj królika! Na dom czeka ponad 100 królików, a po tego właściwego czasem opłaca się jechać i 500km... Chyba wiesz co się dzieje z małymi królikami w pseudohodowlach? Nie nakręcaj tego jeszcze bardziej! Warto czekać, więc lepiej namów osobę, która jest zainteresowana adopcją, żeby poczekała. Przecież to jest Stowarzyszenie Pomocy Królikom - tak więc pomagajmy, a nie szkodźmy jeszcze bardziej....
Simba trafi do najlepszego domku, jeśli twoja rodzina takim właśnie jest to pojedzie do nich :) ale proszę, jeśli tak nie będzie zdecydujcie się na adopcję innego uszaka - niech te miesiące w DT albo w schronisku skończą się choć dla jeszcze jednego króliczka... Mam nadzieję, że namówisz rodzinę, żeby nie kupowali... Poopowiadaj im trochę o biednych małych króliczkach w zoologach.
Pozdrawiam :)