Autor Wątek: Pilny DS dla Balbiny  (Przeczytany 43198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Pilny DS dla Balbiny
« dnia: Listopad 03, 2010, 10:48:40 am »
Poszujemy pilnie DT dla króliczka, którego ktoś wyrzucił pod blok w Bytomiu, a który trafił dzisiaj do zaprzyjaźnionego weterynarza. Króliczek będzie dzisiaj od veta odebrany ale niezbędny jest dla niego dom tymczasowy.

Bardzo prosimy o pomoc osoby z okolicy Śląska!

EDIT: Proszę kontaktować się w tej sprawie ze mną na GG: 3679881 lub z członkami Grupy Adopcyjnej: Olą Głowacką lub Magdą Gralak-Kuczyńską.


Zmiana tytulu watku
Tocha
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2010, 17:49:45 pm wysłana przez Tocha »
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2010, 16:58:29 pm »
O matko, gdzie tego bidoka wyrzucili? :/
I jeśli mogę spytać, u jakiego weta teraz jest?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2010, 20:39:42 pm »
Królika odebrałam dzisiaj z lecznicy w Bytomiu na Rozbarku przy ul. Schenka. Okazało się, że maluch ma poważne uszkodzenie oka, więc zawiozłam go odrazu do dr Rybickiego do Katowic.

Jest to młoda biało-czarna samiczka, wstępnie nazwałam ją Balbina.

Wypis z Kliniki na Brynowie:
Opis wywiadu: zmiany wyrodnieniowe soczewki w oku prawym, deformacje powiek, neowaskularyzacja rogówki oko prawe, podejrzenie obecności wszołów.
Zabiegi: badanie, korekta pazurów.
Zastosowane leki: insectin 1 op. (na wszoły)
Zalecenia: do oczu sztuczne łzy, przemyanie oczu świetlikiem lekarskim. Insectinem opruszyć, zawinąć w ręcznik, przetrzymać 10 min i wykruszyć z sierści.

Mała jest ogólnie w dobrym stanie zdrowia, je i pije, teraz odpodczywa w klatce.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2010, 09:09:41 am »
biedna maleństwo niech szybko znajdzie kochający dom w którym zazna miłości i otrzyma należytą opiekę

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2010, 10:55:46 am »
Balbina to fajny króliczek, jest oswojona, bardzo grzeczna, całą noc nie hałasowała. Wczoraj czekając u veta prawie cały dzień nie jadła i nie pila, więc jak wreszcie przyjechaliśmy do domu to wyduldała od razu pół poidła czyli ok 125 ml. Dałam je suszona babkę i Cuni Complete, nie chciała, więc dałam jej jabłko, to zaczęła je najpierw lizać a potem je jeść, wieczorem więc zjadła tylko to jabłko, ale rano widziałam, że pochłonęła całą miskę suszonej babki i do ostatniego ziarna granulat :)
Na szczęście nie jest taka płochliwa jak na początku Filip, za to jak wkłada sie rękę do klatki i zaczyna coś manewrować w środku to lekko pomrukuje ze strachu, ale nie jest agresywna, cieszę się że przynajmniej biegunki nie ma, pije i je, ma fajne boby - może nie idealne bo trochę suche ale to i tak dobrze.
W pt jedzie do dr Moroz na krótkoterminowy DT, żeby wyleczyć ją z wszoł i maceracji powiek.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2010, 13:03:12 pm »
Oskarek z wszołami czeka na Balbinkę u dr Moroz :)

Królinka Balbinka ma szczęście, że trafiła do Ciebie.

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2010, 20:06:28 pm »
Dzisiaj poświeciłam więcej czasu Balbince i muszę powiedzieć, że jest ona jednym z najsłodszych królików, jakie spotkałam. Malutka jest bardzo spragniona miłości, pieszczot i głaskania. Jest oswojona i bardzo spokojna, grzecznie znosi przemywanie oka, chociaż widać że nie sprawia jej to przyjemności. Sprawia wrażenie strasznie bezbronnej, jest bardzo drobna i chuda, poprostu rozczulająca. Jak myłam jej to chore oko, to musiałam się powstrzymać, żeby się nie popłakać ze smutku i ze złości na jej poprzednich właścicieli.

Wrzucam zdjęcia, żebyście sami zobaczyli jak biedny jest ten maluch i jak w każdym cm jej malutkiego ciałka widać, jaka jest bezbronna, jak bardzo potrzebuje żeby ją mocno pokochać...
Chore oko nawet nie widać, bo po zabiegach trzyma je zamknięte...

