Autor Wątek: Królewska Stolica  (Przeczytany 60448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 30, 2014, 08:11:40 am »
Niech sobie żartują- jak króliki przejmą władzę nad światem to im do śmiechu nie będzie :P
Świetne filmiki, genialne fotki- teraz tylko domków potrzeba :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 30, 2014, 08:21:59 am »
Adrienne - spóźniłam się , ale przyjmij życzenia wszystkiego najlepszego  :*

Jakie czułości na pierwszym filmie :) Zdjęcia piękne, oby szybko znalazły się dobre domy dla uszaków.
Z komentarzami na temat królików chyba każdy z nas miał nieprzyjemność się spotkać. Często ludzie uważają to za "świetny żart", a mnie się robi smutno...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2014, 08:48:44 am »
Adrienne, nie żartuj! Usłyszałaś docinki na plebiscycie SERCE DLA ZWIERZĄT?! Żenada. Aż żal komentować. Ważne, że się nie poddajesz - ja właśnie z takich względów nie umiem, zagotowuję się i najchętniej przechodziłabym do rękoczynów, a to fatalna strategia.
Zdjęcia śliczne, oczywiście sami modele jeszcze piękniejsi! Rysio wygląda cudownie, dwa buraski też :) I jakie szczęscie na wybiegu :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 30, 2014, 08:59:34 am »
No to ja wam zdradzę swoją strategię- kontruję żarty drastycznymi opisami maltretowania, okrucieństwa itp. Miny rzedną aż miło a często pojawia się autentyczne zainteresowanie i zmiana zdania o zasadności pomocy królikom :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 30, 2014, 09:03:11 am »
No to ja wam zdradzę swoją strategię- kontruję żarty drastycznymi opisami maltretowania, okrucieństwa itp. Miny rzedną aż miło a często pojawia się autentyczne zainteresowanie i zmiana zdania o zasadności pomocy królikom :P
U mnie by nie zadziałało, bo jak znam siebie, zaczęłabym zaraz ryczeć przy tych opisach :/ - prawdziwa praca u podstaw, Solvieg - ale Ty, pamiętam, lubisz pozytywizm, a nie, jak to kiedyś ujęłaś "romantyzm i płakanie pod malowniczym nawisem" :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 30, 2014, 09:12:03 am »
He,he no tak :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 30, 2014, 16:07:49 pm »
Ja nie reaguje na głupie żarty, jedynie uśmiecham się pobłażliwie. Bo de facto takie żarty podsuneły nam kilka pomysłów na promocję naszego stowarzyszenia. Poza tym udało nam się dogadać z osobą, która może coś zmienić, i mam nadzieję, że niedługo będziemy wszyscy świętować wielki sukces :) O szczegółach na razie mówić nie będę, dopóki nie ustalimy konkretów :)
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline kaśka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 02, 2014, 16:34:47 pm »
Królewska Stolica zaprasza na piknik rodzinny!!!
7 czerwca 2014 (sobota)
ul. Izabelińska 79, Stare Babice

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma KampinoSport zaprosiła nas do wzięcia udziału w pikniku rodzinnym połączonym z turniejem tenisa dla dzieci, gdzie będziemy mogli promować prawidłowe podejście do królików, a także zachęcać do ich adopcji.
Organizatorzy zapowiadają również m.in loterie fantową, której całkowity dochód przeznaczą na nasze cele statutowe!!!

Ogromnie dziękujemy i oczywiście zapraszamy Was do bycia z nami! :)


Więcej szczegółów tutaj - http://kampinosport.pl/index.php/aktualnosci/rodzinny-turniej-tenisa-piknik-rodzinny.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 02, 2014, 16:43:04 pm »
nowy rozdzial , nowy poczatek  :lol wow , ja dopiero teraz zauwazylam  :icon_redface .
Warszawo Krolewska do boju :) . Krolasy z Sopotu trzymaja kciuuuuki 
:krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik

Offline kaśka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 11, 2014, 13:03:13 pm »
Kochani! Nasza biedna Miętóweczka potrzebuję pomocy!

