Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1236178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1000 dnia: Luty 15, 2013, 23:40:39 pm »
tak Iza, tak byc powinno ale ja znam bardzo malo takich .... niestety

prawie kazdy (kto raptem kilka lat popracowal i wydaje mu sie ze juz umie i wie nie wiadomo co/ile) tylko patrzy na $$$ i potem slysze "jak mi nie zaplace XXXX to mi sie nie chce" albo jeszcze duzo lepsze "nie po to pracowalem iles tam lat na to (niby opinie) zeby teraz sie ta wiedza dzielic (w domysle za darmo)" i to sami lekarze tak mowia ....

w kazdym zawodzie powinna byc etyka, u 99% ludzi jej IMHO brak, niewazne czy lekarz czy nie, lekarz jest jednym z tych gdzie tym bardziej powinno to byc ale co, nie ma i tyle .....  :/
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 00:40:23 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1001 dnia: Luty 16, 2013, 12:22:45 pm »
Nie otrzymałam od nikogo informacji o żadnej fakturze z Poznania - nie mam takiej faktury ani w postaci papierowej ani na mailu faktury@kroliki.net toteż nie mogę zapłacić za coś, o czym mnie nikt nie poinformował.

Z jakiej lecznicy jest ta faktura i kto posiada jej wersję papierową?

Co do reklam lecznic i weterynarzy: doktor Krawczyk pomaga nam od lat. Mamy wyedytować posty z jego nawiskiem i skasowac? Bo nie rozumiem, dokad zmierza ta dyskusja.

Doktor Rzepka wcześniej nie była właścicielką lecznicy, a pomaga nam od lat, organizowała nie raz akcję na rzecz królikow i nie tylko, robiła co mogła, abyśmy mieli mniejsze rachunki. O otwarciu nowego Ogonka i Medicavetu także informowalismy i nie przypominam sobie protestów :)


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1002 dnia: Luty 16, 2013, 12:33:14 pm »
22 stycznia minął termin opłacenia fv za kastrację Valko, króliczka będącego pod opieką spk. Ponieważ nie dostaję odpowiedzi na wiadomości, a wiem że fv nie została uregulowana proszę o ustosunkowanie się kiedy spk zamierza to zrobić. Valko jest królem chorym na pasterelozę, mamy w Poznaniu jednego kompetentnego króliczego weta, a w związku z chorobą królika musimy sie tam co jakiś czas zjawiać i świecić oczami. Pewnie zaraz padnie pytanie jak to w takim razie jest, że za kastrację nie zapłacono a za lecznie tak. Za leczenie płacę sama, tak samo jak za utrzymanie królika. Moja prośba warta jest 100 zł ( spk dostało zniżkę, koszt standardowej operacji to 120zł). Z tego co wiem na konto spk wpłynęły pieniądze od wo królika którego adoptowałam. Wo wpłacał je w momencie gdy królik był już u mnie na ds. Wsytarczyły by na uregulowanie tej fv.

Cześć Siemka :)
Za uregulowanie płatności za Valko odpowiada jego pośrednik adopcyjny - nie wiem, kto prowadził adopcję Twojego króliczka, ale może spróbuj się skontaktować z pośrednikiem i to wyjaśnić?

Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1003 dnia: Luty 16, 2013, 12:38:31 pm »
Dobra już mam tę fakturę, była wysłana mailem dopiero kilka dni temu i niewyraznie zeskanowana, nie bylo widac adresu wystawcy, tak więc Patrycja miała mi to wyslac w wersji papierowej i do tej pory nie otrzymałam.

Na szczeście doczytałam sie cudem, ze to klinika Kobra, znalazlam jej dane w internecie i przelałam te 100 zł przed chwilą.
Nastepnym razem prosze o wysylanie faktur szybciej niż po miesiącu od wystawienia, bo i mnie jest niezręcznie słuchac potem uwag, a nie mam czasu codziennie siedziec w fakturach i sprawdzac terminy, zakladalam zazwyczaj, ze są przysylane w terminie i jest czas na przelew minimum tydzien od otrzymania, a nie że otrzymam skan po 2 tygodniach od dnia, kiedy upływał termin zapłaty. Nastepnym razem prosze o informacje od rau w dniu wystawienia faktury przez osobę, ktora ma tę fakturę w ręku.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1004 dnia: Luty 17, 2013, 22:37:16 pm »
poprosze o info odnosnie nowych krolikow w lecznicy, zapytuje w szczegolnosci o
1. to cale duze ogromne czarne z wypasionymi uszyskami, mieciutkim futerkiem i sila 40 krolikow (jesli chodzi o sile kopniecia), oraz
2. to male bialo bezowe obok niego, bardzo grzeczne (na tym dlugim blacie)

"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1005 dnia: Luty 17, 2013, 22:43:37 pm »
To czarne z wielkimi uszami, to Cytrynka na sterylizację
To drugie małe obok to Jaśminek- króliczek poulain. Trafił do lecznicy z powodu wzdęcia.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1006 dnia: Luty 17, 2013, 22:56:49 pm »
dziekuje b za wyjasnienia :-)

musze jedno przyznac ze dlugo sie zastanawialem co z tym workiem jest nie tak bo jak moze byc napisane na worku carrot i jednoczesnie jest narysowana konska glowa, i co to de facto tutaj robi  :lol

tak czy inaczej ta marchewka w konskim worku ..... pomysl pierwsza klasa  :brawo:

przyznac mi sie tutaj szybciutko kto ma dostep do takich rarytasow ?!   :icon_razz
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 23:27:35 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1007 dnia: Luty 18, 2013, 00:39:30 am »
jakie końskie marchewki?! andy Ty chyba jeszcze masz temperaturę! ;)

rany jakie śliczne imię - Jaśminek!  :brawo:

kocham moje uszate szczęście!

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1008 dnia: Luty 18, 2013, 00:41:37 am »
Ja mam pytanko odnośnie wizyty w TVN czy jest już widoczny odzew/pytania/zainteresowanie Stowarzyszeniem i królikami?

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1009 dnia: Luty 18, 2013, 01:31:51 am »
Jaśminek nie jest bardzo grzeczny- to przykrywka- znam jegomoscia osobiscie- to taki dr jekyll i mr hyde
ma swoje za uszami ale i tak go mile wspominam:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1010 dnia: Luty 18, 2013, 10:33:06 am »
Ja zwiększonego zainteresowania po TVN nie zauważyłam, ale może jest więcej zgłoszeń do inspektorów adopcyjnych albo więcej nowych uytkowników na forum, tego nie wiem.

Miejmy nadzieję, ze po najblizszym czwartku coś ruszy w temacie - bo będzie materiał o SPK 2 razy w ciągu dnia na dwojce.

Generalnie sądzę, że najlepszym rozwiązaniem byloby wykupienie miejsca na kilku billbordach w kluczowych miastach/na trasach międzymiastowych i intensywniejsza reklama w internecie (darmowa :).


Co do końskiej marchewki - w niedzielę do Dogerii przywiozła dary Lidia 123 - odebrała je dla nas na moją prośbę z Mazowieckiej Fundacji Opieki nad Zwierzętami, mieszczącej się na ul. Prawniczej 35 w Warszawie - Ursusie, a fundacja z kolei otrzymała je rownież od kogos, a ze nas lubią, to nam je zaproponowali :)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1011 dnia: Luty 18, 2013, 21:08:27 pm »
btw czy jeat szansa ze material z tvn pojawi sie jako wersja dostepna online?  plus chetnie jakis link zeby to mozna bylo obejrzec.....w dogodnym czasie
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1012 dnia: Luty 18, 2013, 22:43:38 pm »
andy, przecież był udostępniony zaraz po tym jak był wyemitowany na tvn-ie ;)
link znajdziesz jakieś 2 strony wstecz...
kocham moje uszate szczęście!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1013 dnia: Luty 18, 2013, 23:57:16 pm »
co fakt to fakt .... przeoczylem, dziekuje za podpowiedz
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1014 dnia: Luty 19, 2013, 15:28:46 pm »
Potrzebujemy 40 domów tymczasowych na terenie Warszawy. Dawne domy tymczasowe wykruszyly się, mamy obecnie około 10 domów, a królików przybywa,  nie mamy nadal dokąd zabrać 4 królików z Animy z Katowic, są już po sterylizacjach i kastracji (1 nie byl kastrowany, bo jest za młody). Pani doktor sugeruje dom, w którym nie ma i nie będzie więcej królików, ze względu na wysoki poziom przeciwciał na e.cuniculi. Za króliki płacimy 30 zł dziennie i musimy płacic nadal, gdyz nikt nie chce ich przygarnąć :(

Na koncie warszawskim mamy obecnie 8 zł, a czeka nas do zapłacenia:

3 faktury w Medicavecie w sumie na prawie 1700 zł, 7 faktur w Ogonku na ponad 400 zł i nie wystawiona faktura z Animy za pobyt 4 królików z Katowic oraz kilka poprzednich miesięcy leczenia, do tego faktura z Dogerii za leczenie i kastracje w styczniu i lutym.
Nie możemy przestac karmic i leczyc królików, więc generujemy dalsze długi.

Bardzo prosimy o pomoc w znalezieniu domu dla 4 królików nosicieli - mogą być razem, sa to  karzełki, zaprzyjaznione.

Sąsiedzi znow nam zrobili awanturę, przy telewizji, żądają usunięcia wszystkich królików z biura, nawet 3 sobie tam nie życzą.

Nie wiem, dokąd zabierzemy króliki, ponieważ nie mamy ani pieniędzy ani domów tymczasowych, gdyż praktycznie nikt nie wplaca na Warszawę, a domów mamy dalece niewystarczającą ilosc - w dodatku tymze domom karmy i zwirku nie zapewnimy, bo nie mamy ich za co kupic.


Na Warszawę wpłynęło w lutym :

około 150 zł z bazarku - czekam na informację od osoby prowadzącej bazarek, bo nie znam dokładnej kwoty i nie mogę jej na razie przelac na subkonto - dokonujemy transferów raz na miesiąc, aby nie podwyzszyc opłat za ksiegowosc, ktore i tak wynoszą obecnie 400 zł miesięcznie - tak więc do tej kwoty dostępu na razie nie mamy

478 zł na konto VW Mazowieckie (z tego 120 zł jako transfer z Paypala) i w tym 50 zł błędnie wpłacone na Kraków, ale zamienione z blędnie wpłaconą taką samą kwotą przez kogo innego dla Warszawy na konto VW Bank Ogólne, która ostanie przeznaczona na Kraków

Nasze wydatki w lutym to tylko:


 
Historia operacji dla  Mazowieckie nr 52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
za okres od 2013-02-01 do 2013-02-19

Podsumowanie:

