Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1010708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2080 dnia: Luty 16, 2011, 08:59:51 am »
Granulat Alexa jest niezdrowy i mega tuczacy.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2081 dnia: Luty 16, 2011, 10:15:58 am »
Tak, Alex to syf.

Sassenka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2082 dnia: Luty 16, 2011, 14:01:44 pm »
Alex to chyba 500g za 4zł :P kto by to jadł? nawet ziemia do kwiatów jest droższa

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2083 dnia: Luty 16, 2011, 14:19:27 pm »
Na tej karmie hodowane sa kroliki z hodowli Alexfarm - ostatnio kilka sklepow z centrow handlowych mowilo mi ze przestali od nich brac kroliki bo sa strasznie duze a takich klienci nie chca kupowac... :/

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2084 dnia: Luty 16, 2011, 17:32:10 pm »
Na tej karmie hodowane sa kroliki z hodowli Alexfarm - ostatnio kilka sklepow z centrow handlowych mowilo mi ze przestali od nich brac kroliki bo sa strasznie duze a takich klienci nie chca kupowac... :/

bo może nie sprzedają 3-4 tygodniowych bobasów tylko starsze... Co to za głupota, zeby zwalać winę na granulat !! Centra handlowe zaopatrują się w zbyt młode króliki po prostu. Króliki miniaturowe i inne zresztą mają zapisane w genach rozmiary - Olbrzymy są duze, barany też spore a miniatury mniejsze i tyle

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2085 dnia: Luty 16, 2011, 21:29:21 pm »
Bez przesady... Nie wszystkie sklepy zoologiczne maja tylko i wylacznie 4 tygodniowe maluchy.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2086 dnia: Luty 16, 2011, 21:50:33 pm »
ja widziałam w zoologicznym maluchy z Alexa które miały max 4 tygodnie

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2087 dnia: Luty 16, 2011, 22:14:15 pm »
Jasne, przeciez to jest "fabryka " zwierzat.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2088 dnia: Luty 17, 2011, 17:33:36 pm »
a z tym to się zgodzę jasne, ze tak, ale chyba nie powiecie mi, ze przez ich granulat maluchy są "mutantami" ?? Muniek jest z Aleksa więc pasiona była i u nich tym granulatem i potem u mnie przez moze 2 tyg. żeby nie zmieniać gwałtownie diety, ale ani na mega barana nie wyrosła ani za malucha wyrośnięta nie była. No ale to było 3 lata temu, więc moze zaczęli "coś" dodawać. Ale ogólnie fakt - Aleksa nie polecamy....

Bez przesady... Nie wszystkie sklepy zoologiczne maja tylko i wylacznie 4 tygodniowe maluchy.


oczywiście, ze nie - u mnie w jednym z centrów handlowych nigdy nie widziałam za młodego malucha, kiedy bym tam nie była wszystkie uszy są zdrowe, dorodne jak na maluchy, zawsze mają sianko itp.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2089 dnia: Luty 17, 2011, 20:39:15 pm »
Mi się wydaje, że rodzaj granulatu nie ma żadnego znaczenia gdy chodzi o rozmiary królika - rosną tyle ile mają w genach jak to pisała alana.
Problem może się pojawić jeśli królik już wkroczył w dorosłość - wtedy może zacząć tyć.

Ja mam takie wrażenie, że sklepy zoologiczne głodzą króliki - a przynajmniej jeden, który znam. Akurat tam kupowałam Tuptusia. Był tam też jego braciszek mający porównywalne rozmiary (oba ważyły wtedy jakieś 10 - 15 dkg). Mój króliś dość szybko przybierał na wadze i chyba po 2 miesiącach osiągnął wagę 700 gram. I właśnie w tym czasie odwiedziłam znów ten sklep zoologiczny. Okazało się, że braciszek Tuptusia jeszcze tam był i ważył o połowę mniej, jakieś 350 g!! Wiem to, bo byłam zdziwiona, że ten króliczek w sklepie jest taki malutki. Wtedy pani sprzedawczyni postanowiła zważyć tego królika ze sklepu.

Tak więc sugerowanie się samą wagą królika może być bardzo mylące. Może się okazać, że jest on bardziej dorosły niż na to wskazują jego gabaryty. Na pewno takie niedożywienie królika z czasów dzieciństwa później odbija się na jego zdrowiu. Może stąd biorą się dolegliwości wielu królików z forum??

No więc dorodny (a młody) królik w sklepie zoologicznym to raczej dobry znak :)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2090 dnia: Luty 18, 2011, 13:45:00 pm »
Może stąd biorą się dolegliwości wielu królików z forum

Tez sie kiedys nad tym zastanawialam.

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2091 dnia: Luty 18, 2011, 16:57:30 pm »
Ja daję cuni complete,bobki są po nim ładne,królikowi smakuje,jak wcześniej dawałam mieszankę też bobki ładne były ;)
co do mieszanek to na stronie Kaziora pisze,żeby nie zapominać o ziarnach bo dostarczają składników odżywczych  ;)
Karmę ziołowo-warzywna jak najbardziej polecam,moja Misia ją uwielbia  :bunny:   

Baigos

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2092 dnia: Luty 18, 2011, 22:36:47 pm »
Mój Luki nienawidził granulatu póki nie kupiłem mu Cuni Pro więc ja polecam ten granulat

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2093 dnia: Luty 20, 2011, 11:49:33 am »
Ja daję cuni complete

A kupujesz w zoologu, czy internecie?

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2094 dnia: Luty 21, 2011, 18:31:30 pm »
Weszłam w wątek, żeby ostatecznie wybrać jakiś granulat, bo najpierw była mieszanka, z której się przestawiliśmy jak tylko Leon przybył, teraz jest granulat Chico, który nie jest dobry. Ale dziękuję dziewczynom za przeprowadzone eksperymenty, za rzetelną dokumentację i tak wciągającą dyskusję :bukiet, bo od jutra zaczynam wprowadzać warzywa i będzie dieta bez tych obrzydliwych papek i napęczniałych glutów (Leon za moimi plecami podskakuje- chyba z radości :bunny:).

A co do granulatu Chico- szukałam wszelkich informacji na temat tego granulatu, ale jedyna wzmianka, którą znalazłam na forum, to że ktoś to kupił zamiast Alexa. Więc zamieszczam skład, jakby ktoś kiedyś jeszcze szukał:
produkty zbożowe i uboczne, produkty frakcyjne i uboczne nasion roślin oleistych, produkty i produkty uboczne procesu wytwarzania cukru, susze paszowe, ziarna zbóż, materiały paszowe pochodzenia mineralnego, lizyna.
Zawartość:
białko: 16,5%
włókno surowe: 15,8%
metionina: 0,3%
tłuszcz: 2,6%
popiół: 7,7%
fosfor: 0,59%
+wit A, D3, E, siarczan miedzi pięciowodny, robenidyna.

Nie bijcie, naprawdę nic innego nie mogłam znaleźć w tej mojej mieścinie, a mieszanka została wykluczona z miejsca. :icon_redface
Więc jeśli znajdzie się jeszcze ktoś kompletnie niedoświadczony, nieobyty i ogólnie nieświadomy jak ja i będzie szukał informacji na temat granulatu Chico, to jest to granulat zły. A Leon zaczyna od jutra zdrowe odżywianie. Stopniowo rzecz jasna. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2095 dnia: Luty 23, 2011, 11:20:30 am »
Problem polega chyba na tym, że w zwykłych sklepach zoologicznych, np. takich osiedlowych, nie ma dużego wyboru granulatów. Jak się idzie i prosi o granulki dla królika to pani ma tylko Vitapol. I oczywiście do tego proponuje całą mase kolb, ciasteczek i dropsów, wapienko i sole mineralne. I jak ktoś nie doczytała i się nie interesuje, to bazuje na "wiedzy" pani ze sklepu zoologicznego. I mysli, że robi wszystko co najlepsze dla swojego Uszatego.

Ja tez kupowałam mojemu Vitapol, dopóki nie zaczełam się bardziej interesowac dietą królików i poczytałam o granulatach i tych przysmakach. Aż mi się włos zjeżył i dreszcz mnie przeszedł, że nieświadomie taki syf podawałam mojej kochanej kuleczce!!! Mam tylko nadzieje, że wszystko da się się jeszcze naprawic i zastosowac zdrowe nawyki żywieniowe i pozbyc sie tych wszystkich fast foodów. I że moja Zgodzichna na to pójdzie bez oporów:) Oczywiście wszystko stopniowo.
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2096 dnia: Luty 23, 2011, 11:29:05 am »
Najlepiej zrób zakupy w sklepie internetowym np. swiatkrolika.eu

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2097 dnia: Luty 23, 2011, 11:33:02 am »
No właśnie wczoraj odkryłam ten sklep i na pewno się tam zaopatrzę. Jak patrzę na te produkty to widzę, że o istnieniu wiele nawet nie wiedziałam!
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2098 dnia: Luty 23, 2011, 11:57:24 am »
A moze powiedz tej pani, zeby zamowila ci z hutrowni VL.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2099 dnia: Luty 23, 2011, 12:00:21 pm »
Muszę teraz przetestowac kilka opcji. Najpierw zamówię z neta - przeważnie wychodzi taniej. Oprócz tego pogadam z babką ze sklepu zoologicznego na osiedlu czy zamówiłaby pewne produkty.

Dzieki za podpowiedzi:)
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new