Autor Wątek: Pilny DS dla Balbiny  (Przeczytany 43195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2010, 14:26:32 pm »
To nie za dobrze....Dobrze, że jest pod stałą opieką Pani wet. :)

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 12, 2010, 16:35:36 pm »
Trzymamy kciuki
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



nuka

  • Gość
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 12, 2010, 18:55:27 pm »
Noż kurcze, znowu ec. Szczęście w nieszczęsciu ze szybko rozpoznane i ze mała jest pod opieka wetki.
Trzymamy kciuki za zatrzymanie choróbska

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 18, 2010, 21:53:17 pm »
Bardzo prosimy o dt dla dziewczynki, najlepiej, zeby to był doświadczony domek, królinka musi miec podawane lekarstwa do pyszczka oraz do oczu. W jej imieniu prosimy o pomoc :(

Edit:

Balbinka miała kontrolę glukozy we krwi i na szczęście wynik w normie.
Miała także zrobione badania okulistyczne, naczynia krwionośne na rogówce troszeczkę się zmniejszyły, ale to nie przełom. Dostaje krople sterydowe i cały czas dostaje fenbendazol.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 22:10:16 pm wysłana przez Kitty27 »

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 19, 2010, 08:45:53 am »
hop hop domku gdzie jesteś????



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 21, 2010, 20:53:11 pm »
Bardzo prosimy o dt dla dziewczynki, najlepiej, zeby to był doświadczony domek, królinka musi miec podawane lekarstwa do pyszczka oraz do oczu. W jej imieniu prosimy o pomoc

Bardzo prosimy o DT dla Balbiny. Sprawa jest naprawde pilna!

EDIT: Mała jest wyleczona z wszołów. Tak jak napisała Kitty27 potrzebny jest opiekun, który będzie podawał małej lekarstwa, ale nie ma się czego bać. Ten maluch potrzebuje Waszej miłości. W imieniu Balbiny proszę Was, pomóżcie.  Nie bądźcie obojętni. Ona już raz zaznała odrzucenia, gdy ją poprzedni właściciele wyrzucili na bruk.

Ona jest naprawde cudowna. Zdjęcia nie oddają tego jak bardzo jest to kochany króliczek.

Bardzo prosimy o DT dla Balbiny.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 21:24:47 pm wysłana przez evans7 »
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline ko_da1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 22, 2010, 13:20:34 pm »
chociaż podrzuce  wątek  bo zabrać nie dam rady  :(

Pusia za  TM

Offline Realistka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 23, 2010, 16:39:17 pm »
faktycznie Balbina na zdjęciach wygląda jak siedem nieszczęść
mała i kochana kruszyna - oby znalazła kochający dom
chętnie pomogłabym - ale swojego króliczka mam od roku - a to za mało = za krótko aby mieć doświadczony domek :(
Pozdrawiamy
Kasia i Pysiek


Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 25, 2010, 17:43:36 pm »
Biedna królinia :( ja też nie jestem w pełni doświadczona, królasa mam niecałe pół roku. A tamten dt się skończył u Pani doktor? Co z dalszym leczeniem Balbinki?

Offline Ogonowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Kobieta
  • Dźwiedź ;)
    • Hodowla Szczurów Rodowodowych
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 25, 2010, 18:01:59 pm »
Zgaga, rozmawiałyśmy, ze mogę dać dt :P
czyżbyś zapomniała o mnie?
kontakt tylko na kom :( bo nie mam neta :(
Zgaga numerem dysponuje ;)
szczurza mama :D
Na szczurzych forach jako baradwys

Offline Realistka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 25, 2010, 21:34:37 pm »
A że tak się zapytam - czy trzeba jakiś wniosek wypełnić aby być DT?
Pozdrawiamy
Kasia i Pysiek


Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 02, 2010, 23:36:34 pm »
UWAGA: Balbina jest aktualnie u mnie w Bytomiu. Niestety króliczek będzie mógł zostać u mnie tylko do końca grudnia, więc szukamy dla Balbiny DT, a najlepiej DS. Idealnym wyjściem byłby nowy domek stały lub tymczasowy w pobliżu dobrego doświadczonego króliczego veta np. dr Krawczyka (Toruń) lub dr Barana (Kraków), dlatego osoby z tych okolic szczególnie proszę o pomoc! Oczywiście każda oferta domu tymczasowego lub stałego dla tego biednego króliczka jest na wagę złota! Chętne osoby proszę o kontakt ze mną na PW lub z pośredniem adopcyjnym Magdą Gralak-Kuczyńską. Poniżej wstawiam link do ogłoszenia adopcyjnego Balbiny: http://adopcje.kroliki.net/adopcje/balbinka_rybnik.html

