Autor Wątek: Pilny DS dla Balbiny  (Przeczytany 43542 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Pilny DS dla Balbiny
« dnia: Listopad 03, 2010, 10:48:40 am »
Poszujemy pilnie DT dla króliczka, którego ktoś wyrzucił pod blok w Bytomiu, a który trafił dzisiaj do zaprzyjaźnionego weterynarza. Króliczek będzie dzisiaj od veta odebrany ale niezbędny jest dla niego dom tymczasowy.

Bardzo prosimy o pomoc osoby z okolicy Śląska!

EDIT: Proszę kontaktować się w tej sprawie ze mną na GG: 3679881 lub z członkami Grupy Adopcyjnej: Olą Głowacką lub Magdą Gralak-Kuczyńską.


Zmiana tytulu watku
Tocha
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2010, 17:49:45 pm wysłana przez Tocha »
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2010, 16:58:29 pm »
O matko, gdzie tego bidoka wyrzucili? :/
I jeśli mogę spytać, u jakiego weta teraz jest?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2010, 20:39:42 pm »
Królika odebrałam dzisiaj z lecznicy w Bytomiu na Rozbarku przy ul. Schenka. Okazało się, że maluch ma poważne uszkodzenie oka, więc zawiozłam go odrazu do dr Rybickiego do Katowic.

Jest to młoda biało-czarna samiczka, wstępnie nazwałam ją Balbina.

Wypis z Kliniki na Brynowie:
Opis wywiadu: zmiany wyrodnieniowe soczewki w oku prawym, deformacje powiek, neowaskularyzacja rogówki oko prawe, podejrzenie obecności wszołów.
Zabiegi: badanie, korekta pazurów.
Zastosowane leki: insectin 1 op. (na wszoły)
Zalecenia: do oczu sztuczne łzy, przemyanie oczu świetlikiem lekarskim. Insectinem opruszyć, zawinąć w ręcznik, przetrzymać 10 min i wykruszyć z sierści.

Mała jest ogólnie w dobrym stanie zdrowia, je i pije, teraz odpodczywa w klatce.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2010, 09:09:41 am »
biedna maleństwo niech szybko znajdzie kochający dom w którym zazna miłości i otrzyma należytą opiekę

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2010, 10:55:46 am »
Balbina to fajny króliczek, jest oswojona, bardzo grzeczna, całą noc nie hałasowała. Wczoraj czekając u veta prawie cały dzień nie jadła i nie pila, więc jak wreszcie przyjechaliśmy do domu to wyduldała od razu pół poidła czyli ok 125 ml. Dałam je suszona babkę i Cuni Complete, nie chciała, więc dałam jej jabłko, to zaczęła je najpierw lizać a potem je jeść, wieczorem więc zjadła tylko to jabłko, ale rano widziałam, że pochłonęła całą miskę suszonej babki i do ostatniego ziarna granulat :)
Na szczęście nie jest taka płochliwa jak na początku Filip, za to jak wkłada sie rękę do klatki i zaczyna coś manewrować w środku to lekko pomrukuje ze strachu, ale nie jest agresywna, cieszę się że przynajmniej biegunki nie ma, pije i je, ma fajne boby - może nie idealne bo trochę suche ale to i tak dobrze.
W pt jedzie do dr Moroz na krótkoterminowy DT, żeby wyleczyć ją z wszoł i maceracji powiek.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2010, 13:03:12 pm »
Oskarek z wszołami czeka na Balbinkę u dr Moroz :)

Królinka Balbinka ma szczęście, że trafiła do Ciebie.

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2010, 20:06:28 pm »
Dzisiaj poświeciłam więcej czasu Balbince i muszę powiedzieć, że jest ona jednym z najsłodszych królików, jakie spotkałam. Malutka jest bardzo spragniona miłości, pieszczot i głaskania. Jest oswojona i bardzo spokojna, grzecznie znosi przemywanie oka, chociaż widać że nie sprawia jej to przyjemności. Sprawia wrażenie strasznie bezbronnej, jest bardzo drobna i chuda, poprostu rozczulająca. Jak myłam jej to chore oko, to musiałam się powstrzymać, żeby się nie popłakać ze smutku i ze złości na jej poprzednich właścicieli.

