Autor Wątek: 6 cudnych królików do adopcji  (Przeczytany 4519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eva

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: xx
  • Za TM: xx
6 cudnych królików do adopcji
« dnia: Lipiec 17, 2017, 11:43:50 am »
Cześć wszystkim!
Ocaliłam od zjedzenia przez sąsiada dwie (jak przypuszczałam) duże królice Wandzię i Irenkę. Wybudowałam im duży wybieg, przezimowały w stodole pod lampą dla kurczaków. Teraz codziennie rano są wypuszczane, biegają sobie wolno na działce bez płotu cały dzień, wieczorem grzecznie skaczą do domku. Mam z nimi kupę radości.

Dwa miesiące temu okazało się, że Irenka jest jednak Irkiem - odkryłam w budce 6 małych, przecudnych królików w pełnej kolorystyce. Są oswojone, zaszczepione, kochane. Niestety 8 królików do dla mnie za dużo, poszukuję domu dla maluchów.

W polskiej rzeczywistości duży królik jest dedykowany pasztetowi, mam wielu chętnych tego typu, ale nie oddam ich takim osobom. To nie duże obciążenie dla właścicieli domu z ogrodem. Jedzą wszystko, są wesołe, bezproblemowe i kontaktowe, a przede wszystkim nie do zjedzenia.....
Myślę, że jeżeli będzie naprawdę ciężko znaleźć dla nich dom, zostawię jeszcze 2 sobie, pozostają dwie parki do przygarnięcia.

Są zaszczepione, zdrowe, mogą być na życzenie wysterylizowane (co sugeruję). Mam barany francuskie, dwie angory, parkę śnieżnobiałych - do wyboru do koloru.

Obdzwoniłam zoo, gospodarstwa agroturystyczne, schroniska itp. - bez rezultatu. Może przygarniecie dużego królika? Może pomożecie mi znaleźć dla niego dom?

Bardzo na to liczę,

Pozdrawiam!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: 6 cudnych królików do adopcji
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2017, 13:04:22 pm »
Evo, czy zgłaszałaś się do fundacji z tym? Na pewno pomogą wyadoptować, choćby na zasadzie udostępniania grzecznościowego na FB. Tutaj raczej nikt Ci królika nie adoptuje, ale jeśli napiszesz na maile lub na FB do konkretnych fundacji (Stowarzyszenie POmocy Królikom, Fundacja Przygarnij Królika, Fundacja ArbuZ, Fundacja Azyl dla Królików), to powinni Ci pomóc :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html