Autor Wątek: Podłoże w klatce/zagrodzie  (Przeczytany 24402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gabrys

  • Gość
Podłoże w klatce/zagrodzie
« dnia: Wrzesień 08, 2010, 19:35:35 pm »
Witam,
Zapewne byl tutaj juz taki watek ale niestetety nie zdolalem znalezc. Jakie waszym zdaniem jest najlepsze podloze dla uszatka? Bo dotychczas Gabrys ma calej powierzchni klatki wysypany zwirek drzewny firmy "PINIO", a w miejscu gdzie  zalatwia swoje potrzeby(w rogu klatki) jest go wiecej. Na to sianko, oczywiscie w "toalecie" staram sie zeby go nie bylo.
Z tego co wiem nie jest to najlepsze podloze, chociaz moja kochana Pysia "Kroliczyca" zyla na takim 10 latek i wszystko bylo swietnie. Dodam , ze kroliczek ma 1,5 roku;)
Jest to moj pierwszy post tutaj, wiec jesli cos zle zrobilem prosze mnie poprawic.
P.S Witam wszystkie kroliki jak i wlascicieli;) :icon_smile2

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2010, 22:10:51 pm »
Moim zdaniem żwirek tylko do kuwety. Żwirek na całej powierzchni klatki może powodować odparzenia łapek a poza tym pyli co jest niezbyt zdrowe dla uchola. Najlepiej aby w klatce było samo je dno czyli plastik - w ostateczności może być jakiś dywanik ale trzeba uważać bo uchole czasami go nieźle demolują. Sianko trzymamy w paśniku.
Polecam też zapozanie się z forum oraz stroną http://www.miniaturkabeztajemnic.com/podloze.html
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2010, 22:38:37 pm »
Na calym dnie nie ma sensu wysypywac zwirku.
Zamiast tego mozna wkladac np. stare podkoszulki lub reczniki. Czasem kroliki przekopuja je dla zabawy, ale czasem wola nic nie miec. Dywaniki (jak i wszystko zreszta) trzeba bedzie wymieniac, bo na pewno zostana podgryzione.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2010, 22:45:08 pm wysłana przez Tocha »

moana

  • Gość
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2010, 13:55:06 pm »
OK, ale jaki zwirek? Slyszalam, ze ten dla kotow za bardzo pyli...Kupilam na probe worek takiego specjalnego zwirku dla krolikow, ale cena jest powalajaca, 10x drozsze od kocich. Wiec co?

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2010, 14:24:45 pm »
Statystycznie, tanio wychodzi kupić pellet- w Szczecinie ok 20 kg kosztuje 25 zł :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2010, 14:34:23 pm »
moana, a jaki zwirek kupilas? Jestes w PL czy w Irandii?

moana

  • Gość
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2010, 16:06:15 pm »
Jestem w Irlandii... Oni tu wszyscy polecaja trociny, szczerze mowiac... Sprawdze nazwe zwirku wieczorkiem.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2010, 17:01:53 pm »
W Uk w supermarketach sa drewniane zwirki np. morrison ma swoj 'markowy', Asda ma zwirek Boba Martina itp.(nie wiem jakie markety sa u ciebie). Ja zamawiam papierowy zwirek przez internet.
Moze polecaja trociny, bo wiekszosc osob trzyma krole w tych drewnianych klatkach na zewnatrz i 'wyscielanie' takich klatek zwirem to faktycznie byloby bez sensu. Ale w domu, do kuwety mozna stosowac zwirek, wazne, zeby nie byl zbrylajacy. Ja znam drewniane lub papierowe i nie sa one jakos zabojczo drogie. Mus to mus ;)

« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2010, 18:02:30 pm wysłana przez Tocha »

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2010, 20:48:42 pm »
Poszukaj u siebie moana:

moana

  • Gość
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2010, 21:49:19 pm »
Dziewczyny, dzięki!  Dam znać co znalazłam. :)

moana

  • Gość
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2011, 14:00:10 pm »
Kupiłam wreszcie drewniane granulki do Lolkowej toalety. Odradzali mi to strasznie w sklepie, że ponoć króliki mają tendencje do jedzenia tego... Lola tego nie je za to chętnie na to sika i zostawia bobki. Nie śmierdzi i wszyscy zadowoleni.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2011, 14:50:26 pm »
Moana, nawet jeśli będzie podjadać to nic. Prawie każdy królik na forum to robi :)

hero

  • Gość
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2011, 11:30:05 am »
Witam .
Chciałem się poradzić czy podłoże które stosuje jest odpowiednie .
Otóż na spód klatki daje niewielką ilość trocin , na to daje taką ceratę  na całą długość i w kąciku toaletowych jest żwirek pochłaniający mocz , dobre umeblowanie?

Inga

  • Gość
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2011, 11:36:36 am »
Mi się wydaje że trociny są niepotrzebne, wręcz niewskazane nawet jeśli leżą pod ceratą, rociny pylą i źle działają bodajże na wątrobę. Jeżeli królik załatwia się tylko do kuwety i nie ma słabości (tak jak mój) do obsikiwania miękkich rzeczy to zamiast ceraty możesz dać mu ręczniczek na którym będzie mógł się położyć. Latem preferuje się gołe dno klatki. U mnie w zagródce króliczej leży cerata na podłodze ze względu na to że Karmen nie jest sterylizowana i lubi siknąć za kuwetę. Pamiętaj, że żwirek dla królika do kuwety nie może być zbrylający

hero

  • Gość
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2011, 13:51:23 pm »
Żwirek mam zbrylający pani w zoologicznym jak i również weterynarz nie miał żadnych przeciska zań to tego .
A trociny mam z tego względu że "czasem" nie trafi do kuwety i wtedy mocz idzie pod ceratę i wówczas cerata się przykleja do podłoża co w konsekwencji prowadzi do generalnego porządku w klatce , dlatego te trociny są na dole ,aby na takie wypadki być przygotowany , jeżeli trociny nie są obsikane to szufelką odkładam je na bok ,i po porządkach służy jeszcze wielokrotnie , a co do trocin to nie słyszałem .

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2011, 14:01:44 pm »
Ja też polecam żwirek niezbrylający.Mi sie robiło nie dobrze przy wkładaniu trocin do kuwety (drażniło mi nos) a co dopiero te małe królicze noski.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2011, 14:02:53 pm »
Jesli krolik zje ci taki zwirek zbrylajacy to moze zrobic sie u niego zator. A weta masz od uszakow? bo zaden weterynarz "kroliczy" nie poleci Ci takiego zwirku. Trociny pyla rzeczywiscie i podrazniaja uklad odechowy

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2011, 15:26:07 pm »
Tak jak dziewczyny piszą, żwirek zbrylający nie powinien być w kuwecie bo królik może go zjeść. A wtedy będzie nieciekawie
Trociny pylą i niejednokrotnie króliki dostają na nie uczulenia, jak i podrażniają układ oddechowy. U człowieka podobnie się dzieje, bo wiadomo trocinki pylą.

Piszesz że króliś siusia poza kuwetkę... A jaką masz? Może lepiej by było kupić większą bądź głębsza? Wtedy nie będzie problemów z siusianiem poza nią.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2011, 15:31:24 pm »
Ja bym na dno klatki dala recznik lub taki chodniczek. Jak krolik pobrudzi to latwo uprac. Cerata i trociny? Oj mnie nie chcialoby sie tego sprzatac ;) Do kuwety najlepszy jest zwirek drewniany. Jest najbezpieczniejszy dla krolikow. Krolik siedzacy w kuwecie czesto wyjada sobie cekotrofy. Jesli taki zwirek przyklei sie do kupy i krolik zje to razem to moze byc nieszczescie. Zwirek zbrylajacy jest dla mnie jak beton. Straach pomyslec co by bylo gdyby nagromadzil sie w jelitach.

Inga

  • Gość
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2011, 15:34:03 pm »
Ja mam w zagrodzie linoleum nie ceratę :oh: Linoleum na pewno nie przepuści moczu