Panie Boże Ty widzisz te rzeczy i nie grzmisz :placze








« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2010, 20:10:09 pm wysłana przez evans7 »
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2010, 20:14:59 pm »
matko, jaka bidulka :(

na szczęście jest pod wspaniałą opieką i ma szansę na wspaniałe królicze życie. Jeszcze za to się odwdzięczy.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2010, 21:37:37 pm »
faktycznie wygląda jak siedem nieszczęść
kochana kruszyna oby juz wszystko co ja w życiu spotka było dobre, pełne miłośći i troski

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2010, 08:32:53 am »
Jaka bidula, maleństwo kochane



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2010, 09:18:20 am »
Biedactwo :( a dłuższe dt ma zapewnione?

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2010, 12:42:20 pm »
Witaj __Lara, mamy kandydata na DT dla Balbiny, ale co będzie za parę dni to nikt nie wie, bo narazie musimy zobaczyć ile czasu maluszek będzie musiał/mógł zostać na leczeniu u dr Moroz. Jak będzie już coś więcej wiadomo, to na pewno tutaj napiszemy i rozważymy każdą propozycję :)
Proszę, śledź ten wątek, na pewno będą się tu pojawiać nowe informacje i apele związane z Balbinką.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2010, 12:44:04 pm »
Jasne, że będę śledzić. Trzymam kciuki żeby był dt i maleństwo miało zapewniony tymczasowy kąt :)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2010, 21:50:26 pm »
Dziś poznałam Balbinkę. Jest przesłodka i taka łagodna.....diagnoza nie jest zbyt optymistyczna, dalsze badania w tygodniu...zobaczymy, Balbinko trzymamy kciuki.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2010, 20:51:51 pm »
Pani doktor jutro pobierze badania i zostaną one wysłane do laboratorium do Niemiec. Preparat na wszoły zaaplikowany u Evans i u dr Moroz - więc mam nadzieję, że tych paskudztw już nie ma. Jak tylko coś będę wiedzieć nowego o Balbince to napiszę.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2010, 12:33:14 pm »
To czekamy na wieści.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2010, 21:26:07 pm »
Balbinka to nie mloda króliczka a raczej dostojna dama. Dr Moroz po pooglądaniu małej mówi, że ma około 5 lat. Dziś poszłam do małej, posprzątałam, dałam jeść ( dostała też smakołyki od dr Moroz) a tu uszko wygolone widze (do pobrania) krwi. Chce pogilać a tu warki i mruczenie - Bal niezadowolona....



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2010, 08:51:27 am »
O, no proszę, :) pokazuje charakterek :)

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2010, 20:56:10 pm »
oj niestety nasze króliczki tym bardziej te biedne ,które trzeba leczyć nie są zachwycone zabiegami,ale nie ma się co dziwić kiedy zostały tak skrzywdzone przez człowieka - dużo zdrówka dla Balb
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 11, 2010, 23:36:54 pm »
Są już wyniki. Nasza Balbinka niestety ma e. cuniculi, jej oko zostało uszkodzone przez pierwotniaka e.cuniculi.
Badania biochemiczne i morfologiczne są w normie, poza tym kroliczek nie ma objawow neurologicznych, dzięki temu jest nadzieja, że leczenie zatrzyma rozwój choroby i nie zaatakuje inne narządy.
Balbinka aktualnie jest w domu dr Moroz i jest pod czujną opieką naszej wspaniałej wetki.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2010, 14:26:32 pm »
To nie za dobrze....Dobrze, że jest pod stałą opieką Pani wet. :)

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 12, 2010, 16:35:36 pm »
Trzymamy kciuki
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



nuka

  • Gość
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 12, 2010, 18:55:27 pm »
Noż kurcze, znowu ec. Szczęście w nieszczęsciu ze szybko rozpoznane i ze mała jest pod opieka wetki.
Trzymamy kciuki za zatrzymanie choróbska

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 18, 2010, 21:53:17 pm »
Bardzo prosimy o dt dla dziewczynki, najlepiej, zeby to był doświadczony domek, królinka musi miec podawane lekarstwa do pyszczka oraz do oczu. W jej imieniu prosimy o pomoc :(

Edit:

Balbinka miała kontrolę glukozy we krwi i na szczęście wynik w normie.
Miała także zrobione badania okulistyczne, naczynia krwionośne na rogówce troszeczkę się zmniejszyły, ale to nie przełom. Dostaje krople sterydowe i cały czas dostaje fenbendazol.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 22:10:16 pm wysłana przez Kitty27 »

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 19, 2010, 08:45:53 am »
hop hop domku gdzie jesteś????



