Autor Wątek: Angina  (Przeczytany 3689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Angina
« dnia: Styczeń 18, 2010, 19:50:45 pm »
Kubusia jest chora :(:(:(
od 2 dni jeżdżę z nią na zastrzyki ponieważ ma opuchnięta szyję z ropą, zapalenie krtani, strasznie świszczy i "chrumcze" jej z noska a nosek jest cały czerwony!!! Ciągle kicha aż się budzę w nocy, dzisiaj dostał antybiotyk, wczoraj tez plus zastrzyk na obniżenie temperatury. Wiem, że na pewno szybciutko się z tego wyleczy ale mam problem, ponieważ lekarz stwierdził że jest wzdęta i kazał parzyć liść z kopru i dawać zamiast wody oraz zeby jadła granulat a ona nic nie chce jeść ani myśli aby pić napar!! Nie wiem co mam robić strasznie się martwię jak ją zmusić żeby się napiła albo coś zjadła? Nie wiem jak ją poić strzykawką, proszę podpowiedzcie mi coś!!!  ;(  ;(  ;(
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

megana88

  • Gość
Angina
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2010, 19:55:06 pm »
Czy zostały osłuchane płuca? To chrumkanie mnie niepokoi i ten brzuszek... Oby nie miała wody w płucach. Postaraj się podawać jej to co zalecił weterynarz. Z pewnością nie bedzie miała apetytu, ale może spróbować strzykawką po troszeczku?

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Angina
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:03:07 pm »
Tak tak była słuchana płuca i klatka piersiowa jest ok lekarz stwierdził ze na szcescie to tylko krtan i gardło ogólnie taka angina, ale martwie sie tym że nawet tego kopru nie chce. Teraz lezy i oddycha szybciutko chyba jeszcze sie stresuje wizytą u lekarza. jestesmy umówione na jutro na 18. Najgorzej było w niedziele az sie dusiła a dzisiaj juz troche lepiej. Jak nie wypije do 22 nic kopru to jej siłą bede dawała strzykawką ale jak ją karmić??
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Angina
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:13:05 pm »
Driada,  daj coś,co lubi.. jeśli nie chce ro rozmocz granulat razem z tą herbatka koprowa lub z wodą i tez przez strzykawkę bez igły..
SylwiaG

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Angina
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:20:57 pm »
Ok dzieki za rade, narazie to tak się kładzie na bok troche w kącie chyba boli ją to miejsce gdzie zastrzyk dostała  na pewno antybiotyk piecze czy coś strasznie mi jej szkoda to nasza pierwsza choroba i oby ostatnia. Strasznie szybko oddycha chyba sie ejszcze stresuje. Myślicie że to wszystko jest bardzo poważne czy że szybko wyjdzie z tego?
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Angina
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:32:43 pm »
Ja osobiście się nie wypowiem bo nie wiem,ale trzymam kciuki :przytul  Jeśli wet jest króliczy,to na pewno zna się na rzeczy. Mam taką nadzieję. Do tej strzykawki z jedzeniem,możez tez dawać na malutkie kawałeczki cykorię,czy jabuszko na tarce, marchwię? Jeśli jest przyzwyczajona.
SylwiaG

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Angina
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:38:13 pm »
Lekarz zna się na rzeczy jestem pod wrazeniem pisałam własnie watek w dziale o weterynarzach tylko ja zobaczył dotknął jednym palcem dosłownie i od razu zaczął mówic jakby czytał z kartki co i jak, ale powiedział zeby dawac tylko granulat dopóki wzdecia nie puszczą troche, wiec moze narazie bede sie trzymała tego granulatu.
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Angina
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:58:35 pm »
dobry wet. przy wzdeciach nie kaze dawac granulatu :/ tak mi sie wydaje...no i poda lek p/wzdeciom...,musisz go karmic na sile jak nie bedzie jadl
nie wyglada mi to tez na angine...uchol bydz moze ma zapalenie pluc i to nie jest latwe do leczenia.... i bardzo powazne...sama od siebie mozesz podac Espumisan lub Bobotic p/wzdeciom i inhalacje,tutaj znajdziesz
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zapaleniepluc.html
to ze sie kladzie na boku, to napewno nie od zastrzyku....
nie chce Cie straszyc ale sprawdz czy masz innego "kroliczego'polecanego weta w swojej okolicy bo jak dla mnie to, ten jest do niczego, a uchol jest bardzo chory..
trzymam kciuki...zdrowka
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Angina
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:23:52 pm »
Płuca miał badane i wczoraj i dziś , wczoraj przez innego weterynarza i dzisiaj też przez innego, z tymże wczorajszy nie mówił nic o wzdeciach, ten dzisiaj powiedział i zalecił właśnie koper. Kubek je normalnie z tego co widze podchodzi do miseczki co chwile lekarz mowił ze moze nie miec apetytu i mniej jesc bo go gardło boli a teraz lezy juz normalnie uspokoil sie oddycha normalnie nawet fiknął kozła na plecy, wiec nie wydaje mi sie ze cos z nim nie tak, na chwile wybiegł z klatki pokicał po pokoju jak zwykle takze wydaje sie całkiem ok i juz nie kicha ani nie oddycha tak głosno jak wczoraj, ale martwie sie tymiw zdeciami wiem ze moze zdechnac króliczysko od wzdęć ale on go macał długo i nic nie mówił o espumisanie tylko o tym koprze mówił i o tym zeby jadł zeby pilnowac aby nie był głodny ale widze ze sam chetnie podchodzi coś skubnąć.  Może to nie są jakies wielkie wzdecia tylko ja paniki narobiłam moze wet powiedział ze jest troche wzdety i zdecydował ze koper wystarczy jeju nie wiem boje sie sama podjac decyzje bo co do lekarza to naprawde fajny lekarz duzo dobrego o nim słyszalam moja kolezanka ma 2 króliki i tylko do niego chodzi i dlatego mnie wysłała na drugi koniec miasta,  strasznie jestem robita nie wiem co myslec jak zwykle panikuje......................

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 9:29 pm ]
P.S.
wczoraj dostał 2 zastrzyki antybiotyk i chyba coś na temperature, dzisiaj dostał antybiotyk i jutro ma dostac antybiotyk i coś jeszcze ale juz nie wiem czy to na temperature czy coś innego, bo taki mi wykład zrobił, ze sluchałam jak świnia grzmotów co mam z nim robic czego nie, nawet kazał mi klatke trzymac zdala od przeciagów i zdala od miejsca gdzie sie przechodzi zeby nie robic nieptorzebnego powiewu.
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Angina
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:27:41 pm »
Driada,  ale skąd do jasnej ciasnej  on wie, ze królik ma anginę, i ze go boli gardło ????  Kiedy mamy do czynienia ze wzdęciami , jak napisala Bośniak podajemy zawsze espumisan. Nie bój się, nie zaszkodzi , jest dla niemowląt nawet(w kropelkach) wzdęcia dla królika są bolsne. Nie zgrzyta ząbkami,leżąc ????  Ps miał robione jakieś badanie oprócz odłuchania ??


PS2. My przeszliśmy poważne wzdęcia ,ale kiedy byliśmy u wet. nie dało się ich stwierdzić, zawsze wychodziłam na głupka ? Króliki były zdenerwowane oddychały b. szybkoi wzdęć niebyło żadnych,przyjechaliśmy do domu-bulgoty okropne.. Także poobserwuj królika,sama osłuchaj,czy czegoś nie słychać, i daj znac :)
SylwiaG

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Angina
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2010, 23:38:24 pm »
zobacz jaki ma brzuszek,jak twardy to moesz podac spokojnie Espumisan
widac,ze juz sie lepiej czujez zachowania jak piszesz
sama moze tez spokojnie zrobic inhalacje,napewno ie zaszkodza,a pomoga
uchol dostal antyb. i stad poprawa
ale jak dla mnie to wet. "dziwn" delikatnie mowiac
angina u uchola-dziwne
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

megana88

  • Gość
Angina
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2010, 08:04:20 am »
Dla mnie z opisu wyglądało jednak na płuca. Sama to przeszłam i niestety zakończyło się śmiertelnie :( :( przy płucach bywa, że poprawa następuje dość szybko, ale nie wolno przerywać leczenia, bo nawrót bywa jeszcze szybszy i wtedy nawet godziny mogą zadecydować o tym co dalej. Nasz Pusio też czuł się dobrze, a w tym momencie woda w płucach już się zbierała... Nagle pogorszyło mu się tak bardzo, że w parę godzin był już łapką na tamtym świecie. Też charczał, nie chciał jeść, leżał na boku... To leżenie na boku moim zdaniem jest intuicyjne. Przecież nawet człowieka rannego w wypadku kładzie się właśnie na bok, żeby lepiej oddychał. Wydaje mi się, że on instynktownie czuje, że tak mu lepiej oddychać. Może się mylę, niech wypowie się ktoś mądrzejszy, ale ta angina dla mnie brzmi bardzo podejrzanie...

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Angina
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2010, 13:38:29 pm »
Cytat: "megana88"
Dla mnie z opisu wyglądało jednak na płuca. Sama to przeszłam i niestety zakończyło się śmiertelnie :( :( przy płucach bywa, że poprawa następuje dość szybko, ale nie wolno przerywać leczenia, bo nawrót bywa jeszcze szybszy i wtedy nawet godziny mogą zadecydować o tym co dalej. Nasz Pusio też czuł się dobrze, a w tym momencie woda w płucach już się zbierała... Nagle pogorszyło mu się tak bardzo, że w parę godzin był już łapką na tamtym świecie. Też charczał, nie chciał jeść, leżał na boku... To leżenie na boku moim zdaniem jest intuicyjne. Przecież nawet człowieka rannego w wypadku kładzie się właśnie na bok, żeby lepiej oddychał. Wydaje mi się, że on instynktownie czuje, że tak mu lepiej oddychać. Może się mylę, niech wypowie się ktoś mądrzejszy, ale ta angina dla mnie brzmi bardzo podejrzanie...


ja tez...mysle,ze to pluca tym bardziej nie slyszalam o anginie u ucholi...
i wet tez jak dla mnie nie jest wiarygodny..
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Angina
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2010, 19:23:08 pm »
reniaw, trzymam kciuki za uszatka niech szybko zdrowieje.