Autor Wątek: Co jedza wasze króliczki ?  (Przeczytany 4598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

XXBrilliant

  • Gość
Co jedza wasze króliczki ?
« dnia: Styczeń 26, 2010, 12:49:27 pm »
Hej ;*
 
Ja swojemu króliczkowi podaje 2 łyżki granulatu na dzień, czasem mu wystarcza także na noc. Vitapol :


W poidełku wymieniam co dzień wodę - zawsze przegotowana.
Na dno klatki /kawałek klatki/ wsypuję żwirek :

wymieniam ten kawalątek po ok. 4-5 dniach.
Ściółką dalszej częsci klatki jest siano.. dużo siana.
Do gryzienia ma kupiony domek dla chomika z drzewa brzozowego, zakupiony w zoologicznym.
Mój kroliczek dostaje także 2razy w tyg. marchewkę,czasem seler lub jabłko.

Andrzej ubóstwia gryzienie kartonów - czy one mu nie szkodzą ?


Powiedzcie co powinnam dodać do jego diety, a co wyeliminować całkiem.

Dzięki i miłego dnia!! :)) buziaki dla waszych maleństw!

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Co jedza wasze króliczki ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2010, 13:04:41 pm »
Podepne się z pytaniem, czy dobry jest właśnie ten granulat Vitapolu? I czy może jeść selera i w jakich ilościach?
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

puszek_kusiek

  • Gość
Co jedza wasze króliczki ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2010, 13:08:21 pm »
zosiaa1,  Vitapol NIE  to najgorsze świństwo na rynku  !!  !!

lenka_44

  • Gość
Co jedza wasze króliczki ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2010, 13:09:38 pm »
Vitapol to jedna z najgorszych firm co do granulatów. Polecamy Versale Lage Cuni Complete albo Cuni Pro.  
Cytat: "XXBrilliant"
/kawałek klatki/


Nie lepiej kupić kuwetkę narożną albo kocią ?

Cytat: "XXBrilliant"

wymieniam ten kawalątek po ok. 4-5 dniach.


To dość rzadko. Ja z kuwety zużyty żwirek wymieniam codziennie max. co 3 dni. Ale zazwyczaj trzeba wymieniać codziennie.

Cytat: "XXBrilliant"
Ściółką dalszej częsci klatki jest siano.. dużo siana.


Siano króliczek zapewne roznosi po całym pokoju, gdy wyskakuje z klatki. Lepiej włożyć je do paśnika, lub jakiejś miseczki/kartonu/koszyka. Resztę klatki zostaw "gołe" albo połóż jakiś kocyk/dywanik.

Cytat: "XXBrilliant"
Mój kroliczek dostaje także 2razy w tyg. marchewkę,czasem seler lub jabłko.


To bardzo mało. Dorosły królik potrzebuje codziennie min. 100 g. warzyw/zieleniny itp.

Cytat: "XXBrilliant"
Andrzej ubóstwia gryzienie kartonów - czy one mu nie szkodzą ?


jeżeli są to takie szare kartony to nie powinny.

Cytat: "XXBrilliant"
Powiedzcie co powinnam dodać do jego diety, a co wyeliminować całkiem.


Wprowadzaj warzywka różne. Można podawać : Sałatę Rzymską ( i tylko ją, ponieważ inne powodują wzdęcia/ biegunki. Można raz na jakiś czas podać, ale w małej ilości lodową bądź jakąś inną, oczywiście jeśli króliczek dobrze ją przyswaja. ) Kapustę Pekińską ( i tez tylko ją, a powody te same co wyżej ) Cykorię, Natkę marchewki/pietruszki, Brokuły, Seler Naciowy, pietruszkę i wiele innych.
Ale pamiętaj, że wprowadzamy je do diety bardzo ostrożnie - jedno warzywko na tydzień, drugie na drugi tydzień itd. Najpierw od małych ilości potem coraz więcej ( jeżeli oczywiście bobki są dobre )
Tutaj lista warzyw które można podawać : http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listaw.html

A tu owoców : http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listao.html

Powinnaś także podawać suszone liście różnych drzew itp. a w lecie trawkę, mlecze, babke lancetowatą.

