Autor Wątek: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie  (Przeczytany 45126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 10, 2010, 09:10:12 am »
Co tam słychać u Faficzka?

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 10, 2010, 09:16:24 am »
Dziękujemy, wszystko dobrze :lol

Fafiątko łądnie sie goi po kastracji, łapki już nie są sine, są lekko zaczerwienione jeszcze więc smarujemy maścią witaminową. Uszko juz porasta delikatne futerko, łapki jeszcze łyse. Fafik znowu bzyczy, najchętniej w środku nocy tuż przy moim uchu. Przylepny jest jak zawsze, nadal ulubioną jego zabawką jest szeleszcząca torebka po suszkach zuzali, oczywiście w nocy jak wszyscy śpią, wtedy najchętniej ją przekopuje. Słodziak przekochany z tego malca :przytul

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 11, 2010, 11:41:17 am »
Wczoraj dzięki uprzejmości Oli_19 :roza: - Doktor zobaczył wyniki krwi Fafika, maluch jest zdrowy, to że duzo wydy pije to wyłącznie jego urok osobisty  :bunny:

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 11, 2010, 12:15:21 pm »
Super, czyli jednym słowem Fafiątko to okaz zdrowia, nie mówiąc już o krzywych siekaczach :)

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 17, 2010, 09:43:24 am »
Sińce zniknęły, strupki odpadły, Fafik już ma meszek na łapeczkach, na uszku też, jąderka ładnie przysychają bez żadnych komplikacji.  :dookola:
Ale żółte futerko na łapkach pozostanie chyba do czasu kolejnego linienia, futerko jest czyste, mieciutkie, nie posklejane ale nijak tej żółtej barwy mały wyczyścić sobie nie może.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 17, 2010, 10:01:56 am »
nuka, a mogę poprosić o fotki Fafika?? :)

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 17, 2010, 10:45:29 am »
Kitty, poproś Fafika żeby w miejscu usiedział i dał sie sfotografować takiej niewprawionej w cykaniu zdjęć jak ja :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 30, 2010, 19:56:37 pm »
ho hop, co tam słychać u Fafisława?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 06, 2010, 09:15:03 am »
Z Fafikiem nie jest dobrze, jesli chodzi o jego zdrowie. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe dla puchatego Fafika.
Więcej nuka napisze.

karahr

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 06, 2010, 09:28:46 am »
O, co się stało ??

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 06, 2010, 10:05:05 am »
Coś jest Fafikowi :( ? Nieeee :placze


nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 06, 2010, 11:27:07 am »
Fafik od kilku dni nie obarczał lewej tylnej łapki, potem doszła także prawa tylna łapka. Cwiczyłam te łapki, masowałam, bez rezultatu. Wczoraj dzięki pomocy kilku forumowych darczyńców byliśmy u doktor Rzepki-Jałonickej w Warszawie, w lecznicy Anima.
Fafik miał zrobione 2 RTG, kości są w porządku, jednak łapki sprawne nie sa. Wczoraj doktor rozruszała łapke prawą i w dużym stoniu łapke lewą, zaleciła rehabilitacje, ćwiczenia i masaże łapki lewej.
Dziś te ćwiczenia nie sa możliwe do wykonania, Fafik praktycznie cały czas leży na boczku, myje sie na leżąco, nie ma siły żeby ustac nawet na trzech łapkach, o bieganiu mowy nie ma.
Łapeczka lewa była podkulona, w tej chwili jest to litera V zamiast kąta prostego, najmniejszy dotyk sprawia mu ból.
Dzwoniłam do doktor Jałonickej, włączamy leczenie farmakologiczne. Zastrzyki przeciw bólowe i antybiotyk przez kilka dni

Są jeszcze siekacze do usunięcia, wczoraj jeden z dolnych zabków był różowy, podszedł krwią, każde skracanie tego zabka to ból porównywalny do zrywania paznokcia u człowieka, bedzie to grzebanie w żywej ranie, czyli miazdze zebowej.  Przy wadzie wrodzonej jaką ma Fafik podcinanie jest koniecznie 1 raz na 3 tyg. Czyli co trzy tyg. musiałby odczuwać ten wielki ból.