A teraz newsy :)
Balbina na szczęście przechodzi łągodną formę e.cuniculi. Choroba zaatakowała głównie jej prawe oczko. Aktualnie króliczek jest w trakcie leczenia.Balbina czuje się dobrze - ma apetyt, humor też, biega i skacze. Czasami jest bardzo przyjazna, a czasami bardzo nieufna. Lubi głaskanie i delikatne drapanie, natomiast nie lubi, gdy ktoś manewruje ręką w klatce w czasie gdy ona tam siedzi. Grzecznie znosi zakraplanie oczka, buntuje się przy podawaniu antybiotyku do pyszczka. Balbina jest grzecznym królikiem, nie hałasuje i nic nie niszczy. Co więcej jak każda kobieta jest bardzo ciekawska ;)

Najnowsze zdjęcia Balbiny:












- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Cy$$

  • Gość
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2010, 07:45:09 am »
Przed-ostatnie zdjęcie rządzi !
Piekna jest :)
Trzymam kciuki za nowy domek  :przytul

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 03, 2010, 08:37:08 am »
Widać że już jest lepiej, taka wyciągnięta jak na plaży :) i to oczko otwiera.
Domku domku gdzie jesteś ?? !!

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2010, 15:35:08 pm »
Podniosę.

Śliczna panienka.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pilny DS dla Balbiny
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 03, 2010, 17:51:42 pm »
W nawiązaniu do PW jaką otrzymałam od evans7 informuję (jaka oficjalna forma :)
- jestem w stanie ją zabrać na DT, ale jednocześnie będzie to w najbliższym czasie ostatni DT u mnie;
- weterynarzem aktualnie leczącym moje uszy jest dr Krysa z Brynowa;
- w chwili obecnej Paskuda ma również podejrzenie o wszoły a także jest w trakcie leczenia z cheyletielli; nie wiem skąd ma wszoły, bo Tintek jest czysty; mogą być od kota, albo jak wspominała Kitty27 Alfa była w klinice z wszołami;
- Kazio (poprzedni królik będący u mnie na DT od evans7) był najsłodszym królem jakiego spotkałam :)
- potrzebna jest Klatka - moje króliki z racji Paskudowej choroby skóry trzymane są oddzielnie; jeśli ktoś byłby w stanie wypożyczyć transporter na wizyty u weta też byłoby fajnie bo dysponuję jednym Paskudowym.
- jakie są dalsze wymagania co do leczenia małej
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2010, 23:39:46 pm wysłana przez kasiagio »

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 08, 2010, 20:10:55 pm »
Witam wszystkich, którzy trzymają mocno kciuki za naszą śliczną Balbinę :)
Mam same dobre wieści  :icon_biggrin dzisiaj byliśmy w Rybniku u Pani dr Moroz na kontroli.
A oto wypis z karty z dzisiejszej wizyty:

„Po podaniu Atecortinu jest bardzo duża poprawa, naczynia krwionośne w rogówce uległy znacznemu pomniejszeniu, większość znikła. Proponuję kontynuowanie terapii jeszcze przez 2 tygodnie, a potem przerwa i kontrola po ok. 1 miesiącu od przerwania Atecortinu. W razie nawrotów, powtórna terapia Atecortinem 2-3 razy dziennie.
Na uszkach nie ma odrostu po goleniu do pobrania krwi - smarować Corexdermem żelem 2 razy dziennie przez 10 dni lub do odrostu sierści.
Diagnoza: fakolityczne zapalenie błony naczyniowej z waskularyzacją rogówki.”

Nawet ciężko mi wyrazić jak bardzo się cieszę że małej sie poprawia  :jupi

Druga dobra wiadomość: jutro Balbina jedzie na DT do Kasiape, dziękujemy  :bukiet
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 08, 2010, 21:09:28 pm »
Kasiape, Alfa i Amik wszołow nie mieli na 100%. Jestem uczulona na punkcie skóry  z powodu Kicusi, która ogladam i obmacuje po sto razy dziennie i wszoły bym u gładkowłosych, malutkich  króliczków zauwazyła. Amik z tego co wim wszołów nie ma.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 08, 2010, 21:15:38 pm »
tak,to prawda, że Alfa i Amik wszołów nie mieli, ale z racji, że do lecznicy trafili Oskar oraz Balbinka z wszołami to Alfa i Amik dostali zastrzyk przeciw wszołom, o ile się nie mylę.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Pilny DT dla Balbiny
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 09, 2010, 08:35:45 am »
Nie mylisz się Kitty, tak właśnie było.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.