Autor Wątek: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]  (Przeczytany 22834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DoraAngie

  • Gość
Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« dnia: Lipiec 19, 2011, 10:00:30 am »
Łatka jest ze mną od niedawna, tak się cieszyłam że wreszcie udało mi się adoptować króliczka. A tu nagle nastąpiła nieoczekiwana sytuacja, która zmusza mnie by ją oddać  :placze
Mieszkałam sama z moim chłopakiem i wszystko było w porządku, ale niestety niedawno okazało się że musimy zamieszkać z rodzicami mojego faceta, a jak na złość jego mama ma uczulenie na sierść i muszę szybko króliczkę oddać bo sprawa ma się coraz gorzej i mała nie może zostać.
Do tej pory mogła biegać po całym mieszkaniu, a teraz nie mogę jej prawie z klatki wypuszczać  ;( Potrzebny jest pilnie DT (zgłosiłam Łatkę na stronę adopcyjną i czekam na odzew), a najlepiej jak by znalazła się osoba co ją od razu przygarnie.

Łatulka jest 1,5 rocznym barankiem o umaszczeniu biało brązowym, jest zdrowa, szczepiona. Lubi drapanie za uszkami, ale nie pozwala się brać na ręce, uwielbia biegać po całym mieszkaniu, czasami chodzi za mną krok w krok i przygląda się ciekawska co robię, jedyny jej minus jest taki, że od czasu do czasu zdarzy jej się dziabnąć jakiś kabel.
To naprawdę świetny zwierzaczek dlatego chciałabym żeby miała jak najlepiej. Potrzebuję dla niej szybko domku bo jak nie znajdę do przyszłego tygodnia to będę zmuszona oddać ją do schroniska lub zoologa, a naprawdę nie chcę tego robić. Ale zdrowie mojej teściowej jest najważniejsze, mam nadzieję że rozumiecie :(

Oczywiście oddam dla niej całe wyposażenie: klatkę 100x60, paśnik, dwie miski, kuwetę, zapasy suszek jakie do tej pory zebrałam, sianko i ziarno (dostaje jeszcze w małych ilościach bo przestawiam ją z wcześniejszej diety)

A tu temat co o niej założyłam, są tam zdjęcia: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12048.new#new

Bardzo proszę was o pomoc.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2011, 10:26:16 am »
zgodnie ze zgłoszeniem wlaścicielki - Łatka jest już na stronie adopcyjnej http://adopcje.kroliki.net/rabbits/343#yield ;
DoraAngie - prosimy o zdjęcia lepszej jakości,
jeśli zdecydujesz się pokryć koszty sterylizacji Łatki, znajdzie się dla niej dom tymczasowy;
 
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2011, 10:34:43 am »
A nie znalazłby się DT w którym nie byłaby konieczna sterylizacja? Obecnie nie dam rady pokryć takiego kosztu, jednorazowo wydałam już ostatnio dużo pieniędzy by króliczkę wyposażyć i chcę to wszystko wraz z nią oddać teraz za darmo. A właśnie zauważyłam, że na stronce adopcyjnej nie są dopisane akcesoria,a pisałam co daję.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2011, 10:54:34 am »
wszystkie domy dymczasowe są zajęte,
Łatka mogłaby pójść jako kolejny tymczasowicz,
jednak nie ma takiej możliwości jeśli nie będzie sterylizacji;
obecny koszt u dr Piaseckiego - 230zł,
kwotę można przelać bezpośrednio na lecznicę, zabieg zostanie wykonany w najbliższym wolnym terminie i możemy się tym zająć sami już tu we Wrocławiu;
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 11:36:24 am wysłana przez juta »
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2011, 11:30:06 am »
Są wakacje, pękamy w szwach, ciągle brakuje DT i pieniędzy na leczenie królików. Trzeba też zrozumieć naszą sytuację.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2011, 14:15:44 pm »
A nie możesz jakoś pożyczyć tej kasy na sterylkę? W końcu nie będziesz już lożyć na jej utrzymanie czy leczenie, to mogłabyś w ratach spłacać.
Przecież jakąś kwotę planowałaś przeznaczać na jej utrzymanie miesięcznie.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2011, 15:18:52 pm »
Oczywiście mogłabym pożyczyć i spłacać potem, ale niestety nie mam od kogo  :/

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2011, 15:27:46 pm »
Rodzice, znajomi- nikt nie pożyczy chociaż części?
Wysterylizowana nawet będzie miała większą szanse na domek i być może towarzysza.

