Autor Wątek: Wodnista kupka u nowego uchola  (Przeczytany 5942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Buba

  • Gość
Wodnista kupka u nowego uchola
« dnia: Czerwiec 03, 2010, 13:13:34 pm »
Witam. Od jakiegoś czasu przymierzałam sie do kupna uchola. Przeczytałam masę stron na ich temat, śledziłam jako Gość wątki na tym forum. Wczoraj wreszcie sprowadziłam do domu wymarzoną Bubę - 5msc króliczyce. W sklepowej klatce miała czysto, sama była czysta, futerko w okolicach ogonka bez żadnych zabrudzeń, bobki w klatce takie jak powinny być. Wczoraj dostała sianko firmy Zuzala, oraz wymieszałam jej granulat Vitakraft i Versele-Laga bo w sklepie dostawała też rożne, wymieszane, w tym właśnie Versele-Laga. Gdy czyściłam wieczorem klatkę bobki były ładne, twarde. Jednak dzisiaj rano zauważyłam że w klatce między ładnymi bobkami pojawiły się z 3 placki. Dostała biegunki a ja nie wiem od czego :( obserwowałam ją cały ranek, ale brzuszek chyba nie boli, bo skakała po pokoju, właziła mi na kolana i ogólnie wyglądała na zadowoloną. Potem wysprzątałam klatkę i króliczyca tam dumałasobie, podgryzając od czasu do czasu sianko. Zaglądam teraz do klatki a na ziemi taki maciupki, mokre bobki w kupce leżą.. Bardzo proszę o rady. Nie chciałabym zwierzaka męczyć i na drugi dzień od przyjazdu ładować do transporterka i jechać do wet.(oczywiście jeśli będzie to konieczne to tak zrobimy...) Czy możliwe, że to np od stresu po przyjeździe albo właśnie zmiany miejsca pobytu?? Czy mogę coś zrobić, czy mam tylko obserwować??

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2010, 13:19:13 pm »
http://www.uszata.com/eksplorer/dieta/system_pokar.html czy to takie jak na drugim zdjęciu?? bo to najprawdopodobniej nie biegunka tylko cekotrofy... to tzw kał nocny który powinien zostać zjedziemy przez króliczka a nie został bo jest przejedzony... ile dałaś mu tego granulatu??

Buba

  • Gość
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2010, 13:24:51 pm »
Te kupki z nocy to, jak mówiłam, takie placki były. A te co teraz znalazłam to tak właśnie wyglądają. Nie wiem jak mogłam przegapić te zdjęcia bo na tej stronie też dużo przesiedziałam.. Czyli co mam z tym zrobić?Poczekać czy zje czy sprzątnąć?? Granulatu dałam jedną niecałą łyżkę stołową Vitakraft i jedną niecałą Versele-Laga. Dzisiaj rano prawie już nic nie zostało, więc wyrzuciłam, miseczkę wymyłam i nasypałam troszkę tego i troszkę tego...

właśnie zajrzałam na 'Miniaturkę bez tajemnic' i doczytałam, że jeżeli królas nie zżarł tej kupki to ma złą dietę.To ja już nie wiem co jej dawać...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2010, 13:39:02 pm wysłana przez Buba »

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2010, 13:37:05 pm »
Buba sprzątnij... jeśli nie zjedzą bezpośrednio spod ogona to już nie zjedzą... tamte z nocy to pewnie też ceko tylko rozdeptane... jeśli chodzi o dietę to staraj się:
1. wyzbyć Vitakraftu a przejść na versele- lagę
2. podstawa to siano!! ono ma być na stałe razem z wodą
3. za dużo granulatu- łyżka rano i łyżka wieczorem to max (jeśli ma 5 miesięcy to może troszkę więcej ale bez przesady)
4. wprowadzaj powoli warzywa- jedno na tydzień. Pierwszego dnia troszeczkę i jeśli nie ma biegunki to następnego dnia trochę więcej itd.
5. http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html tu jest konkret jeśli chodzi o żywienie polecam...

Buba

  • Gość
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2010, 13:43:27 pm »
Sianko jest ciągle i w paśniku i w takiej specjalnej kulce zamknięte... Co do granulatu to jeszcze proszę, powiedz mi co z tej firmy Versele-Laga byłoby dobre dla 5mcs królika? Bo mam Cuni Junior Nature. Czy nie powinnam kupić już czegoś dla starszych królasów? Z wprowadzeniem warzyw powinnam poczekać aż sytuacja z kupkami sie unormuje,prawda?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2010, 13:48:48 pm »
tak...poczekaj z wprowadzneim warzyw..az sie unormuja kupy
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2010, 14:04:10 pm »
cuni complete albo cuni pro... cuni junior to tak na prawdę mieszanka i może dlatego macie ceko... a z warzywkami poczekaj... zostaw dużo siana i wody oraz suszki (suszone zioła i rośliny) i troszkę granulatu (pamietajk że 80% diety to siano/ trawa)

oby sytuacja się unormowała szybciutki i życzę satysfakcji z przebywaniem z króliczkiem :D

Buba

  • Gość
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2010, 14:37:02 pm »
Dziękuję bardzo za pomoc:) jutro podjadę do sklepu i kupie inną karmę, tym razem granulat:) co do suszonych ziół i warzyw to mam z Zuzoli "karmę ziołowo-warzywną" ale wyczytałam gdzieś, że, o ile do wody i siana ma być dostęp nieograniczony, przez 24h/7, to z suszem nie można przesadzać. Rozumiem, że jest to błąd i suszki mogą być cały czas, np wymieszane z siankiem w paśniku?:)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2010, 14:44:49 pm »
zioła tak :) możesz kupić konkretne zioła i roślinki... ale możesz też dać np raz dziennie do miseczki :)

Buba

  • Gość
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2010, 14:51:22 pm »
Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc i informacje:)

Buba

  • Gość
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2010, 11:52:29 am »
Jeszcze wczoraj rano znalazłam jedną posklejaną grudkę. A dzisiaj już żadnych ceko na ręczniczku  :hura:

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2010, 12:08:22 pm »
Czy on je duzo siana? bo np moj krolik nie uznaje siana w pasniku, musi byc na podlodze w zagrodzie wtedy zje :) moze Twoj tez tak ma?

Buba

  • Gość
Odp: Wodnista kupka u nowego uchola
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2010, 15:18:20 pm »
Nie. Bubka je bezpośrednio z paśnika zamontowanego na ściance albo z takiej kulki na łańcuszku. Sianko które wypadnie z paśnika staram się włożyć znowu na miejsce albo wyrzucam, bo boje się zanieczyszczeń ( Buba robi do kuwetki, przynajmniej się stara, ale czasami gdzieś coś jej wypadnie ;) więc nie chce by miała do jedzenia zafajdane sianko, bo przecież nie zawsze sprzątnę na czas...)