Autor Wątek: Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?  (Przeczytany 8881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2010, 19:16:09 pm »
Oczywiście. Kolby mają datę do marca 2011 roku, a mam je od 3 tygodni (w opakowaniu są dwie). Jak wszystkie suszone produkty mają długą datę ważności. Tak jak mówiłam: jak się kupi jedno opakowanie, to starczy na długo. Myślę, że rozprawienie się z jedną kolbą zajmie Boniakowi jakieś 6 tygodni. Są pakowane oddzielnie, więc druga nie schnie.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 12, 2010, 19:45:49 pm »
Kupiłam z ciekawości i przeceny toasties marchewkowe :)
Dla ciekawych skład:
produkty pochodzenia roślinnego, płatki zbóż,warzywa min.10%, witaminy,aminokwasy, minerały.
Miałam nadzieję że gdzieś tu znajdę dokładniejszą analizę, ale na nadziei się skończyło.
Opis jest dość ciekawy, bo podobno kulki ( w rzeczywistości w kształcie kwadratów  :PP  ), obok płatków zbożowych zawierają świeżą marchew. No i kuchnia szukałam , szukałam i nigdzie tej świeżej marchwi nie wyszukałam :icon_biggrin  
Tosiek zjadł jeden kulkokwadrat, drugi oznakował gruczołem zapachowym po czym  poszedł się zdrzemnąć :)
Jakby ktoś chciał kilka na spróbę, dajcie znać, prześlę :)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:01:51 pm »
Cytat: "siemka"
.
Opis jest dość ciekawy, bo podobno kulki ( w rzeczywistości w kształcie kwadratów  :PP  ), obok płatków zbożowych zawierają świeżą marchew. No i kuchnia szukałam , szukałam i nigdzie tej świeżej marchwi nie wyszukałam :icon_biggrin  

W nadzieniu ta pulpa zawiera marchew.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 12, 2010, 23:03:58 pm »
Ale, za chiny ludowe, nie świeżą :icon_lol

nuka

  • Gość
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 13, 2010, 08:15:47 am »
siemka, dlaczego kupujesz takie wynalazki dziwne i testujesz je na uszach? I to teraz jak już zielenieją łąki i przysmaki najzdrowsze dla pomponów nie są niemożliwe do zdobycia. Przecena w zoologach i spożywczych kojarzy mi sie zawsze z krótkim terminem ważności, czyli ze starociami...

Tsunami

  • Gość
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 13, 2010, 12:35:49 pm »
Dziś czyściłam klatkę myszoskoczkom i zakładałam im nową kolbę. Gabi jak dorwała się do okruszków, tak nie mogłam jej oderwać, a potem jeszcze molestowała pachnące opakowanie.
Myszoskoczki to też zwierzaki z tendencją do otyłości, dlatego nie mogą jeść za dużo ziarna, kategorycznie zabronione są orzechy, pestki słonecznika, dyni i inne tłuste rzeczy, dlatego dostają czasem jako przysmak kolbę zawierającą jedynie płatki owsiane, czerwone proso, pszenicę, siemię lniane, suszone porzeczki i dziką róże.
Dlatego zastanawiam się czy by Bryśce od czasu do czasu tez takiej nie zafundować skoro tak bardzo jej smakuje....  Co myślicie?

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 13, 2010, 16:28:59 pm »
Tsunami, kolba to kolba, poczytaj a bedziesz wiedziec, ze nie moza :/

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 13, 2010, 17:10:51 pm »
Pomijając, że same ziarna są średnio zdrowe, to środek sklejający tą kolbę jest co najmniej podejrzany.
Czytałam ten skład i takie tylko ostrzeżenie: producent nie ma obowiązku podawać składników, które nie spełniają funkcji technologicznej w produkcie. I to się tyczy nawet żywności dla ludzi (gdzie niby większe kontrole). A przy tak przerobionych produktach obecność tych niewypisanych składników rośnie.
Naturalne witaminy z warzyw są o wiele lepsze. Witaminową chemię to można w siebie ładować jak się ma stwierdzone niedobory.
Jak tam jest świeża marchewka... :hahaha

Mój wniosek: po jakiego grzyba ryzykować??

Tsunami

  • Gość
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 13, 2010, 17:15:04 pm »
Racja, to wszystko faktycznie przecież jest robione w fabrykach, a fabryki = chemia.  
Kurde, skoczkom też chyba odstawie to świństwo...  Nie miałam pojęcia że się tym trują :zdenerwowany

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 15, 2010, 00:35:24 am »
Nuka, przydatne do spożycia: luty 2011 :) Przecena, bo wycofują ten produkt i zastępują go nowym.
Testuję... na dobrą sprawę wprowadzanie każdego nowego produktu jest testowaniem, niezależnie, czy to warzywko, owoc, czy tak jak w tym przypadku ciacho.  :>
A tak serio, po prostu nigdzie nie znalazłam zadowalających mnie informacji o tym produkcie, więc z ciekawości kupiłam, obejrzałam i stwierdziłam że w małej ilości nie zaszkodzi.
Poza tym Tolek mieszka w domu "wielofutrzastym", więc za dużo tych ciach nawet nie skubnie, bo muszę je rozdzielić między społeczność :)
Cytuj
Pomijając, że same ziarna są średnio zdrowe
Chlup, tylko że to się tyczy  królików, nie skoków. Tsunami możesz sama robić kolby (dla tych mniejszych stworów), jeśli masz na to czas.

Tsunami

  • Gość
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:20:11 am »
Cytat: "siemka"
Tsunami możesz sama robić kolby (dla tych mniejszych stworów), jeśli masz na to czas.

Powiedz tylko jak, kochana, to się biorę do robotkii  :lol

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:18:26 pm »
a ja zamiast tych mieszanek, to czasem daję suszone buraczki, kawałek bananka i prawdziwy rarytas-rodzynki...no i od święta mleczne dropsy

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2010, 23:10:01 pm »
Nie, żebym kogoś nawracała, ale na chłopski rozum kolba z kukurydzą wydaje się lepsza niż mleczne dropsy czy banan.  :>
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2010, 23:17:30 pm »
Bardzo proszę. Ale pozwolę sobie odesłać Cię do źródła, które kiedyś znalazłam :)
http://koszatniczka.org/viewtopic.php?t=13534?

Tsunami

  • Gość
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2010, 23:44:58 pm »
Heh, ale zmyślne, na pewno spróbuje, dzięki  :*