Zaczęło się od wyłysień w pachwinach, a także na uchu, myśleliśmy, że jest to efekt ciąży urojonej i po prostu mała wyrwała sobie sierść. Jak się jednak okazało wyłysień jest więcej, do tego skóra zaczyna się w tych miejscach bardzo łuszczyć i tworzy strupy  :(

Dzięki szybkiej reakcji obecnego opiekuna tymczasowego Miętówka trafiła wczoraj do lekarza, gdzie zostały wykonane wszystkie niezbędne badania, w tym badanie krwi, które wykazało bardzo mocny stan zapalny oraz USG pokazujące zmienioną macice z torbielami, ze wskazaniem do jak najszybszej sterylizacji. Pobrany został również wymaz bakteriologiczny ze zmian skórnych i w kierunku grzybicy, na którego wynik jeszcze czekamy.



W związku z tym bardzo prosimy o wsparcie leczenia i diagnozowania Miętówki. Faktura za wczorajszą wizytę wyniosła 120 zł, ale czeka nas jeszcze leczenie stanów zapalnych skóry i sterylizacja, która w jej wypadku jest KONIECZNOŚCIĄ i zabiegiem ratującym zdrowie, w sumie potrzebujemy ok 460 zł.

Wpłaty prosimy kierować na nasz Warszawski numer konta:

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Volkswagen Bank Polska S.A.

W tytule: Darowizna na leczenie Miętówki.

DZIĘKUJEMY!




Fotorelacja z pikniku rodzinnego

Jak wiecie 7 czerwca, dzięki firmie KampinoSport, SPK wzięło udział w pikniku rodzinnym połączonym z turniejem tenisa dla dzieci.
Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia :) :



Przedstawicielki SPK miały na sobie piękne, królicze koszulki!



Tuliś i Kropek natomiast dzielnie reprezentowały SPKowych podopiecznych :)



Licytacja na rzecz SPK, z nieocenionym wsparciem Pana Mariusza!



Jeszcze raz gorąco dziękujemy firmie KampinoSport, jak i wszystkim darczyńcom!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2014, 13:50:45 pm wysłana przez kaśka »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 11, 2014, 13:12:18 pm »
Brawo Wawa :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 11, 2014, 13:43:55 pm »
Moje gratulacje i najserdeczniejsze życzenia na nowej drodze  , trzymam mocno kciuki za Warszawę niech powstanie silniejsza niż dotychczas :*



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 11, 2014, 18:46:27 pm »
Fajnie, że impreza udana :) Biedna Miętóweczka, co też jej może być? :/
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kasika-k

  • Moderator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 13, 2014, 00:06:03 am »
Warszawę pozdrawiają warszawiacy-lubelacy :) ślą całuski i głaski  :bunny:

Modeleczka Lola


Nieśmiała Marcysia


Wiecznie nabuzowany Osmyk


Złośliwiec Harvey


Naburmusz....ops przepraszam Łaciatka



Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 14, 2014, 00:33:02 am »
Miętówka ma się na szczęście coraz lepiej :) Prawdopodobnie przyczyna leży jednak w jej macicy, w przyszłym tygodniu będzie miała zabieg. :)



Kolejne wiadomości z królewskiej stolicy:

Nasi nowi podopieczni :)


GRETA piękna i dostojna! Sterylizowana samiczka podrzucona do lecznicy.






Oto jeszcze bezimienny samczyk, który trafił do schroniska w Poznaniu. Nie muszę chyba nikomu mówić, że w schroniskach, dla królików warunków nie ma, a miauczenie kotów i szczekanie psów, bardzo stresuje te zwierzęta. W związku z tym szukaliśmy dla niego DT w poznaniu lub chociaż transportu do warszawy. Na szczęście udało się i znaleźliśmy DT :)





Na sam koniec smutna historia Czarnulka



Czarnulek... smutna historia, która póki co nie ma happy endu. Czarnulek był królikiem, na którego losie nigdy nikomu nie zależało - w końcu królik to nie pies można go oddać, tak po prostu na karmę dla węża.

Zlitował się nad nim przypadkowy człowiek, zadzwonił do jednej z zaprzyjaźnionych z nami dziewczyn, aby go odebrała od ludzi, którzy potraktowali go jak zwykły przedmiot, który można wyrzucić. Tak trafił pod naszą opiekę. Niestety - tu zaczęły się schody po kilku dniach pobytu u nas Czarnulek miał coraz mniejszą ochotę na jedzenie, usg wykazało stłuszczoną wątrobę, wyniki krwi nie wykazały uszkodzenia wątroby - mimo wszystko dostał leki m. in na wątrobę, aby zaczął wreszcie jeść. Niestety życie coraz bardziej uciekało z Czarnulka, nikt nie wiedział o co chodzi, bo królik robi się coraz smutniejszy, a wyniki ma dobre...

