Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5280921 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7120 dnia: Grudzień 28, 2012, 22:15:30 pm »
Iskra, napisz może konkretnie o poszukiwaniu dt dla holenderka z zoo
czyli termin, na jaki okres z kim kontakt itp itd
wrzucę na blog, blog fb i pro zwierzęce

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7121 dnia: Grudzień 28, 2012, 22:44:43 pm »
Ola_19 tak na zaś...możesz mi powiedzieć kiedy Dzwonek był pozbawiany jajek? :P (żebym za szybko go nie poznała ze swoją małpiszonką przypadkiem :niegrzeczny)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7122 dnia: Grudzień 29, 2012, 01:02:40 am »
Trzy króliczki z Poznania to dwa bardzo młode (jeden wygląda jak Jagodzianki, kiedy były jeszcze zbyt młode) królisie oraz jeden starszy. Starszy się nie sprzedaje od ponad pół roku, dlatego ma iść na karmę, a młode są podobno zwróconym prezentem (duży też był sprzedany, ale osobie niepełnoletniej, której mama na drugi dzień przyniosła oddać królika i tak został....). Piszę podobno, ponieważ uważam, że to kłamstwo! Jeden z nich miał mocno spuchnięte oczka, wyglądał jak chory na myxomatozę, drugi zaś cały mokry pysio - chyba katar :/ Te młode mają zostać odosobnione na moją prośbę od pozostałych, ale jak będzie, tego nie wiem. Pani jeszcze się waha, czy je odda bo "może się sprzedadzą". Starszego chce oddać na pewno.. Jutro mnie nie będzie, ponieważ wyjeżdżam na wesele do Koszalina, ale w poniedziałek zabieram starszego (Tomku, poratujesz? :( ).
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7123 dnia: Grudzień 29, 2012, 11:44:20 am »
jak widać transporty na tych trasach są nam PILNIE potrzebne :( - szczególnie ze względu na maluszki i obawę przed tym, czy dotrwają do pocz. tyg.

przed chwilą dowiedziałyśmy się o kolejnych 2 królach, które trafią do Azylu w najbliższych dniach



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7124 dnia: Grudzień 29, 2012, 11:45:56 am »
MartaP, te królcie poznańskie z jakiego zoologika? (bo wnioskuję, ze z zoologika?). Ty je odbierasz?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Em.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7125 dnia: Grudzień 29, 2012, 11:57:21 am »
Tadeusz bezjajeczny ;) Cieszę się ,że zębów na razie nie trzeba ruszać.. oby tak zostało :)
"..only when we live with rabbits the way that we live with cats and dogs - when rabbits sleep in our beds or sprawl beside us on the floor , when they kiss our children or play ball with them -that we see what they are truly like. Thats because a rabbit who lives her life in a cage does not display much of her true rabbit nature .."
Jeffrey Moussaieff Masson

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7126 dnia: Grudzień 29, 2012, 12:01:34 pm »
joac, ze sklepu - Marta nie ma teraz dostępu do internetu. kombinujemy, żeby je najlepiej do jutra przywieźć do T. w ostateczności ja pojadę po nie...to będą ciężkie dni, a logistycznie kosmicznie ciężkie, ale jakoś to ogarniemy ;)

Nutek jest już w DT z opcją DS u naszej Patrycji i Tomka :* trzymajcie kciuki, aby zaprzyjaźnił się z Rózią :)

do Poznania zamiast Nutka pojedzie więc Kakao...i zrobimy miejsce dla nowych 7 królików,dla których teraz szukamy transportów



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7128 dnia: Grudzień 29, 2012, 12:57:33 pm »
Nutek jest już w DT z opcją DS u naszej Patrycji i Tomka :* trzymajcie kciuki, aby zaprzyjaźnił się z Rózią :)
Ojej, duża Rózia i mikro Nutek, cóż to będzie za urocza para  :DD


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7129 dnia: Grudzień 29, 2012, 13:22:03 pm »
Jeszcze wczoraj się cieszyłyśmy z Olą, że ładnie zwolnią nam się miejsca w Azylu a tu kilka godzin i mamy full królików + głowy pękające od ogarniania tego logistycznie ;-) - masakra jak to wszystko szybko się zmienia... ;]

Niestety powtarza się sytuacja o której nie dawno pisałam - gdy wymieniałam powody dla których króliki wracają z adopcji. Pewnie niewielu z Was pamięta Rosę i Lukasa - bo pojechały do nowego domu kilka lat temu. Teraz w trybie ekspresowym muszą znaleźć nowy dom - najlepiej tymczasowy, ale że w kilka dni będzie ciężko go znaleźć to muszą najpierw przyjechać do Azylu. W momencie adopcji para, która je adoptowała nie miała dzieci - teraz jest ich dwójka. Jedno z dzieci ma silną alergię - były podejmowane próby izolowania dziecka od królika, gdy królika nie było w pobliżu katar znikał. Gdy królik się pojawiał - katar u malucha znowu się nasilał.

