Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5515533 razy)

0 użytkowników i 169 Gości przegląda ten wątek.

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6820 dnia: Grudzień 13, 2012, 21:52:01 pm »
Chleb wygląda REWELACYJNIE! I nawet nie udaje chleba :). Widać, że dobrze jej u Was! Niesamowity z niej królik!

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6821 dnia: Grudzień 13, 2012, 22:00:08 pm »
mam pytania:
Czy Pani Zając to Pestka? http://adopcje.kroliki.net/rabbits/993#yield
Co dolegało Koko?
Jak ma się malutek Tofi po kastracji?

Chlebunia ma niesamowite umaszczenie mordki, a jej śluzówka przy nosku na zdjęciach wygląda taka czerwonawa?:(

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6822 dnia: Grudzień 13, 2012, 22:03:09 pm »
a w jakiej formie ucholowi je podawać? jakoś namoczyć? słyszałam, że przy spożywaniu siemienia ,,na sucho`` mogą wystąpić zaparcia. Jak je podajecie swoim królikom?

Siemię zawiera kwasy Omega 3 - dobroczynnie wpływające na organizm - najlepszym jego źródłem jest właśnie siemię, bo orzechy są mocno kaloryczne, a ryby  Ludzie też potrzebują równowagi między Omega 3 a Omega 6 - więc możecie razem z królikami szamać siemię . Królikowi o wadze do 2 kg powinno się podawać codziennie 1 łyżeczkę do herbaty całych nasion.
Przy wzdęciach chodzi o śluz z nasion - pektyny - poślizg i działanie osłonowe na przewód pokarmowy - do tego najlepiej użyć mielonego, odtłuszczonego lnu (który już jest ubogi w Omega 3), zalać wrzątkiem, żeby się nie wytworzyły glikozydy cyjanogenne i wtedy można podać więcej jak łyżeczkę.

W tekście w linku też jest o tym.

A dla ludzi zasada ta sama - mielony tylko jako wspomaganie jelit, natomiast dla kwasów nasiona w całości lub świeżo mielone. Można dodawać do serków, jogurtów, sałatek, posypywać kanapki. Zdaje się, że bezpieczna ilość to 2 łyżki dziennie, chyba, że się stosuje specjalną dietę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 22:06:36 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline toffinia09

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6823 dnia: Grudzień 13, 2012, 22:14:54 pm »
Dzisiaj po 9 latach pożegnałam moją Toffkę. Wczoraj o 17 jeszcze pełna energii a od 21 walczyłam o jej życie. Niestety wzdęć nie udało się pokonać i o 8 rano pożegnałam się z nią.
Jestem z Bydgoszczy i bardzo chciałabym zaadoptować króliczka. Niestety internet chodzi mi bardzo słabo i nie mogę chodzić po wszystkich stronach. Chciałabym dać dom dorosłemu króliczkowi (a nawet emerytowi), może wymagać specjalistycznej opieki (mam bardzo zaufanego weterynarza). Myślę, że to najlepsze co mogę zrobić w tym momencie.

Pozdrawiam

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6824 dnia: Grudzień 13, 2012, 22:15:36 pm »
Tak Panna Zając to Pestka :) Kasia do której pannica trafi na DT chciała, żeby zmienić jej imię :P u Koko wyszły nieliczne oocysty kokcydiów dlatego musiała mieć przełożoną sterylizację, do tego oczko jej cały czas łzawi, czeka ją korekta zębów, więc póki co musi jeszcze być w Toruniu. Ale ogólnie czuje się dobrze ;-)

Ola znowu się nie pochwaliła, ale zdała ostatni egzamin :D

A kolejne dobre wiadomości są takie, że Kubusiowa http://adopcje.kroliki.net/rabbits/884#yield jedzie do nowego domu do Szczecina  :jupi Bardzo prosimy o pomoc w transporcie z Poznania do Szczecina :)


Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6825 dnia: Grudzień 13, 2012, 22:22:38 pm »
Toffinia bardzo współczuję straty króliczki :( Moja pierwsza  - Trusia też odkicała w wieku 9 lat. Niby nie mało ze mną była, a jednak dużo za mało :(

Kubusiowa - super! to taka cudowna lwiczka:)
Koko zaniemogła z tesknoty za kolezanką alpinistką, ale mam wrażenie, że Kiara ją spokojnie zastapi :)
Pusi nosek wg mnie wygląda duuużo lepiej, zresztą cała królinka też:)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 22:37:22 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6826 dnia: Grudzień 13, 2012, 22:30:41 pm »
Toffinia09 bardzo mi przykro z powodu odejścia Twojej królinki... dożyła wspaniałego wieku - na pewno była u Ciebie szczęśliwa  :swieca: Bardzo się cieszę, że chcesz przygarnąć jakiegoś potrzebującego miłości uszatka - skontaktuj się proszę ze mną na maila magda.gralak@kroliki.net - ustalimy szczegóły :przytul

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6827 dnia: Grudzień 13, 2012, 23:11:48 pm »
dziewczyny chciałam zapytać czy miałyście może chwilę żeby odebrać mikołajkowe zamówienie z uszatkowa? nie pytałam wcześniej bo dużo spraw macie na głowie, ale jestem ciekawa.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6828 dnia: Grudzień 14, 2012, 02:00:21 am »
czy ktoś może mi dokładnie powiedzieć kiedy Varius był kastrowany? to dosc ważne...^^

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6829 dnia: Grudzień 14, 2012, 09:42:54 am »
Jaka fajna Chlebinka :DD

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6830 dnia: Grudzień 14, 2012, 09:54:31 am »
Chleb przypomina mi Lukę pogromczynię gadziny usmiech2
Ja też tak pomyślałam jak tylko zobaczyłam zdjęcia. Miny też strzela jak Luka:)
I to nieokiełznane umaszczenie, które wyrywa się wszelkim regułom :) Cudna królinka

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6831 dnia: Grudzień 14, 2012, 10:06:25 am »
Chleb super :) a w ogóle wszystkie piękne. Najważniejsze ,że u Was szczęśliwe. Kata_strofa pomachaj do nas z programu ;)
Zapraszam do siebie na stronę :DD

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6832 dnia: Grudzień 14, 2012, 18:57:22 pm »
czyzby Varius poszedł na randke bez nadzoru?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6833 dnia: Grudzień 14, 2012, 19:41:00 pm »
hahaha...może nie tyle randke, co miał przez pewien czas dziewczynę i ją mocno kochał ;P trzeba się było upewnić czy aby nie będzie z tego dzieci, bo dziewczyna niesterylizowana i zaczęła gniazdo budować ;)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6834 dnia: Grudzień 14, 2012, 20:03:52 pm »
własnie przeglądałam allegro w poszukiwaniu domku dla królika...i trafiłam na coś takiego ;/  - "wspaniała promocja" http://allegro.pl/klatka-80-cm-kroliczek-gratis-i2870270031.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2012, 20:07:30 pm wysłana przez Deedee »

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6835 dnia: Grudzień 14, 2012, 20:19:07 pm »
Deedee ja juz wczoraj zauważyłam ta oferte na allegro jak kupowałam klatke dla mojej tymczasowiczki. Ale to jest w Swarzędzu. Moze ktoś z forumowiczów sie zainteresuje. Ładna samiczka.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6836 dnia: Grudzień 14, 2012, 20:20:33 pm »
dobrze by było ją odebrać od kochających właścicieli...

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6837 dnia: Grudzień 14, 2012, 20:24:52 pm »
Dokładnie tez tak myśle.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6838 dnia: Grudzień 14, 2012, 20:27:18 pm »
Dziewczyny, jest specjalny wątek "Króliki z allegro i innych giełd" tam się wrzuca takie info :)
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6839 dnia: Grudzień 14, 2012, 20:32:35 pm »
ups...przepraszam, nie wiedziałam