Autor Wątek: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?  (Przeczytany 37094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Witajcie,

Ponieważ zbliżają się wybory prezydenckie - Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva oraz OTOZ Animals zrobili wspólnie ankietę, która następnie wysłano do kandydatów na urząd Prezydenta RP.

Oto wyniki: http://www.wybieraj.org

Na razie odpowiedziało tylko 3 kandydatów: Andrzej Olechowski, Grzegorz Napieralski i Janusz Korwin-Mikke.

Zachęcam do przeczytania pytań i odpowiedzi kandydatów.

dyskusje na temat, kto z kandydatów rokuje najlepiej dla ochrony zwierząt i praw zwierząt toczą sie juz od pewnego czasu w różnych stowarzyszeniach i na forach publicznych. Pewnie słyszeliscie o kontrowersjach wokół polowań Bronisława Komorowskiego oraz o przychylnym nastawieniu Jarosława Kaczyńskiego wobec zwierząt domowych. Ci kandydaci nie odpowiedzieli na pytania, a pamietajmy, ze zlozenie deklaracji zobowiązuje, tak więc jestem bardzo ciekawa, czy i jak odpiszą.

Biorąc pod uwagę całokosztalt poglądów roznych kandydatów, nie tylko odnosnie zwierząt, przez pewien czas myslalam, ze albo w ogóle nie pójdę na wybory albo pójdę, aby podniesc frekwencję, a jednoczesnie nie zaznaczyc nikogo albo wszystkich skreslic, niemniej ta ankieta Vivy w polaczeniu z informacjami z mediow, prywatnych stron wszystkich kandydatow oraz ich notek na wikipedii moze dawac jakies w miarę obiektywne wytyczne, ktorymi sie mozemy kierowac w wyborze.

A Wy co myslicie, kto wg Was najlepiej rokuje dla zwierząt, ewentualnie najmniej może zaszkodzić, a jednoczesnie ma sensowny program i dotychczasowe osiągniecia?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 15:41:09 pm wysłana przez ais »

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2010, 15:51:41 pm »
Hmm a widziałyście aktualne sondaże?

Na tą chwilę obsadzę pierwsze trzy miejsca wdłg. potwierdzonych wyników:
1. Bronisław Komorowski 45%
2. Jarek Kaczyński 37%
3. Grzegorz Napieralski 7%

Źródło:
http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728,7994712,Wybory_2010__Sondaz__Komorowski_rosnie_w_sile__ale.html
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:04:27 pm »
Tak więc poza pierwszą 2 nikt się nie liczy. Więc albo swój głos oddamy na tych z zaledwie kilu procentowym poparciem i niczym się nie przyczynimy do wybrania Prezydenta, albo zgłosujemy na jednego z tej dwójki.
Co oczywiście automatycznie bedzie naszym głosem, wśród reszty głosów, który będzie coś znaczył i przyczyni się do wybory tego jednego.

Walka jest tylko pomiędzy tymi dwoma politykami. Oficjalnie i nieoficjalnie ani jeden ani drugi kandydat mi nie odpowiadają. jedną kaczkę już mieliśmy, a Bronek am asa bo kocham Palikota, jest on jedynym szczerym politykiem :)

Tak więc ne chcę, aby Kaczyński zasiadł na fotelu - powtórka z  rozrywki, nie dziękuję. Jednego z tego łona mieliśmy. Nagle wszyscy z jego grupy zmienili sie nie do poznania, niesnaski, konflikty....wszystko ucichło, a dlaczego? Bo to sztuczne i zakłamane, Jarek wygra i zacznie się gehenna. Przepraszam - już jest. jakby przysłuchać się jego programowi - nie znalazłam nigdzie o zwierzętach domowych. Jarek i cała jego grupa, nagle stali sie widoczni, nagle s aprzykładnymi politykami, Majewski dobrze to ukazał. Cisza i spokój do wyborów. A jeżeli chodzi o Jarka i zwierzęta domowe...tak - zapewne jako Polak wychowany tradyccją z chęcią by je widział na stole :)

Chcę dać szansę Bronkowi, czytałąm i zapoznałam się z jego programem, odpowiada mi bardziej niż Kaczyńskiego. W jednym z wywiadów czytałam cos o zwierzętach, ale niestetty nie poprę tego argumentem, ponieważ nie pamiętam źródła. Ale pozytywny artykuł. Palikot był u Wojewódzkiego, co nieco zdradził apropo Komorowskiego i wszystko co powiedział odebrałam na tak.
Wiadomo - potrzebujemy prezydenta, który nie będzie szarą myszką za miotełką, a o jego istnieniu dowiemy sie dopiero, jak ktoś z jego rodziny zginie. potrzebujemy prezydenta silnego, mądrego, takiego, który wiele zdziała i z jego zdaniem będą się liczyć inni. Szacunek i chęci, to powinno wygrać. Tak więc ja głosuję otwarcie na KOMOROWSKIEGO.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:24:22 pm »
Jakby startował Sikorski to jeszcze bym się skusic mogła :P Ale nie będę brała udziału w tych wyborach.

Realia ma rację- Jedynie znaczącymi w tej chwili kandydatami są Komorowski i Kaczyński. Inni szans nie maja, przynajmniej wg. sondazy- powiedzmy sobie szczerze :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:29:04 pm »
Dlatego myszka - warto iść zagłosować na przeciwnika tego, którego nie chcemy. Chociaż to moglibysmy zrobić dla Nas samych :)
Bo to, jakiego wybierzemy rzutuje na Naszej przyszłości
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:36:51 pm »

Realia ma rację- Jedynie znaczącymi w tej chwili kandydatami są Komorowski i Kaczyński. Inni szans nie maja, przynajmniej wg. sondazy- powiedzmy sobie szczerze :)

jeżeli wszyscy a'priori wyjdą z takiego założenia, to faktycznie przełożyć się to może na wyniki. smutne.

przejrzę zaraz te ankiety, ale przyznaję, że mam takie same dylematy co Ais :?:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:42:57 pm »
Jadwinia - ale tak jest, jeżeli poszłybyśmy wszystkie głosować na powiedzmy Napieralskiego - ma aż 7% , to ile Nas jest? czy byłybyśmy w stanie dorównać chociaż Jarkowi?

Od kiedy pamiętam walka o fotel jest pomiędzy pierwszą dwójką.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:45:21 pm »
Wyraziłam tylko swoje zdanie, ktoś może sie z nim nie zgadzać :)
Mój stosunek do wyborów jest taki a nie inny. Odpowiedzi typu "raczej tak" mnie nie satysfakcjonują jako wyborcę.
Większość deklaracji jest w ramach poparcia, a pozniej nic z tego niestety nie ma... Dlatego nie zagłosuję.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2010, 18:08:15 pm »
mi żaden z dwójki prowadzącej wg sondaży nie odpowiada i nie zamierzam głosować na "mniejsze zło". albo w ogóle nie pójdę głosować, albo zagłosuję na "swojego" kandydata. nie rozumiem takiego myślenia "Podoba mi się program kandydata X, ale on ma słabe poparcie, więc zagłosuję na Y" :/ - myślę, że właśnie stąd bierze się wysoka pozycja Komorowskiego i Kaczyńskiego w tego typu prognozach...panowie między sobą przeciągają linę, który zabierze więcej elektoratu innym kandydatom.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2010, 18:19:11 pm »
ankiety pomocne przy porównywaniu programów poszczególnych kandydatów z naszymi poglądami:

http://www.latarnikwyborczy.pl/app/poll.html
http://www.test-wyborczy.pl/

chyba warto zagłosować jednak na osobę, która reprezentuje taki sam światopogląd jak my. Mi wyszła największa zgodność z Kornelem Morawieckim  :co_jest
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2010, 18:36:33 pm »
mi żaden z dwójki prowadzącej wg sondaży nie odpowiada i nie zamierzam głosować na "mniejsze zło". albo w ogóle nie pójdę głosować, albo zagłosuję na "swojego" kandydata. nie rozumiem takiego myślenia "Podoba mi się program kandydata X, ale on ma słabe poparcie, więc zagłosuję na Y" :/ - myślę, że właśnie stąd bierze się wysoka pozycja Komorowskiego i Kaczyńskiego w tego typu prognozach...panowie między sobą przeciągają linę, który zabierze więcej elektoratu innym kandydatom.

Na szczęscie nie mam takie myslenia :)

Mi wyszedł Janusz Korwin-Mikke 77,38% :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2010, 20:38:18 pm »
myszka - gdzie Ci tak wyszedł ?:)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


moko

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2010, 20:47:26 pm »
na pewno nie komorowski, który szczyci się swoimi polowaniami ;/
ja tam idę glosowac na Leppera, tyle głupków juz się przewinęło, a Lepper jak cos powie to przynajmniej dosadnie :D
no bo 'jak można zgwałcic prostytutke' :D

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2010, 20:53:01 pm »
Mi się Palikot za szczerość podoba :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2010, 20:54:27 pm »
Realia tutaj: http://www.test-wyborczy.pl/ - Jadwinia podała ten link wyżej :)

Hehe, a w drugim mi Lepper wyszedł  przeciera_oczy :icon_eek
Mam myslenie Leppera! :icon_eek

Dobrze, że to tylko taki przykładowy test jest ;)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:15:02 pm »
Mi wyszedł Andrzej Olechowski w pierwszym teście.
A w drugim Kornel Makowiecki :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:35:43 pm »
mi wyszla taka zgodnosc odpowiedzi :P

Zgodność Twoich odpowiedzi:
Waldemar Pawlak 72,62%
Andrzej Lepper 71,43%
Grzegorz Napieralski 71,43%
Kornel Morawiecki 61,9%
Bronisław Komorowski 60,71%
Bogusław Ziętek 59,52%
Andrzej Olechowski 57,14%
Jarosław Kaczyński 55,95%
Marek Jurek 50%
Janusz Korwin-Mikke 47,62%

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:39:01 pm »
Dziwaczny test,bo jak można być hybrydą Komorowskiego i Pawlaka ??

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:41:27 pm »
w drugim tescie (w latarniku wyborczym) z kolei mi wyszedl Olechowski, zaraz za nim Napieralski, a zaraz za nimi Korwin-Mikke  :wow

Ale na Korwina Mikke na bank nie zaglosuję, bo ma ogólnie inne podejscie do prawa niz ja (co sie odzwierciedla w jego wypowiedziach na temat zwierząt dla Vivy)