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2011, 15:32:44 pm »
Niestety wygląda to tak,że zwykle ode mnie ludzie pożyczali pieniądze a ja nie mam od kogo.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2011, 15:35:12 pm »
hm.. Może biżuterie sprzedać, zorganizować giełdę rzeczy? Pościągać długi ewentualne?

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2011, 15:37:41 pm »
Bez sensu, szkoda tylko królika, to stres dla niego tak ciągle domy zmieniać. Wiem, że różne sytuacje się zdarzają ale tu mi pachnie trochę nieprzemyślaną decyzją adopcji. Nie chcę się wtrącać ale w ramach zadośćuczynienia za to, że uszak znowu nie ma domu i jednocześnie sprawić żeby miał większe szanse na adopcję przez kogoś odpowiedzialnego myślę, że powinnaś zrobić chociaż tyle żeby sfinansować ten zabieg. Zobacz w jakiej sytuacji zostawiasz zwierzaka: znowu nie ma domu, kochającego opiekuna, znowu czeka go tułaczka i stres. :icon_frown

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2011, 15:41:58 pm »
Będę się starała coś zorganizować, ale to trochę może potrwać :(  I proszę nie posądzajcie mnie o takie rzeczy, bo przykro czytać. Napisałam prawdę.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2011, 15:52:20 pm »
Mi się wydaję że przyszła teściowa by się pozbyła alergii jakby zamieszkała pod jednym dachem z jakimiś futrzaczkiem  :D Ja mam alergię na zwierzęta futerkowe i jak wzieliśmy Niusię to miałam duszności i wysypkę.Kaszlałam w nocy pod poduszkę żeby tylko mama moja nie usłyszała i żeby nie chciała jej oddać.Alergia minęła.Przy królikach mogę teraz siedzieć cały czas bo się już alergen przyzwyczaił ale ... jak jest obok mnie kot albo pies to już czuję jak mnie łapie alergia.Może warto o tym pomyśleć ?? :)