Zajżyj też do działu żywienie na naszym forum oraz poczytaj stronę www.miniaturkabeztajemnic.com  

jeżeli chodzi o granulat to także wyeliminuj go powolutku. Np. przez 3 dni dawaj kilka granulek nowego granulatu do reszty tego z Vitapolu, Przez kolejne dni trochę więcej aż dojdziesz do skutku.

Ufff.. ale się opisałam :P Czeka Cię jeszcze trochę pracy ! ;) Ale nie zniechęcaj się, bo na prawdę warto !

ps. Ile króliczek ma ? Wypuszczasz go poza klatkę ? Króliki powinny biegać co najmniej 5godz dziennie, a najlepszy jest tak zwany chów bezklatkowy :)

Powodzenia :*

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Co jedza wasze króliczki ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2010, 13:29:35 pm »
Może zadam dziwne pytanie, ale czym różni się cuni complete od cuni pro? i czy buraka, pietruszkę, marchew można podawać codziennie, bo Parówa strasznie lubi (ogólnie on jest amatorem wszystkiego i najchętniej jadłby tylko warzywa :D). Ostatnio ususzyłam mu te warzywa i podaję od czasu do czasu także suszone. Nie wiem czy robię dobrze. A, i jeszcze jedno - czy można kupić suszone zioła, ale takie całe liście np? Bo zioła podstawowe czy uzupełniające z herbal pets nie znikają z miseczek...
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

lenka_44

  • Gość
Co jedza wasze króliczki ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2010, 13:40:02 pm »
Cytat: "Aaltheya"
czym różni się cuni complete od cuni pro?


Składem :P Chyba nie jest to wielka różnica, ale wydaje mi się że bardziej lubianym przez króliki jest CC :)


Cytat: "Aaltheya"
czy buraka, pietruszkę, marchew można podawać codziennie


Gdzieś czytałam, że dziennie można podawać max. 3 rodzaje warzyw korzennych ( Tak się mówi? ) więc raczej tak. np. ja podaję :P Ale nie więcej niż wielkości palca.

Cytat: "Aaltheya"
Nie wiem czy robię dobrze.


Z tego co wiem to lepiej podawać świeże warzywa, te suszone zawierają   więcej wapnia ( o ile się nie mylę)

Cytat: "Aaltheya"
czy można kupić suszone zioła, ale takie całe liście np?


No jasne, że tak. Polecane są z Zuzali :) Ale także Herbal Pets. U mnie w mieście ( Tarnów ) Zuzali nie znajdę nigdzie. W ogóle jest problem ze znalezieniem nawet HP.  :zdenerwowany

Jak coś źle piszę to dziewczyny poprawiajcie :P

XXBrilliant

  • Gość
Co jedza wasze króliczki ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2010, 18:36:34 pm »
Jeju, nie myślałam ze bedzie tu aż tyle odpowiedzi.
Dziś zakupilam Versale Lage Cuni Pro plus jakieś sianko z ziołami i suszoną marchwią.
Czeka mnie jeszcze zakup kuwety naroznej no i podawanie regularnie dobrych warzywek :)) a pozniej jakieś gałązki :) a co polecacie do ścierania pazurów i ząbków?

nuka

  • Gość
Co jedza wasze króliczki ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2010, 18:42:33 pm »
Cytat: "XXBrilliant"
do ścierania pazurów
bieganie, kopanie, drapanie w parkietach
do ścierania ząbków - sianko, gałązki, twarde warzywa.

Warzywa wprowadzaj stopniowo, jedno warzywko na 3-4 dni początkowo w minimalnej ilości, obserwujesz bobki, jak jest ok - zwiększasz porcję. Po kilku dniach jeśli jest ok dodajesz nowe warzywo - w minimalnej ilości....

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Co jedza wasze króliczki ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:08:06 pm »
Lenka_44 dziękuję za rady :) też mi się wydaje, że kice wolą cc, nawet mi bardziej się podoba xD
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Griffe

  • Gość
Co jedza wasze króliczki ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2010, 23:14:51 pm »
U mnie to Cuni Pro jest postrzegane przez Toske na równi z... nie wiem z czym, jakoś nie mogę wymyślić :P W każdym razie go ignoruje i nie traktuje jako jedzenie :)