Autor Wątek: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski  (Przeczytany 52455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 23, 2013, 23:09:43 pm »
Uwaga!

Jeśli ktoś chce poznać informacje na temat interwencji w Katowicach to zapraszam do wydzielonego wątku

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15156.0.html

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 24, 2013, 18:51:09 pm »
Bleky nawet nie potrafi się bronić. On potrzebuje ciszy i spokoju, ewntualnie bardzo spokojnej samicy - moja Blanka próbowała gryźć go przez pręty klatki a on ją lizał.....



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 24, 2013, 19:08:48 pm »
On potrzebuje ciszy i spokoju, ewntualnie bardzo spokojnej samicy - moja Blanka próbowała gryźć go przez pręty klatki a on ją lizał.....

A nie lepiej zamiast go trzymać pod kloszem, zapewnić mu po prostu normalność - nie żeby od razu nasyłać na niego wściekniętą samicę, ale zasadniczo to towarzysz pomaga przezwyciężać różne depresje i może on właśnie potrzebuje takiego pewniejszego siebie towarzysza, co go wyciągnie z klatki, zmotywuje do brykania?
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline kiwi@@

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:58:19 am »
A jak oceniasz Zgago stan Blackyego ?
Napisałam właśnie do Kasi z przygarnij królika, że mam dla niego propozycję domu.
Dom na pewno spokojny i cichy ale z dzieckiem - bardzo chcą przygarnąć spokojnego Blackyego i na pewno nic mu nie zabraknie i będzie miał się jak pączek w maśle bo mają ogród a w ogrodzie różne dobroci (wiem bo tam zaopatruję się często "w prowiant" dla moich królików  ;) ) ale martwią się czy Blacky za szybko nie przeniesie się za tęczowy most bo wtedy byłby to dla ich córeczki cios.
Ogólnie mała jest bardzo spokojna więc o królika się nie martwię, bardziej martwię się o nią żeby nie spotkała jej przykrość.
Ile on może jeszcze żyć - że tak się wprost spytam ?

sonia

  • Gość
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:12:19 pm »
Ile on może jeszcze żyć - że tak się wprost spytam ?

Przeciez tego nikt nie wie,ile kto bedzie zyc.

Offline kiwi@@

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:16:30 pm »
nie pytam ile będzie - bo nie chcę porady wróżki :icon_biggrin
ale pytam ile może - skoro są domniemania, że króliki mogą żyć do 10 lat to jednak skądś się to bierze, prawda ? :)

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:21:46 pm »
Raczej ciężko bedzie ocenić ile może, bo dokładny wiek króliczka nie jest znany. Nawet jak koleżanka przygarnie młodzika, to też nie ma niestety pewności, że dożyje on króliczej emerytury :/
Poza tym umieranie jest częścią naszego życia, więc nie da się przed tym uchronić nikogo, warto więc i na takie sytuacje dziecko przygotwać.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 25, 2013, 15:47:17 pm »
Raczej ciężko bedzie ocenić ile może, bo dokładny wiek króliczka nie jest znany. Nawet jak koleżanka przygarnie młodzika, to też nie ma niestety pewności, że dożyje on króliczej emerytury :/
Poza tym umieranie jest częścią naszego życia, więc nie da się przed tym uchronić nikogo, warto więc i na takie sytuacje dziecko przygotwać.

Zgadzam się z magii0. Ja mu życzę (wróżę) jeszcze 6 lat życia - bo jest to realne. Jest niesamowicie łagodny, nawet nie szczypie. Brany na ręce liże i się przytula. Jednak nie jest kastrowany i znaczy teren. No i nie wie co to kuweta - na razie nad tym pracujemy.


Mieszkasz niedaleko - zapraszam w odwiedziny. Można w realu pooglądać Blekiego i Bell - idealna para  :brawo: :brawo: :brawo:



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline kiwi@@

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 25, 2013, 20:05:18 pm »
Ja też zgadzam się z MagiiO - zgadza się to część życia - ale jestem Ci bardzo wdzięczna za odpowiedź - bo właśnie o to mi chodziło :)
Bardzo dziękuję za zaproszenie - to bardzo kusząca propozycja :). Gdybym to ja adoptowała Blackyego to brałabym z Bell bo szukałam parki (którą mam :) ) ale póki co ta rodzinka już czeka na Blackyego i na razie nastawieni są tylko na niego :). Choć klatkę u mnie upatrzyli piętrową więc rozwojową ;) A Blacky przyjaźni się z Bell ? Z tego co tu wyczytałam to ona jest przed sterylizacją a on niewykastrowany więc chyba zresztą to nie wchodzi w rachubę ? poza tym to czy ona jest wystarczająco łagodna ? Bo przecież Blacky z tego co czytałam potrzebował spokoju bo nie umiał sobie poradzić z zaczepliwymi królikami. Zresztą pozwól, że w tym zakresie przejdę do Ciebie na priv bo skoro masz u siebie Blackyego to mam mnóstwo pytań (obiecałam pomoc w przygotowaniu się na Blackyego więc dopytam co mogę :) ).