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 21, 2010, 20:53:11 pm »
Bardzo prosimy o dt dla dziewczynki, najlepiej, zeby to był doświadczony domek, królinka musi miec podawane lekarstwa do pyszczka oraz do oczu. W jej imieniu prosimy o pomoc

Bardzo prosimy o DT dla Balbiny. Sprawa jest naprawde pilna!

EDIT: Mała jest wyleczona z wszołów. Tak jak napisała Kitty27 potrzebny jest opiekun, który będzie podawał małej lekarstwa, ale nie ma się czego bać. Ten maluch potrzebuje Waszej miłości. W imieniu Balbiny proszę Was, pomóżcie.  Nie bądźcie obojętni. Ona już raz zaznała odrzucenia, gdy ją poprzedni właściciele wyrzucili na bruk.

Ona jest naprawde cudowna. Zdjęcia nie oddają tego jak bardzo jest to kochany króliczek.

Bardzo prosimy o DT dla Balbiny.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 21:24:47 pm wysłana przez evans7 »
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline ko_da1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 22, 2010, 13:20:34 pm »
chociaż podrzuce  wątek  bo zabrać nie dam rady  :(

Pusia za  TM

Offline Realistka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 23, 2010, 16:39:17 pm »
faktycznie Balbina na zdjęciach wygląda jak siedem nieszczęść
mała i kochana kruszyna - oby znalazła kochający dom
chętnie pomogłabym - ale swojego króliczka mam od roku - a to za mało = za krótko aby mieć doświadczony domek :(
Pozdrawiamy
Kasia i Pysiek


Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 25, 2010, 17:43:36 pm »
Biedna królinia :( ja też nie jestem w pełni doświadczona, królasa mam niecałe pół roku. A tamten dt się skończył u Pani doktor? Co z dalszym leczeniem Balbinki?

Offline Ogonowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Kobieta
  • Dźwiedź ;)
    • Hodowla Szczurów Rodowodowych
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 25, 2010, 18:01:59 pm »
Zgaga, rozmawiałyśmy, ze mogę dać dt :P
czyżbyś zapomniała o mnie?
kontakt tylko na kom :( bo nie mam neta :(
Zgaga numerem dysponuje ;)
szczurza mama :D
Na szczurzych forach jako baradwys

Offline Realistka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 25, 2010, 21:34:37 pm »
A że tak się zapytam - czy trzeba jakiś wniosek wypełnić aby być DT?
Pozdrawiamy
Kasia i Pysiek


Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 02, 2010, 23:36:34 pm »
UWAGA: Balbina jest aktualnie u mnie w Bytomiu. Niestety króliczek będzie mógł zostać u mnie tylko do końca grudnia, więc szukamy dla Balbiny DT, a najlepiej DS. Idealnym wyjściem byłby nowy domek stały lub tymczasowy w pobliżu dobrego doświadczonego króliczego veta np. dr Krawczyka (Toruń) lub dr Barana (Kraków), dlatego osoby z tych okolic szczególnie proszę o pomoc! Oczywiście każda oferta domu tymczasowego lub stałego dla tego biednego króliczka jest na wagę złota! Chętne osoby proszę o kontakt ze mną na PW lub z pośredniem adopcyjnym Magdą Gralak-Kuczyńską. Poniżej wstawiam link do ogłoszenia adopcyjnego Balbiny: http://adopcje.kroliki.net/adopcje/balbinka_rybnik.html

A teraz newsy :)
Balbina na szczęście przechodzi łągodną formę e.cuniculi. Choroba zaatakowała głównie jej prawe oczko. Aktualnie króliczek jest w trakcie leczenia.Balbina czuje się dobrze - ma apetyt, humor też, biega i skacze. Czasami jest bardzo przyjazna, a czasami bardzo nieufna. Lubi głaskanie i delikatne drapanie, natomiast nie lubi, gdy ktoś manewruje ręką w klatce w czasie gdy ona tam siedzi. Grzecznie znosi zakraplanie oczka, buntuje się przy podawaniu antybiotyku do pyszczka. Balbina jest grzecznym królikiem, nie hałasuje i nic nie niszczy. Co więcej jak każda kobieta jest bardzo ciekawska ;)

Najnowsze zdjęcia Balbiny:












- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Cy$$

  • Gość
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2010, 07:45:09 am »
Przed-ostatnie zdjęcie rządzi !
Piekna jest :)
Trzymam kciuki za nowy domek  :przytul

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 03, 2010, 08:37:08 am »
Widać że już jest lepiej, taka wyciągnięta jak na plaży :) i to oczko otwiera.
Domku domku gdzie jesteś ?? !!