293,73 PLN Saldo początkowe na dzień 2013-02-01

478,00 PLN Suma uznań

763,73 PLN Suma obciążeń

8,00 PLN Saldo końcowe na dzień 2013-02-19

Data operacji
Data księgowania    Rodzaj transakcji    Opis    Kwota    Saldo
po operacji
2013-02-19
2013-02-19    przelew    ID transakcji:2013.02.19/37410/1
MEDICAVET s.c. Przychodnia Weterynaryjna, ul. Bohdanowicza 9/U6, 02-1
27 Warszawa fv nr 02/01/2013 z 18.01.2013 pierwsza rata, leczenie królików warszawskich    -555,65 PLN    8,00 PLN
 opcje
2013-02-18
2013-02-18    przelew    ID transakcji:2013.02.18/46912/1
Hurtownia Artykułów dla Zwierząt 'Trusia' Leokadia Truszkowska-Pazio,
ul. Filtrowa 73/8, 02-055 Warszawa fv nr FS 1043/2013 z 08.02.2013 kar ma dla królików warszawskich    -155,08 PLN    563,65 PLN
 opcje
2013-02-08
2013-02-08    przelew    ID transakcji:2013.02.08/65846/1
'Ogonek' Milena Wojtyś-Gajda, Paweł
Kowalczyk s.c., ul. Klemensiewicza
7, 01-318 Warszawa fv nr 24/11/2013 z 26.01.2013 leczenie królika Puszka Miodka - korekcja zębów    -25,00 PLN    268,73 PLN
 opcje
2013-02-07
2013-02-07    przelew    ID transakcji:2013.02.07/13833/1
'Ogonek' Milena Wojtyś-Gajda, Paweł
Kowalczyk s.c., ul. Klemensiewicza
7, 01-318 Warszawa fv nr 19/11/2013 z 22.01.2013 kontrola i lekarstwa dla królika o imieniu Andrzej    -28,00 PLN    265,73 PLN

« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2013, 15:47:00 pm wysłana przez ais »

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1015 dnia: Luty 19, 2013, 19:40:41 pm »
a możeby uderzyć z plakatami na uczelnie humanistyczne??? ewentualnie policealne ?????   [tylko trzeba mieć zgody formalne na wywieszenie plakatów-chyba]
tam juz sa dorosłe osoby w miare samostanowiące bo w liceach może być jeszcze kiepsko... chyba ze do nauczycieli od biologii

na uczelniach humanistycznych szczególnie jest sporo ludzi empatycznych :)
albo do kół naukowych? [np na uczelni rolniczej albo o takim profilu?]

ewentualna jeszcze szansa na pozbieranie pieniedzy to konkursy bazarkowe [w krakowie kilka osób zrzuca się na nagrodę] i dzięki temu mozna zrobić konkurs a nikogo bardzo to nie obciąża :)
a te 150 zł jest z konkursu za kolczyki :) na spółke z Krakowem bo trzeba było wysterylizować moją tymczasowiczkę i chciałam się jakkolwiek dorzucić :) bo u nas sterylka 300 zł :/
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2013, 19:47:42 pm wysłana przez klaudiapiwo »
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1016 dnia: Luty 19, 2013, 22:08:18 pm »
sąsiedzi to g... mogą, nie mają takiego prawa a Ty im odpowiedz że chcesz gwiazdkę z nieba i do widzenia!
dodaj że takie nachodzenie podchodzi pod nękanie i jak nie przestana to ich pozwiesz właśnie o nękanie i masz duże szanse na zdobycie zakazu zbliżania się :P ;)
kocham moje uszate szczęście!

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1017 dnia: Luty 19, 2013, 22:14:39 pm »
Podejrzewam, że sąsiedzi mają w mieszkaniach psy i koty. Niech swoje zwierzęta usuną z mieszkań.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1018 dnia: Luty 19, 2013, 22:20:02 pm »
Sasiadom zawsze cos przeszkadza....przeciez na trzymanie krolikow nie trzeba zadnego pozwolenia,wiec nie ma co sie wrednymi ludzmi przejmowac.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1019 dnia: Luty 20, 2013, 00:20:17 am »
Jak dobrze pójdzie, to do kwietnia zrobimy przytulisko w innym miejscu :)

biuro i siedziba zostaną tam gdzie są - nie możemy trzymac dokumentów z 10 lat działania SPK po domach prywatnych, tak samo ulotek, plakatów, książek, gratów, sprzętu itd, jest tego za dużo i nikt tego nie przechowa, a przytulisko - gdzie będzie, to na razie niespodzianka :)