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2011, 16:00:55 pm »
Pieniądze zawsze da się jakoś zorganizować, czasem trzeba tylko kombinować trochę dłużej... A przecież chodzi tu o dobro Twojego królika, którego co prawda miałaś tylko miesiąc, ale chyba szkoda go, że znowu ma się tak tułać...
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2011, 17:51:49 pm »
Ja zgadzam się niestety z Anną to była nieprzemyślana decyzja niestety jak bierzemy zwierzę trzeba dokładnie przemyśleć naszą sytuację oczywiście zdarzają się czasami wypadki, ja też wiele razy prosiłam o pomoc finansową jak np długotrwale leczymy zwierzaka i pieniądze w końcu się kończą, ale wracając do tematu ''alergia to zawsze wymówka" ja tez już pisałam zresztą tak samo jak Monika też mam alergię , astmę i ostatnią rzeczą o jakiej powinno się myśleć to oddanie zwierzęcia - wydaje mi się że nawet mimo iż się przenosicie będziecie mieli jednak swój pokój i nie sądzę aby teściowa choćby odczuła obecność jednego królika, a już na pewno nic jej się nie stanie, dodatkowo kojec na prawdę nie zajmuje dużo miejsca, po trzecie odczulanie polega właśnie na kontakcie z alergenem więc najszybciej za jakiś czas teściowa by się po prostu na królika odczuliła, ale przy codziennym sprzątaniu to na prawdę uważam że to nie jest problem tym bardziej z królikiem w oddzielnym pokoju, na koniec - są leki od alergii np taki alertec czy zyrtec wystarczy połknąć co 2 dzień i z głowy, ew są bardzo skuteczne leki homeopatyczne bez skutków ubocznych zupełnie nieszkodliwe - jak widać dla chcącego nic trudnego i można znaleźć wiele rozwiązań kwestia jedynie ''dobrych chęci" i tak jak dziewczyny mówią jeżeli nie będziesz chciała wysilić się na inne rozwiązanie to chociaż zbierz pieniążki na sterylizację króliczka, pamiętaj my nie piszemy tego od tak aby zrazić ciebie ale zdarzały się już sytuację że przez takie rozmowy ludzie zaczynali szukać lepszych rozwiązań niż oddawanie króliczka po przejściach i fundowanie mu znowu tego samego, uważam że jak ma się chęci to rozwiązanie zawsze się znajdzie.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 19, 2011, 19:08:35 pm »
a mam alergię na zwierzęta futerkowe i jak wzieliśmy Niusię to miałam duszności i wysypkę.Kaszlałam w nocy pod poduszkę żeby tylko mama moja nie usłyszała i żeby nie chciała jej oddać.Alergia minęła
Dokładnie przechodziłam to samo jak kupiłam Trusia. Kryłam się przed mężem z dolegliwościami, którymi byłam zaskoczona bo nigdy nie miałam na nic objawów alergii. Syn tylko trochę siąkał nosem. Szczerze mówiąc byłam zdruzgotana "Jak to wzięłam zwierzaka, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia a tu takie kwiatki?!" Ale przetrzymałam. Wszystko się w sumie w niedługim czasie uspokoiło i objawy ustąpiły. Nawet leków nie stosowałam.
I proszę nie posądzajcie mnie o takie rzeczy, bo przykro czytać. Napisałam prawdę.
Jestem skłonna uwierzyć, że piszesz prawdę, chodzi mi jedynie o to, że mając tak niestabilną sytuację mieszkaniową zdecydowałaś się zaadoptować uszaka i wypełniłaś wniosek adopcyjny tak, że nic nie wzbudziło zastrzeżeń i obiekcji w GA, która ostatecznie decyduje o wydaniu zgody na adopcję. Musiałaś przedstawić mocne argumenty, które przekonały, że zapewnisz wszystko co niezbędne. Przecież to było tak niedawno, można było przewidzieć, że w twojej sytuacji może się niebawem wiele zmienić i wstrzymać się  z adopcją. Rozumiem jak możesz się czuć i współczuję ale to nie zwalnia od odpowiedzialnego zachowania.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 19, 2011, 19:15:57 pm »
A to w ogóle była adopcja przez SPK?

Odebrałam ją wczoraj od koleżanki koleżanki we Wrocławiu. Mała była trochę zaniedbywana ale teraz jest już ze mną i będzie wszystko dobrze.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2011, 20:13:46 pm »
Cytat: DoraAngie on Czerwiec 20, 2011, 21:45:20 Odebrałam ją wczoraj od koleżanki koleżanki we Wrocławiu. Mała była trochę zaniedbywana ale teraz jest już ze mną i będzie wszystko dobrze.
Faktycznie, czegoś nie doczytałam. Pomyliłam się, byłam przekonana, że to adopcja z SPK. W takim razie cofam swoje słowa dotyczące wniosku itp. - przepraszam. Jednak co do meritum sprawy moja opinia pozostaje bez zmian.
Mam nadzieję, że sytuacja zakończy się pomyślnie dla uszaka.

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 19, 2011, 22:30:49 pm »
Dziękuję za wszystkie opinie. Nie wiedziałam że z alergią to tak wygląda jak mówicie, ja sama nigdy nie miałam więc nie wiem, myślałam że na to się nic nie poradzi. Teściowa kazała królika oddać więc tak to wyszło ale spróbuję porozmawiać, podam wasze argumenty, może się zlituje ;)
A z mieszkaniem to nie jest tak że ja miałam jakieś kłopoty i się do teściów wprowadzam. Mam pewne mieszkanie, tyle że ono jest ich, dotąd byli za granicą i nic do niedawna nie zapowiadało że mają zamiar wracać. Postawili mnie i mojego chłopaka przed faktem po prostu.
Też nie chciałabym żeby Łatka musiała się gdzieś tułać.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 19, 2011, 22:47:29 pm »
To próbuj, próbuj, oby się udało, bo biedny uszaczek i tak się stresu już najadł przy ostatniej przeprowadzce.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek