Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281014 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5400 dnia: Listopad 02, 2012, 22:30:35 pm »
bardzo się cieszę, że z Tufim lepiej  :bunny: :bunny: proszę mu przekazać duuuuuzo głasków  :heart
Nobu wygląda bardzo dumnie i widać, że przeżywa drugą mlodość  :balet:

Jenis vel Uszatka  :niespodzianka Monk się zakochał  :serenada:

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5401 dnia: Listopad 02, 2012, 22:37:15 pm »
Jenis vel Uszatka  niespodziewanka Monk się zakochał  serenada
:wow to bedziemy mieli znowu weselisko :balet:

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5402 dnia: Listopad 03, 2012, 00:00:51 am »
Nawet nie będą mieli do siebie aż tak daleko :P
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5403 dnia: Listopad 03, 2012, 21:32:01 pm »
dzisiejszy dzień był dla nas bardzo trudny :(

wczoraj wieczorem, kiedy byłam w Azylu, zaniepokoiło mnie zachowanie Mimi.
w klatce były normalne bobki, ale Mimi była nieswoja, mało aktywna. miała miękki ,ale powiększony brzuszek.

podałam jej espumisan i kolejnym krokiem była szybka wizyta u wet.
diagnoza - wzdęcie. brak zatoru, brak przepełnienia żołądka. po prostu wzdęcie. temp. ok.

Mimi dostała oczywiście antybiotyk - metronidazol i wróciłyśmy do domu. Mimi szybko poczuła się lepiej, zaczęła jeść szperać w ziołach.
byłam dość spokojna, ale kiedy w nocy wstałam podać jej espumisan, brzuszek wyglądał dużo gorzej - był twardy.
oczywiście kolejna dawka antybiotyku i rano wylądowałyśmy w gab.

moje obawy się potwierdziły i okazało się, że jest gorzej :( bardzo twardy brzuszek i już temp. 38, czyli w dół...

na szczęście udało się założyć wenflon - Konrad  :bukiet

kolejne godziny to był już koszmar :( zero oznak poprawy, a wręcz przeciwnie :(





dzisiaj cały dzień z małymi przerwami, masowałam Mimi brzuszek. popołudniu po 3h masaży na termoforze, poczuła się trochę lepiej...zaczęła się kręcić, wylizywać ręce, skubać zioła. znowu pojawił się ten mały kochany świr. brzuszek jest nadal bardzo napięty i powiększony, ale udało nam się podać kolejną porcję leku dożylnie i mam nadzieję, że jednak damy radę :(

poniżej Mimi po tym, jak poczuła się odrobinę lepiej













przed chwilą Mimi leżała wyciągnięta, z łapkami do tyłu, podjadała zioła, a po chwili zwinęła się w rogalika...przyjmuje najróżniejsze, wyluzowane pozy, ale już sama nie wiem...patrzę na nią i wariuję :] tak się o nią boję :(

brzdąc waży całe 35 dag

wygląda na to, że mamy do czynienia z kokcydiozą albo innym dziadostwem :( - jak to dzisiaj powiedział Konrad - brzuszek Mimi był dzisiaj rano jak u naszych hodowlanych biedaków, które przyjechały do nas we wrześniu z kokcydiozą i e.coli

trzymajcie mocno kciuki za cudną Mimi oraz za adopcyjnego Romka, który wczoraj przyjechał do Torunia z Olsztyna i jest w trakcie diagnozowania - chłopak mimo korekty zębów miał zaburzenia apetytu i chudł. dzisiaj pobieraliśmy krew i czekamy na pon.



Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5404 dnia: Listopad 03, 2012, 21:37:01 pm »
kciuki zaciśnięte, trzymacie się maluszki   :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5405 dnia: Listopad 03, 2012, 21:40:33 pm »
Boże, biedna Mimi! Waży dokładnie tyle, co Pchełka (u mnie na DT) tydzień temu, też ma kokcydiozę. Pchełka walczy, Mimi też się uda - musi! Cudowna jest jak tak leży na klawiaturze. Ależ nerwów miałyście, Olu, podziwiam Was najszczerzej :*
Trzymamy kciuki i wszystkie łapki za Mimi i Romka :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5406 dnia: Listopad 03, 2012, 21:41:21 pm »
Mimo, że Mimi jest taka maleńka, to ma w sobie na pewno dużo siły i da radę! Musi dać, w końcu ciotka Marta chce ją we wtorek wyściskać! Powiedz jej to do uszka, to będzie się trzymała dzielnie :P :P :P

Olu, kochana jesteś, że tyle z siebie dajesz! I wiesz co? Jestem pewna, że to nie był przypadek, że pojawiłaś się wczoraj wieczorem w azylu i zobaczyłaś co się dzieje z Mimi. Jakaś siła wyższa Cie tam ściągnęła :) A może Ty jesteś wróżką?!  :icon_eek
WO AMIGO

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5407 dnia: Listopad 03, 2012, 21:43:17 pm »
Olu, Ty wiesz .... :przytul
To myśmy ostatni karmili Mimi, gdy czuła się jeszcze dobrze... Też się o nią strasznie martwie  :(


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5408 dnia: Listopad 03, 2012, 21:43:46 pm »
trzymaj sie maluchu
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5409 dnia: Listopad 03, 2012, 21:44:53 pm »
Olu, trzymam mocno kciuki za maleństwa i za Ciebie :*
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5410 dnia: Listopad 03, 2012, 23:47:24 pm »
Mimi Kochana trzymaj się! musi się udać!

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5411 dnia: Listopad 04, 2012, 00:15:07 am »
Coś dzisiaj pechowy dzień dla forumowych królasów :( Trzymamy kciuki mocno

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5412 dnia: Listopad 04, 2012, 10:26:56 am »
I jak ma się malusia Mimi?

Offline enka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Tulinka :)
  • Pozostałe zwierzaki: Basieńka -koteł
  • Za TM: Balbinka, Tosio, Zuziek, Pimpuś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5413 dnia: Listopad 04, 2012, 10:34:32 am »
Biedne maleństwo... Mimi-walcz maluchu!

My we wtorek wyjeżdżamy na kilka dni i zostawiamy zwierzyniec pod opieką teściów... mam żołądek zawiązany na supeł ze stresu.. :/

Tuliśka dostała przydomek - KOZA, zgadnijcie dlaczego..
Pozdrawiam :)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5414 dnia: Listopad 04, 2012, 11:26:47 am »
Moja Kubuska jak ją wzięlam do domu wazyła tez 35 dkg była malutka i było widać na niej wszystkie kostki. W ciągu miesiąca u mnie przybyła sporo bo teraz waży 85 dkg. Fajnie sie chowa a dziś jada już naprawde wiele rzeczy łacznie z rodzynkami. Dzięki bogu niema żadnych problemów zdrowotnych. Ja tez trzymam kciuki za Mimi. Olu będzie dobrze.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5415 dnia: Listopad 04, 2012, 11:29:08 am »
gogamor ten króliczek którego masz w avatarze jest zupełnie jak Siostra Be! :) Cudo! :)
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5416 dnia: Listopad 04, 2012, 11:30:37 am »
snickers wazyla 110g jak sie u mnie pojawil
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5417 dnia: Listopad 04, 2012, 12:42:04 pm »
Tuliśka dostała przydomek - KOZA, zgadnijcie dlaczego..
Czy dobrze myślę? podżera, to co nie trzeba?:(
Moja Andziulka wrąbała obicie z tyłu wersalki - późno się zorientowaliśmy i... był zator, zapalenie jelit.
Pan dr Zieliński "Fauna" dał namiary na speca od egzotycznych dr Michałkiewicza z "Doga" i to on ratował ją miesiąc - wlew kontrastowy, kroplówki itd...
Poza tym byliśmy w ciągłym kontakcie, a kwoty jakie pobierał były symboliczne. Wyprowadził ją ślicznie, choć trafiła do niego bardzo późno

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5418 dnia: Listopad 04, 2012, 15:48:40 pm »
czy Bugs zmienił płeć??

A no okazał się dziewczynką, a że ja mam dwie dziewczynki już i szukałam dla nich mena, to niestety adopcja Bugsiorka została zatrzymana. Taki to nam numer wywinął :)


Mimisiątko moje kochane :( No taka mała kuleczka i już chora?! A u Ciebie Olu na tej klawiaturze wygląda na czującą się dobrze. Jak to super, że szybko zareagowałaś. Dziękuje :)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5419 dnia: Listopad 04, 2012, 16:42:22 pm »
MartaP tak nasz Trusiek to cała Siostra Be. Ma taki sam cudowny makijaż wokól oczu jak ona. Nieraz jak sie maluje mówie zeby mi dał swój piekny makijaż byłby na cale życie.