Autor Wątek: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego - cz. 1/2  (Przeczytany 111237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 24, 2010, 12:57:29 pm »
zgr, niby tak, ale takie kontrole, czy dokumenty mają na celu wyeliminować adopcje w złym zamiarze..
Może to zabrzmi troche głupio co powiem, ale kota sobie na obiad nie ugotujesz, a królika natomiast tak ;) tak samo kota nie dasz wężowi na obiad, króliki natomiast są popularną przegryzką.

Chcemy tutaj znaleźć złoty srodek, aby kazdy byl chociaz po czesci zadowolony, nie bylo wspolnych oskarzen chociazby o subiektywnosc. Nie idzie wszystkiego zrobić przez noc, dlatego potrzeba na to czasu.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 24, 2010, 13:03:51 pm »
tak samo kota nie dasz wężowi na obiad, króliki natomiast są popularną przegryzką.


na forum miau spotkałam sie z takim przypadkiem, ze terrarysta szukał właśnie tam małych niechcianych, bezdomnych kociaków dla swojego węża. Żeby wąż miał urozmaiconą dietę.
Ale to chyba skrajny przypadek.

Sorry za ot.

nuka

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 24, 2010, 13:07:33 pm »
Adopcje to z jednej strony piękna sprawa pomocy potrzebującym zwierzętom z drugiej możliwość otrzymania
nie tylko uszatego serduszka ale i fachowego wsparcia od ludzi którzy na prawdę znają się na temacie. I na to
bym kładł nacisk a nie na kontrole, zalecenia, formularze i świstki. I z doświadczenia wiem, że takie wsparcie
jest o wiele wiele ważniejsze dla człowieka i zwierzęcia.
Niektóre świstki są konieczne, kontrole również, bez ogólniania, ale zakładając że statystyczny Polak nie zrobi nic więcej niż musi kontrole często sa pozytywnym dopingiem.

:bukiet
Zakaz
7.   wysyłania postów zawierających m.in. same emotikony, jednowyrazowe wypowiedzi oraz pisania postów nie wnoszących nic do tematu;
Poprosze moderatora o ostrzeżenie dla kidslovefruit za złamanie tego punktu regulaminu

zgr

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 24, 2010, 13:09:58 pm »
Amy, istotnie złoty środek to podstawa. Ważne jest tylko żeby zachować zimną głowę przy tym wszystkim.

Ilość jedzenia jakie można uzyskać z królika jest na tyle mała w porównaniu z ilością jaką można uzyskać
z krowy, świni ect. że jak dla mnie zjadanie królika nie ma sensu.

Nuka - zaprawdę kontrola gwarancją zaufania.

I tym optymistycznym akcentem się odmelduje.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 24, 2010, 13:15:48 pm »
Ad 1 - czekam na wypowiedź pośrednika adopcyjnego w tej sprawie,  wniosek na przyszłość jest taki, że wszystkie rozmowy w sprawie adopcji będą nagrywane

Ad 2 - ostrzeżenia są przyznawane zgodnie z regulaminem, który akceptuje osoba rejestrująca się na forum

Ad 3 - jesli oskarżenia na innych forach sa pomówieniami - trudno sie do nich nie ustosunkowywać na tamtych forach, lepiej tak niż, gdybyśmy mieli wszczynac sprawy karne, a mamy do tego prawo, inne organizacje nie próbowałyby załatwiac takich spraw polubownie, ale od razu oddałyby sprawę do sądu. byc moze nalezy to zacząć brac pod uwage i wytaczać takie sprawy, co oczywiście bedzie oznaczalo, ze mniej czasu poswiecimy na inne zadaniaa.

Ad 4 - procedura będzie zaostrzona, nadal jest zbyt łatwo otrzymac zwierzę.  Adopcje to nie wszystko - nie zapominaj, ile królików jest zabijanych na mięso, futro i w doświadczeniach, tu jest prawdziwe pole do popisu dla organizacji i taka działalnoścc rozwijamy i powoli na niej sie będziemy koncentrować, nie przejmowałabym sie tak bardzo losem królików w schroniskach na tym tle, w schroniskach króliki maja lepsze warunki niz przebywające tam psy, jest tez ich mało. Króliki w schroniskach mają tez warunki idealne w porównaniu z warunkami w hodowlach czy w rzeźniach. Nie popadajmy w paranoje z krytykowaniem schronisk! Nie schroniska i bezdomnośc stanowią problem w przypadku królików.
Postulowałam dwuinstancyjnosć procedury, jesy to jednak na razie mój postulat i stowarzyszenie musi to przegłosowac, jesli miałby wejsc w zycie, nie mam wladzy absolutnej.