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2010, 15:35:08 pm »
Podniosę.

Śliczna panienka.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 03, 2010, 17:51:42 pm »
W nawiązaniu do PW jaką otrzymałam od evans7 informuję (jaka oficjalna forma :)
- jestem w stanie ją zabrać na DT, ale jednocześnie będzie to w najbliższym czasie ostatni DT u mnie;
- weterynarzem aktualnie leczącym moje uszy jest dr Krysa z Brynowa;
- w chwili obecnej Paskuda ma również podejrzenie o wszoły a także jest w trakcie leczenia z cheyletielli; nie wiem skąd ma wszoły, bo Tintek jest czysty; mogą być od kota, albo jak wspominała Kitty27 Alfa była w klinice z wszołami;
- Kazio (poprzedni królik będący u mnie na DT od evans7) był najsłodszym królem jakiego spotkałam :)
- potrzebna jest Klatka - moje króliki z racji Paskudowej choroby skóry trzymane są oddzielnie; jeśli ktoś byłby w stanie wypożyczyć transporter na wizyty u weta też byłoby fajnie bo dysponuję jednym Paskudowym.
- jakie są dalsze wymagania co do leczenia małej
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2010, 23:39:46 pm wysłana przez kasiagio »

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 08, 2010, 20:10:55 pm »
Witam wszystkich, którzy trzymają mocno kciuki za naszą śliczną Balbinę :)
Mam same dobre wieści  :icon_biggrin dzisiaj byliśmy w Rybniku u Pani dr Moroz na kontroli.
A oto wypis z karty z dzisiejszej wizyty:

„Po podaniu Atecortinu jest bardzo duża poprawa, naczynia krwionośne w rogówce uległy znacznemu pomniejszeniu, większość znikła. Proponuję kontynuowanie terapii jeszcze przez 2 tygodnie, a potem przerwa i kontrola po ok. 1 miesiącu od przerwania Atecortinu. W razie nawrotów, powtórna terapia Atecortinem 2-3 razy dziennie.
Na uszkach nie ma odrostu po goleniu do pobrania krwi - smarować Corexdermem żelem 2 razy dziennie przez 10 dni lub do odrostu sierści.
Diagnoza: fakolityczne zapalenie błony naczyniowej z waskularyzacją rogówki.”

Nawet ciężko mi wyrazić jak bardzo się cieszę że małej sie poprawia  :jupi

Druga dobra wiadomość: jutro Balbina jedzie na DT do Kasiape, dziękujemy  :bukiet
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 08, 2010, 21:09:28 pm »
Kasiape, Alfa i Amik wszołow nie mieli na 100%. Jestem uczulona na punkcie skóry  z powodu Kicusi, która ogladam i obmacuje po sto razy dziennie i wszoły bym u gładkowłosych, malutkich  króliczków zauwazyła. Amik z tego co wim wszołów nie ma.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 08, 2010, 21:15:38 pm »
tak,to prawda, że Alfa i Amik wszołów nie mieli, ale z racji, że do lecznicy trafili Oskar oraz Balbinka z wszołami to Alfa i Amik dostali zastrzyk przeciw wszołom, o ile się nie mylę.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 09, 2010, 08:35:45 am »
Nie mylisz się Kitty, tak właśnie było.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 13, 2010, 23:30:01 pm »
Balbina jest od czwt u Kasi w Tychach :) ale nadal czeka na kochajacy stały dom, proszę dajcie szansę tej ślicznej króliczce  :icon_smile
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 14, 2010, 23:43:05 pm »
Potwierdzam, Balbina jest u mnie.
Ma panna charakter - ustawiła sobie wszystkich w domu, nawet kot się głupio czuje kiedy Balbina go atakuje.
Odważna jest i ciekawska, chociaż niewielkich rozmiarów.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 22, 2010, 23:11:20 pm »










Ho, ho, ktoś nie posprzątał...


