Autor Wątek: Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii  (Przeczytany 16469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 19, 2009, 02:01:05 am »
A dla mnie mówiąc szcerze te pytania mają duże znaczenie.
- pierwsza wątpliwość: zatrudnienie. Jeśli ktoś nie pracuje i partner powiedzmy też nie pracuje, to jak chcą zapewnić królikowi wszystko co potrzeba? A jeśli chodzi o wyszczególnienie, to np wiadomo, że jak ktoś pracuje na pełny etat, to raczej finansowo królik będzie zabepieczony, ale jesli umowa zlecenie to skąd wiadomo, co będzie jak dane zlecenie się skończy? Poza tym zaznaczając odpowiedź i tak nie wiadomo ile się zarabia, bo np ktoś zaznaczy pełen etat i będzie zarabiał 1000 a ktoś umowę lecenie a będzie miał na 5000. Także czy to daje aż tyle informacji?
- druga wątpliwość: warunki mieszkaniowe. To chyba Ola wyjaśniła i chyba rozumiesz o co chodzi. My wynajmujemy mieszkanie, taką odpowiedź zaznaczyliśmy i jedyne pytanie na jakie musieliśmy otpowiedzieć, to czy właściciel mieszkania zgadza się na zwierzaki. Nie było pytania gdzie jest mieszkanie, ile ma metrów, ile płacimy czy nie wiem co jeszcze.
- trzecia wątpliwość:dzieci. No wg mnie ma to duże znaczenie. Dzieci mogą mieć alergię, mogą źle zajmować się zwierzątkiem, męczyć go, podawać czekoladę, czy inne "prysmaki" bez wiedzy rodziców. I myślę, że ta informacja jest istotna dla grupy adopcyjnej. Czasm rodzice nawet nie zdają sobie sprawy z tego co dziecko może zrobić z królikiem. A jak przedstawiciel adopcyjny wie, że dane małżeństwo stara się adoptować króliczka, to może chociażby zwrócić uwagę na to co takie dzieci mogą zrobić i naprowadzić rodziców co powinni zrobić, by króliczkowi nic nie zgrażało.

Także ak dla mnie nie ma w formularzu adnych "zbędnych" pytań, każde ma wój cel i wszystkie są tylko po to, aby zapewnić królickom dobry stały dom.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2009, 07:59:07 am »
Cytat: "buła"
wbrew pozorom z takich danych można sie dowiedzieć bardzo wiele, zdziwiłabyś sie ile, a jeszcze bardziej bys się zdziwiła co można z takimi danymi zrobić, nikomu tego nie życzę, prawda jest taka, że świadomość ludzi na temat zagrożeń w sieci jest bardzo niska

ależ Wasze dane już są w sieci! Musiałaś chociażby wyrobić nowy dowód osobisty, bo tak nakazali nam rządzący, podałaś wszelkie dane, łącznie z datą urodzenia, imionami rodziców, adresem zamieszkania i zameldowania a urzędnik dokończył uzupełnianie tych informacji dopisując nr Twojego nowego dowodu osobistego.
A tak na marginesie, jeśli jest ktoś kto chce wykraść Twoje dane i je wykorzystać w zlej wierze, to myślisz, że wpadnie na genialny pomysł przeszukania bazy danych SPK? Jakoś w to watpię. Myślę, ze raczej skupi się na Urzędzie Miasta, Dzielnicy, Powiatu, bankach itp
Buła, pozdrawiam

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 19, 2009, 08:17:28 am »
I między innymi dlatego jpuasz, jako jednej z 5 osób starającej sie o króliczka przyznałam opiekę na adopcyjną króliczką. Nie każdy musi od nas dostać króliczka.

buła, masz prawo nie zgodzić sie z naszym systemem adopcji, ale taki on jest i nie zamierzamy go zmienić ponieważ uważamy, że dobrze sie sprawdza. Mówisz, ze jesteś starsza a nie wiesz ile lat mają osoby, które u nas adoptują króliczki wierz mi przekrój jest spory i nie sa to osoby, które nie mają świadomości co jest w sieci. Ty możesz odwiedzić schronisko albo uratować króliczka z allegro na naszym forum jest dział specjalnie im poświecony. Ofelka własnie pochodzi z allegro tam bardzo wiele zwierząt potrzebuje pomocy. Jeżeli uważasz, ze byłabyś dobrym opiekunem moze postaraj się pomóc jednemu z nich :)
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 19, 2009, 08:22:23 am »
Buła ja nie napisałam, że formularz jest wiekowy tylko że powstawał kilka lat tzn. ciągle jest modyfikowany na potrzeby adopcji.

