Autor Wątek: Agresja u młodej króliczki / wypuszczanie i inne.  (Przeczytany 9364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yadira

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
    • Yadirowy photoblog
Odp: Agresja u młodej króliczki / wypuszczanie i inne.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 23, 2010, 13:41:44 pm »
Królica chyba już lepiej..
Ostatnio wyjechałam na 4 dni i chyba miała spokój. :)
Dzisiaj wypuściłam ją, żey pobiegała po pokoju i kombinuje, co tu zepsuć, na co wleźć..

Offline yadira

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
    • Yadirowy photoblog
Odp: Agresja u młodej króliczki / wypuszczanie i inne.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:35:41 pm »
Mamy nowy problem.. ta mała skubanica nauczyła się wskakiwać na łóżko.. z rozpędu.
Chciałabym, żeby tego nie robiła, perspektywa osikanego i okupanego łóżka to nie to o czym marzę.
Jej 'wybieg' jest z 3 stron ogrodzony ścianami, a z czwartej moim łóżkiem i walizką podróżną, żeby mała nie dostała się do kabli, ani nie wlazła za łóżko.

Macie jakieś sposoby na oduczenie jej tego wskakiwania?

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Agresja u młodej króliczki / wypuszczanie i inne.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:41:19 pm »
niestety nie da się ustawić królika tak , aby robił tylko to co ty chcesz...

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Agresja u młodej króliczki / wypuszczanie i inne.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:41:49 pm »
Króliki lubią skakać, na łóżka tym bardziej po powierzchnia jest spora do zabaway :lol

Ogólnie to albo odgrodzić łózko,zmienic układ wybiegu, albo postawić jej inne miejsca do wskakuwania, kartonowe pudła, czy cos podobnego :)

Offline yadira

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
    • Yadirowy photoblog
Odp: Agresja u młodej króliczki / wypuszczanie i inne.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:51:06 pm »
Gosia, wiem, że niemożliwe jest nauczenie królika wszystkiego jak psa i nie liczę na to. Myślałam po prostu, że ktoś z was wie co mogę z tym zrobić, bo np. też miał podobny problem. Ja po prostu nie chcę mieć zasiusianego łóżka.. to chyba logiczne wytłumaczenie dlaczego nie chce, by Milka na nie właziła, prawda?

mysza, postaram się jej skombinować jakieś pudła z matki sklepu i porobić kryjówki pod barkiem, bo już to mnie kusi.. a powierzchnie do wskakiwania.. hm.. może też jakiś karton na to wytrzasnę.

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Agresja u młodej króliczki / wypuszczanie i inne.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:59:38 pm »
No możesz siedzieć i pilnować ;), ja mam tę wygodę, ze łóżko mam w sypialni a królika w salonie. Także do sypialni wchodzi tylko w mojej obecności i był już tyle razy zganiany z łóżka , że nie ośmiela się już tam wchodzić. Ale jeśli to jeden pokój, to nie ma sposobu, żeby go na łóżko nie ciągnęło. Króliki lubią miękkie powierzchnie i to najchętniej do siusiania. Możesz na czas wypuszczania królika kłaść na łóżko folię malarską albo zwyczajnie go pilnować.

Offline yadira

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
    • Yadirowy photoblog
Odp: Agresja u młodej króliczki / wypuszczanie i inne.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:02:04 pm »
Cały czas jak siedze w domu to staram się, żeby był wypuszczony, wiec raczej nie da rady jej pilnować. :D
Folia niegłupi pomysł.. Pokombinuję.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Agresja u młodej króliczki / wypuszczanie i inne.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 06, 2010, 12:00:43 pm »
Mamy nowy problem.. ta mała skubanica nauczyła się wskakiwać na łóżko.. z rozpędu.
Chciałabym, żeby tego nie robiła, perspektywa osikanego i okupanego łóżka to nie to o czym marzę.
Jej 'wybieg' jest z 3 stron ogrodzony ścianami, a z czwartej moim łóżkiem i walizką podróżną, żeby mała nie dostała się do kabli, ani nie wlazła za łóżko.

Macie jakieś sposoby na oduczenie jej tego wskakiwania?
A dlaczego nie ?
Praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie. Królik to zwierzak nie głupi i nic nie stoi na przeszkodzie temu, żebyś wyznaczyła małej zasady. Nie pozwalaj jej wskakiwać na to łóżko, jak trzeba to przestrasz czymś (jakiś głośniejszy odgłos, pluszak pojawiający się znikąd i lądujący nieopodal), żeby łóżko kojarzyło jej się nieprzyjemnie i nie było już takie ciekawe do wchodzenia.
U mnie zadziałało. Biały wchodzi wyjątkowo rzadko i w zasadzie wystarczy spojrzenie na niego, poruszenie i już królika nie ma xd Starszy jest na bardziej liberalnych zasadach, ale w zasadzie jeśli go tam sobie nie życzę to przyjęło się, że wystarczy tylko wydać taki odgłos (coś jakby "ksy ksy ksy xd") i królik zwiewa na podłogę.
Dla chcącego nic trudnego.

Offline yadira

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
    • Yadirowy photoblog
Odp: Agresja u młodej króliczki / wypuszczanie i inne.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 06, 2010, 14:50:48 pm »
Wielkie dzięki, kulki papieru i pluszaki pojawiąjące się z nikąd już opanowałam, jak obgryzał książki [bo ostatnie wieści wskazują, że milka to samiec.. xD]