Autor Wątek: Pilnie potrzebny dom dla maleństwa.  (Przeczytany 3876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Pilnie potrzebny dom dla maleństwa.
« dnia: Maj 19, 2010, 21:30:34 pm »
Szybko potrzebny dom dla maleńkiego króliczka.

Dzisiaj sie dowiedziałam, że moja sąsiadka zakupiła sobie nową "zabawkę". Po tysiącach świnek morskich, jednym króliku, kilku psach i kotach (w ciagu paru lat) znów ma nowego lokatora. Reszta ginęła średnio po 2 miesiącach.
Teraz kolej na maleńkiego króliczka. Byłam już u niej sprawdzić warunki. Masakra! Leżał na mokrych i twardych już trocinach, miał glony (!) w poidełku i zgnite (!) jabłko do jedzenia! Cud, że jeszcze żyje. Udzieliłam "pierwszej pomocy"(dałam kocyk,siano,wode,nowe poidło itd) i powiedziałam, że poszukam nowego domu dla niego.
Postraszyłam ją już konsekwencjami prawnymi takiego zaniedbania. No i tym, że po prostu nie wie za co się bierze. Że królik to duży kłopot (zwłaszcza finansowy- co ją chyba trochę "ruszyło").
Wiem, ze ci ludzie są zdolni do wszystkiego. Kobieta nie do końca rozumie co się do niej mówi. Jutro pójde sprawdzić czy wszystko z nim w porządku.

P.S. Jestem z małego miasta pod Poznaniem.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Pilnie potrzebny dom dla maleństwa.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2010, 22:56:21 pm »
Jesteś pewna że ona ci go dobrowolnie odda?

karahr

  • Gość
Pilnie potrzebny dom dla maleństwa.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2010, 18:36:39 pm »
Jaka płeć , wiek ???
Powiedz coś więcej o króliczku

zeberka161

  • Gość
Odp: Pilnie potrzebny dom dla maleństwa.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2010, 17:11:24 pm »
i co z maluszkiem ??

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Pilnie potrzebny dom dla maleństwa.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:50:40 pm »
Długo tu nie pisałam, ale o malucha dalej walczę niestety. Właściciel potrafi jednego dnia mówić, że chce go oddać (niestety tylko mówić) i pyta czy dla jego psa też bym nie znalazła domu (!!!), a na drugi dzień wyzywa mnie, że nachodzę i straszy policją. Niestety właściciel nie jest zdrowy umysłowo i to bardzo utrudnia sytuację.
Parę dni temu widziałam, że królik biegał luzem na placu zabaw. Pod wątpliwą opieką 12 letniej dziewczynki (specjalnie nie zwracała uwagi na królika) Koszmar. Tam ludzie psy wypuszczają. Oczywiście nie szło go złapać. Ponad godzinę go gonili. Chciałam pomóc, ale był to jeden z tych dni gdzie jestem tą "złą sąsiadką".
Powiadomiłam TONZ i lada dzień wyślą list polecony do nich, że zgłoszono złą opiekę i zwierze jest obserwowane przez TONZ. I oby to miało jakiś dobry skutek.
Jakiś czas temu udało mi się ich jeszcze namówić na weterynarza. Zaproponowałam, że zawiozę itd. Zaszczepiony więc jest i odrobaczony. Zawsze jakiś plus.
Wzdech... Żeby trochę oddać obraz dziwnego stanu umysłu właściciela opiszę krótką sytuację. Jak królik był na placu ktoś chciał mu dać sałatę. Jakiś sąsiad. Rzucił ją więc z balkonu. Jak tylko sąsiad zniknął z balkonu właścicielka królika pozbierała sałatę mamrocząc pod nosem, że przecież to kosztuje i będzie mieć na kanapki...

zeberka161

  • Gość
Odp: Pilnie potrzebny dom dla maleństwa.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2010, 23:33:46 pm »
Biedny króliczek...
Oby właściciel zdecydował się go oddać..

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Pilnie potrzebny dom dla maleństwa.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2010, 12:28:08 pm »
Chlup co ostatecznie stało się z maluchem?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Pilnie potrzebny dom dla maleństwa.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2011, 19:37:24 pm »
proszę o przeniesienie wątku to archiwum