Dziewczyny z Torunia i Bydgoszczy organizują dla Fafika wyjazd sos na 12.07 - pierwszy dzień Doktora Krawczyka po urlopie, dziewczyny  :roza:

Dla dotychczasowych DOBRYCH DUSZYCZEK wspomagających nas w leczeniu  :roza:

Proszę o pomoc finansową, ja w mojej obecnej sytuacji materialnej nie jestem w stanie  zapewnić prawidlowego leczenia dla Fafika
Bożena Rojewska
39 1020 3440 0000 7902 0038 7373

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 06, 2010, 11:37:23 am »
biedny maluch  :przytul:
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 07, 2010, 21:13:55 pm »
Dziś drugi dzień podawania zastrzyków p.bólowych i antybiotyku, Fafik dzielnie to znosi i daje sobie ćwiczyć łapki. Ćwiczymy już obydwie bo lewa jest przykurczona, w prawej zaczyna się blokować staw biodrowy (nie chce sie w nim zginać ta łapeczka). Udało się dziś troszkę rozruszać staw kolanowy w lapce lewej, stopa nadal sztywna. Ćwiczenia przynoszą minimalne efekty, Fafcio dziś nawet wskoczył na poduszkę (jakieś 20 cm wysokości) i przymierzał sie do wskoku z tej poduchy na kanapę ale nie dał rady (to byłoby kolejne 20-25 cm), potem tylko po płaskim sie poruszał. Wygląda to tak, że jak patrzę na niego z tyłu jak idzie prosto to tyłeczek jest skrzywiony, tak jakby troszkę bokiem tył ustawiał, nie wiem jak to wytłumaczyć. Głowa i ogonek nie sa w jedenj linii, ogonek w stosunku do głowy jest przesuniety w lewo o jakieś 5 cm. Zmiana kierunku wygląda tak w wykonaniu Fafcia: przysiada, odwraca główkę w tą strone w która chce iśc, przestawia przednie łapki i podciąga się na tych przednich ciągnąc tył, potem kica prosto tak jak opisałam wyżej, czyli ogonek przesunięty w stosunku do główki.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 08, 2010, 11:51:44 am »
Jak dzisiaj Fafiątko się czuje?

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 11, 2010, 23:16:49 pm »
Niestety, musze to napisać. Pomimo ćwiczeń i podanych leków niesprawność Fafika postępuje. Lewa łapka pomimo ćwiczeń jest podkurczona, choc mieliśmy już moment, że maluszek stawał na całej stopie. Prawa łapka zaczyna sie blokować w kolanie, biodro nadal sztywne. Tuz po cwiczeniach jest lepiej, mały nawet sam biega i cięzko go dogonić :) . Jednak po odpoczynku łapki znowu są przykurczone, mięśnie twarde i trudne do rozmasowania. Ćwiczymy juz kilka razy dzienie po kilkanaście minut a efekty mizerne. Mycie na leżąco albo z noskiem opartym o podłogę - taki widok mam coraz częściej.
Czekam na wizyte w Toruniu jak na zmiłowanie. Zaczynam wątpić w sens tych ćwiczeń, ale sie nie poddam, musi zostac wprowadzony jakiś lek wspomagający inaczej można sobie ćwiczyć cały dzień.
Fafcio też juz pomaleńku ma dosyć ćwiczeń, jak go biorę na ręce zaczyna popiskiwać a mnie sie serce kraje...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2010, 23:19:20 pm wysłana przez nuka »

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 12, 2010, 07:17:11 am »
Trzymaj się Nuka, trzymaj się Fafik :przytul:
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 12, 2010, 12:31:54 pm »
Bardzo prosimy o pomoc dla Fafika w postaci żywności (suszki, granulat itd), higieny (żwirek drewniany) oraz każdy grosz jest potrzebny na leczenie Fafika.

W imieniu Fafika prosimy o wsparcie duchowe i pomoc materialną!

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 14, 2010, 09:23:52 am »
Jedziemy z Fafciem jutro do Torunia. Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :przytul
Dzieki Wam ta wizyta dojdzie do skutku i mam nadzieję, nareszcie bedzie wiadomo co jest maluszkowi.
Dziś rano doprowadził mnie do stanu przedzawałowego, leżał na boczku i zero reakcji na głos, na ruch, na podsuniętę jedzonko - dopiero po wytarmoszeniu za uszyskami wstał na trzy łapki i zechciał zerknąć co tez mu pod nosek podsuwam.

Pani Misiowa

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 14, 2010, 10:05:47 am »
nuka poproszę o adres na PW, dziś będą dla siebie zamawiać żwirek więc zamówię i dla Faficzka