Balbina ma się dobrze, przyzwyczaiła się już do mnie i nie warczy na moją rękę.
Jutro jedziemy kontrolnie do weterynarza.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 23, 2010, 17:35:13 pm »
hop hop, gdzie jesteś domku

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 23, 2010, 20:27:44 pm »
no właśnie, gdzie?

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 24, 2010, 12:33:40 pm »
Po wizycie u weta: uszy (miejsca w których nie odrosła sierść po pobieraniu krwi) odstawiamy Clorexyderm spot gel który i tak się kończy z tego względu że zaczął zlepiać sierść i tworzyć pancerz.
Zalecono rozcieńczony Manusan do przemywania uszu.
Zgodnie z zaleceniami dr Moroz a także podczas wczorajszej konsultacji, odstawiamy Atecortin. Test fluoresceinowy ujemny.
Balbinka na prawe oczko nie widzi.

Mimo to nie widać kompletnie tego, radzi sobie dobrze, bryka i bobczy wszędzie :)

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 03, 2011, 18:13:41 pm »
Balbina z kociskiem:



Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 04, 2011, 09:18:47 am »
Balbina z kociskiem:
Ładnie ze sobą wyglądają  :icon_biggrin Brakuje mi trochę tego biało-czarnego pampuszka  :icon_smile2
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 16, 2011, 22:39:31 pm »
Hop hop, kto zechce dać Balbinie nowy stały domek?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:19:45 pm »
Balbinka nadal czeka na swój nowym dom, o który bardzo prosimy.... http://kroliki.hitsu.pl/adoptions/2/Balbinka

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:05:27 am »
Przepiękna Balbinka nadal szuka stałego domku  :icon_biggrin
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 31, 2011, 14:31:38 pm »
Kto pokocha balbinkę :( Królinka jest przepiekna, szuka kogoś kto będzie ją kochał bezgranicznie. Ona tego bardzo potrzebuje i zasługuje na to :)  :glaszcze:

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 31, 2011, 22:21:40 pm »
Niewinne i bezbronne stworzonko zostało wyrzucone, ponieważ nikt jej nie chciał. A teraz, gdy ma szansę na lepsze życie to nadal zero zainteresowań.. :(

Balbinka przecież zasługuje na lepsze życie...

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 02, 2011, 10:39:41 am »
Zaglądam do maleńkiej.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 07, 2011, 00:56:04 am »
Hop hop :)

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 10, 2011, 16:55:37 pm »
Hop hop domku, gdzie jesteś?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 10, 2011, 17:26:12 pm »
a jak ze zdrowkiem Balbinki?

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 10, 2011, 17:49:53 pm »
Na razie odpukać wszystko dobrze.
Wybierałyśmy się do dr Krysy w tym tygodniu na kontrole i manicure, ale Dobrusia się rozchorowała i jej nie ma :)

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 12, 2011, 22:42:12 pm »
Niech bryka zdrowo :)

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 16, 2011, 16:11:41 pm »
Dzisiaj byłyśmy u weta na kontroli i podcięciu pazurków.
Z oczkiem wszystko w porządku, sierść na uszkach w dalszym ciągu nie odrasta za bardzo :/

Poza tym wszystko ok.

Domku, domku gdzie jesteś?

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 17, 2011, 12:21:03 pm »
Czyli w sumie królinia jest w pełni zdrowa :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 17, 2011, 12:22:25 pm »
Czyli w sumie królinia jest w pełni zdrowa :)

Tak :)

Może Bolsik zechciałby królinkę Balbinkę?

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 17, 2011, 12:47:06 pm »
Czyli w sumie królinia jest w pełni zdrowa :)

Tak :)

Może Bolsik zechciałby królinkę Balbinkę?

Pewnie by i zechciał :)  boję się trochę oswajania. Mamy teraz mieszkanko nie za duże, tzn. 40 mkw., ale tylko jeden pokój, w którym niepodzielnie panuje Bolsiu. Przy oswajaniu maleństw musiałabym je więc wynieść na przedpokój + kuchnia żeby na początku przebywały na neutralnym terenie. (?)

