Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1244403 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #920 dnia: Luty 05, 2013, 12:48:31 pm »
chętnie dowiem się co tam u Kwintulinka i reszty warszawski uszu

Kwintulek, to mały diabełek. Chciałam go pogłaskać i mało ręki nie straciłam!
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #921 dnia: Luty 05, 2013, 12:53:50 pm »
taaaa, i to niby andy im (krolikom) marchewki podjada :-))))


ale fakt Kwinto jest wychowany ... pilnuje swoich 4 scian i nie lubi za bardzo nieproszonych gosci
jednak w odroznieniu od niektorych nie wywraca wszystkiego do gory dnem a potem sie rozglada gdzie zniknelo jedzenie
na dodatek z wdziekiem przezuwa pokarm a nie rzuca sie na niego jak jakis dzikus
same zalety
i jakie pady na bok robi ... ho ho, prawie jak przyslowiowy "pies zdechl"
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2013, 12:58:10 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #922 dnia: Luty 05, 2013, 12:59:05 pm »
No tak. Dostało mi się :P
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #923 dnia: Luty 05, 2013, 16:27:21 pm »
ja też wczoraj głaskałam Kwinta ale jak mu się znudziło to zaczął mnie straszyć i musiałam się usunąć z terytorium jego klatki :P


Sis tak się wierciła podczas smarowania ranki po sterylce gencjaną że jest cała w fioletowe ciapki!  :bunny: Wygląda tak przezabawnie że śmieje się już od godziny za każdym razem jak na nią zerknę  :hahaha

Niestety ja i tata (pomagał mi malować jej brzuszek) też jesteśmy w fioletowe ciapki  :glupek:
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2013, 20:28:52 pm wysłana przez alesia89 »
kocham moje uszate szczęście!

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #925 dnia: Luty 07, 2013, 12:34:57 pm »
No i wracają hodowlańce do biura - dzis wróci 6: Cytrynka i 5 malych, a prawdopodobnie jutro dalsze 3, bo u Ziabaka zostaną 2, jak się okazuje.

Na koncie nadal mamy tylko 260 zł, nie możemy tego wydać na karmę, ponieważ jest to darowizna na leczenie Puszka Połamańca i jestesmy w kropce.
A karma skonczy się w weekend :(

W Dogerii jest sporo suszonych ziół od Pani Lidii  :heart i przetransportuję to do biura, część ziół wydałam do domu tymczasowego do gosi77.
ale nie bedzie za chwile granulatu.

chcialam dodac, ze przewiezlismy juz do biura paczki z Krakowa :) Mamy olbrzymi zapas workow na smiecie, chyba na caly rok! :heart

Połowę podkładów (10 sztuk) wydalam na razie do Dogerii jako rekompensate za podkłady uzyte przy naszych 6 królikach - hotele byly za darmo.

Czesc patyczkow dalam rowniez gosi77 na dt. Zioła z Krakowa kroliki juz zjadly :) Kwaski cytrynowe - 3 paczuszki wydalam rowniez gosi77, a kuweta pojechala wraz z panią Magdą, która przechowuje Bubę do domu tymczasowego na Targówek, dokad pojechal Iwan, ale nie miał kuwety, a teraz ma krakowską  :heart

żwir krakowski wydałam po połowie do dt u gosi77 (przechowywanie Puchatki Warszawskiej) i u pani Agnieszki, która przechowuje Oskara.


Muszę porobic w najblizszym czasie więcej zdjęc i wrzucic tutaj do podstrony o warszawskim przytulisku. Dzisiaj bedzie tam w sumie 11 królików, a w perspektywie za chwile dalsze 3 hodowlance od Ziabaka plus 4 kroliki z Animy plus 1 z Dogerii. Wbrew swojej rodznie wezmę dzisiaj do siebie Kwinto na przechowanie, ale tez mam deadline w domu: mam wywiezc jak najszybciej Borówkę i Kwinto - razem. Nie za bardzo zgłaszają sie nam domy tymczasowe w Warszawie - potrzebujemy minimum 15 nowych domow.

http://www.kroliki.net/pl/strona/biuro-i-mini-azyl-w-warszawie
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2013, 12:40:17 pm wysłana przez ais »

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #926 dnia: Luty 07, 2013, 13:31:16 pm »
Ais o ile dobrze kojarzę to z konkursu bazarkowego nr 35 macie połowę kwoty do dyspozycji, czyli 150zł, więc może z tego kupicie granulat? Chyba, że te pieniądze macie przeznaczone na inny cel?
Pamiętajcie, że tanie siano możecie zamawiać u Pana Roberta na Allegro ok. 1zł/kg, a tani pellet w składzie opału- namiary macie :)

3mam kciuki za nowe domy tymczasowe - spróbujcie może z ogłoszeniami na bezpłatnych portalach + na fanpage'u SPK na FB.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2013, 14:12:37 pm wysłana przez magii0 »

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #927 dnia: Luty 07, 2013, 13:54:43 pm »
Juz sie umówiłam z Adrianną , ktora ma chyba Ciasteczko na DT ,że podrzuci wam w niedziele  do Dogerii worek siana wiejskiego . Następnym razem takze drugi worek . Adrianna będzie w wekend w Radomiu  i zabierze ze soba . Zgodzila sie .

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #928 dnia: Luty 07, 2013, 14:11:49 pm »
no to fajnie....teraz beda mialy co szamac zwby nie przybierac dalej na wadze ;-p
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #929 dnia: Luty 08, 2013, 00:00:27 am »
Tak więc siana będzie aż nadto, bo mamy jeszcze ogromny worek z Krakowa :)

Żwir kupię w Sulejówku w składzie opału, ale niestety musze jutro w hurtowni kupic Beaphar junior, bo te karme maluchy cytrynki cały czas jadly i nie chcę im nagle dawac czegos innego, póki są jeszcze takie małe i popijają co jakis czas mleko.

150 zł nas poratuje, ale nie na długo :)

Odebrałam dzisiaj faktury z Medicavetu, opiewają na ponad 2 tysiące zł :( tak więc doliczając nie wystawione faktury z Dogerii i Animy oraz ze 300 zl wystawionych w Ogonku dobrze nie jest.


Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #930 dnia: Luty 08, 2013, 00:26:02 am »
ale ogłoszenia na fb nie widziałam, naprawdę nie trzeba dużo pisać a tam ludzie wchodzą codziennie i dotrze do nich apel o pomoc...
kocham moje uszate szczęście!

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #931 dnia: Luty 08, 2013, 00:55:43 am »
Tak więc siana będzie aż nadto, bo mamy jeszcze ogromny worek z Krakowa :)

Żwir kupię w Sulejówku w składzie opału, ale niestety musze jutro w hurtowni kupic Beaphar junior, bo te karme maluchy cytrynki cały czas jadly i nie chcę im nagle dawac czegos innego, póki są jeszcze takie małe i popijają co jakis czas mleko.

150 zł nas poratuje, ale nie na długo :)

Odebrałam dzisiaj faktury z Medicavetu, opiewają na ponad 2 tysiące zł :( tak więc doliczając nie wystawione faktury z Dogerii i Animy oraz ze 300 zl wystawionych w Ogonku dobrze nie jest.

Z zooplusa mozna za 75 zl kupic granulat

Ais a moze by skrzyknac warszawskich wolontariuszy i zorganizowac jakas gielde uzytkownika? Kazdy ma jakies drobiazgi, ksiazki bizuterie ubrania rzeczy po wczesniejszych zwierzatkach etc ktorych juz nie potrzebuje. Jakby zrobic cos ala mini bazarek to mogloby podrasowac budzet :)
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 01:00:39 am wysłana przez klaudiapiwo »
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline klauduska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Kobieta
    • KDJD - Musujące Kule do Kąpieli
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #932 dnia: Luty 08, 2013, 08:15:50 am »
Ja dalej czekam na informację, którego królika mogłabym wziąć na dt ;)
moje zwierzaki: 2 kotki hodowlane Norweski Leśny i domowa kotka Socia :)
Ręcznie robione Musujące Kule do Kąpieli

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #933 dnia: Luty 08, 2013, 09:54:55 am »
Klauduska - wysłałam Ci maila właśnie na o2 :)

Co do promocji Warszawy na FB - już parę razy o niej pisałam, w tym ostatnio przecież, chyba wczoraj albo przedwczoraj - nie ma wielkiej reakcji, wpłynęła jedna darowizna, ale sprawdzę jeszcze dzisiaj konto :) jest kolejność wrzucania informacji na FB - w tej chwili promuje się Toruń i Wrocław, Warszawa nie moze promowac się jednocześnie, musimy trochę odczekać.

zgłosiła się do mnie Polska Agencja Prasowa - ale odesłałam do Sopotu z reportażem - nie mogę promować przytuliska w mediach, bo sąsiedzi znów będą chcieli nas wyrzucic,

Jednak za tydzień przyjeżdża do nas telewizja i zrobi ogólny materiał o SPK.

Mamy problemy z królikami z Katowic - w badaniu wyszło, że mają bardzo wysokie przeciwciała na e.cuniculi, co oznacza, że albo są chore (na razie nie ma objawów), albo niedawno się zetknęły z chorobą. Wobec czego jest nam trudno znaleźć dla nich dt i nadal siedzą w Animie.
doktor Wójcik mówi, że nie powinny mieć styczności z innymi  królikami, a w dt, w którym bywają króliki musi byc zachowana ostrozność.

Na razie nabija nam się rachunek 30 zł za dobę w sumie za 4 króliki.

Czy ktoś z Was chcialby je przechowac mimo wszystko, dzięki czemu zredukowalibyśmy koszty? Samce i samice będą w poniedziałek kastrowane, skoro i tak siedzą w lecznicy. Za 3 tyg powtorzymy badania i wtedy okaze się, czy choroba się rozwija, czy nie, będą badane też bobki i mocz w Medicavecie za darmo.

Medicavet robi wielką akcję badania bobków i moczu królików na obecność sporów pasożyta - większosc jest nosicielami tak czy owak. Można przywozić próbki - króliki i prywatne i bezdomne mają badania za darmo, w ramach projektu naukowego.


Odnośnie skrzykiwania warszawskich wolontariuszy - zajęłam się tym :) co do bazarku - jeśli znajdzie się osoba, która to poprowadzi (ja juz więcej obowiązków w SPK na siebie wziąć nie jestem w stanie) to bazarek będzie. No chyba, że miałby być to bazarek na forum na tradycyjnej zasadzie, a nasza rola to byloby wyłącznie znalezienie nowych fantów :)
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 10:03:35 am wysłana przez ais »

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #934 dnia: Luty 08, 2013, 10:22:28 am »
Mogę zapytać , jakie badanie zrobiono ,zeby stwierdzić u krołików z Katowic, że mają bardzo wysokie przeciwciała na e.cuniculi, ?
Pytam , bo mam króliczke , ktora jest nosicielem EC , drugi  samczyk nie był . Trudno mi je izolować , biegają razem , bo przeciez po to wzięłam samiczkę ( ona jest nosicielem ) ,żeby samczyk nie byl sam . Badanie na nosicielstwo zrobione juz jak biegaly razem .Prawdę mówiąc zaniepokoilam sie . Coś mozesz napisać na  temat tego badania .Albo gdzie sie dowiem

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #935 dnia: Luty 08, 2013, 10:30:13 am »
Było to badanie krwi, w Animie pobrano krew od jednego królika z każdej pary: mamy 2 pary: 2 samce w 1 klatce i 2 samice w 1 klatce. Zdecydowałyśmy z doktor Wójcik, że ze względu na wysokie koszty (106 zł za badanie) nie będziemy badać 4 królików, ale dwa, przy założeniu, że drugi królik z pary jeśli miał się zarazic, to się już i tak zaraził.

