Autor Wątek: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]  (Przeczytany 20394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 20, 2011, 17:34:24 pm »
Dziewczyny, bardzo mi przykro że się z mojego powodu kłócicie. Nie chciałam stwarzać takiej sytuacji.
Dziękuję wam wszystkim za te posty i wyjaśnienia. Nie byłam świadoma że sytuacja jest aż tak ciężka, wybaczcie.
Rozmawiałam wczoraj z teściową i powiedziałam jej to co mi napisałyście. Ona też była zaskoczona że tyle z was zwalczyło alergię, bo ona zwykle po prostu unikała alergenu i pogodziła się z tym że nie będzie mogła mieć zwierząt, nawet nigdy specjalnie się z tego nie leczyła. Ale po wczorajszej rozmowie zgodziła się spróbować :) bo też żal jej Łatki, ale myślała że niema innego wyjścia.
Chciałyśmy tylko was jeszcze spytać na ile mniej więcej czasu mamy się uzbroić w cierpliwość?  Reakcje alergiczne nie są ostre z tego co zauważyłam ale męczące więc pewnie jest spora szansa na pozbycie się ich.
Naprawdę chcę by Łatka została ze mną, zrobię wszystko co w mojej mocy by ją zatrzymać.

Jeszcze raz dziękuję wam wszystkim :* i przepraszam że narobiłam zamieszania.

A tak co do sterylizacji to i tak się pewnie na nią zdecyduję, ale najpierw sobie muszę odłożyć środki bo jednorazowo nie dam rady. Wiem że sterylka uchroni Łatkę przed wieloma możliwymi chorobami w przyszłości dlatego prędzej czy później ją wykonamy. Tylko w związku z tym czy mogłybyście mi powiedzieć gdzie ją najlepiej zrobić i jak się należy po zabiegu małą zaopiekować, bym na przyszłość wiedziała.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 20, 2011, 18:03:56 pm »
Tu weterynarze polecani: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci

A tu cały dział odnośnie sterylizacji/kastracji: http://forum.kroliki.net/index.php?board=23.0


Wszystko na naszym forum jest, tylko trzeba poszukać. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 20, 2011, 18:32:44 pm »
u dr Piaseckiego - 230zł,
 we Wrocławiu;

nie ma bliżej dobrego weta do tego. Jest jeszcze dr Ryś w Zielonej Górze
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 20, 2011, 20:01:56 pm »
Cytat: Szaraczek on Dzisiaj o 16:13:46 NIE NAPISAŁAM, że SPK ma wysterylizować królika.Ale napisałaś, że jesteśmy nie fair nie przyjmując niewysterylizowanego królika. I bardzo to podkreśliłaś. Bardzo dokładnie przeczytałyśmy Twoją wiadomość.ż

Powiedziałam, że jesteście nie fair KAŻĄC JEJ POŻYCZAĆ PIENIĄDZE NA STERYLKĘ. Dokładnie tak to brzmiało: "Chciałam tylko napisać, że uważam, że mówienie dziewczynie pozycz kasę na sterylke bo inczej jej nie weźmiemy jest nie fair". Przykro, że mnie źle zrozumiałaś :(
W końcu królik, który trafił do mnie na DT tez był niesterylizowany...


Cieszę się, ze teściowa spróbuje się leczyć :) Może się uda i królik zostanie :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2011, 20:10:35 pm wysłana przez Szaraczek »

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:29:32 pm »
a ogłoszenie Łatki wciąż na gumtree - na swoje szczęście dla węża jest za duża -
.......
 :/
nie zostało również odwołane ogłoszenie adopcyjne SPK;
tak więc króliczka wciąż szuka nowego domu ...
oby jak najlepszego i tym razem już stałego;

