Autor Wątek: Gryzie, skubie itd.  (Przeczytany 4430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cates22

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« dnia: Styczeń 13, 2010, 23:39:52 pm »
Mikołaj jest z nami kilka dni. Do tej pory mieszkał w zoologiku ponad pół roku. Przypuszczamy, że ma ok 9 miesięcy. Jest niby oswojony, można go głaskać i przytulać w granicach przez niego oznaczonych. Bierzemy go na ręce (oczywiście nie bardzo to lubi), wypuszczamy na razie na łóżko i staramy się z nim bawić jednak on chyba tego nie chce. Co chwilę podskubuje gdzie tylko mu się trafi okazja, ręka, noga, cokolwiek, do tego skubie łóżko. Żadne upomnienia nie pomagają. Prztyczek w ucho nie działa, "nie wolno" podniesionym głosem też nie. Tracę pomału na niego pomysły. Czy mogę coś zrobić, jakoś go wytresować, czy on coś zrozumie? Mam wrażenie, że jest bardzo słodkim lecz upartym i nieczułym na czynniki pedagogiczne stworzonkiem :)

efyra

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2010, 23:42:34 pm »
Cytat: "Cates22"
Mam wrażenie, że jest bardzo słodkim lecz upartym i nieczułym na czynniki pedagogiczne stworzonkiem :)

Być może wrażenie jest słuszne;)
Królas musi gryźć i będzie gryzł, Załatwcie mu jakieś gałązki, a na spacerze po łóżku może rzuććie jakąś gazetę, można Mikołajka podpuścić, zeby ją sobie "atakował".
Gryzienia nie oduczymy, możemy tylko to gryzienie 'pokierować' na inny przedmiot;)
Tylko błagam - cierpliwości. Przecież to królik:)

nuka

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2010, 06:17:33 am »
Cates22, mały długo mieszkał w sklepie, tam przychodziło dużo najróżniejszych osób, zachowywali się też pewnie najróżniej.  Mały może być trochę zdezorientowany zmianą sytuacji. Daj mu czas i możliwośc na zapoznanie sie z nowym otoczeniem - czyli swobodne zwiedzanie nie tylko łóżka ale całego mieszkania, bez prztyków w uszy, krzyków itp. To może zająć trocgę czasu, mały musi zaufać nowym opiekunom.

Siedźcie na podłodze, czytajcie gazetki, książki, oglądajcie TV, słuchajcie muzyki - róbcie to co lubicie a w tym czasie niech maleńki biega, zwiedza, zagląda w każdy kąt z ciekawością, połazi po was (masaż  :lol ) i nie róbcie nic na siłę.
Podarujcie mu jakiś stary ręcznik albo niepotrzebny ciuszek - niech sobie go przekopuje, zabawki typu rolki po ręcznikach, papierze toaletowym, zorganizujcie mu pudło kartonowe, w tym pudle zróbcie drzwi - niech uszatek ma też domek do zabawy. Gałązki do obgryzania - tak, tylko bezpieczne dla zdrowia uszaka i wprowadzaj pomaleńku. W sklepie nie było takich rarytasów.
Z czasem króliś sam zacznie przychodzić i domagać się pieszczot, tylko nie spodziewajcie sie takiej przemiany z dnia na dzień to może potrwac jakiś czas.
Mówcie do bąbla spokojnym głosem, nie bierzcie na ręce jeśli tego nie chce, nie zakazujcie włażenia w kąty (zabezpieczcie kabelki), nie zaczynajcie "tresury" dopóki wam nie zaufa.

Na naukę sztuczek przyjdzie czas jak już się zaprzyjaźnicie

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listag.html - lista gałązek do obgryzania

Pogłaszcz brzdąca jak już się oswoi i wstaw jakieś fotki maleńkiego.

Cates22

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2010, 11:52:00 am »
Króliś lubi pieszczoty, rozkłada się do głaskania, lecz czasem jest bardzo złośliwy i stale ucieka od rąk. Po podłodze biegać nie lubi, nie ma dywanu i się ślizga. Od razu wskakuje na łóżko, ale coś mu skombinuję i zastosuję się do Waszych rad, dzięki :)
Zdjęcia są w linku pod moimi postami.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:13:43 pm »
Cates22, Obsiusiał już łóżko ? ^^

Kup jakis dywanik, będzie mu lepiej.
I wydaje mi się, że najlepiej daj mu czas.
Co do gryzienia i skubania...poznaj naturę królika  :diabelek
Moje nie tylko podgryzają, potrafią się tez mocowac główką z moją nogą...jak stoi na drodze, którą chcą podążyć :bejzbol  dziady wredne :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Cates22

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2010, 16:21:28 pm »
Tak, obsiusiał łóżko, ma też dywanik. Pierwsze jego spotkanie ze świnkami morskimi wyglądało tak: dziewczynkę lizał po uszach i boczku, że aż się wystraszyła i uciekła a chłopcy w ogóle nie byli nim zainteresowani, poszli sobie a on ich tylko powąchał jak przechodzili. Dywanik już ma i kica sobie po nim i po podłodze pod bacznym nadzorem. Jeszcze tylko jakieś zabawki mu załatwię i niedługo będzie miał klatkę 120cm.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2010, 16:44:30 pm »
Niezła klatka, gratulacje  :lol
Moim potworom porozstawiałam wszędzie gdzie tylko możliwe kartony. Powycinałam w nich po dwie dziury, a od góry obszyłam materiałem. Taki kartonowy domek świetnie spełnia kilka funkcji  :DD

No i po tygodniu zmienia się w "trociny"  :oh:  Tylko na noc jeżeli królas biega wolno, proponuj eschować kartony...lub kupić zatyczki do uszu w aptece  :diabelek
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Viss

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2010, 09:46:19 am »
Pomóżcie, bo nie wiem co o tym myśleć...

Nie było mnie dwa dni, cały weekend, dziewczynkami opiekował sie mąż.
Od wczorajszego wieczora moje muminki sie dziwnie zachowują w stosunku do mnie. Przychodzą, ale nie dają się dotknąć, nie chca moich oferowanych pieszczot, szczególnie Mama Muminka ucieka. Złapała mnie także zebami raz, bardzo delikatnie, nie po to aby zranić, ale.. no właśnie, po co? Czy one są na mnie obrażone? Bo mnie nie było?
Faktem jest, że to ja sie nimi zajmuję najbardziej, tzn ja jej karmię, ja im sprzątam. Ale przecież nie zostały same..

Jak byście zinterpretowali takie zachowanie?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2010, 09:58:51 am »
Coś mnie się zdaje,że rzeczywiście uważają iż znikł im członek stada i są obrażone za jego nie fair postępowanie.U mnie fochy występują już po 8 h nieobecności,ale staram się je przebłagać smakołykami i tak prawie codziennie.

Viss

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2010, 10:03:21 am »
Kurcze, króliki to naprawdę terroryści.  :rotfl2
Po pracy zabiorę sie za poprawianie stosunków z nimi. :lol

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2010, 14:04:30 pm »
U mnie fochy największe są gdy głaszczę jednego królika, a drugi z przyczajki to zauważy...wtedy Boże ratuj  :chory
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Viss

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2010, 14:19:45 pm »
Czyli to jednak króliczy foch? Jakies inne opinie?

Nuna

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2010, 16:58:04 pm »
A nie masz okresu ?

TUSIA555555

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:03:14 pm »
Cytuj
A nie masz okresu ?


tzn? sorki za pytanko, ale to ma jakieś znaczenie?

Nuna

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:09:58 pm »
Sprawdzam na Viss teorie , ze kroliki zwlaszcza samiczki wyczuwaja nasze dni i moga stac sie nieznosne, bronic partnera (czyt. meza), byc dla niego bardzo milym,a dla konkurencji (czyt. kobiety) odwrotnie, podszczypywac ja, stroic fochy, nawet zachowywac sie mocno terytorialnie i agresywnie  :)

Viss

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2010, 19:14:35 pm »
Nuna, nie mam. :co_jest

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:14:49 pm »
Viss, tradycyjny foch moim zdaniem, u mnie po dłuższej nieobecności króliki potrafią 2 dni mnie nie zauważać. To obrażalskie futrzaki.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Nuna

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:55:09 pm »
Ech, musze sobie znalezc inny obiekt doswiadczalny  :P

Viss

  • Gość
Gryzie, skubie itd.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:47:12 pm »
maro, dzięki. Trochę im już przeszło, aczkolwiek Mama dalej się dąsa, Migota jest zbyt zabawowa i jej się nie opłaca. :D Ale się zdziwiłam trohę jak nawet rodzynki nie przebłagały Muminki. Co za potwory :rotfl2

nuna, nic straconego, za tydzień powiem ci jak było. :lol