Autor Wątek: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia  (Przeczytany 57036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 10, 2010, 22:06:14 pm »
Rozumiem, jestem właśnie w trakcie takiej procedury :). Zdziwiłam się tylko (jak pisałam wyżej) że wezmę królika ze schroniska, a do Was muszę wysyłać formularz:)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 10, 2010, 22:12:41 pm »
magda=) wiem wiem, nawet przy okazji podwieziemy Lukra.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 10, 2010, 22:14:50 pm »
Bardzo dziękuję:)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 10, 2010, 22:19:57 pm »
no to czy ja moge odetchnac juz z ulga ? :)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 10, 2010, 22:28:45 pm »
serducho jak będziemy po transporcie, boję się zapeszyć.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 10, 2010, 22:31:59 pm »
przed dwoma dziewczynami (one już dobrze wiedzą) chylę czoło, bo gdyby nie one .......

Tak, zaczęłam wątek, ale po ostatnim swoim wpisie o g. 13.16, rzuciłam wszystko i pobiegłam do schroniska ratować co się da i do tej pory miałam rozłąkę z netem :) więc przepraszam wszystkich, którzy czekali na moją odpowiedź.
Wyjaśniam na jakim jesteśmy etapie:
1. wszystkie króle przejęłam na SPK (dzięki wsparciu w/w)
2. umówiłam się na kolejne odbiory: 5sztuk jedzie w niedzielę do Warszawy na DT, dwa zostają we Wrocławiu. W poniedziałek odbieram jednego, drugi - jeśli nie znajdzie się nic wcześniej to dopiero po 22.09. jedzie na DT do Wałbrzycha. Do tej pory będzie (mam nadzieję) przetrzymywany w schronisku. Dla tego, którego odbiorę, również pilnie potrzebuję DT, gdyż niestety, ja tego na dłużej niż 2tygodnie zaofiarować nie jestem w stanie.
Tak też obecnie pilnie potrzebuję miejsca dla jednego króla w DT, a może się znajdzie DS?

W związku z tym, że nie wiem w jakich miejscowościach ostatecznie będą przebywały poszczególne króle - na stronie adopcyjnej zostaną umieszczone dopiero za kilka dni. Jeśli ktoś być może już się zdecydował na konkretnego króla (trzeba dać szansę tym bidulom!) to bardzo proszę o przesyłanie formlarza adopcyjnego na adres julita.gawronska@kroliki.net

Jeśli chodzi o schronisko - to nie chcę im zarzucać złej woli. Na pewno nie działają też wbrew prawu. I naprawdę dużo fajnych ludzi tam pracuje - widziałam jaki mają super stosunek do zwierząt. Bardzo proszę się nie oburzać, a jeśli już to na mnie, bo to ja podniosłam larum. Na targach będzie się przezentować wiele stowarzyszeń i organizacji i nie wiem kto tam jeszcze(można sprawdzić na stronie targów). Ja z tego wszystkiego wyłowiłam rzeszę terrarystów i gul mi urósł w gardle, a mgła zaćmiła oczy. No bo dlaczego nie mieliby wyadoptować ze stoiska schroniskowego bezpłatną karmę dla swojego oślizłego?
Tak więc moim zdaniem, schronisko chciało wystawić króle do adopcji podobnie jak koty, które będą mieć na swoim stoisku. A argument był prosty - to była szansa na adopcję, bo jak mówią: w schronisku nikt o króle ani o gryzonie nie pyta. Teraz umówiłam się, że będą mnie powiadamiać o każdym nowym uszatym.
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 10, 2010, 22:35:11 pm »
Bądźmy dobrej mysli i ściskajmy paluchy :)

Juta - :*
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


KiNa

  • Gość
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 10, 2010, 22:46:14 pm »
dołączam się również. Ciesze sie że juz cos wiadomo i juz cos się ruszyło. Nie chcę nawet myśleć co by bylo z tymi niewinnymi pieszczochami gdyby nikt nie wiedział o ich losie

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 10, 2010, 23:23:15 pm »
czasami marzenia się spełniają
bardzo chcę w to wierzyć
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 11, 2010, 02:32:36 am »
Bardzo dobrze! ja dopiero teraz jestem na necie nie bylo mnie caly dzien w domu i widzę, ze juz nie musze udzielac zadnych porad prawnych, bo sie wszystko udalo zalatwic - maro do mnie dzwonila w srodku dnia i ustalilysmy, ze kroliki spokojnie moga jechac do Warszawy.

Juta - bardzo dobrze, ze udalo sie nawiazac wspolpracę z wroclawskim schroniskiem, króliki będą od tej pory bezpieczne, nikt niepowolany się do nich nie dobierze :)

A na zoobotanice w Hali Ludowej będzie faktycznie tajniak z naszym stoiskiem - zapraszam do odwiedzenia go, ma tam nasze torby z królikiem, jeszcze się nieliczne ostały we Wrocławiu :)


KiNa

  • Gość
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 11, 2010, 20:23:06 pm »
byłam dziś w schronisku we Wrocławiu . Poruszyła mnie historia króliczkow jednego z nich będę adoptować. Zdjęcia w pełni nie odzwierciedlają ich uroku. Wszystkie króliczki są piekniejsze niż na zdjeciach. Wszystkie bidule były takie smutne. Faktycznie nie mają tam cudnych warunków ale badrzo dba o nie i często dogląda Juta. Widząc je wszystkie aż serce się kraja. Cięzko opisać to przezycie. Ale niezmiernie się ciesze że ktoś zainterweniował się w odpowiednim czasie nimi.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 11, 2010, 21:08:34 pm »
Które króliczkli będa adoptowane i zostaja we Wrocławiu , a które jada do Warszawy ,jeśli można wiedzieć.

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 12, 2010, 19:20:37 pm »
Jak akcja ratunkowa? Powiodła się?
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 12, 2010, 19:56:20 pm »
Podpinam się - jak sprawa z tymi królaskami?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 12, 2010, 20:07:05 pm »
Forumowicze, prosimy o cierpliwość, Juta wróciła niedawno i jest wykończona, powinna jutro opisać jak przebiegłą akcja. Generalnie 5 króliczków jest już w Warszawie w tym tygodniu rozlokujemy je w domach tymczasowych. Brakuje nam jeszcze miejsca na 2 króliczki. W poniedziałek Juta odbierze ze schroniska pozostałe 2 króliczki, jeden ma szanse na adopcje.
Chciałam podziękować Paniom ze schroniska za współpracę, jedna z Pań specjalnie dziś przyszła, żeby nam wydać króliczki. Bardzo dziękujemy.
Reszta info jutro, jak Jutka odpocznie.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 12, 2010, 20:28:49 pm »
Maro , jak już sie wszystko ułoży podaj adres  gdzie podeslać jedzonko i inne. Mam propozycje , ponieważ forumowiczki zobowiązały  się przesłać paczki dla króliczków , a przeciez potrzebny będzie tez żwirek  itp .Podzielmy sie   , niech każedy napisze  co wysyla, żeby nie było,  że dostaną fure siana ( chociaż się na pewno przyda)a granulatu wogóle. Ja bede zamawiać w animalii więc moge zamówić sam żwirek  przecież to ciężkie i nikt w paczce nie przyśle. Animalia w pobliżu Warszawy i koszt dowozu jest niewielki. Ostatnio za dowóz artykułów na Bródno zapłaciłam  tylko  5 zł . To tylko  taka moja propozycja .Maro co jeszcze bedzie potrzebne i czy moja propozycja jest dobra?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 12, 2010, 21:21:35 pm »
dori, to bardzo dobry pomysł. Ja najchętniej przesłałabym własnie siano, bo mam spore zapasy. Tylko muszę wiedzieć gdzie. Myślę, że jak Juta odpocznie, wszystkiego sie dowiemy.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 12, 2010, 22:13:43 pm »
Pomysł bardzo dobry. Kto ma ochotę podarować coś królikom, bardzo proszę. Przyda się wszystko. Myślę, że pomysł ze spisem jest bardzo trafiony, jak również zamówienie paczki np w Animali. Króliki są w Warszawie a tam chyba dostawa jest tylko za 5 zł. Chyba, że się coś zmieniło. Adres do ewentualnej wysyłki podam na priwa. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
Króliczki obecnie przebywają u Prym. Po wizycie u weterynarza (w poniedziałek idzie pierwsza dwójka) zostaną rozlokowane w poszczególnych domach.

Chciałam bardzo, ale to bardzo podziękować Prym, za zgodę na przyjęcie pięciu królików, za nie zwracanie uwagi na cenę benzyny i wyjechanie po króliki 200 km w jedną stronę.  :bukiet :bukiet :bukiet
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2010, 22:26:26 pm wysłana przez maro »
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 13, 2010, 10:12:45 am »
Maro, daj mi na priwa adres  PRYM. Pomyślalam ,że  dobrze by było i wygodniej gdyby króliczki szły na docelowe Dt  z ,,posagiem" Unikniemy wtedy  rozsylania do kilku punktów. Potem można bedzie coś przesyłać  dodatkowo. Przeciez będą potrzebować  jedzenia nadal. Ale na początku tak by było lepiej. Ja zamówię w animalii 5xżwirek, 5xgranulat CC, 5x mniszek i 5x babka. Dziewczyny myślcie dalej , co która może dla tych  biduli .Chyba ,ze masz Maro jakiś inny pomysl to daj znać. Będę zamawiać po południu jak wrócę do domu .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2010, 10:16:04 am wysłana przez dori »

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Wrocław - możesz spełnić królicze marzenia
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 13, 2010, 13:31:35 pm »
Ja również poproszę o adres na priv. W zależności od nakładów czasu prześlę to co mam w domu albo zamówię w animalii 10 paczek sianka.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.