Ad 5 - proszę moderatorów o większą czujność w przypadku off topików w innych wątkach

Ad 6 - nie wiem, nie znam Was ani mailowo ani osobiście, mogę sie oprzeć tylko na tym, że co innego mówicie Wy, a co innego pośrednik i osoba Was wizytująca.

Nasza działalność w kwestiach statutowych jest bez zastrzeżeń. Nie działamy dla korzyści osób aplikujących o króliki, ale dla korzyści królików. Nie jest naruszeniem celow ani statutowych ani ustawy fakt pozostania krolika dluzej w domu tymczasowym, jesli przebywa w dobrym domu tymczasowym, zgodnie natomiast z ustawa o ochronie zwierzat nasze obowiązki odnosza sie do fizycznie istniejących pod nasza opieka królików, a nie jakiegos rozszerzonego kwantyfikatora.

Działając na rzecz prawa ochrony zwierzat nie naruszamy zadnego przepisu ustawy, a taki jest nasz cel statutowy. Poza tym działamy na rzecz zaprzestania hodowli królikow na futro, mięso itd, jest o tym mowa na naszej stronie w dziale www.kroliki.net/pl/akcje

Nie widze przeciwskazań, aby to zostało nagłosnione w mediach - może dzieki temu mniej osób kupi sobie futro na zimę.

Naprawdę - nie przesadzajmy tak z demonizowaniem bezdomności u królików, kiedy na drugiej szali sa dziesiatki milionów królików w hodowlach przemysłowych.


Sttowarzyszenie nie jest grupa wzajemnej adoracji, każdy ma tu własny punkt widzenia i decyzje sa podejmowane demokratycznie w drodze głosowań. Jesli jakies zasady obowiązują - zostały przyjete w drodze głosowania, głosowania odbywaja sie zarowno na poziomie zarządu, poszczegolnych działow jak i walnego zgromadzenia.


Offline MiA__89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 24, 2010, 13:25:29 pm »
Reagujecie alergicznie gdy pisze się o Was na innych forach! Czego oczekujecie skoro tutaj jest cenzura na miarę PRL-u.
cenzura to nie sposób na załatwienie problemu.  

A btw : krzyczycie - to pomóżcie stworzyć profil opiekuna. A potem jest to prześmiewczo komentowane. A druga rzecz : przyjrzyjcie się tej dyskusji . Tej , i kilku innnym podobnym .  Policzcie osoby , które Was bronią i które krytykują. TYCH DRUGICH JEST ZNACZNIE WIECEJ. Więc dlaczego to my mamy sie poprawiać , a nie Wy ??  Nie licząc już nawet postów jak to sie łądnie nazywa "rozżalonych stron". Obiektywnych , konkretnych , sensownych , z argumentacją. Dlaczego wybuchają kłótnie ?? Bo jak ktoś spokojnie argumentuje , i spotyka się z  " spróbujcie sami , nie wiecie jak to jest" + oda do GA. I jak ktoś sie nie zgodzi z tym , to albo cenzura , albo najazd obrońców.

A że ludzie na forum o tym mówią głośno - no mówią , i będą mówić. Nie pozwolicie im tutaj , powiedzą gdzie indziej. A potem powiecie "za plecami". Tylko , że w przypadku SPK to nie ma żadnego za plecami . To tak samo , jakby ludzie nie rozmawiali o Eminemie , Mansonie, Aguilerze , Ibiszu i Mroczkach. To są osoby publiczne , i ocenianie ich na różnych stronach  ,forach jerst rzecza normalną . Sami się na to godzą. Osoba publiczna. SPK też jest publiczne .

cytat:
 jesli oskarżenia na innych forach sa pomówieniami - trudno sie do nich nie ustosunkowywać na tamtych forach, lepiej tak niż, gdybyśmy mieli wszczynac sprawy karne, a mamy do tego prawo.

Jakie pomówienia ?? Kaśka i Łukasz do tej pory nie dostali powodów odmowy adopcji .  Czy więc zarzuty są bezpodstawne ??  a swoją droga to chciałabym zobaczyć proces pod hasłem "pomawiają Nas , bo nie dostali królika. Mogli kupić dywan zamiast paneli" .
 Proszę trzymać się jasno określonych zasad i nie odbiegać od tematu.

Proszę również rozgraniczać sprawy SPK z moderowaniem forum. Każdy moderator musi dbać o porządek na forum i to staramy się właśnie robić, nie mając na względzie interesu żadnej ze stron.

(*) Amonek 29.03.2010 (*) Kocham cię Perełko (*)
(*) Blaze`ik 09.09.2010 (*) Kocham cię Płomyczku (*)

kidslovefruit

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 24, 2010, 13:29:19 pm »
- a czy nie występuje błąd logiczny gdzieś na linii "warunki życia królików nawet w schroniskach nie są złe" a "zaostrzeniem procedur". Szczególnie, że umówmy się, że nie chodzi tylko o podejrzenia o chęć zjedzenia królika czy nakarmienia nim kogoś.

- naskarżę moderatorowi :) ile my mamy lat? :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 24, 2010, 13:34:43 pm »
Co do pomówień - odnosiłam się do oskarżeń o defraudację pieniędzy przez SPK, które padły na forum Kaziora. Stanowi to podstawe do wszczęcia postępowania z naszej strony. Tego typu pomówień nie lekceważymy, tylko wyjatkowo zostało to rozwiązane polubownie poprzez drobiazgowe wyjasnienie zasad finansowania strony adopcyjnej, następnym jednak razem, jesli przeczytam tego typu komentarze o defraudacji pisane publicznie na innych forach - publikowane bez uprzedniego zapytania nas o to, jak finansowana jest strona adopcyjna czy inna działalność SPK, nie będe czekac, tylko sprawa będzie przekazywana do prokuratury. Działalnosc SPK jest przejrzysta finansowo, co roku publikowany jest pełny bilans, rachunek wyników i informacja dodatkowa, chociaz nie mamy takiego obowiązku. Te dokumenty sa przekazywane co roku do urzędu skarbowego w Warszawie, ul Powstańców Śląskich 2d.

Nie odnosze sie w tym momencie w żadnym razie do dyskusji Kaśki K. i Łukasza - ponieważ ta dyskusja jest uczciwa i została poruszona w taki sposób, abysmy o tym wiedzieli i  mogli się do tego ustosunkować.

Sprawę Kaśki K. i Łukasza wyjasniam, nie zapominajmy, że jest weekend, odpowiedzi szybko nie przyjdą.


Łukasz M.

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 24, 2010, 13:38:15 pm »
Ais. Czekamy zatem na Waszą odpowiedź. Dziękuje za zdroworozsądkowy osąd sytuacji.

Chętnie porozmawiam o tym z Tobą telefonicznie, żebyś mogła sobie wyrobić zdanie. Napisz czy wolisz, żebym ja do Ciebie zadzwonił i kiedy będzie Ci najwygodniej porozmawiać na temat. Możemy się też spotkać. We wtorek będę w Warszawie.

------

Ach i pozdrawiam. I życzę miłej niedzieli, a przynajmniej tego co z niej jeszcze zostało.
 
------

I myślę, że nie ma sensu już wałkować tutaj naszego przypadku. Proponuje jednak założyć na forum miejsce gdzie będzie można się wypowiadać w tego typu sprawach. Uważam że ostrzeżenia to formuła, która jak zresztą widać powyżej nie przyniesie dobrego efektu.




//Pozwoliłam sobie na połączenie wszystkich trzech wypowiedzi razem, gdyż pisanie postów jeden pod drugim bez uzywania opcji Modyfikuj jest złamaniem regulaminu. Pozdrawiam - Amy

« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2010, 13:46:54 pm wysłana przez Amy »

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 24, 2010, 13:43:44 pm »
Nooo :) to chyba możemy teraz tą dyskusje zostawić jako przeszłą i powrocic do rozmowy o systemie adopcji co? :)

Ekipa moderatorów pozdrawia :-)

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #270 dnia: Październik 24, 2010, 13:45:05 pm »
Kidslovefruit - nie ma błedu logicznego. Schroniska prowadza własne adopcje, my w drodze wyjątku przejmujemy ich obowiązki, schroniska mają więcej pieniędzy na swoje działania niż my, mają wyzsze dotacje, czesc z nich to schroniska gminne, finansowane z budżetu.  prowadzimy rowniez adopcje królików, które mają właściciela - właściciel wymaga, aby królik trafił do naprawde dobrze sprawdzonego domu. Nie zalezy nam, zeby rozdawać króliki na takich zasadach jak w schroniskach - byleby tylko szybciej zwolnic miejsce i byleby zwierze otrzymala osoba pełnoletnia i trzezwa w momencie  podpisywania umowy. Ja np osobiscie w moich działaniach staram sie, aby zlikwidowac przyczyny bezdomnosci krolikow, a nie ich skutek. Inaczej bedziemy prowadzic adopcje bez konca, bo krolikow bedzie wiecej i wiecej.


Po to np sa nasze działania zmierzające do zmiany prawa, naprawde duzo w tym kierunku robię.

Kidslovefruit,  a moze chcialabys wstapic do GA? Ja jestem "za". Każdy posrednik ponosi osobistą odpowiedzialnosc za to, jesli krolikowi po adopcji jednak sie cos przydarzy albo jesli osoba adoptująca zerwie kontakt i zmieni miejsce zamieszakania. Ciezko jest zyc z taka swiadomościa, ze byc moze przez jakis drobny błąd, na ktory sie jednak powinno bylo zwrocic uwage, królik zostal zaniedbany lub umarł.

Kontrola poadopcyjna rwniez jest trudna - za mało mamy darowizn, aby zwraca posrednikom koszty podróży, jesli moglabys finansowac takie kontrole, byloby  nam łatwiej - lub gdybys pomogla w organizacji siatki takich kontrolerów - pod warunkiem, ze kazdy placi za swoja podróż. Nas na to naprawdę nie stac, dotacji na to wydac nam nie wolno, a darowizny sa wplacane zbyt małe, ledwo finansujemy leczenie królikow, karmę i ostatnio stronę www adopcji.


Nie naskarżę moderatorowi, ale mu przekażę Twoje uwagi. No chyba, że wolisz, aby Twoje uwagi pozostawały bez reakcji?

Co to w ogóle za nieeleganckie sformułowanie "naskarżę" ?

kidslovefruit

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 24, 2010, 13:48:15 pm »
A tak odnosząc się do kwestii krytykowania SPK, chciałabym, żeby było jasne, że nie oceniam negatywnie działalności SPK jako takiego - większość elementów działania stowarzyszenia uważam za bardzo pozytywne.

edit:
- w którym momencie sugerowałam oddawanie królika każdej osobie, która się po niego zgłosi? Oddawanie do adopcji osobom, które nie mają całkiem idealnych warunków z dokładnym omówieniem tego co należy naprawić ma już funkcję edukacyjną - i to mocno docelową bo rozmawiasz od razu z osobą bezpośrednio zainteresowaną.
- ja nie widzę osobiście problemu z przerzuceniem przynajmniej kosztów tego typu na opiekunów. Sama zakładasz, że pewien poziom zamożności jest oczekiwany. Już słyszałam wypominanie, że królika mi przywieziono, że ktoś dzwonił na swój koszt: ja nie miałabym żadnego problemu z opłaceniem tych rzeczy, to i tak tylko ułamek kosztów związanych z utrzymaniem królika. Można też sugerować kwotę darowizny, która zwraca wam mniej więcej koszta przeprowadzenia konkretnej adopcji + nawet coś do tego w uznaniu waszej pracy.
- do GA nie wstąpię choćby z tej prostej przyczyny, że nasze poglądy na temat procedury adopcji są rozbieżne.
- karma i utrzymanie królików w DT też kosztuje a cały fragment o tym, że jak mają być kontrole poadopcyjne to ja powinnam za to płacić jest dość niefajny. Szczególnie, że kontrole i tak macie zapisane w Regulaminie Adopcyjnym.

naskarżę odnosiło się do posta nuki i oddawał moim zdaniem jego istotę.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2010, 14:11:43 pm wysłana przez kidslovefruit »

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 24, 2010, 13:48:42 pm »
Amy, temat profilu przyszłego opiekuna, systemu adopcji, profilu pośrednika GA. Tutaj by się przydały też pomysły ludzi z GA, którzy przecież prawie na codzień przekazują uszaki, czy mają w domach te do adopcji itp. :)

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 24, 2010, 14:18:41 pm »
Kontrola po adopcyjna rwanie jest trudna - za mało mamy darowizn, aby zwraca posrednikom koszty podróży, jesli moglabys finansowac takie kontrole, byloby  nam łatwiej - lub gdybys pomogla w organizacji siatki takich kontrolerów - pod warunkiem, ze kazdy placi za swoja podróż. Nas na to naprawdę nie stac, dotacji na to wydac nam nie wolno, a darowizny sa wplacane zbyt małe, ledwo finansujemy leczenie królikow, karmę i ostatnio stronę www adopcji.

Pisałem już o tym. Kontrolę nie muszą być przeprowadzane przez GA. Mogą to być osoby pełnoletnie upoważnione czy wydelegowane do wykonania takiej czynności i zadania raportu pośrednikowi. Na forum jest sporo ludzi z różnych miast. Myślę, że taką siatkę dałoby się zbudować. Sam chętnie pomogę.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Dyskusja na temat systemu adopcyjnego - cz. 1/2
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 24, 2010, 22:27:58 pm »
Dalsza część tematu: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10140

Temat został zamknięty ze względu na chęć uporządkowania toku dyskusji oraz zakończenia dyskusji nad przypadkiem Kaśki.