Wrzucam zdjęcia, żebyście sami zobaczyli jak biedny jest ten maluch i jak w każdym cm jej malutkiego ciałka widać, jaka jest bezbronna, jak bardzo potrzebuje żeby ją mocno pokochać...
Chore oko nawet nie widać, bo po zabiegach trzyma je zamknięte...

Panie Boże Ty widzisz te rzeczy i nie grzmisz :placze








« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2010, 20:10:09 pm wysłana przez evans7 »
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2010, 20:14:59 pm »
matko, jaka bidulka :(

na szczęście jest pod wspaniałą opieką i ma szansę na wspaniałe królicze życie. Jeszcze za to się odwdzięczy.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2010, 21:37:37 pm »
faktycznie wygląda jak siedem nieszczęść
kochana kruszyna oby juz wszystko co ja w życiu spotka było dobre, pełne miłośći i troski

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2010, 08:32:53 am »
Jaka bidula, maleństwo kochane



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2010, 09:18:20 am »
Biedactwo :( a dłuższe dt ma zapewnione?

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2010, 12:42:20 pm »
Witaj __Lara, mamy kandydata na DT dla Balbiny, ale co będzie za parę dni to nikt nie wie, bo narazie musimy zobaczyć ile czasu maluszek będzie musiał/mógł zostać na leczeniu u dr Moroz. Jak będzie już coś więcej wiadomo, to na pewno tutaj napiszemy i rozważymy każdą propozycję :)
Proszę, śledź ten wątek, na pewno będą się tu pojawiać nowe informacje i apele związane z Balbinką.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2010, 12:44:04 pm »
Jasne, że będę śledzić. Trzymam kciuki żeby był dt i maleństwo miało zapewniony tymczasowy kąt :)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2010, 21:50:26 pm »
Dziś poznałam Balbinkę. Jest przesłodka i taka łagodna.....diagnoza nie jest zbyt optymistyczna, dalsze badania w tygodniu...zobaczymy, Balbinko trzymamy kciuki.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2010, 20:51:51 pm »
Pani doktor jutro pobierze badania i zostaną one wysłane do laboratorium do Niemiec. Preparat na wszoły zaaplikowany u Evans i u dr Moroz - więc mam nadzieję, że tych paskudztw już nie ma. Jak tylko coś będę wiedzieć nowego o Balbince to napiszę.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2010, 12:33:14 pm »
To czekamy na wieści.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2010, 21:26:07 pm »
Balbinka to nie mloda króliczka a raczej dostojna dama. Dr Moroz po pooglądaniu małej mówi, że ma około 5 lat. Dziś poszłam do małej, posprzątałam, dałam jeść ( dostała też smakołyki od dr Moroz) a tu uszko wygolone widze (do pobrania) krwi. Chce pogilać a tu warki i mruczenie - Bal niezadowolona....



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2010, 08:51:27 am »
O, no proszę, :) pokazuje charakterek :)

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2010, 20:56:10 pm »
oj niestety nasze króliczki tym bardziej te biedne ,które trzeba leczyć nie są zachwycone zabiegami,ale nie ma się co dziwić kiedy zostały tak skrzywdzone przez człowieka - dużo zdrówka dla Balb
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: PILNY DT na Śląsku
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 11, 2010, 23:36:54 pm »
Są już wyniki. Nasza Balbinka niestety ma e. cuniculi, jej oko zostało uszkodzone przez pierwotniaka e.cuniculi.
Badania biochemiczne i morfologiczne są w normie, poza tym kroliczek nie ma objawow neurologicznych, dzięki temu jest nadzieja, że leczenie zatrzyma rozwój choroby i nie zaatakuje inne narządy.
Balbinka aktualnie jest w domu dr Moroz i jest pod czujną opieką naszej wspaniałej wetki.