Więc postanowiłam, że od dzisiaj tylko emeryci mogą adoptować od nas króliki  :PP chociaż podobno to też nie jest najlepszy pomysł - bo z kolei jest większe prawdopodobieństwo, że emeryt zachoruje, trafi do szpitala itd. itp... :] Czasami takie sytuacje potrafią mocno dobić :)

Rosa to czarny baranek, Lukas to biało-beżowa miniaturka. Cudne uszatki - mam nadzieję, że ktoś się na nie skusi i przygarnie pod swój dach - bardzo o to prosimy  :bukiet

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7130 dnia: Grudzień 29, 2012, 13:35:37 pm »
że emeryt zachoruje, trafi do szpitala itd. itp..
Albo pokica za tęczowy most...
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7131 dnia: Grudzień 29, 2012, 13:39:34 pm »
Oby nikt się za wcześnie tam nie wybierał  :DD

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7132 dnia: Grudzień 29, 2012, 13:46:38 pm »
Madzia, faktycznie sytuacja z Rosą i Lukasem pokręciła się, jeszcze takim fajnym opiekunom :( Pamiętam, że przy powstawaniu Azylu pomagali
Elżbieta 1950 ech wyjęłaś mi to z ust:))
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 14:00:46 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7133 dnia: Grudzień 29, 2012, 14:00:35 pm »
Tak zawsze bardzo nam pomagali - dzięki nim Azyl ma dzisiaj prąd  :DD

Miejmy nadzieję, że i mały pozbędzie się kataru i króliki znajdą nowy, równie dobry dom.


Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7134 dnia: Grudzień 29, 2012, 14:02:51 pm »
Apropos alergii u dzieci - ostatnio znajoma była z córką u alergologa po wyniki testów skórnych córki. Jak się okazało, że córka jest czysta i żadnej alergii nie ma, znajoma się bardzo ucieszyła. Na co lekarka zapytała zdziwiona: "Pani się cieszy, ze dziecko nie ma alergii? To niespotykane! Matki po odebraniu negatywnych testów zwykle są zawiedzione, że dziecko alergii nie ma..."


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Rózia :)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7135 dnia: Grudzień 29, 2012, 15:10:07 pm »
Ojej, duża Rózia i mikro Nutek, cóż to będzie za urocza para  :DD
[/quote]


Mam nadzieję ,że para z nich będzie  ???,  bo jak na razie to awantura i walka o terytorium.
Rózia walczy jak lew o swoje , a Nutuś - "Biber" tak mówią do niego córki ma ją w nosie i robi sobie co chce, a Różyczka dostaje szału jak na niego patrzy smutny_krolik !!! Oby czas przełamał lody !!!!
"Naucz się słuchać siebie, a usłyszysz cały świat"...

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7136 dnia: Grudzień 29, 2012, 20:36:03 pm »
Jutro wieczorem będziemy już w domu w Poznaniu. Przyjmiemy te uszaczki i podleczymy w miarę naszych możliwości. Proszę o informację czym przemywać oczka i jak leczyć katar. W razie "W" jestem pod telefonem 601772085. Pozdrawiam!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7137 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:28:04 pm »
DużyZając, skontaktuj się z Martą :) ona załatwiała dzisiaj wszystko na miejscu - króliki będzie można odebrać w pon. - jest problem formalny z tymi 2 maluszkami :/

my kombinujemy z transportem na pon. i prawdopodobnie wyjazd królików z Poznania już po północy w Nowym Roku

w przyszły weekend mamy transport na trasie Szczecin - Toruń

***

o ile uda mi się dograć wszystko na jutro rano w Toruniu (odbiór mamy ogarnięty :)), Femur, Jaśmin i Chleb :D wyjadą do Warszawy :)

Femur i Jaśmin do DS, a Chleb do DT z opcją DS :)  :bukiet



Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7138 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:38:45 pm »
Miło czytać takie wieści ze uszaki znajdują domki stałe lub tymczasowe. A ja nie wiem czy nie będe niańczyć maluszków. Po ostatniej wizycie u weta okazało sie że nasza Kubuśka to Kubuś. Jak miał 3 miesiące to Pani wet powiedziała ze to samiczka. A teraz 5 miesięczny uszak ma juz widoczne jąderka. Kubuś zabawiał sie przez ostatni prawie miesiąc z naszą tymczasowiczką Zając. Co z tego wyniknie?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7139 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:42:13 pm »
Gogamor, prawie na 100% będzie przychówek :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html