Autor Wątek: Co powinno się znajdować w klatce  (Przeczytany 28211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafał_0.o

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« dnia: Czerwiec 20, 2007, 13:01:05 pm »
No więc to co w temacie co powinno znajdować sie w klatce jak to ułożyć żeby króliczkowi było wygodnie  ??

Nikola

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2007, 16:26:24 pm »
- kuweta ze żwirkiem + ewentualną garstką sianka do przyciągania go w to miejsce ;)
- ceramiczna ciężka miska lub poidełko z wodą (mój urwis ma na razie i to i to, bo jeszcze nie do końca przekonał się do poidła ;) )
- paśnik ze świeżym siankiem
- miska na jedzenie

Rafał_0.o

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2007, 17:06:32 pm »
Jam mam do tego dodatkowo miske w której króliś sobie leży no ale ostatnio zauważylem że woli spać obok miski, miska zajmuje dużo miejsca więc ja wyciągnołem na próbe zobacze co z tego będzie :D

Rafał_0.o

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2007, 12:12:14 pm »
U mnie wygląda to tak :




Czy wszysto jest ok ?

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2007, 12:46:15 pm »
Według mnie tak, tylko na podłożu mógł byś położyć jakąś szmatkę, żeby króliczkowi nie ślizgały się łapki.
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Rafał_0.o

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2007, 13:20:13 pm »
Ze szmatką to dla mojego Pyzia nie jest chyba najlepszy pomysł kiedy mu ją włożyłem momentalnie zaczął się chaos :lol

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2007, 13:30:49 pm »
Mój Kubuś też nie chce w klatce szmatki, ale na sianku uwielbia leżeć. Może i ty dasz swojemu króliczkowi do klatki dużo sianka. :lol
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Rafał_0.o

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2007, 20:04:31 pm »
Ostatnio mama poprosiła mnie żebym wyrzucił stary kocyk ja z ciekawości włożyłem go do klatki Pyzia obserwuje, a on po prostu zachwycony :wow  teraz bez kocyka nie mam mowy :lol przecudnie na nim śpi

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2007, 20:19:07 pm »
No to jednak będzie miał w klatce kocyk. :lol
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

anka1388

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2007, 20:01:35 pm »
mam pytanie: Czy moze byc miska plastikowa? Moj taka ma.
I czy wasze uchole ne gryza kuwety? moj gryzie;/ i nie wiem co robic

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2007, 21:26:35 pm »
Miska lepiej żeby była ceramiczna, bo plastikową króliś łatwo przewróci i wyrzuci zawartość.
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Rafał_0.o

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2007, 22:31:40 pm »
hmm mój nie gryzie kuwety ale może twój gryzie bo chce sobie spiłować żąbki (nic innego mi nei przychodzi do głowy) ja mojebu daje taki partyk i on sobie na nim piłuje ale niestety nie wiem z jakiego to drzewa bo patyk dosałem od znajomej  :oh:

Rafał_0.o

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2007, 22:32:07 pm »
hmm mój nie gryzie kuwety ale może twój gryzie bo chce sobie spiłować ząbki (nic innego mi nie przychodzi do głowy) ja mojemu daje taki patyk i on sobie na nim piłuje ale niestety nie wiem z jakiego to drzewa bo patyk dostałem od znajomej  :oh:

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2007, 22:38:10 pm »
Jeśli króliczek nie ma nic do gryzienia, to może tak jak napisał Rafał piłuje sobie ząbki na kuwecie. Daj mu gałązkę ( np. jabłoni, lub porzeczki ), kawałek kartonu, lub rolkę od papieru toaletowego.
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Wuszka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2007, 16:22:31 pm »
mój Królik nie ma kuwety, ma jedno miejsce w klatce, które wysypane jest pigwą i tam załatwai swoje potrzeby , kuwety nie polubił  :bejzbol  

Miseczke ma plastikową, nie wywala jedzenia z niej ale jak już zje to lubi sobie porzucac miseczką  :DD

Pije z poidełka zatem nie ma miseczki na wodę,

sianko ma t takim trzymadełku jak  Rafał_0.o,

kocyka nie ma bo zjadał i wywalał z klatki, leży sobie na gołym spodzie od klatki, wysypywałąm siankiem ale je przesówał na boli i leżał na głym spodzie

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 30, 2007, 12:25:07 pm »
"kocyka nie ma bo zjadał i wywalał z klatki, leży sobie na gołym spodzie od klatki, wysypywałąm siankiem ale je przesówał na boli i leżał na głym spodzie"
pewnie dlatego że było mu gorąco.
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

k_kay

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 30, 2007, 16:18:51 pm »
U mnie moj kroliczek ma duzy domek na podwyzszeniu dzieki czemu wszystko widzi dodatkowo kuwetke ale nie ze zwirkiem bo od tego kroliki maja skrzywione lapki no i miseczke z jedzeniem + poidelko :)

Mandragora21

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 30, 2007, 17:53:33 pm »
W mojej klatce tfu znaczy Bobka jest kuwetka paśnik pojnik i mały dywanik do spania.
Jedzonko mu stoi poza klatką bo Bobek w klatce tylko śpi w nocy i załatwia potrzeby
A więc asceza, żadnych domków zabawek itp - on i tak całe dnie leży sobie na fotelu, zabawki mu niepotrzebne  :lol

Rafał_0.o

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 30, 2007, 21:13:07 pm »
Pyzio dostał nową większą klatkę teraz ma więcej swobody:

a to jego drugi domek

a to mi pomaga w sprzątaniu w klatce i poza nią baardzo przydatne  :lol

anecia

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 30, 2007, 22:53:14 pm »
Witam ,
Ja mojej króliczce wykładam sianem całą klatkę a pod spód kładę wiórki tam gdzie ma toaletkę . Pije z buteleczki a je z takiej miseczki .
Ale ona tylko noce spędza w klatce w dzień biega po całym domu :) .
Kiedyś miała karton w klatce tzw.''domek'' chowała się do niego jak ktoś obcy przychodził , ale po jakimś czasie zaczęło go wyrzucać wręcz z klatki więc go usunęłam .

PoziomKaa94

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 01, 2007, 19:03:51 pm »
A ja mam ważne pytanie. Mojemu króliczkowi wykładam takim żwirkiem jak dla kota(na całą klatkę), na to kładę sianko, miseczkę itp. Ale widzę, że większość ma gołą klatkę od spodu. Mój tata mi mówi czy wygodnie by mi było jakbym musiała leżeć na takim czymś jak jest na dnie klatki. Nie wiem jak przekonać rodziców do tego, aby kupić kuwetę, a klatkę zostawić "nagą" !

Linka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 01, 2007, 19:54:11 pm »
Kuweta nie dużo kosztuje. To twój królik, czytasz o nim, interesujesz - te argumenty zazwyczaj wygrywają. Choć nie można powiedzieć, że "ja wszystko wiem". Wydrukuj jakieś materiały - daj im do przeczytania, pokaż jakąś strone, że działasz na forum itd. Oraz zdjęcia innych forumowiczów jak mają urzacone. Możesz iść jeszcze na kompromis - wyłożyc klatce kocem/podkladka i miec kuwete.

PoziomKaa94

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 01, 2007, 20:41:32 pm »
Dzięki, spróbuję jutro.

Jeszcze jedno, ważne - królikom NIE jest niewygodnie na nagim dnie klatki ? Tzn. takim plastykowym jak np. w klatce Pyzia ? :hmmm

Linka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 01, 2007, 20:44:55 pm »
Mogą się z początku ślizgać, ale później przyzwyczają się. Pewnie były poruszane już te tematy na forum.

Nikola

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 01, 2007, 20:53:54 pm »
Mojej poprzedniej króliczce też na początku wykładałam całą klatkę, ale ona sama pokazywała, że woli spać na gołym spodzie. Wykopywała wszystko na boki i leżała na dnie ;)

Dropsiu od razu ma całe dno puste i nie narzeka :icon_biggrin Czasem śpi rozłożony w kuwecie, a czasem (np. dzisiaj) na gołym spodzie. Kiedy biega, to też częściej wybiera wykładzinę do wyłożenia się niż dywan, najwidoczniej jest mu ciepło :)

Na pewno też wygodniej jest czyścić codziennie kuwetę niż całą klatkę. A całą klatkę można wtedy czyścić raz na jakiś czas :)

Mandragora21

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 01, 2007, 21:58:40 pm »
Cytat: "PoziomKaa94"
Dzięki, spróbuję jutro.

Jeszcze jedno, ważne - królikom NIE jest niewygodnie na nagim dnie klatki ? Tzn. takim plastykowym jak np. w klatce Pyzia ? :hmmm


W lato Bobek bardzo lubi chodny goły spód klatki  :DD a zimą kładę mu kawałek chodnika starego, który pocięłam specjalnie dla Bobka.
I wcale nie jest mu niewygodnie, skoro lezy tam sobie, choć nie musi, bo klatka jets otwarta.

Mandragora21

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 01, 2007, 22:02:11 pm »

PoziomKaa94

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 02, 2007, 18:36:42 pm »
Udało się. Teraz jej klatka wygląda TAK  

Dobrze :D ?

Linka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 02, 2007, 18:58:27 pm »
Zle
Za duzo kapusty, o sianie mowilas, mieszanka... i chyba tyle.

PoziomKaa94

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 02, 2007, 19:21:33 pm »
Możesz wyjaśnić ? :)

Linka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 02, 2007, 19:39:37 pm »
wyjasnilam juz na gg

moansa

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 26, 2007, 20:51:24 pm »
Mam do ws pytanie czy któryś z was nie ma klatki do sprzedania jest mi pilnie potrzebna

anka1388

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 26, 2007, 20:58:41 pm »
Moja kuzynka ma klatke do sprzedania... Ale mieszka w Ostrzeszowie gdzie ja...
Jesli chcesz cos wiecej wiedziec to napisz na moje gg :)

Martiff

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 22, 2008, 19:01:07 pm »
...W klatce duzo osób ma rolki od papierowych ręczników.. lub papieru toaletowego...

Jak się królik tego nażre to jakby co.. nic mu się nie stanie ?

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 22, 2008, 19:36:47 pm »
moj to ma, podjada i nic mu nie jest.
ale rolki to musza byc takie szare i miekkie.
bo np u mnie po recznikach papierowych sa takie strasznie sztywne i oklejone do tego bialych papierem = to juz niebardzo :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Martiff

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 22, 2008, 19:41:01 pm »
Chodzi mi o tkai zwykły.. szary :)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 22, 2008, 19:43:09 pm »
Cytat: "Martiff"
Chodzi mi o tkai zwykły.. szary :)


no to te szare nie szkodza, bynajmniej nie mojemu.
ale moze poczekaj na wypowiedzi innych :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Sen

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 22, 2008, 20:34:41 pm »
A Śnieżka tych po ręcznikach papierowych nie zjada - czasami sobie kula albo bierze w zęby i rzuca. Tak samo ze  zwykła rolką robi :)

BeautifulDisasterrrr

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 30, 2008, 01:01:52 am »
Mojemu królikowi jak dałam rolkę taką to skończyło się tylko na powąchaniu :D

Klatka jest wyłożona takim... drewnianym żwirkiem jakby, wygląda jak małe koreczki i nazywa się to Norka Cat's. Jest mu na tym bardzo wygodnie, bo ani nie grzeje jak siano, ani nie wydaje też nieprzyjemnych zapachów. Oczywiście standardowo miseczka, poidełko i paśnik. Ostatnio włożyłam mu czapkę starą i uwielbia na niej leżeć. No a kiedy jest ciepło woli na tej Norce ;]
Na początku jak trafił maluch do mnie, wyłożyłam mu żwirkiem takim jak dla kota i sianem. Żwirkiem z nadzieją że będzie się tam załatwiał. Skończyło się na tym że na żwirku zcierał ząbki (bałam się że połknie i będzie mieć problemy, więc usunęłam kiedy zobaczyłam jak żuje :P), a sianko oczywiście zżerał w niesamowitym tempie.
Zmiany wysłania wyszły mu na dobre :)

Do tego ma taką kolbę zawieszoną, tam są ziarna różne i coś tam jeszcze, żeby ścierał ząbki :)

Sen

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 30, 2008, 08:58:29 am »
Usuń kolbę jak najszybciej. Kup patyczki. jak jest sianko to dobrze, na sianie również ściera ząbki.
Lepiej ustaw w klatce kuwetę, na niej dosyp żwirku a na reszcie klatki kocyk/ręcznik/dywanik/puste.
A królika naucz do kuwety. Rady jak to zrobić znajdziesz na forum.

BeautifulDisasterrrr

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 30, 2008, 13:07:58 pm »
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić mojego króla jako posłusznego królika :D

Patyki w zamierzeniu, ale jeszcze się nie zebrałam do szukania

Czemu usunąć kolbę ?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 30, 2008, 13:24:45 pm »
poczytaj o diecie
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Dominikfue

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 30, 2008, 14:42:07 pm »
A ja mam klatkę z firmy Ferplast, która podobno jest dla dwóch królików ; ) Niestety w wymiarach 120x60 lewno miesci się sam jeden Klusek, który i tak w nocy głośno protestuje przeciwko zamykaniu go na tak małej powierzchni.

W klatce mam :

a) porządek ; )  [czasami ^^]

b) częsc jadalną po prawej stronie klatki. Znajduje się tam domek (do którego Klusek nigdy, ale to nigdy nie wszedł bo zwyczajnie się tam nie mieści, ewentualnie wchodzi sobie na dach) na którym znajduje się miseczka z granulatem firmy Beaphar o nazwie XtraVital Care + ^^ Do tej części klatki zamontowane jest również duże poidełko na zgrabnym wieszaku (ja chrzanie te wszystkie poidełka mocowane na drucik! nigdy nie mogę ich na tyle dobrze zamontowac żeby nie spadały i zajmuje to od cholery czasu)

c) po lewej stronie klatki znajduje się paśnik z siankiem (najczęściej firmy animals, zuzali albo tzw sianko łąkowe  :PP ) oraz kuweta, wypełniona granulatem (z naturalnego drewna firmy Pinio - swoją drogą, rewelacyjny granulat, praktycznie się nie pyli)

d) Jako, że Klusek lubi kłasc się od czasu do czasu na czymś miękkim i ma zwyczaj rozkopywac sobie sianko żeby się na nim kłasc (a kocyk zjada prawie w całości o.0) denko klatki jest posypane "naturalną ściółką dla zwierząt domowych" firmy zoocenter. Ma to postac takiej  pociętej  słomy (prawie identycznej jak wyściółka dla koni).

e) No i oczywiście, po klatce walają się inne rzeczy, jak np rurka od papieru toaletowego, marchewka, pietrucha, gałązki i inne tego typu sprawy, żeby królik miał zajęcie ; ) Kiedyś Klusek miał obowiązkowo w swojej klatce maskotkę, ale jak już trochę podrósł to przyłapałam go na jedzeniu, a raczej rozszarpywaniu jej więc odstawiłam ją w ciemny kąt.

To by było chyba na tyle ^^

[ Dodano: Sob Sie 30, 2008 2:46 pm ]
Rafał_0.o,  Na samym początku tematu pytałeś czy wszystko jest ok. Moim zdaniem miseczka nie powinna stac pod poidełkiem, bo granulat może zamoknąc - wiadomo, z powidełka czasamie kapie woda ; )
Pzdr

balcka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 24, 2009, 20:30:13 pm »
Ja mam tfu Balcka ma paśnik,pojidełko, miche na jedzonko i kuwete.Kiedys jak miała 2 miesiące miała domek ale gdzieś tak po 2 miesiącach przestała jej wchodzic głowa więc go musiałam usunąć.
Cytat: "Nikola"
na początku wykładałam całą klatkę, ale ona sama pokazywała, że woli spać na gołym spodzie. Wykopywała wszystko na boki i leżała na dnie
Moja identycznie

Aha, PoziomKaa94, strasznie mała ta kuwetka!? no,chyba  ze ja mam za dużą ale Balci ją lubi i to chyba najwarzniejsze :jupi

dominixa

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 02, 2009, 08:04:53 am »
:przytul  :przytul   mój króliczek jest poprostu cudny i ja mu wyścielam całą klatke tronina mi   a na połowie jest sian :przytul ko :przytul

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2009 8:11 am ]
mój ma wyścioeone sianem i trocinami a nie jakimś kocykiem :wow  :wow

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 02, 2009, 08:43:49 am »
Trociny nie są najlepszym rozwiązaniem dla królika. Lepszy jest drewniany żwirek w kuwetce, aby królik nauczył się czystości i kocyk, dywanik albo ręcznik.

Trociny są zbyt pylące.

Aneczka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 02, 2009, 10:18:08 am »
Cytat: "dominixa"
mój ma wyścioeone sianem i trocinami a nie jakimś kocykiem  

Tak, to faktycznie masz wielki powód do dumy.
Trociny są dla królików bardzo niebezpieczne - ich kawałki i pył może dostać się do nosa i oczek powodując wycieki ropne, pył prowadzi równiez do problemów z oddychaniem.
Siano - służy do jedzenia, jeżeli służy za wyściółkę, królik je to samo na co się załatwia, poza tym siano nie wchłania wilgoci (tak samo jak trociny) i pozostaje mokre, królik przesiadując na wilgotnym lub mokrym podłozu prędzej czy później nabawi się odparzeń. Poza tym kicając po obsikanej wyściółce brudzi sobie łapki. O zapachu już nie wspomnę.
Polecami Ci, żebyś Ty też wyłozyła królikowi klatkę "jakimś tam" kocykiem czy dywaniekiem, a nawet zostawiła gołe dno, Twój królik bedzie Ci wdzięczny

alison1628

  • Gość
ODPOWIEDZ
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 14, 2009, 06:02:28 am »
Moja Balbinka ma w klatce kuwete narozna,poidelko,miseczke z granulatem i pasnik na sianko.W kuwecie podloze-Pinio,dno klatki wylozone reczniczkiem.Brakuje tylko kuli smakuli ktora zamierzam kupic.

Aneczka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:36:54 am »
Cytat: "alison1628"
Brakuje tylko kuli smakuli ktora zamierzam kupic.

Myslę, że kula smakula to nie wszystko czego Ci brakuje, królik potrzebuje mase zabawek, zobaczysz w trakcie uzytkowania:) Milych zakupów

alison1628

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 15, 2009, 05:29:02 am »
Oprocz kuli smakuli co powinien miec jeszcze kroliczek?

nuka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 15, 2009, 05:41:33 am »
kula sprawdzi się lepiej na dywanie niż w klatce, poza tym uszole uwielbiają przekopywać - daj jakiś ręcznik lub mały kocyk. Tunel żeby mała miała się gdzie przeciskać, rolka tekturowa od ręczników papierowych do podgryzania, domek może być tekturowy i wiele wiele innych
linki do tematów o zabawkach
http://forum.kroliki.net/topics25/4251.htm?highlight=zabawki
http://forum.kroliki.net/topics36/4710.htm?highlight=zabawki

alison1628

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 15, 2009, 06:03:54 am »
Balbina uwielbia przesiadywac na kanapie-ma tam koc w ktorym buszuje,rolke od papieru toaletowego tez ma.Za kanapa polazylam jej wielki kawal tekturowy-ustawiony na ukos-uwielbia sie tamprzeciskac,ale i obgryzac rowniez.

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 6:04 am ]
Balbina uwielbia przesiadywac na kanapie-ma tam koc w ktorym buszuje,rolke od papieru toaletowego tez ma.Za kanapa polazylam jej wielki kawal tekturowy-ustawiony na ukos-uwielbia sie tam przeciskac,ale i obgryzac rowniez.

Aneczka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:43:21 am »
alison1628, na animali jest sporo zabawek dla królików, te kolorowe sizalowe i na metalowych zawieszkach raczej sie nie nadają, ale np drewniane piłeczki z dzwoneczkami w środku i inne tego typu sa jak najbardziej ok. Jedne króliki to interesuje inne nie, musisz sama sprawdzic metoda prób i błędów. i kule smakule tez tam mozesz przy okazji kupić.

alison1628

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 16, 2009, 04:39:00 am »
Tak wszyscy zachwalaja ta kule smakule ze ja kupie-zobaczymy czy Balbina bedzie zadowolona.U mnie w Kaliszu sklepy sa slabo zaopatrzone-mowie o tych w ktorych bylam.A tak wszystko zamawiam przez internet,a ja wole zobaczyc na wlasne oczy co kupuje i wziasc do reki.

kinguchna

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 20, 2009, 13:51:08 pm »
Cytat: Aneczka
Cytat: "dominixa"
mój ma wyścioeone sianem i trocinami a nie jakimś kocykiem  

Moja koleżanka ma królika, i cały czas miała w klatce(tzn. jej królik)sianko, była ciekawa co będzie jeśli da trociny. Po myciu klatki nasypala trocin, patrzy a jej królik sie udusił...

AdaR_87

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 20, 2009, 13:58:12 pm »
kinguchna  to jakiś ponury żart, prawda? czy na serio? :wow

Aneczka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 20, 2009, 14:09:10 pm »
AdaR_87, to pewnie nie zart, ale plotka, no chyba, ze królik zjadł trociny. To raczej mało prawdopodobne, jedynym wyjaśnieniem byłaby bardzo silna reakcja alergiczna, chociaż chyba nawet wtedy natychmiastowy efekt raczej wątpliwy. Trociny pylą, a pył może dostawać się do dróg oddechowych, dlatego nie poleca się trocin, bo faktycznie moga wywołać, że tak powiem, skutki uboczne, ale jezeli nasypiesz je w niewielkiej ilości, tylko do kuwety, przykryjesz siankiem i jeszcze papierem, to nie musisz się martwić. Spytaj Ciapusi, z tego co wiem, ona tez do kuwety sypie trociny. Tylko im grubsze tym lepsze.

AdaR_87

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 20, 2009, 14:49:18 pm »
Ale jakoś nie mogę w to uwierzyć...bo tak:w wiekszości sklepów zoo w lbn-nie małe króliczki siedzą w akwariach razem ze świnkami morskimi na trocinach i jakoś żyją póki ktoś ich nie kupi i nic im nie jest :zdenerwowany  To może ten królik był uczulony czy coś? teraz będę się bała mojej dać trociny do kuwety albo będę się obsesyjnie gapić na nią 24h/dobę....

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 20, 2009, 15:35:57 pm »
Cytat: "kinguchna"
Po myciu klatki nasypala trocin, patrzy a jej królik sie udusił...

Jak wsypała na królika, to się nie dziwię. W innym wypadku - nie wierzę.
A tak w ogóle, to jak już się używa trocin, to się ich nie wsypuje, bo wtedy zawsze pył się unosi (choćby nie wiem co), tylko wykłada po troszkę. I nie trzeba się do tego znać na królikach.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 20, 2009, 15:39:08 pm »
Spokojnie Adar - twój królik na pewno sie nie udusi ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

nuka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 20, 2009, 16:21:50 pm »
Dąłączę się do dyskusji o trocinach,
szukałam alergenów uczulających mojego kicaja. Mały przez prawie dwa tygodnie mieszkał w trocinach. Okazało się, że akurat na nie nie jest uczulony, jemu szkodzą niektóre żwirki. Może mieć w kuwecie tylko jeden konkretny rodzaj. A wracając do tematu, żeby troty nie pyliły przed wlożeniem ich do klatki zgodnie z zaleceniem wetki przesiewałam je przez sitko, wszystkie pyłki się odsiały a do klatki lądowały wyłącznie grybe wiórki.

AdaR_87

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 20, 2009, 17:46:06 pm »
Uspokoiłyście mnie trochę. Zaraz wypróbuję metodę trociny+ręczniki papierowe+sianko. Zobaczymy czy Truszce się spodoba  :diabelek

alexsandraxd

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 20, 2009, 21:19:52 pm »
Mój królik na początku przez jakieś trzy tygodnie miał trociny i nic mu nie jest.
Dopóki nie weszłam na to wspaniałe forum.  :jupi:
Ale te trociny były dosłownie w całym domu,nawet odkurzacza do szafy nie chowałam,ale te trociny,sianko i ręcznik to niezły pomysł.Ale u mojego królika to nie wypali bo on uwielbia leżeć na gołym spodzie od klatki.;]

AdaR_87

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 20, 2009, 22:16:59 pm »
Ale ja ten zestaw dałam tylko do kuwety. Jak na razie jest 1:1 raz nalała do kuwety raz poza  :/

Aneczka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 20, 2009, 22:40:52 pm »
Cytat: "alexsandraxd"
te trociny,sianko i ręcznik to niezły pomysł.Ale u mojego królika to nie wypali bo on uwielbia leżeć na gołym spodzie od klatki.;]

Ale tutaj chodzi tylko i wyłącznie o wyściółkę do kuwety, a nie na całą klatkę, na całą klatkę, to raczej nie ma szansy się sprawdzi.
Cytat: "AdaR_87"
Jak na razie jest 1:1

to chyba i tak lepiej.

alison1628

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 21, 2009, 06:27:53 am »
Podobno ten zwirek 60l z allegro sie sprawdzil-ale Pinio tez jest dobre.

Aneczka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 21, 2009, 09:39:42 am »
Cytat: "alison1628"
ale Pinio tez jest dobre.

ale jest tez jakieś 3 razy droższe.

alison1628

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 21, 2009, 10:00:12 am »
A podobne jest do Pinio?Chodzi mi o miekkosc,zeby lapek sobie nie pokaleczyl jak bedzie wchodzil do kuwety.

Aneczka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 21, 2009, 10:20:12 am »
Te wszystkie żwirki sa bardzo podobne, królikowi to raczej nie zrobi zadnej różnicy. Reksy mają bardzo delikatne łapki, więc żwirki się dla nich generalnie nie nadają, a reszcie królików to zwykle wszystko jedno. Ale jezeli się obawiasz, że zostaniesz na 60l zwirku z którego Balbinka nie będzie chciała korzystać, to kup na próbę np żwirek drewniany z carrefoura, z rudym kotem w zielonej torbie (w opakowaniu jest okienko, więc widac pałeczki), albo jakiś inny ekologiczny i sprawdź czy Balbinka ma jakieś obiekcje co do zmiany.

AdaR_87

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 21, 2009, 11:26:29 am »
No i lipa...po nocy jest 3:7 na niekorzyść kuwety :zdenerwowany  Chyba będę musiała zostać przy ręcznikach papierowych i zmieniać je 3-4x dziennie :buu  Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 21, 2009, 11:43:10 am »
A jak długo ją uczysz załatwiania się do kuwety?
Jedna czy dwie noce nie wystarczą. Poczekaj, uzbrój się w cierpliwość, zbieraj boby, wrzucaj siuśki.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

AdaR_87

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 21, 2009, 12:39:41 pm »
W sumie uczę ją 2-3 dzień, ale ona zwykle na siusiu wybierała jeden kątek. Nie mogę zrozumieć czemu tak jej się nie podoba ściółka w kuwecie i akceptuje tylko papier  :zdenerwowany . Już robię cuda ale ona zawsze się sczaja że pod papierem coś jest i nie chce wtedy kuwety...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 21, 2009, 12:47:59 pm »
Może kuwetka jest za mała i jej niewygodnie w niej sikać :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

alison1628

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 21, 2009, 14:17:31 pm »
Wiesz Aneczka zostane chyba przy Pinio-nie bede eksperymentowac.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 21, 2009, 15:27:14 pm »
Twój portfel, twoja sprawa :DD
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

AdaR_87

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 21, 2009, 15:53:34 pm »
Kuweta jest raczej rozmiarowo dobra, bo ona i tak się cofa w sam róg kuwety i dopiero sika. I zawsze sika w jeden róg kuwety a reszta czysta. Trusia jest wielkościowo mniejsza od kota i już jakby od 2 miesięcy nie rosła, a blacha ma wymiary 30x25x7. Także nie wiem sama....Chociaż teraz ją zagoniłam do klatki bo chciała mi zrobić za fotel i wylała się do kuwety ze żwirkiem ukrytym pod papierem. Już sama nie wiem od czego to zależy i o co chodzi  :(

alison1628

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 21, 2009, 17:37:36 pm »
Ciapusia-po prostu sie boje ze Balbinka nie bedzie chciala tam kupkac?I co wtedy zrobie z 60l zwirku?

nuka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 21, 2009, 17:48:00 pm »
Cytat: "alison1628"
Ciapusia-po prostu sie boje ze Balbinka nie bedzie chciala tam kupkac?I co wtedy zrobie z 60l zwirku?

Alison, zawsze można kupić z kimś na spółkę, szczególnie, że masz w Kaliszu XannuSS i możecie się dogadać. :diabelek

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 21, 2009, 18:02:15 pm »
Zastanawia mnie ile waży jeden litr żwirku  :mhihi

nuka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 21, 2009, 18:05:48 pm »
Cytat: "XannuSS"
Zastanawia mnie ile waży jeden litr żwirku  :mhihi


zwyczajnie zważ 1 litr żwirku

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 21, 2009, 18:16:46 pm »
na aukcjach piszą, że 1kg to 2l.
pytałam, ponieważ niektórzy podają w kg, ale wychodzi na to że ten jest jednak najtańszy
--> http://www.allegro.pl/item607910549_60_l_zwirek_producent_60_l_kuweta_kot_pies.html

alison1628

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 21, 2009, 19:14:46 pm »
W ktoryms poscie ktos obliczyl ze 1 litr kosztuje 50gr.

nuka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 22, 2009, 07:57:59 am »
cena jest bardzo korzystna. To promocja czy niska cena bo producent się nie reklamuje?

Tusiak

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 22, 2009, 08:08:01 am »
Eh, a mnie zastanawia ile królików oprócz mojego nie cierpi swojego paśnika? :D
Zakupiłam go kilka dni temu i widzę, że nie przypadł do gustu uszatej, albo ściąga go na podłoże i wtedy wyjada zeń siano, albo zostawia na dnie trochę sianka którego już później nie chce.
Próbowałam z różną wysokością zawieszenia i lipa :/
A że mnie nie ma w domu codziennie dość długo chciałam zostawiać jej zapas w paśniku, bo tak marnuje się go mniej niż wtedy jak go rzucam na podłogę klatki.

Macie na to jakiś sposób?

nuka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 22, 2009, 08:13:57 am »
to sianko, którego mała już nie ma ochoty zjeść możesz wykorzystać do przykrycia żwirku w kuwecie. Ja mam trzy uszole, jedno wyjada sianko z paśnika, dwa wolą z "podłogi"

alison1628

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 22, 2009, 08:23:38 am »
To nie promocja!Taka niska cena-naprawde sie oplaca.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 22, 2009, 08:51:27 am »
Cytat: "Tusiak"
Eh, a mnie zastanawia ile królików oprócz mojego nie cierpi swojego paśnika?

 :co_jest Wszystkie moje  :diabelek Próbowałam różnych sposobów, włącznie w wyginaniem tych drutów, żeby inaczej mocować do klatki i kicha - nic nie podziałało  :diabelek Problem i tak się sam rozwiązał, bo nie ma klatki - nie ma do czego mocować, więc paśnikom powiedzieliśmy zgodnie "Pa pa"  :lol
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:32:57 am »
Mój Bulion paśnikom mówi stanowcze NIE

Tusiak

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 22, 2009, 13:33:09 pm »
Aha, czyli jednym słowem to dość powszechne, hehe, lol :D to się uspokoiłam.
Nuka, ja nie mam kuwety w klatce, ani poza nią, bo Tuśka się wypięła na owe ustrojstwo :P woli robić tradycyjnie - pod północną ścianą (jak nasi przodkowie przed I wojną światową :DD ) a resztę siana która nie jest akceptowana daję myszoskoczkom, one nie pogardzają niczym  :rotfl2 .

nuka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 22, 2009, 16:37:52 pm »
Cytat: "Tusiak"
resztę siana która nie jest akceptowana daję myszoskoczkom, one nie pogardzają niczym  .


nie wiedziałam, że masz jeszcze skaczące myszki z długaśnymi ogonami :P . Pokaż zdjątka, Ale super, że nic się nie marnuje.

alison1628

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 22, 2009, 19:29:31 pm »
Moja Balbinka z pasnika zadowolona.Nawet jak troche wypadnie na reczniczek na ktorym siedzi woli zjesc z pasnika.Rano gdy sprzatam klatke reszte z recznika wyrzucam,ale mysle ze cos tam w nocy posmakuje z reczniczka.

Tusiak

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 24, 2009, 07:01:10 am »
Nuka, mój pokój obecnie jest istną stajnią jak zauważyła niedawno moja mama  :rotfl2 jak tylko będę miała aparat to wrzucę zdjęcia "chłopaków" do wątku o Tuśce :)

Z resztek słomy myszolce uwiły sobie gniazdko i teraz mają spanie jak w naturze :D (i pal diabli plastikowe domki) i nie dość że się najedzą to jeszcze wyśpią i ruchu mają więcej przy rozbudowie (mimo że to samce, to i tak non stop ulepszają swoje spanko).

A królik chyba powolutku się przekonuje do paśnika :)

nuka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 24, 2009, 13:15:06 pm »
Tusiak, No i bardzo pięknie. Prawdziwa sielanka w Was w domciu.  :lol

Tusiak

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 24, 2009, 17:03:11 pm »
Poniekąd :P żeby jeszcze Tusiak przestała się panicznie bać psa było by idealnie. Chociaż nie miała bym nic przeciwko żeby w moim pokoju zamieszkało jeszcze jakieś stworzenie :P (np ptasznik, albo wąż :D).

Jak się wam sprawdzają domki dla królików w klatce tak z ciekawości?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 24, 2009, 17:05:45 pm »
Wąż? :nie_powiem Z królikiem i myszoskoczkami? :nie_powiem
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

nuka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 24, 2009, 17:45:20 pm »
Tusiak,
wąż i ptasznik? fuj, obrzydlistwo

Tusiak

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 25, 2009, 07:53:26 am »
Hm, może i na pierwszy rzut oka wydają się obrzydliwe, ale... Ja tam mam słabość do wszystkich zwierząt, niezależnie od ilości nóg i sposobu poruszania się :)
Przy odpowiednich zabezpieczeniach dało by się zrobić, choć na razie to pozostaje w sferze marzeń wyłącznie :)

To co z tymi domkami? Widzę, że niektóre klatki mają to na wyposażeniu standardowym i ciekawa jestem czy i jak się sprawdza :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 25, 2009, 08:36:10 am »
Dzikie zwierzeta zostaw w spokoju... One na pewno nie sa szczęsliwe w terrariach...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Tusiak

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 25, 2009, 23:09:17 pm »
Yyyyy, dzikie? Znaczy ja rozumiem mniej więcej o co ci chodzi, chociaż w jakoś nie widzę dzikości w ptaszniku którego wychowałam od pierwszej wylinki :) To w końcu nie są zwierzęta łapane na wolności, tylko takie, które się w niewoli urodziły, więc co rozumiesz przez "dzikie"?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:52:54 am »
Przez dzikie rozumiem takie, które nie da się udomowić, które nigdy nie będą szczęśliwe w domu, które potrzebują wolności.
Nie wypowiadam sie o ptasznikach, ale o wężach - z ptasznkami nigdy nie miałam do czynienia i nic o nich nie wiem (arachnofobia).

Rób jak chcesz, dla mnie wąż to nie pupilek domowy, poza tym ja nie miałabym serca karmić takiego gada, ale jesli dla ciebie to nie przeszkoda to...

Koncze OT.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

alison1628

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 27, 2009, 05:03:14 am »
Ciapusia ma racje-karmic gada zywymi myszkami-fuj to okrucienstwo!

karola

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 04, 2009, 19:40:49 pm »
W klatce powinno znajdowac sie kuweta.miseczka.poidełko,drabinka na siano.Mój ma jeszcze trociny jest mu chyba bardzo dobrze bo wyleguje sie na nich.

Aneczka

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 04, 2009, 19:43:13 pm »
Karola trociny są dla królików bardzo, bardzo szkodliwe, króliki nie mogą mieć w klatce trocin, mimo, że może im być na nich wygodnie.

Martynkaa89

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 14, 2009, 14:09:16 pm »
Wyposażenie domku Bandziora to:

- biała narożna kuweta
- niebieski ręcznik
- poidła (jedno do środka klatki, drugie na zewnątrz)
- domek (z kartonu lubi w nim się chować i spać)
- miseczka ceramiczna (na granulat). Poza klatka ma miseczkę na owoce i warzywa oraz inne smakołyki.
- jego maskotka (czasem się nią bawi).
- koło kuwety w rogu sianko.

Jak będę u narzeczonego to wkleję zdjęcie:)


Ps. Ciapusia też cierpię na arachnofobia (ale boję się przeraźliwie tylko pająków  :chory )

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 14, 2009, 14:13:49 pm »
Cytat: "Martynkaa89"
Ps. Ciapusia też cierpię na arachnofobia (ale boję się przeraźliwie tylko pająków  :chory )

Bo arachnofobia tyczy się własnie tylko pająków ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Martynkaa89

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 15, 2009, 12:35:27 pm »
Arachnofobia jedna z odmian fobii, objawiająca się bardzo silnym lękiem przed pająkami lub innymi bezkręgowcami zbliżonymi do nich wyglądem.

Mniejsza o to  ;) ale mojego lęku nic nie zmieni...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 15, 2009, 14:27:10 pm »
Wiesz, słowniki są różne.
Jak dla mnie anarchofobia to lęk przed pajakmi i wlasnie to mi dolega... Tzn nie boje sie ich, nie mam leku, ze mnie zaraz zje czy zabije, ale strasznie sie ich brzydze, odrzuca mnie jak na nie patrze, na te ich odnóża, na oczy... Po prostu czuje do nich wielkie obrzydzenie - kiedys staralam sie to pokonac, biorąc małe pajaki na rece, potem coraz wieksze, ale to na nic - kiedy juz dochodzi do wielkości krzyżaka to obrzydzenia tego powstrzymac nie umiem.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Martynkaa89

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 15, 2009, 17:11:54 pm »
Ja mam bardzo dziecięcy lęk  :icon_redface  boje się, że jak pająk mnie ugryzie to umrę w ogóle bardzo się też ich brzydze, tak jak Ty próbowałam brac takie małe na ręke bez rezuktatu. Jak mam na sobie pająka to na przesteni może kilometre mnie słychac.

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 15, 2009, 17:21:07 pm »
Martynkaa89,  ja mam podobnie,może nie boje się że mnie zagryzie,ale krzyczę,gdy nawet malusieńki pajączek jest w pobliżu,obrzydliwe to takie
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Martynkaa89

  • Gość
Co powinno się znajdować w klatce
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 15, 2009, 19:43:23 pm »
Niby dorosłe, a boją się małego pajączka... Ale to silniejsze niż Ja...