Myślę, że temat formularza został wyczerpany. Jeżeli , ktoś nie chce go wypełnić to nie pomogą ,żadne tłumaczenia , dlaczego pytania są takie a nie inne.

Przypominam ,że tematem tego wątku jest DT dla Ofelii i na tym proponuje się skupić.

T-T-A

  • Gość
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 19, 2009, 10:04:40 am »
"Żyje na tym świecie trochę dlużej niż niejedna z Was i doskonale zdaje sobie sprawę z tego jacy są ludzie i na co ich stać, ale ton wypowiedzi co niektórych pozostawia wiele do życzenia, może to wynikać z troski o zwierzaki, ale grzeczne i miłe to nie jest.

T-T-A to co dla Ciebie jest nieistotne dla innych może sie okazać bardzo ważne, wbrew pozorom z takich danych  można sie dowiedzieć bardzo wiele, zdziwiłabyś sie ile, a jeszcze bardziej bys się zdziwiła co można z takimi danymi zrobić, nikomu tego nie życzę, prawda jest taka, że świadomość ludzi na temat zagrożeń w sieci jest bardzo niska( polecam lekture do poczytania o socjotechnice lub inaczej inżynierii społecznej)"
Uważam, podobnie jak mój przedmówca, że faktycznie temat najlepiej zakończyć, bo od losu Ofelki odbiegł już daleko. Każdy ma prawo do swojego zdania i ja to szanuję, a dyskusja nie musi polegać na przekonywaniu, tylko na wymianie poglądów.
Buła, dziękuję za rady, ale gwoli ścisłości to żyję na tym świecie ponad pół wieku, z racji pracy ( i nie tylko) korzystam z internetu, a wiadomości odebrałam od specjalistów ( mam na to papierki:) ). Tak więc mnie życie długo uczyło ostrożności i dlatego między innymi jestem zwolenniczką bezpiecznych adopcji.
Pozdrawiam i czekam na fotki nowego uszaczka

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 19, 2009, 10:17:05 am »
To wracając do Ofelii ja mam takie pytanie. Bo na stronie adopcyjnej jest trochę Tych króliczków ale tak naprawdę nie wiadomo czy potrzebują DT czy takowy już mają. No i czy nie można by było dodać tej informacji ("poszukuje DT lub DS" albo "poszukuje DS") do ogłoszeń? Bo myślę, że osoby, które przeglądają stronę adopcyjną a jeszcze nie są gotowe na adopcję, może zgodziłyby się na DT? Tak było u nas  Tadziem, tzn ja myślałam o adopcji już dawno, mąż mówił żeby poczekać conajmniej do września i pojawił się Tadzio, który bardzo pilnie potrzebował DT. Gdyby nie to że jesteśmy na foum, to pewnie nie wiedzielibyśmy jaka jest sytuacja i Tadzia byśmy nie wzięli. A gdyby na stronie była krótka informacja (Tadzio musi do końca sierpnia znaleźć DT lub DS, bo w przeciwnym wypadku trafi do schroniska) może wtedy byśmy coś zrobili i może w takiej sytuacji inni też coś zrobią. Może wezmą Ofelkę na DT, bo ich chwyci za serce jej los. Chodzi mi o osoby, które np straciły swojego króliczka i jeszcze nie są gotowe na "swojego"? No nie wiem taki pomysł mi przyszedł do głowy.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 19, 2009, 11:16:10 am »
jpuasz to bardzo dobry pomysł - nie długo będzie modyfikowana strona adopcyjna, króliki będą podzielone między innymi na województwa, rasy i płeć tak więc zaraz napiszę do zarządu żeby dodac jeszcze informację o DT :)

Ofelia nadal czeka na nowy dom bądź dom tymczasowy w którym spokojnie będzie oczekiwać na adopcję, tak więc ponawiamy prośbę o pomoc  :heart

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 19, 2009, 17:38:34 pm »
No nie mogę, serce się kroi. Dopiero co adoptowałam Zuzię nie mogę teraz przyjąć nawet na DT nowego królika a tak by się chciało !!!
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 19, 2009, 21:53:52 pm »
jpuasz, podzielam pomysł b. dobry chyba od razy zaczne dopisywac info w moich ogłoszeniach.

podbijam dom dla Ofelii bardzo potrzebny!!!
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

T-T-A

  • Gość
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 19, 2009, 22:34:47 pm »
Jpuasz myśl przednia :bukiet
Przytoczę przykład z autopsji.Były z nami 3 zwierzaczki (czwarty odszedł pół roku wcześniej), w tym dwie starowinki, co wymaga szczególnej opieki, przede wszystkim weterynaryjnej. Masochistycznie, od śmierci Tosia wchodziłam i wchodzę na str. adopcyjną.
Zwrócił moją uwagę los Czesia i jego fotka, taki skulony, przestraszony. Pisałam o nim na forum miłośników królików i wahałam się, tym bardziej, że mieszkamy w blokach.
Na pw otrzymałam od Nuny link do forum, gdzie opisywano perypetie z przechowalniami Czesia i to zdecydowało o natychmiastowej decyzji i przekonaniu męża.
A teraz wzajemnie z Czesiem się uszczęśliwiamy :lol, a on rycerski, opiekuńczy, nawet naszą małą kotkę potrafi ustawić i ochrumkolić jeśli za wiele dokazuje.

buła

  • Gość
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 20, 2009, 00:54:57 am »
Widzę, że z pewnymi rzeczami do Was nie dotrę, mniejsza z tym, strasznie mnie świerzbi język, wiec muszę jeszcze coś odpowiedzieć i  już nic więcej nie będę na ten temat pisać.

Nuka, zgadzam sie,  sa nasze dane gdzieś tam w bazach, tego nie unikniemy w dzisiejszych czasach, ale są to serwery urzędowe nie prywatne a to wielka różnica, chociażby systemy zabezpieczeń maja dużo lepsze co automatycznie wiąże sie z mniejszym ryzykiem wlamań na serwer i nie ktoś sobie przeszukuje serwery tylko robia to boty( robot), ktore przeszukuja wszystkie fora i nie tylko w poszukiwaniu tzw. wrażliwych danych osobowych. Nie masz o tym pojęcia więc proszę nie wypowiadaj sie na ten temat.

T-T-A napisałaś piszesz, ze odebrałas wiadomości od specjalistów a zadajesz takie pytania? "Cóż poprzez taki kwestionariusz może osoba trzecia się dowiedzieć?" hmmm ...
Tak na marginesie jesteśmy w bardzo zbliżonym wieku  :)

Można na ten temat jeszcze długo, ale jak słusznie jedna z dziewczyn zauważyla to jest temat o Ofelce, więc chciałabym spytać czy tymczas też wymaga wypełniania formularza i jakie warunki trzeba spełniać, pewno gdzies o tym pisze, próbowałam szukać, ale nie znalazłam , ostatni brak snu chyba robi swoje, podajcie chociaż miejce to jutro a w zasadzie już dzisiaj , to sobie poczytam.

I jeszcze prośba nie bądzie tak wrogo nastawione w swoich wypowiedziach, to trochę przykre :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 20, 2009, 07:33:22 am »
Cytat: "buła"
więc chciałabym spytać czy tymczas też wymaga wypełniania formularza i jakie warunki trzeba spełniać


nie trzeba wypełniać formularza.
A warunkiem to miec warunek w domu na przechowanie krolasa.

Jesli cos ominęłam to dopiszcie  :DD

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 20, 2009, 08:21:45 am »
Kitty27, są papiery na przechowalnię również.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

T-T-A

  • Gość
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 20, 2009, 09:20:12 am »
Buła, dajmy już sobie spokój z tym tematem, tym bardziej, że nie jest to forum informatyczne.
Jak wcześniej pisałam, dyskusja to wymiana poglądów, a nie namiętne przekonywanie. W żadnym wypadku nie chciałabym, abyś odbierała moje wypowiedzi jako wrogie, bo takie nie są.
Natomiast dziwi mnie, dlaczego z góry zakładasz, że Nuka nie ma pojęcia o botach, a ja nie dopytałam – błąd.
P.S. Tak na marginesie, co do serwerów zabezpieczonych, znajomy informatyk chciał wydrukować bankowe archiwalne przelewy i jakie było jego zdziwienie, gdy oprócz własnych pojawiły się dane innych klientów. Powiadomił bank o luce systemowej. Bank najpierw zignorował, później zastosował obronę poprzez atak. A poza tym ponoć dla dobrego hakera nie ma zabezpieczeń  :zdenerwowany

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 20, 2009, 09:26:43 am »
buła piszesz, że z pewnymi rzeczami do nas nie dotrzesz i my możemy powiedziec to samo o Tobie. Wszyscy razem próbujemy coś Ci wytłumaczyć, ale bez skutku. Więc faktycznie nie kontynuujmy tego dłużej bo widocznie argumenty nas wszystkich i tak do Ciebie nie przemówią.
Nie chcę zebyśmy zepsuły relacje między sobą z takiego powodu, ale proszę nie traktuj nas jak bandy dzieciaków które nie wiedzą co robią i nie zdają sobie sprawy z zagrożeń jakie istnieją na tym świecie. W formularzu nie ma ani adresu (tylko miejscowosc), ani peselu ani nr dowodu osobistego - to wszystko wpisuje sie dopiero na umowie adopcyjnej, ktora wypisuje się i podpisuje recznie. Tak wiec nikt nie wykorzysta formularza adopcyjnego przeciwko Tobie bo nie ma w nim informacji istotnych dla jakiegokolwiek przestepcy. Ile zarabiasz, jaką masz pracę i ile metrów kwadratowych ma Twój dom tez nikt nie bedzie wiedzial bo takich informacji nie potrzebujemy. I koniec tematu bo nie mam juz pomyslu na argumenty.

A co do wrogiego nastawienia w wypowiedziach to przejrzyj prosze tez swoje i zobacz czy nie brzmią one podobnie, przykładowo:

"Nie masz o tym pojęcia więc proszę nie wypowiadaj sie na ten temat."

"T-T-A to co dla Ciebie jest nieistotne dla innych może sie okazać bardzo ważne, wbrew pozorom z takich danych można sie dowiedzieć bardzo wiele, zdziwiłabyś sie ile, a jeszcze bardziej bys się zdziwiła co można z takimi danymi zrobić, nikomu tego nie życzę, prawda jest taka, że świadomość ludzi na temat zagrożeń w sieci jest bardzo niska( polecam lekture do poczytania o socjotechnice lub inaczej inżynierii społecznej) "

I jeszcze raz prośba o pomoc dla Ofelii, prosimy o kontakt osoby które chciałaby jej pomóc  :heart

Jeśli chodzi o przechowalnię to formularz nie jest potrzebny, ale w momencie gdy przechowuje królika osoba której jeszcze nie znamy zbyt dobrze to wówczas podpisujemy umowę przechowania.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 20, 2009, 12:22:10 pm »
admin_patrzy

każdy następny post odbiegajacy od tematu przechowalni dla Ofelii bedzie kasowany.

Offline Klaudunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 20, 2009, 15:45:27 pm »
Ja mieszkam 30km od Poznania więc chyba nie mogę pomóc...

nuka

  • Gość
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 23, 2009, 22:34:46 pm »
Ola_19,
znasz moje warunki czasowe, mieszkaniowe, ostatnio radosne zdrowotne. W razie potrzeby - jestem.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 25, 2009, 19:49:50 pm »
Ofelka za kilka dni pojedzie do nowego domu- w Warszawie:)

dziękujemy Pani Monice i Marii :bukiet

mam nadzieję, że Ofelia szybko zaprzyjaźni się z czekającym na nią króliczkiem Gabonem:)



nuka

  • Gość
Toruń! Pilne-Dt dla Ofelii
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:11:44 pm »
Cytat: "Ola_19"
dziękujemy Pani Monice i Marii
równiez dziękuję  :bukiet
Cytat: "Ola_19"
mam nadzieję, że Ofelia szybko zaprzyjaźni się z czekającym na nią króliczkiem Gabonem:)
zapewne tak właśnie się stanie :)