Autor Wątek: Szybko rosnące zęby ...  (Przeczytany 28419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szybko rosnące zęby ...
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 14, 2011, 22:51:06 pm »
Polinkaa odnośnie śpioszków- dobrze się przyglądaj czy to nie są jakieś wycieki ropne czy mocno pod oczkami ma mokre itd.
Bo króliki miewają śpioszki- tak jak ludzie.

Offline Polinkaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szybko rosnące zęby ...
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 14, 2011, 22:54:33 pm »
Jest to coś bardziej białego ... wet powiedział że to też od zębów, pod oczkami nie ma mokrego tylko jest takie coś białe .. i to się układa w takie śpiochy jak u ludzi, ale jak zęby miał za długie to tego było więcej.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szybko rosnące zęby ...
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 14, 2011, 23:03:37 pm »
No to warto to RTG zrobić jednak.... Żeby króliczkowi te oczka ukoić możesz przemywać mu je naparem z ziela świetlika.

Offline Polinkaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szybko rosnące zęby ...
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 14, 2011, 23:07:20 pm »
Tak wiem, na pewno zrobię.
A ile to RTG tak mniej więcej kosztuje? (chcę się tylko zorientować)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Szybko rosnące zęby ...
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 15, 2011, 23:54:47 pm »
Zrozumiałam ,ze szybko rosną mu siekacze. Bo trzonowych pewnie byś nie mogla obejrzeć .Jesli tak jak mówisz  , tak szybko rosn mu siekacze , to trzeba chyba rozważyc ich usunięcie. Widzialam w lecznicy   małego krołiczka z zębami ( siekaczami)  przerośnietymi . Mniejszym złem  dla  króliczka jest usunięcie siekaczy niz ciągłe podcinanie.

Cytuj
Więc jeżeli średnio trzeba je przycinać co 2 tygodnie, to jest to norma.
Iskra co ty opowiadasz ,ze to norma , ja swoim królikom jeszcze nigdy nie podcinalam żadnych zębów. Takie szybko rosnące zęby to uwarunkowanie genetyczne.

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Mój Boniek ma podcinane trzonowce co 4 tygodnie. Nie ma reguły. Iskra miała na myśli, że jeśli już siekacze przerastają, to standardowo podcina się je dosyć często, częściej niż trzonowce. Ale siekacze można podcinać samemu - to nie jest duży problem. Szybko się nauczysz i nie będziesz musiała jeździć do weta. Usuwanie zębów to ostateczność! Zostają zębodoły, o które też trzeba bardzo dbać. Do tego po usunięciu np. górnych zębów, dolne nie będą się miały o co ścierać - trzeba usunąć wszystkie. Po pierwsze to jest inwazyjny zabieg, a po drugie królik już nigdy nie będzie normalnie pobierał pokarmu, a to często skutkuje problemami trawiennymi. A wiemy, jak groźne są dla królików. Bez sensu tak młodemu królikowi usuwać zęby, skoro spokojnie siekacze można przycinać w domu, tak jak pazury.

Edycja
Do tego tak, jak ktoś zauważył - zęby to dynamiczna sprawa u królików. Mogą się bardziej skrzywić lub naprostować. Zależnie od predyspozycji, diety, gryzienia krat, itd.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2011, 23:59:14 pm wysłana przez Blacky »
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szybko rosnące zęby ...
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 16, 2011, 00:27:27 am »
Takie wtrącenie co do usuniętych siekaczy. Mój Axel ma usunięte górne i dolne jedynki. U niego problem był bardzo, bardzo duży, przycinanie zębów co 5-7 dni, przycinaliśmy przez okrągły rok.
Usunęliśmy zęby.
Odrosła nam dolna jedynka i jeden z górnych tych małych. W dodatku dolny ząb się złamał, wdało się zakażenie i ząb podbiegł ropą.
Usunęliśmy drugi raz.
Teraz znowu odrosła ta jedynka dolna. I pod spodem zrobił się ropień. Czyli znowu trzeba będzie wyrwać.
Axel egzystuje sobie w miarę normalnie bez tych zębów- granulat pochłania bardzo dobrze. Z tym, ze nie radzi sobie z jedzeniem większych kawałków. Warzywa i owoce Trzeba mu pokroić w kosteczkę ew. potarkować, ew. pokroić w paski i karmić z ręki.
No i tylne zęby zaczęły mu się słabo ścierać, trzeba częściej je korygować teraz :/
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Szybko rosnące zęby ...
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 16, 2011, 14:31:07 pm »
Zauważcie, że u królika przeżuwanie to przyjemność. Pozbawienie go zębów to skazanie go na dyskomfort. To tak nawiasem :)
My też mamy usunięte siekacze i Marjaś super sobie radzi. Radzę wykonać RTG jak najszybciej, by zdecydować co dalej, wykluczyć ropień czy przerastające korzenie. Nie życzę nikomu tego, co przechodziliśmy razem z Marjanem przez tylko i aż zęby.


Zapraszamy do naszej galerii :)