Dziś będąc na dyżurze, zauważyłam że Czarnulek zaczął przekrzywiać głowę w bardzo charakterystyczny sposób, do tego jego prawa źrenica nie reaguje na bodźce świetlne... Wizyta u okulisty jeszcze tego samego dnia wykazała całkowity paraliż prawej strony pyszczka - diganoza, prawdopodobnie e. cuni culi 

Niestety Czarnulek jest w bardzo złym stanie, przy dokarmianiu nie chce połykać i trzeba mu było założyć sondę donosową, aby mógł coś zjeść..

Trzymajcie proszę kciuki za Niego, niech poczuję, że ktoś wreszcie się nim interesuje i nie został sam na tym świecie 

Proszę też o wsparcie finansowe jego leczenia, faktura za dzisiejszą wizytę u okulisty, kroplówki, podanie leków oraz RTG czaszki wyniosła 267 zł





Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Volkswagen Bank Polska S.A.

W tytule: Darowizna na leczenie Czarnulka.

EDIT:
Niestety Czarnulek odszedł od nas jeszcze zanim napisałam ten post :(((
Ostatnio moje króle pocięły mi na sieczkę ładowarkę i jestem uzależniona od ładowarki mojego współlokatora, więc mój telefon jest niestety przez większość dnia rozładowany :(

Kiedy udało mi się wreszcie dostać do ładowarki.. mogłam wreszcie włączyć telefon... była godzina ok 1 po północy, dzień 14.06... Dostaję smsa "Aduś przykro mi, Czarnulek nie żyje, sms z godziny 20:46 ". Nie mogę w to uwierzyć... A jeszcze godzinę wcześniej pisałam o nim do Was, wierzyłam, że się uda uda mimo, że widziałam jak gaśnie w tęsknocie za czymś.. tylko za czym? Tego się nigdy nie dowiemy... Nie było w nim woli walki.. bardzo smutna historia, przypomina mi tylko, że te zwierzęta też mają uczucia i potrafią wpaść w depresję, tak jak Czarnulek...

Mam do Was wszystkich ogromną prośbę, aby uczcić pamięć Czarnulka, poleżcie dzisiaj ze swoim zwierzakiem na podłodze, dajcie mu choć 15 minut tylko dla niego. Niech poczuje, że nie jest sam i troszczycie się o niego. Bo każdy zasługuje na chwilę uwagi...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2014, 18:48:06 pm wysłana przez adrienne »
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 15, 2014, 09:36:56 am »
Własnie przeczytałam na FB o odejściu Czarnulka :( Biedne uszątko, zabrakło mu motywacji do zycia, woli walki, poddał się :( Mały cudny baranku, tak bardzo mi przykro, że nie zaznałeś miłości na tym świecie :(  :swieca:
Idę tulić moje pięć uszaków...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 15, 2014, 09:41:25 am »
Czarnulku  :swieca:

Wirtualny opiekun

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 15, 2014, 10:53:57 am »
:(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 15, 2014, 23:30:09 pm »
Piątek 13go... przyjechałam po Czarnulka żeby zabrać go do nowego domu...
Dowiedziałam się od Ady, że ma podejrzenie EC...Tak więc adopcja przesunięta, ale chciałam go wziąć do siebie od poniedziałku, żeby nie siedział sam wystraszony w szpitalu. Żeby poczuł trochę domowego ciepła , spokoju, relaksu. Nie doczekał bidulek... Jak dowiedziałam się w nocy, że nie żyje, siedziałam i płakałam. I nie mogłam zasnąć. Dlaczego przez ludzką głupotę i egoizm cierpiał i musiał umrzeć?? Dlaczego ludzie są takimi debilami? Bo inaczej tego nazwać nie można. Czy to się kiedyś zmieni?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 16, 2014, 07:46:08 am »
Absolu ja rozumiem twój ból, złość i rozżalenie, ludzie potrafią być niesamowicie bezduszni i bezrozumni ale proszę o używanie mniej kontrowersyjnego słownictwa  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa