Autor Wątek: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)  (Przeczytany 50619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 28, 2012, 13:28:42 pm »
I co z Chrupkiem?

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2012, 20:51:15 pm »
mam ostatnio kombo pozytywne dni :) sesja idzie pędem i jak na razie wszystko do przodu :)
odebrałam wyniki CHrupka - już w czwartek, ale Szaza pozbawiła mnie paru kabli :P i miałam ograniczony dostęp do neta :)

uwaga na wyniku czytamy

wynik badania mikrobiologicznego:
wynik posiewów bakteriologicznych - negatywny
wynik badania mykologicznego - negatywny

Na początku tygodnia lecę z wynikiem do dr Ziętka, żeby potwierdził wyniki oficjalnie i obejmiemy dalszą taktykę działania. Zobaczy też zdjęcia i zęby - czy w ogóle da się je usunąć.

 :D
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 28, 2012, 21:00:40 pm »
To ulga, nie ma ryzyka, że zaraża. Czyli znowu można go trochę podopieszczać:) A sesji gratuluję ;)

Offline monik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 732
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Merlin
  • Za TM: Kubanek
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 28, 2012, 21:57:02 pm »
No to jakieś pierwsze dobre wieści :) Ja sesji gratuluję, ale i zazdroszczę, bo u mnie się wlecze i końca nie widać :P

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2012, 00:25:21 am »
Chrupek się do was uśmiecha:



Trochę mu zaczęła wyłazić z powrotem ta ropa, to mu wycisnęłam i patyczkiem do uszu wyczyściłam japę, strzykaweczką wypłukałam ryjka, chyba mu tam wody naleciało przez tą przetokę, bo jeszcze coś tam tak jakby wypłukało no i najchętniej to bym mu zęby pastą umyła bo mu jedzie przez tą ropę :/ fuj
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 31, 2012, 06:41:48 am »
Krzywulce straszne

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 01, 2012, 13:24:36 pm »
Jesteśmy po wizycie u dr Ziętka.
Niestety to że badania mikrobiologiczne wyszły negatywnie nie jest tak fajne jak mi si wydawało. Dr powiedział że bardzo rzadko zdarza się by w ropie nie było nic. A gdyby było to byśmy chociaż umieli stwierdzić co królikowi dolega. Była taka możliwość, że mieliśmy pecha przy pobieraniu materiału i trafiliśmy akurat na leukocyty które zabiły już całą bakterię, ale było to wątpliwe, bo materiału pobraliśmy dużo i bezpośrednio. Więc pobraliśmy jeszcze wymaz na szkiełko do badania pod mikroskopem, żeby stwierdzić czy w wodniczkach leukocytów są martwe komórki bakterii. Niestety znaleźliśmy tylko ziarniaki, które pochodzą z jamy gębowej, resztki pożywienia i po dłuższej analizie komórki osteolizy kości - czyli rozpadających się kości. A przyczyny ani widu ani słychu. Tak czy siak po obejrzeniu zdjęć dr stwierdził że zęby są do usunięcia im szybciej tym lepiej. Więc odesłał mnie na dział chirurgiczny. Rozmawiałam z dr Różańską i podejmie się usuwania zębów, ale czy wszystkich to się okaże podczas zabiegu. Na pewno będą usunięte górne, ponieważ gdybyśmy się nie zdecydowali Chrupek mógłby stracić oko, podczas zabiegu dr Różańska stwierdzi czy zęby dolne da się usunąć, ponieważ Chrupek nie daje się zbadać bez znieczulenia, a i tak trzeba robić górę. Jeżeli da się usunąć to będzie super, ale może być tak że usunięcie zębów będzie groziło złamaniem kości żuchwy lub po prostu po ich usunięciu może nic nie zostać co można by nazwać żuchwą.. Jeżeli chodzi o ropień, to zależy już od zębów, bo jeżeli nie zostałoby nic po usunięciu dolnych zębów to nie możemy i jego ruszać, bo w tym momencie to on stanowi tak jakby kość żuchwy. Zostanie wtedy oczyszczony z ropy, którą podda się badaniu (może z takiej ropy całkiem z miejsca docelowego wyjdą jakieś wyniki) no i będziemy się modlić, co by nie było już jej więcej. Niestety wszystko prawdopodobnie jest spowodowane zmianami rakowymi. Także nawet jeżeli dałoby się usunąć ropnia, to by odrastał. No chyba że badanie ropy z operacji coś wniesie do sprawy. Na razie Chrupek żre i chleje - bo ma coraz większy apetyt i jest strasznie sympatyczny, także zostaje nam czekać i patrzeć co będzie.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2012, 13:38:00 pm »
Biedny Chrupek :/