Krew została przewieziona do laboratorium tydzień temu, wynik był wczoraj.
Dowiem się od doktor Wójcik, co to było konkretnie za badanie, poproszę ją o przesłanie skanu i go tutaj wrzucę.

Po 3 tygodniach, jeśli powtórzymy badanie - będzie wiadomo, czy poziom przeciwciał wzrósł, czy nie, a może się zmniejszył. Króliki oczywiście są obserwowane, objawów nie ma i może nie będzie.


Doktor Wójcik mówi, że jest to test immunofluorescencji, ktory bada miano przeciwciał w kierunku e.cuniculi

Robi go laboratorium IDEXX  (jesli klinika ma z nim podpisaną umowę, Anima ma podpisaną) - wysyla próbki do Niemiec, wyniki idą z Niemiec po angielsku - ma 2 mozliwosci badania na e.cuniculi :albo mocz albo krew - we krwi przeciwciała.

Jak dostanę fax z wynikami po angielsku (doktor właśnie wysyła)  to go tu opublikuję.

Edit: fax przyszedł trochę zniekształcony, ale da się go odczytać:


« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 11:02:38 am wysłana przez ais »

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #936 dnia: Luty 08, 2013, 11:03:53 am »
Dzięki . U mojej Domisi stwierdzono po badaniu siuśkow. Ponieważ byl to królik wzięty od kogoś  ze sporą anemią oraz dużą niedowagą , zajęto sie jej leczeniem . Badanie na obecnośc EC przeprowadzono późmniej , a krołiki już biegaly razem . Więc prawdopodobnie  drugi takze jest  zarażony bo korzystaja  ze wspołnej kuwety . Dr Krawczyk  proponuje pzreleczenie obu krołików , daje to podobno  pozytywne wyniki. Chcialabym jeszcze wiedzieć , gdybyś mogła dr Wójcik zapytać , czy gdyby pobranio krew w Radomiu i wysłano do badania do Warszawy, to czy badanie w kierunku poziomu przeciwcial byloby miarodajne? Czy wystarczy  badanie siuśków ( w Lublinie za darmo)
Zaśmiecam ten wątek ,ale to dla dobra moich królików.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #937 dnia: Luty 08, 2013, 11:11:03 am »
Dori, nie wiem, pewnie doktor Wójcik też nie mogłaby się wypowiedziec, moim zdaniem trzeba by zadzwonic do laboratorium bezposrednio, to jest to laboratorium http://www.idexx.pl/

Może ma podpisaną umowę z jakąś lecznicą w Radomiu :)

siuśki w Warszawie też za darmo, ale w siuśkach to o ile mi wiadomo tylko można wykryć siewstwo pasożyta, a to może być okresowe i można akurat na nie nie trafic.

Offline klauduska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Kobieta
    • KDJD - Musujące Kule do Kąpieli
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #938 dnia: Luty 08, 2013, 11:49:58 am »
Iwona, poszedł mail do Ciebie :)
moje zwierzaki: 2 kotki hodowlane Norweski Leśny i domowa kotka Socia :)
Ręcznie robione Musujące Kule do Kąpieli

Offline MagdalenaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #939 dnia: Luty 08, 2013, 14:01:24 pm »
Witam,
z tej strony nowi forumowicze Magda i Łukasz.

Dzisiaj króliki z biura dostaną karmę dla dorosłych; kuweta z darów krakowskich nie dotrze do Iwanka. W międzyczasie opiekunka z DT zaopatrzyła się w sklepie. Kuwetka wraca do biura, z pewnością się przyda.