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 27, 2013, 14:12:12 pm »
Bardzo prosimy o domy stałe dla ponad 30 królików będących pod opieką FPK.

I jednocześnie szukamy DT dla 3 królików (1 ze sklepu zoologicznego, 2 ze schroniska) na terenie Katowic, Krakowa, Warszawy.

Help!

Kontakt: kasia@przygarnijkrolika.pl

Offline Pasztecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
    • Leśne Zacisze*PL
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 31, 2013, 14:49:46 pm »
Ja jestem z okolic Katowic i mogę ewentualnie pomóc w transporcie jak i magłabym zapewnić dt, ale dla samca wykastrowanego. Z racji, ze już mam samicę i nie wiem jak by zareagowała na drugiego królika, a zwłaszcza na drugą samicę. Czy jest jakiś potrzebujący dt samczyk? Najlepiej wykastrowany bo w mojej okolicy nie ma na tyle dobrego weta, żebym zrobiła to na własny koszt...
;)

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 12, 2013, 09:33:29 am »
Kochani okres wakacyjny jest bardzo ciężki dla króliczków.

Dziś odebraliśmy zgłoszenie, że w jednym ze sklepów zoologicznych na śląsku są do oddania dwa uszaki.

Chcemy im pomóc jednak brakuje DT.
Osoby, które mogłyby pomóc proszę o kontakt na kasia.g@przygarnijkrolika.pl

Offline Marty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 331
  • Płeć: Kobieta
  • Just hate people,love bunnies...
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Psotka&Kajtek i Chrumcia
  • Za TM: Filipek(6.6.2011),Krówcio (24.1.2015)...
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 12, 2013, 19:22:10 pm »
jak tam poszukiwania?
Just hate people,love bunnies...

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 12, 2013, 19:25:20 pm »
Szukamy ;)

Offline Justyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 283
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Śniegula, Muminek
  • Pozostałe zwierzaki: Toffi, Czester, Fokus, Śniegula,Muminek, Groszek, Bonifacy, Muszek
  • Za TM: Kubuś, Elma, Bubu, Emil,Mysia, Chomiczek Bez Imienia,Too-tiki, Szarotka, Niuniek
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 12, 2013, 20:20:22 pm »
Napisałam już jakie mam warunki, jeśli nie macie innej opcji i ta Was ratuje proszę o kontakt

Offline Betbet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 19, 2013, 19:06:25 pm »
Hej

Słuchajcie ja potrzbeuję kogoś na terenie Katowic/Chorzowa do kogo mogłabym jechać na sprawdzenie alergii na uszaki. Byłam wolontariuszką na dogomanii, na miau, na swinkach morskich i tu.Od dziecka miałam alergię na sierść - wysypka, swędzenie skóry, łzawienie oczu, katar. Przez mój dom jednak przewinęła się masa zwierzaków ale odkąd zamieszkał na stałe świnek Munio dostałam duszności. Lekarz kazał mi ewakuować zwierzęta, groziło mi uduszenie. Miałam robione testy. Mam silną alergię na wszystko oprócz ... królików? Chciałabym to sprawdzić raz jeszcze. Może chociaż tym bidolom będę w stanie pomagać...
Miałam u siebie w Trójmieście Łaciatą, Geralda i Mrozia na DT.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 20, 2013, 11:15:22 am »
odnośnie DT proszę o kontakt emailowy na dt@przygarnijkrolika.pl


Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 27, 2013, 21:04:36 pm »
PILNIE poszukuję Domu Tymczasowego dla dwóch królików ze sklepu zoologicznego. Jedna z nich jest samicą, która była maszyną do rodzenia, a płeć drugiego króliczka nie jest znana. Zapewnimy klatkę, jedzenie oraz wizytę weterynaryjną. Kontakt: kasia@przygarnijkrolika.pl

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 28, 2013, 12:15:40 pm »
Podnoszę, jest to dosyć pilna sprawa.

Bez Waszego wsparcia nie poradzimy sobie, brak wolnych miejsc w DT :(

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: [Poszukuję] DT na terenie Śląska i Małopolski
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 13, 2013, 19:04:50 pm »
Kochani pilnie poszukujemy DT dla króliczka z Zabrza.

Czeka on na tymczasowy domek, który udowodni mu, ze nic złego mu już nie grozi.

Kontakt: kasia.g@przygarnijkrolika.pl