kto pokocha Łatkę  :heart ?
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:41:13 pm »
na gumtree? to faktycznie właścicielce na króliku zależy...
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 20, 2011, 22:02:22 pm »
Szaraczek, nikt nie każe dziewczynie pożyczać na sterylkę. Zostały przedstawione PROPOZYCJE I POMYSŁY na takie przedsięwzięcie.
Przecież nikt nikomu kazać nie może, tym bardziej my- obce osoby. Dziewczyna zrobi co zechce, ale zostało przekazane do jej wiadomości iż sterylizowana uszatka ma większe szanse na znalezienie domu (nie ważne czy DT czy DS) w szybszym czasie.
Zauważyłam iż większość osób poszukuje królika po zabiegu (albo na towarzysza już obecnego w domu uszaka, albo dlatego iż królik po zabiegu nie gwałci, nie znaczy terenu itd). Takie jest moje zdanie, a dziewczyna zrobi co zechce. Miejmy tylko nadzieje, że postąpi fer wobec tego królika i wykaże się odpowiedzialnością za jego los.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 20, 2011, 22:11:19 pm »
Dobra, koniec tego OT. Jeśli ktoś chce adoptować Łatkę, prosimy o e-mail na adres julita.gawronska@kroliki.net .

Spokojnej nocy.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 20, 2011, 23:00:05 pm »
Łatka zostaje tak jak mówiłam. Widzę, że ciężko tu w waszym gronie zdobyć zaufanie, ale rozumiem i nie mam wam tego za złe. Dowiodę że mi można ufać, choć nie wiem już w sumie jak.
A ogłoszenie z SPK zaraz poproszę żeby usunięto, przepraszam zapomniałam o nim. A to na gumtree nie jest moje. Z tego ogłoszenia ja ją wzięłam, nie miałam pojęcia że nadal jest na serwisie. Odezwę się do tej dziewczyny i upomnę by je usunęła bo robi się przez to zamieszanie. Przepraszam nie pomyślałam wcześniej by to sprawdzić. A jak mi nie wierzycie to zobaczcie jaka tam jest data wystawienia  ogłoszenia, ja jej jeszcze wtedy nie miałam.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 20, 2011, 23:08:07 pm »
Więc ja przepraszam za pochopne wnioski z tym gumtree. Tam jak się oferuje zwierzęta, to nigdy nie wiadomo gdzie trafią.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 20, 2011, 23:12:35 pm »
Przeprosiny przyjęte ;) Wiem, że wam bardzo zależy na dobru zwierząt i rozumiem, ale nic by się nie stało jak byście normalnie ze mną porozmawiały i wyjaśniły wszystko na spokojnie, a nie naskakiwały i szukały podstępu i nieczystych inntencji. Jak bym chciała się Łatki poprostu pozbyć to bym do was nie pisała.
Bardzo mi przykro że mnie tak potraktowałyście. Aż łza mi się w oku kręci.  :icon_cry

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 20, 2011, 23:47:00 pm »
DoraAngie - my tu jesteśmy wszyscy bardzo przewrażliwieni, reagujemy emocjonalnie, bo zbyt często spotykamy się z lekceważeniem zwierząt i ich krzywdzeniem;
więc przepraszam, jeśli to co przeczytałaś - odebrałaś jako atak;
to była troska o Łatkę, faktycznie spontaniczna i nerwowa bardzo ....
.
ponieważ postanowiłaś próbować pogodzić w domu królika i alergię - życzymy ci równie spontanicznie i bardzo szczerze powodzenia !
myślę, że lada dzień i teściowa pokocha Łatkę, bo króliki mają coś takiego w sobie  .....  :>  :lol
.
Łatki już nie ma na stronie adopcyjnej;
oby była najszczęśliwszym królem u Ciebie w domu  :*
.
uważam, że ten temat powinien zostać zamknięty, a temat Łatki kontynuowany w jej wątku: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12048.new#new
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 20, 2011, 23:49:59 pm »
Dzięki :)
Też tak uważam, zapraszam w takim razie wszystkich do mnie  :P 
Mam nadzieję, że wszystko się uda i wszyscy będą szczęśliwi, a przed wszystkim Łatulka  :icon_mrgreen

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 11, 2011, 16:36:43 pm »
Poprosiłam o wznowienie tematu, gdyż niestety teściowa odmówiła dalszego leczenia i każe pozbyć mi się Łatki  :placze
Napisałam już do Pani Julity Gawrońskiej, Łatka umieszczona jest już na stronie adopcyjnej. Niestety kontakt z Panią Julitą mam utrudniony bo jest ona na urlopie. Dowiedziałam się narazie, że jest szansa na DT we Wrocławiu.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 11, 2011, 21:20:38 pm »
Niestety kontakt z Panią Julitą mam utrudniony bo jest ona na urlopie.

Założę się, że Pani Julita nawet mimo urlopu staje na uszach i szuka pomocy dla królinki - ale jak już pisałyśmy, sytuacja jest trudna i nawet Pani Julita wróżką nie jest (choć czasem działa cuda :D). A urlop się należy każdemu, bo się zajechać można, a jakoś nikt inny się nie garnie na Jej miejsce.
Królik jest na stronie adopcyjnej, prośba o DT we Wrocławiu wciąż wisi, wątek na forum jest. Teraz to raczej po stronie opiekuna jest aktywność, żeby zainteresować internautów królinką - jakieś fajne fotki, opis.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:17:43 pm »
Ja nie mówię przecież, że Pani Julicie się urlop nie należy i że nie robi co w jej mocy by mi pomóc. Proszę was o pomoc by jej zanadto nie obciążać, wszak urlop powinien być odpoczynkiem.
A opis mojej królinki będzie szczegółowy jutro (muszę przysiąść do niego porządnie) w jej wątku [http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12048.new#new], a zdjęcia postaram się dodać lepsze jak uda mi się od kogoś pożyczyć aparat bo własnego niestety nie posiadam.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 19, 2011, 01:19:40 am »
skoro na forum wypłynęła informacja o moim urlopie, to informuję, że pomimo "mojego urlopu"
wszak urlop powinien być odpoczynkiem.
udało mi się znaleźć dom tymczasowy dla Łatki, w którym króliczka już przebywa;
bezpieczna;
zdjęcia zapewne otrzymam z dt, bo od właścicielki nie mogłam się doprosić, choć wydawałoby się, że w XXI wieku nie jest problemem aparat foto choćby pożyczyć;

szkoda tylko tych nieprzemyślanych decyzji, jakimi jest przygarnianie/kupowanie zwierzęcia, na miesiąc czy dwa - czyli krócej niż są one w domach tymczasowych, a później na "gwałt" ich oddawanie  :(
to nie pluszowe maskotki;
one czują i cierpią  :(
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

DoraAngie

  • Gość
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 19, 2011, 10:10:58 am »
Nie mam zamiaru się po raz kolejny tłumaczyć, bo widzę że to i tak nie odnosi skutku, nadal uważacie mnie za potwora bez serca i rozumu. Powiem jeszcze tylko ,że pomimo XXI wieku nie mam dostępu do aparatu (nie jestem idiotką żeby nie pomyśleć że można go pożyczyć) i gdyby mi na Łatce nie zależało to bym ją wystawiła na śmietnik a nie prosiła was o pomoc. Myślcie sobie o mnie co chcecie ale ja mam czyste sumienie, starałam się. Wasza opinia mało dla mnie znaczy, starałam się żebyście zrozumieli moją sytuację nie rozumiecie, trudno.
A tak dla waszej wiadomości mam kontakt z DT w którym jest Łatka i w miarę możliwości będę jej pomagać.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 19, 2011, 10:19:28 am »
No tak, wielka zasługa- oddać królika, zamiast wyrzucić go na śmietnik. Powinszować.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Oddam Łatkę w dobre ręce[Legnica/Wrocław]
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 19, 2011, 10:25:29 am »
DoraAngie - cieszę się, że oddałaś Łatkę,
i nie wchodząc w szczegóły - rozumiem, że Twoja teściowa nie mogła znieść królika w domu;
kochany i zadbany królik nie śmierdzi i nie jest dla domowników zawadą;
nie musisz się tłumaczyć - ale nigdy więcej już nie bierz zwierzęcia do domu skoro nie masz dla niego czasu, pieniędzy, a prawdę pisząc - serca;
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html