Przy okazji, widzę, że SPK ma do adopcji sobowtóra Bolsika http://adopcje.kroliki.net/adoptions/102/Kicek :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 17, 2011, 12:53:57 pm »

Przy oswajaniu maleństw musiałabym je więc wynieść na przedpokój + kuchnia żeby na początku przebywały na neutralnym terenie. (?)


no tak, to byłoby tymczasowe rozwiązanie na czas zaprzyjaźniania. Ja tez musiałam moje uszaki zaprzyjażniać w przedpokoju, potem wrocilismy do pomeiszczenia w ktorym urzędował Marlonek.
Zresztą u ciebie byłaby komfortowa sytuacja, to samiczka wprowadziłaby sie do samca, a nie odwrotnie. To bardzo wazne.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 17, 2011, 16:04:13 pm »
Ojej, u mnie samiec się wprowadzał do samiczki... 8 ciężkich i trudnych miesięcy oswajania. Ale się udało :)

A w sumie pod względem zaprzyjaźniania to ciężko Balbinę wyczuć.   :hm:

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 17, 2011, 19:02:11 pm »
A w sumie pod względem zaprzyjaźniania to ciężko Balbinę wyczuć.
Zawsze można spróbować :) __Lara może się skusisz na tą piękną dziewczynkę?  :icon_biggrin
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 17, 2011, 20:34:19 pm »
Muszę to przemyśleć z mężem :)

kasiape, co to znaczy, że Balbinkę pod względem zaprzyjaźniania ciężko wyczuć?  :icon_smile2

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 19, 2011, 10:26:56 am »
__Lara bo ona generalnie jest odważna (nie wiem właśnie czy będzie to też miało przełożenie na bojowa) :)

Chociaż mój Tintek, tchórz nad tchórzami jeśli chodzi o ludzi i sprzęty domowe, jest panem i władcą i królików już się nie boi, wręcz przeciwnie, jest zadzior :)

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 19, 2011, 18:58:03 pm »
A Ty masz królasa? próbowałaś go zaprzyjaźnić z Balbinką?

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 19, 2011, 22:55:14 pm »
Ja mam dwa królasy które jak mówiłam wcześniej zapoznawałam około 8 miesięcy.
Jako że one same się ciężko się zaprzyjaźniały oraz biorąc pod uwagę fakt, że królasy na tymczasie u mnie się dość często zmieniają, zaprzestałam prób zaprzyjaźniania.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 21, 2011, 21:50:39 pm »
Jak ona jest taka odważna to trochę boję się o Bolsia, bo z niego to jest strachulec :)

A czy ewentualnie wchodziłaby możliwość takiego okresu zapoznawczego? Zobaczylibyśmy jak się zaprzyjaźniają u nas i podjęli decyzję po jakimś czasie?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 21:54:01 pm wysłana przez __Lara »

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 21, 2011, 22:08:06 pm »
Lara, najlepiej, żeby na ten temat rozmawiać z pośrednikiem adopcyjnym, Magdą Gralak i myślę, że coś ci doradzi.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 22, 2011, 09:09:51 am »
Oki :)

A jak się miewa Balbinka? :)

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 22, 2011, 20:10:34 pm »
Balbina ma się dobrze :)

Chciałam podziękować Oliwii za podarowanie Balbinie nowej klatki - teraz mała powędruje do nowego domku razem z klatką :)
Poniżej przesyłam zdjęcia z najnowszej sesji zdjęciowej :)

Balbina w nowym domu:


I tu też:


I tu  :icon_razz:


Balbina w objęciach:


I tu (widać ślepe oczko):


I tu dalej w objęciach:



Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 22, 2011, 20:11:37 pm »
__Lara a Bolsiu kiedykolwiek miał kontakt z innym królikiem?

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 23, 2011, 12:58:14 pm »
__Lara a Bolsiu kiedykolwiek miał kontakt z innym królikiem?

Bolsiu sam był na dt z innymi królikami, ale tymczasowa właścicielka nie puszczała go nigdy żeby biegał z nimi, króliki były wypuszczane na zmianę. Jest ogólnie ciekawskim królikiem, jak to króle :) był u nas na dt szczeniak-pies to początkowo był bardzo wystraszony, oczywiście futrzaki siedziały rozdzielone, po tygodniu sam zaczął do niego podchodzić i go wąchać :)

A Balbinka lubi być brana na ręce? :) Bo Bolsiu nie.  :icon_razz

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 23, 2011, 13:11:38 pm »
Tak czytam i czytam  i nie moge sie powstrzymac od  zapytania : a który  królik lubi być brany na rece .  :hmmm
Chyba żaden. Bolsiu to także normalny krolik , jeżeli nie lubi siedzieć na rekach tylko brykać. _Lara  ,Balbinka to  śliczna   panienka . Bolsiu  to uszaty 100% -towy  facet   :D, na pewno się polubią.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 13:18:36 pm wysłana przez dori »

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 23, 2011, 20:17:35 pm »
__Lara: da się wziąć na ręce ale nie przepada za tym :>

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 23, 2011, 21:28:31 pm »
Tak czytam i czytam  i nie moge sie powstrzymac od  zapytania : a który  królik lubi być brany na rece .  :hmmm
Chyba żaden. Bolsiu to także normalny krolik , jeżeli nie lubi siedzieć na rekach tylko brykać. _Lara  ,Balbinka to  śliczna   panienka . Bolsiu  to uszaty 100% -towy  facet   :D, na pewno się polubią.

