Autor Wątek: Katowice - czy ktoś pomoże  (Przeczytany 66987 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 13, 2010, 13:52:31 pm »
Wiem jak działaja  wszelakie urzędy w Polsce im nigdy sie nie spieszy. Dokladnie masz racje , nie wiadomo czy zdążą. Żeby ktos mial  znajomości w Powiatowym Urzędzie Weterynarii. Tocha napisz do kucharza , skoro zaczęłaś  z nimkorespondencje ,że sprawa jest pilna bo być moze w środe to bedzie musztarda  po obiedzie . Żeby wymógł w miarę możliwości ich kontrolę jutro. Mam nadzieję ,ze kucharz obserwuje co sie dzieje na forum  i czyta , ale jak wyślesz mu na pw to nie zaszkodzi . Jesli nic sie nie będzie dzialo to pozostaje tylko ,wyrwać krolika ze sklepu. Jeśli ktos mu moze zapewnić DT  to może go oddadzą jednak. Zgaga 14 jedzie niedługo z Katowic aż do Gdańska toby podrzucila gdzieś po drodze. Pomyślmy wszyscy jutro jak nie bedzie kontroli  trzeba coś postanowić .Myślalam ,że jak interwencja to już natychmiast, a najwyżej na drugi dzień .Zaczynam chaotycznie myślec ......

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 13, 2010, 13:54:08 pm »
a może wykupić tego króliczka?
 nie jestem zwolenniczką takiej metody ratowania, ale to chyba juz ostatnia deska ratunku...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 13, 2010, 14:10:21 pm »
Dori, no nie wiem co dalej. Mysle, ze gdyby sie dalo, to wyslaliby kontrole chocby i dzisiaj, wiec takie ponaglanie chyba na nic.
Jest problem, bo nawet jak wykupimy, to co dalej z nim bedzie? Gdzie bedzie mieszkal, kto go bedzie leczyl? Jestem w kropce...

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 13, 2010, 14:28:33 pm »
Według mnie najlepiej, gdyby się SPKa wypowiedziało, co zrobić, żeby nie popełnić błędu. Bo ja szczerze nie wiem w ogóle co teraz. Chęci to jedno, możliwości co innego... Jeśli w środę pójdę zapytać, a będzie po kontroli, to jak myślicie, dadzą mi królika? Wątpię. I co z nim zrobię, mam dwa króle w domu już, jeszcze nie zaprzyjaźnione, boję się chociażby, żeby się nie zaraziły czymś. Szkoda mi tego uszaka, ale boję się bardziej o moje. Nie bardzo mam też warunki i czas.

Naprawdę chciałabym, żeby ktoś doświadczony się tym zajął, ja się boję, że spowoduję większą krzywdę tego króliczka niż gdybym tego tematu nie zaczynała... :( 
Napisalyśmy do interwencji, może jednak lepiej im to zostawić, wiedzą lepiej chyba co w takich sytuacjach robić i co da się robić.

Jak będę mieć jakieś info to oczywiście napiszę.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 13, 2010, 21:56:16 pm »
Dziewczyny, sprawa jest skomplikowana.
Z tym króliczkiem z chorym okiem (on ma wokół oczu takie łyse placki, przypuszczam, że to grzybica) był jeszcze jeden króliczek, maleńki, mniejszy od mojej dłoni. Ma na grzbiecie rzadkie futerko, że aż skórę widać gołym okiem, pewnie grzybica. Od sprzedawcy dowiedziałam się, że ten większy króliczek to samiec i ma ok. 7 miesięcy. A ten mały to też samiec, ale ja z określeniem płci bym poczekała, bo to maleństwo nie może mieć więcej niż 5 tygodni :(
Sprzedawca  nr 1 chciał sprzedać jednego chorego królika za 75 zł, tyle kosztuje zdrowy królik. Jak jeden poszedł to zawołałam drugiego, żeby wyjął te króle z klatki, żebym mogła bliżej zobaczyć. Ten sprzedawca nr 2 powiedział, że te króle nie są do sprzedania, bo są chore, pójdą na karmę, więc powiedziałam, że w takim razie ich węzmę. A on o nie, nie odda za darmo. Strasznie zagmatwane to jest, każdy mówi co innego.

Nie zdązyłam zrobić zdjęcie temu większemu, bo to działo się za szybko, ale za to maluszkowi zrobiłam tak na szybko, stąd kiepska jakość.



Bardzo prosimy o pomoc, nie pozwólmy, żeby ich życie skończyło w paszczy gada.

Gabrys

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 13, 2010, 22:31:46 pm »
Mam nadzieje, ze uda sie wam zabrac z tamtad te biedne krole smutny_krolik... Powodzenia!!!