Rice, dzięki za SMS i do usłyszenia wieczorem.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 01, 2012, 14:20:37 pm »
Biedny Chrupasek, serce mnie boli jka kolejny bezbronny zwierzak cierpi  ;(
Trzymamy kciuki i łapeczki za Chrupka
rice wiem co czujesz mojego Buńczka też czeka usuwanie siekaczy, bardzo się tego boję i tym bardziej trzymam kciuki za Twojego podopiecznego  :przytul:
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2012, 17:11:28 pm »
Dzięki, ja też będę trzymać za powodzenie u Ciebie :)
Najgorsze jest to że dopiero się okaże co i jak jak będzie zabieg. Tak czy siak jeżeli jest to nowotworowe, lun jeżeli nie poznamy przyczyny przy operacji to tylko przedłużamy życie Chrupka, bo nie nazwałabym tego leczeniem. Mam jednak nadzieję że sporo się wydłuży, może akurat ropień da się usunąć i nie będzie przez jakiś czas odrastał.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 13, 2012, 16:21:19 pm »
Nie chciałam bardzo męczyć go lampą, więc część zdjęć jest niewyraźna. Zresztą Chrupek jest nie fotogeniczny i tak jak i ja lepiej wychodzi na zdjęciach bez lampy :P



Kurka na rozwalała ziemię z kwiatka i teraz nic nie robi tylko siedzi po środku tej ziemi i grzebie, albo sobie śpi :)















a tu link do mlaskania CHrupeczka ;) Obraz ciemny bo nie chciałam mu świecić po oczach, ale odgłosy za to iście gruszkowe :)

http://www.youtube.com/watch?v=ow_rJuTmryE&feature=youtu.be
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 13, 2012, 17:06:47 pm »
widać, że pyśśśna ta gruszka :D

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 21, 2012, 09:39:28 am »
Dzisiaj o 12 wybije godzina zero.
Chrupek ma operację. Już jest na mnie obrażony bo na kolację nie dostał buraka, tylko jakąś tam zieleninę - foch.
Kupiliśmy termoforek śliczny dla niego - słonika, ale na szczęście dzisiaj jest bardzo ciepło, więc pewnie będzie się nim dogrzewał w drodze powrotnej. W każdym razie wczoraj się ze słonikiem zapoznawał i niemiłosiernie kręciła go jego trąba :D
Trzymajcie kciuki żeby wszystko było jak należy. Dam znać jak będzie po wszystkim.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline monik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 732
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Merlin
  • Za TM: Kubanek
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 21, 2012, 09:43:52 am »
Chrupeczku trzymaj się dzielnie, trzymam mocno kciuki! :)

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 21, 2012, 15:34:25 pm »
Oby wszystko się udało, czekamy na wieści.
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 21, 2012, 19:06:13 pm »
a oto wieści dla fanów CHrupka (dopiero wyrwałam się z jego szponów)

Równo o 12 zważony i zastrzyk w dupkę.

czekamy na działanie znieczulenia


I Chrupek już leżący, strasznie się nie chciał kłaść, tylko tak siedział oparty na boczek.


O godzinie 14 leżał już na poduszeczce i memłał jęzorkiem.
Dr Różańska usunęła zęby szczęki lewej, te co były zrośnięte, powiedziała że praktycznie tylko złapała i poruszała a one same wyszły jako całość. Tak więc zaszyła ogromną dziurę i zajęła się dołem. Okazało się że Chrupek ma dwie przetoki. Jedną przed siekaczami i jedną za jednym z trzonowców, którego dr usunęła. Niestety wszystkich trzonowców nie dało rady, bo wygląda na to że nie zostałaby wtedy tam żadna kość. Ropień nie został usunięty również ze względu na to że groziłoby to złamaniem żuchwy - został otworzony i oczyszczony (jest taką pustą kulą z kości).
Niestety dr nie pobrała próbki do badań, bo najprawdopodobniej nic by z niej nie wyszło. Za dużo było tam ropy. Jednak powiedziała że ewidentnie wygląda to na promienicę i rozpad kości tak czy siak nastąpi, także żuchwa w którymś momencie nie wytrzyma i nastąpi złamanie. Oczywiście nie wiadomo czy za tydzień czy za 4 lata.
Dostałam fakturę na 120zł, antybiotyk (marbocyl), lek przeciwbólowy i instrukcję obsługi królika.
W piątek idziemy na konsultacje, do tego czasu mam pilnować aby dziura w ropniu się nie zarosła, mam wkładać tam strzykawę i płukać ropień. Na konsultacjach zobaczymy czy nachodzi tam żarcie i ewentualnie będziemy oczyszczać.

A tu już w domku, pokazujemy memłający języczek


I zaczynamy się ruszać


A tu już czołgał się po całej kuwecie


I w końcu najlepiej na kolankach.. Takie mu się łażenie włączyło, a miał łapki jeszcze nieogarnięte przednie, więc musiałam go mocno trzymać.


Pospał chyba z oczkami otwartymi i teraz już nawet sam siedzi.




CHyba jest śpiący, ale coś nie usypia. Chyba go boli, zaraz przyjdzie pora na przeciwbólowy lek, więc mu trochę zelży. A wieczorem będziemy napychać królika farszem :P Już idę go ucierać, póki wyłączyła mu się faza czołgania - bo tak musiałam go pilnować, bo cały czas gdzieś raną musiał się wycierać albo uderzać. Mam nadzieję że CHrupek nie pogardzi moją kuchnią, bo kupić gdzieś w Lublinie preparaty do dokarmiania to jakaś paranoja. Jak macie jakieś rady na temat własnoręcznie robionych papek to z chęcią wysłucham :)

Jeżeli ktoś chce wesprzeć CHrupaska na cele zdrowotne czy też jakiekolwiek, to proszę skontaktujcie się z Bośniakiem.


NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 21, 2012, 19:19:28 pm »
biedniutkie słodkości chrupkowe, cieszę się ze z Chrupkiem wszystko ok, rozczula mnie widok "wymęczonego" i odurzonego króliczka. Co do jedzenie może spróbuj papek typu Rodi care albo sama zetrzyj na papkę w malakserze czy w czymś takim warzywa, zieleninkę i łyżką do pysia lub na spodeczek niech liże. Nie mam wprawy w opiece nad królikiem z aż takimi problemami z ząbkami. Niemniej mój Buńcz żarł właśnie rodi care i starte na tarce warzywa. Zresztą do tej pory dostaje coś w rodzaju sałatki warzywnej - czyli pokrojone drobno warzywa i zielenina.
Trzymamy kciuki za rekonwalescenta
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 21, 2012, 20:07:39 pm »
Co za słodka bida, z jednej strony biedactwo umęczone, ale z drugiej przesłodko tak wygląda. W ogóle on jest chyba większy niż myślałam. Cudny, wyściskaj ode mnie.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 22, 2012, 00:01:58 am »
Bidulinek :( Może Ci wysłać Critical Care? Antonina nie zjadła całego opakowania i mi zostało...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Poszukiwany dom dla przystojnego CHRUPKA :)
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 22, 2012, 02:31:34 am »
Jeźeli moźesz to proszę prześlij. Powwiem szczerze że za późno zaczęłam szukać w sklepach takich rzeczy i pozostałam z niczym. Co prawda podgotowałam mu warzywka i utarłam, i chyba mu smakuje, ale na pewno specjalne preparaty są wzbogacone o jakieś duperele.

Na razie sikamy, pojawoiają się bobki, pijemy i jemy. Płukanie ropnia było, zastrzyk przeciwbólowy teź i pora spać.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.