On jest panikarz, jak zaczyna się go brać do góry to zaraz wierzga łapkami, ja nawet nie próbuję go podnosić :)

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 23, 2011, 21:46:13 pm »
Mój Tintek też nienawidzi, za to z Paskudą mogę robić co mi się podoba, zawsze jest grzeczna, co najwyżej po wszystkim mnie obtupie :)

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 23, 2011, 21:48:21 pm »
To co __Lara, chce Bolsik Balbinke? :)

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 23, 2011, 21:49:04 pm »
To co __Lara, chce Bolsik Balbinke? :)

Jestem na etapie przekonywania męża....

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 28, 2011, 14:12:39 pm »
Jestem na etapie przekonywania męża....
I jak idzie?  :icon_biggrin
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 28, 2011, 15:09:47 pm »
Ja tylko dodam, że żeby króliki mogły do siebie dotrzeć to często trzeba trochę czasu ;) Milkunia była na początku bardzo agresywna i zaborcza w stosunku do Łatka, ale uspokoiła się po jakimś tygodniu, dwóch i teraz jest uległa :) Z Ciapulą było identycznie :)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 01, 2011, 08:20:10 am »
Ciągle o tym dyskutujemy, mój mąż jest raczej na NIE, boi się zwłaszcza tej ilości żwirku jaka będzie musiała być kupowana przy dwóch królikach...choć żal mi Balbinki, tyle na domek czeka :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 01, 2011, 08:21:18 am »
Lara, ja kupuję żwirek w hurtowni w Rudej Śląskiej 60 litrów po 35 zł. Starczy na 1,5-2 miesiące dla 2 króli :)

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 01, 2011, 08:27:54 am »
Lara, ja kupuję żwirek w hurtowni w Rudej Śląskiej 60 litrów po 35 zł. Starczy na 1,5-2 miesiące dla 2 króli :)

60 litrów to ile to jest kg? :) bo ja kupuję z hurtowni w Tychach, 25kg za 30zł. Teraz nie wiem co się bardziej opłaca  :hmmm

Teraz jeszcze jestem w zupełnej kropce, bo w schronie w Zabrzu, do którego chodzę, jest sunia strasznie wycofana i zrezygnowana, ale spokojna i ułożona, serce mi się łamie jak ją widzę :( i komu tu pomóc.... :(

A się też boję, że Balbinka nie ma takiego "wzięcia", bo nie widzi na to jedno oczko :( dla mnie to żaden problem, ale wiecie jacy są ludzie...

Ehh, mam mętlik w głowie...

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 01, 2011, 08:29:51 am »
60 litrów to ile to jest kg? :) bo ja kupuję z hurtowni w Tychach, 25kg za 30zł. Teraz nie wiem co się bardziej opłaca  :hmmm

30 kg.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 01, 2011, 08:38:37 am »
To w sumie wychodzi mniej więcej tak samo :) Kitty, a gdzie jest ta hurtownia? bo do Rudy mam bliżej niż do Tychów :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 01, 2011, 08:44:59 am »
Ruda Śląska (Bielszowice)
ul. Kokota 215

czynne do 17.30, a w sobote do 13.30

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 01, 2011, 13:27:33 pm »
__Lara A gdzie ta hurtownia w Tychach? Bo u mnie żwirek idzie jak woda ;) I chętnie znalazłabym coś tańszego... A aktualnie drugi miesiąc zamawiam na animalii i tam za 7 litrów płacę 16 zł (4,5 kg)

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 01, 2011, 15:03:42 pm »
__Lara A gdzie ta hurtownia w Tychach? Bo u mnie żwirek idzie jak woda ;) I chętnie znalazłabym coś tańszego... A aktualnie drugi miesiąc zamawiam na animalii i tam za 7 litrów płacę 16 zł (4,5 kg)

Cioteczko, podam Ci nr telefonu - oni dowożą za darmo żwirek :) tylko trzeba powiedzieć, że chce się żwirek drewniany, bo mi raz przez przypadek przywieźli ten dla kotów  :P

To widzisz, tu za 30zł masz 25kg - i radzę kupić od razu więcej worków, ja potem trzymam je w piwnicy :)

Nr telefonu: 606-132-844 (firma Naturals)

Dzięki Kitty za namiary :)


Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 01, 2011, 21:58:06 pm »
Dzięki bardzo :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 05, 2011, 19:03:50 pm »
Do góry Balbinko, domku gdzie jesteś?