Paula23

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 13, 2010, 22:37:43 pm »
to wy je już wziełyście z tego zoologa czy nie?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 13, 2010, 23:47:31 pm »
Krole sa w zoologu, jak wynika z postu wyzej. Czyli ten tekst o lekarzu to byla fikcja :( Do srody nie bedzie sladu po nich...
Co robic? Czy ktos wladny jest w stanie przyjechac tam jutro na interwencje? Z kim tam wejsc, zeby odebrac kroliki?

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 14, 2010, 07:33:15 am »
Kroliki zabiera dzisiaj z zoologa  Kitty .Są już zamówione. Innej możliwości nie ma. Potrzebny jest na gwałt DT. Kitty nie ma możliwości .Może ktoś ma DTdla krołików. Potem będziemy sie martwić o leczenie. Dokladnie Tocha masz rację , zadzialali szybko dzisiaj miały iść na karmówkę . Dobrze ,ze KItty tam pojechala , nie wytrzymala. Dzisiaj po pracy bylaby już musztarda po obiedzie. Jeszcze raz apeluje o DT.Kontakt do Kitty

maggis1980

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:56:25 am »
Jesli dostalabym tymczasowa klatke dla kroliczka malego, to moge mu dac DT. Sama mam wykastrowanego samca (niedawno, bo dopiero 3 tygodnie temu). Moge tez pojechac z malym do weta, ale mieszkam w Gliwicach i na chwile obecna nie mam mozliwosci pojechania do kroliczego weta do Rybnika, moge pojechac do mojego weta (nie jest kroliczy) ale wykastrowal mi bez komplikacji moje Uszy. Nie wiem, jak Uszy zareaguja na nowego ewentualnego mieszkanca, wiec mysle, ze lepiej, zeby to byl ten maluch - z wiekszym moze byc klopot.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:12:38 am »
Maggis1980,Od dzisiaj  do piątku wlącznie krołiczki będą w Rybniku  u dr Moroz. Zostanie stwierdzony stan zdrowia, króliczki zostana przebadane na wszystkie mozliwe sposoby oraz rozpoczęte leczenie. Super, że  chcesz wziąć króliczka na DT , jeden problem z głowy . Z tego co wiem to maleństwo ma lekkie problemy z sieścia , ale może to byc linienie np. może też być coś innego dr Moroz określi.Napiszę na pw do Kitty , będziecie w kontakcie. Kitty zgodzi się pewnie zawieźć ci króliczka w piątek lub sobotę i przekaże wszystko.Najpilniejsze jest wyrwac kroliczki ze sklepu , potem bedzie czas na  na przyklad  na znalezienie klatki dla maluszka. Dzięki za serce dla maluszka  :przytul. Trzymajcie kciuki żeby sie powiodlo

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:21:34 am »
No to teraz czekamy na wiesci czy sie udalo zabrac kroliki.

Bardzo prosimy o DT. Wiadomo, ze pieniazki na weta jakos sie zorganizuje, ale najgorzej jest wlasnie z domkiem.

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:27:20 am »
jeśli ten drugi króliczek będzie miał klatkę,to ja mogę się nim zaopiekować przez jakiś czas :zakochany:
ale nie mam możliwości pojechania po  niego :icon_frown

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:32:58 am »
Jestem w kontakcie z Kitty27 i jeśli uda jej się dzisiaj odebrać oba króliki ze sklepu zoologicznego to zawiezie je dzisiaj do veta w Rybniku. Zobaczymy też co lekarz powie. Zaoferowałam DT dla jednego z króików, ale musimy poczekać na rozwój wydarzeń. Oby wszystko skończyło się szczęśliwie :-)
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

maggis1980

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:40:03 am »
W takim razie czekam na wiesci, trzymam kciuki za powodzenie !

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:21:04 pm »
Kitty odebrala ucholki , są aktualnie w drodze do weta.Resztę  napisze ona . Kitty ...  :heart :heart :heart. Nie wiem co napisac , ale ogromnie sie cieszę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 12:35:07 pm wysłana przez dori »

kasiagio

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:28:21 pm »
 :brawo:  wspaniałe wieści , ja cicho siedziałam i trzymałam kciuki ( jak zawsze zresztą )    :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny:   

Maluszki rośnijcie zdrowo  :*

Dziewczyny  :bukiet

nuka

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:40:41 pm »
Jeden DT mamy w Prudniku, ale tam nie ma weta uszatego no i potrzebny jest transport do Prudnika ewentualnie do Nysy

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:43:16 pm »
Czyli wychodzi na to, ze wstepnie mamy dwa DT?

nuka

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:53:54 pm »
Tak :)