Autor Wątek: Gucia 1,5 roczna baranka  (Przeczytany 20148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sofi

  • Gość
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 22, 2011, 12:50:19 pm »
słuchaj, ja mam królika któremu szukam DT, ale odeszły mi dwa króle - nie wiem czemu lojalnie uprzedzam. Możemy się podmienić na razie królikami, bo moja jest maleńka i ucieka przed kotem więc nie będziesz miała problemu z pieskami. co Ty na to? http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11849.new#new
Podaję jej lakcid 1 dziennie, bo mnie straszyli, że odeszła przez bakterie i deszcze które były. w razie czego pisz margarelad@gmail.com

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 22, 2011, 13:03:22 pm »
wiesz, to jest jakieś wyjście- tylko jest jeden problem- Gunia zaznacza teren w wybranych przez siebie dość stałych miejscach....czego przez 1,5 roku nie robiła w poprzednim domu (nie było tam innego królika- a u mnie są 2, niedawno były 3 poza nią). Jeśli u Ciebie jest tylko kot, to jest szansa, że wróci do dawnych przyzwyczajeń. A kotek nie atakuje króli?
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

sofi

  • Gość
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 22, 2011, 13:52:52 pm »
odpisałam na mailu :) musimy rozmawiac w jednym miejscu. Jeśli będzie sikała, to Ci ją przywiozę z powrotem. Ale jest szansa, że nic takiego nie będzie - wtedy spokojnie poczeka u mnie na DS. Będę jej podawać lakcid jak ten małej. Dwa żeby nie było, że nie uprzedzałam ( bo bardzo się boję) dwa króle mi odeszły odeszły ostatnio w 10-12h na bakterie w przewodzie pokarmowym.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 22, 2011, 13:57:49 pm »
wiem wiem- napisałam tu- a potem zauważyłam, że jesteś offline. Odpisałam

 GUCIA NADAL SZUKA :(((
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 15:02:35 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 23, 2011, 16:17:36 pm »
jestem zdesperowana :((( dziś Gucia dziabnęła psa w nogę, na co ten zareagował z zębami ...i się zaczęło :( przybiegł też drugi i nie mogłam ich rozdzielić- PROMOCY!!! placzek
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 23, 2011, 16:21:23 pm »
nubijka a co z Gucią ?? Coś poważnego jej się stało ??

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 23, 2011, 16:38:59 pm »
nie, nic, poza tym, że się wystraszyła...choć to ona była inicjatorką zajścia. Ja się po prostu boję, że w końcu nie zdążę dobiec i stanie się coś złego- a niestety choć trzymam Gucię w kuchni, a psiaki w pokoju, to zdarzy się, że ktoś wejdzie do pokoju czy kuchni i nie domknie drzwi, a wtedy....na dłuższą metę tak się nie da :((((

D o tej pory w poprzednich bójkach- Gunia straciła troszkę sierści, a pies przez ponad 2 tygodnie był na antybiotyku zakraplanym do oka :(((
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 23, 2011, 17:05:53 pm »
A jak tam, na razie cisza w eterze, czy może wiadomo że ktoś jest zainteresowany ?
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 23, 2011, 17:09:35 pm »
jedna dziewczyna była zainteresowana...ale jak już adopcja była blisko- rozmyśliła się...nawet nie poznała osobiście Guci...to był pewnie kaprys, który im bliżej finału- minął- w sumie dobrze, że przed adopcją, niż po niej :P





« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 21:03:45 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

sofi

  • Gość
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2011, 18:51:50 pm »
ojej, ależ ona piękna! spełnienie marzeń

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 23, 2011, 19:04:00 pm »
jest okrąglutka, dlatego bardziej pasuje mi do niej imię BUBA :)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 26, 2011, 16:55:24 pm »
a oto Gucia- Buba czatująca pod drzwiami do łazienki na swoją ofiarę (ręce do głaskania)  :niegrzeczny

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

sofi

  • Gość
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 26, 2011, 17:24:12 pm »
jeju!!! jaka ona uroczyska   :icon_smile2

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 29, 2011, 08:25:25 am »
Gucia- vel. Buba jest największym pieszczochem pod słońcem :) nawet moje psy wymiękają, kiedy je za długo "tarmoszę"...a ona- domaga się więcej i więcej- uwielbia głaski, czesanko pod włos, całowanie, noski noski ;) itd- dziwię się, że nikt jej nie chce  przeciera_oczy
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 30, 2011, 22:10:20 pm »
jest przepiękna.. troszkę mi KRępego przypomina wyglądem. Fantastyczny król.
A czy Gucia jest na adopcyjnej ?

Nubijka, niektóre króle są od razu adoptowane, inne czekają. To tylko kwestia przypadku :(
a Czy u Ciebie nie ma warunków na postawienie zagrody ?
Jesli psy reagują agresywnie to jest bardzo niebezpieczne.. wiem bo moja psina tez nie toleruje króla :(
albo trzeba cos wykombinowac, albo szukac opiekuna po znajomach, przyjaciolach..
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 30, 2011, 22:18:54 pm »
dnorthern7, Gucia jest na adopcyjnej...wiesz...w zagrodzie mieszkają 2 nieduże królinki, a poza nimi- w klatce obok- największy baranek jakiego widziałam- mój Maciuś :) więc ze względu na przyzwyczajenia Guci do życia bez klatki, no i do oznaczania terenu w pobliżu dziewczynek- królinek- jej umieszczenie w tym samym pokoju jest niemozliwe- dlatego pomieszkuje w kuchni i wypuszczana jest do przedpokoju...jeśli chodzi o teren do biegania- to nie ma źle- gorzej z uwaga i głaskami- bo muszę to dzielić między nią, 2 psami, no i 3 tymczasowiczami..a jutro przybędzie do mnie mały szczurek Dumbo (też na tymczas)- wiec sama rozumiesz :(  DLATEGO MOJE PROŚBY O DOMEK DLA NIEJ- bo zasłuzyła na głaski i miziaje częściej  smutny_krolik  (a musiałam ją wziać- z ogłoszenia na gumtree- bo właścicielka gotowa ją była oddać każdemu...a ja cierpliwa jestem..tzn. staram się być ;) wiec cierpliwie szukam jej domku )
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 22:27:05 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 30, 2011, 22:25:39 pm »
bardzo, bardzo dobrze, że ją wzięłas.. kurcze, to masz niezłą zagryche. Dopiero zwróciłam uwagę
jakie Ty masz stadko :) a znajomi tacy zaufani.. nikt by się nie podjął ?

kurde, tyle ludzi kupuje króliki.. a tu tyle jest do oddania. to takie głupie.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 30, 2011, 22:30:10 pm »
hmm- staram się nie angażować na siłę znajomych w moje "hobby"- żeby potem nie było zażaleń :P
Wystarczy, ze mój TŻ to toleruje...ale niestety kocha tylko psy, króle go nie wzruszają- choć zawsze pomoze w nagłych przypadkach :)

...no właśnie- tyle ludzi kupuje- za spore pieniądze, zamiast wziąć królika z adopcyjnej- i do tego znając jego charakter...ale wiesz co? ja myślę, że to chodzi o niedoinformowanie ludzi, że istnieje coś takiego jak SPK i ADOPCJE KRÓLI
...choc jak ja chciałam adoptować Gacusia z Krakowa- to się okazało, ze wolą znaleźć mu dom w Krakowie, chciałam Zadymkę- ale już była w zasadzie zajeta, a potem Fetka- ale stwierdziłyśmy z pośredniczką adopcyjną- że stres w postaci psów nie jest dla niego wskazany po zabiegach związanych z czyszczeniem ropienia...no i tak- zaraz po tym wszystkim przez przypadek spotkałam w galerii- w KAKADU- 2 duże baranki do oddania (potem 1 znalazł dom, a ja niedawno wzięłam jednego do domu- po prawie miesiecznym jego pobycie w lecznicy- miał ropień)- a następnego dnia- odbiłam od handlarza 5 maluszków...i tak oto mój dom wypełnił się po brzegi ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 22:37:14 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 30, 2011, 22:37:10 pm »
tak jest. ja - mimo, iz nawet bywałam na tym forum przed posiadaniem króla - nie wiedziałam nic o spk i adopcjach..
i mój królas tez nie jest z adopcji.. teraz wszystkim, którzy się interesują zawsze mówię o spk :) zeby na przyszłość wiedzieli.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 11, 2011, 07:39:49 am »
a Bunia (Gucia) czeka :((( jest taka kochana i przytulińska...nie rozumiem, dlaczego nikt jej nie chce :(
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)