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 06, 2011, 10:34:18 am »
W czwartek widziałam na żywo Balbinę, wygląda przecudnie   :zakochany:
Dzięki Kasi mała poprostu rozkwitła! Oczko w porównaniu z tym jak było na początku, wygląda bardzo dobrze. Balbinka widać, że bardzo odżyła, zaokrągliła się  :icon_mrgreen i śmiem twierdzić, że rozmiękczy każde serce, zarówno potencjalnego króliczego towarzysza jaki i przyszłego opiekuna  :icon_biggrin :icon_biggrin :icon_biggrin
Dla Balbinki  :onajego  i dla Kasi  :bukiet :*
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 06, 2011, 19:12:20 pm »
evans7 dziękujemy :)))
Kitty27 dziękujemy za wyprawkę :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 10, 2011, 20:30:46 pm »
Prosimy o domek dla Balbisi..

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 22, 2011, 09:12:53 am »
Kasiu co dobrego słychać u Królewny?  :*

Hop hop domku gdzie jesteś?  :protest:
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 22, 2011, 09:20:40 am »
Rzeczywiście  panienka identyczna jak Makuś mój :D

Śliczny i kochający domku , gdzie jestes ??  

Wygłaskać bliźniaczkę tak czule :przytul



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 22, 2011, 11:52:16 am »
kasiagio: faktycznie :)
evans7: wszystko dorze :) Uszyska są nieco lepsze, chociaż jeszcze nie do końca takie jak być powinny.
Mała znalazła sobie nowe hobby i wywala żwirek z kuwety :)

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 22, 2011, 15:54:41 pm »
Mała znalazła sobie nowe hobby i wywala żwirek z kuwety :)
To taj jak moja Funia  :]
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 22, 2011, 15:58:45 pm »
Wszystko dobrze, dopóki żwirek zostaje w obrębie klatki (a na razie tak jest) :)

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 02, 2011, 16:30:26 pm »
Halo Balbinkowy domku, gdzie jesteś?

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 09, 2011, 20:35:52 pm »
Balbinka wciąż bez domku :(

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 14, 2011, 14:55:51 pm »
uwaga, uwaga, jeśli wszystko dobrze się skończy, Balbinka już wkrótce pokica do swojego nowego domu..... :)))

Trzymajcie mocno kciuki, żeby nic złego po drodze się nie wydarzyło ;-)

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 14, 2011, 15:13:48 pm »
No to fantastyczna wiadomość.:) 3mamy kciuki wszystkimi możliwymi łapkami ;)

Offline Katariina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 14, 2011, 15:35:34 pm »
Życzymy Balbince powodzenia, ja i moje futrzaki ;) Już długo czeka, oby wszystko poszło dobrze:)


"Bóg pracował sam tylko przez 5 dni.
Szóstego dnia wdał się szatan.
Dlatego tak bezskuteczne religie i zbawienia, dlatego tacy jesteśmy.
A rzeki, ptaki i drzewa - tak bezbronne, bo szatan
zaprogramował człowieka, by zniszczyć, c

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:59:30 pm »
Jej, hurra :)

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 14, 2011, 21:41:43 pm »
WOW trzymam mocno mocno kciuki za kochaną Balbinę  :balet:
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 15, 2011, 13:14:36 pm »
nareszcie coś się ruszyło w adopcji Balbisi :)
trzymam kciuki mocno!!

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 15, 2011, 14:29:12 pm »
Trzymam kciuki !! :)

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 17, 2011, 12:33:12 pm »
No to uroczyście ogłaszam, że Balbinka od dzisiaj mieszka w swoim domku stałym, w Sosnowcu u Pani Sylwii :)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 17, 2011, 13:51:31 pm »
Ale super. Dam info na caviarni :)
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 17, 2011, 14:27:15 pm »
Super! Gratuluję i zamykam :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan