Autor Wątek: Je podściólki PINIO ? ;/  (Przeczytany 3358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olka76

  • Gość
Je podściólki PINIO ? ;/
« dnia: Maj 09, 2009, 11:57:49 am »
od 2 tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką króliczka baranka :))  pierwszy tydzień siedziała w klatce oczywiście była wypuszczana . A teraz ma tylko spód od klatki a w nim kuweta z podściółką Pinio, miskę z granulatem , paśnik z siankiem (taki przymocowany do podstawy)  miskę z wodą i takie legowisko dla królika  (http://animalia.pl/produkt,12798,667,Trixie_Legowisko_dla_kr%C3%B3lika.html  <takie  )  ostatnio zauważyłam że mój królik je podściółkę ale nie całą tylko obgryza kawałek i je ..  nie wiem czy to normalne proszę o pomoc może to dla tego że w sklepie zoologicznym jedzenie yło wysypane na podłogę  i one pomiędzy tej podściółki wybierały .. może jej zmienić na trociny albo jakieś inna firma tej podściółki

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Je podściólki PINIO ? ;/
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2009, 11:59:47 am »
Jesli zwirek jest niezbrylający (widziałam zbrylajacy Pinio) to nic nie powinno sie jej stać.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Toluś123

  • Gość
Je podściólki PINIO ? ;/
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2009, 12:02:06 pm »
Daj kicajowi gałązki do obgryzania najlepiej z jabłoni albo gruszy gruszy.

Olka76

  • Gość
Je podściólki PINIO ? ;/
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2009, 12:09:21 pm »
ok wsadzę jej kilka takich gałązek ;]

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Je podściólki PINIO ? ;/
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2009, 12:57:15 pm »
co do legowiska  to królik nie myli go z kuwetą ?? Wydaje mi się takie dezorientujący dla królika , ponieważ jest podobnego kształtu co kuweta i do tego mięki , a wiemy że na miękim króliki "popuszczają" .

Olka76

  • Gość
Je podściólki PINIO ? ;/
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2009, 13:42:08 pm »
nie  popuszcza i nie załatwia sie tam tylko wchodzi jak chce spać ;p

Dorota1000PNS

  • Gość
Je podściólki PINIO ? ;/
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2009, 20:02:48 pm »
Olka76, moja Trusia na początku też podgryzała podściółkę i nic jej nie było, a nawet później to jej to przeszło, nie musisz się martwić :) pozdrawiam

Elzbietonka

  • Gość
Je podściólki PINIO ? ;/
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2009, 22:56:10 pm »
Ściółka drewniana ma to do siebie, że się rozpada pod wpływem wilgoci, a więc uszatkowi nie powinno nic być.
Nie polecane są wszelkie żwirki zbrylające, gdyż mogą zakleić żołądek po połknięciu.

Olka76

  • Gość
Je podściólki PINIO ? ;/
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2009, 20:55:14 pm »
ja jej wkładam tyllko Pinio ;d i juz go nie je xd urwis z niej ;d teraz woli wskakiwa na kanape i zeskakiwa ;d :hahaha

Pugygistka

  • Gość
Je podściólki PINIO ? ;/
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2009, 19:02:36 pm »
Jeden z moich królików też czasami je Pinio, ale chyba mu nie szkodzi, bo nic się z nim potem nie dzieje. A czy znacie jakąś sensowną ściółkę oprócz Pinio? Próbowałam już różnych rzeczy, ale wszystko pyli, a musi być niestety bardzo chłonne, ponieważ jeden z króliczków jest niewyuczalny w sprawach załatwiania się...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Je podściólki PINIO ? ;/
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2009, 20:39:54 pm »
No niestety raczej wszystkie drewniane żwirki pylą. Jeśli królikowi jakoś specjalnie to przeszkadza, to przed wsypaniem do kuwety można przesiać przez sitko. Ja tak robię z resztką żwiru, jak na dnie opakowania zostaje taka sieczka.
Moje sikały jeszcze kiedyś na ręcznik. Ale przy dwóch królach nie nadążałam z praniem :( I żwirek wydaje mi się w związku z tym najlepszy.