Autor Wątek: Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?  (Przeczytany 8696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MrsKrolisia

  • Gość
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« dnia: Kwiecień 10, 2010, 16:23:27 pm »
Wiem, że kolb, dropsów i wapienek nie można dawać, ale te są z Verseli Lagi, a to świetna firma.
Byłam w sklepie zoologicznym i zastanawiałam się czy je kupić, ale stwierdziłam, że najpierw was się zapytam.Są drogie jak na takie przysmak ( ok.10zł ).
Zdjęcia ( to nie jest dobra jakość ponieważ robiłam zdjęcia w sklepie z komórki):

1.
2.
3.
4.
5.

Proszę o uzasadnienie.

Kupuje zioła z Zuzali i Herbal Pets !
Ale chodzi mi czy mogę dodatkowo kupować te kolby i dropsy z Verseli Lagi !

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2010, 16:45:10 pm »
Same fast foody  :/

króliczkowa

  • Gość
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2010, 16:49:33 pm »
Co z tego, że z Verse Lagi. patrzyłaś na skład ? To samo co Vitapol nie kupuj !

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2010, 17:05:54 pm »
popieram dziewczyny powzyej, nie sadze by to, co pokazalas bylo dobre dla krolika ;/

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:14:33 pm »
Pewnie zaraz zostanę zlinczowana, ale warto chyba wprowadzić trochę pluralizmu. :>  Ja mam kolbę z 2 zdjęcia (kukurydzianą). Podaję ją raz w tygodniu na kilka minut. Według mnie to coś jak cukierek dla dziecka - niezdrowy, ale w umiarkowanej ilości nie zaszkodzi. Jestem dość liberalna w tej kwestii, królik też musi mieć coś z życia. :) Z drugiej strony łatwo zastąpić taki smakołyk czymś nieco zdrowszym. Królik tak samo ucieszy się z suszonych buraczków czy pasternaka. Ja podaję tę kolbę, bo ją dostałam, raczej bym jej nie kupiła.

Absolutnie nie polecam kupna wszystkich powyższych smakołyków, jedna taka paczka starczy Ci na bardzo długo przy rozsądnym użytkowaniu.

Nie wiem jaki jest skład pozostałych smakołyków na zdjęciach, ale jeśli dobrze widzę, to jedne to suszone warzywka, a drugie suszone owocki. A mimo to twierdzicie (zwracam się do osób, które już wyraziły swoją opinię), że też są niezdrowe. Mogę spytać czym się różnią od tych z Zuzali albo Herbal Pets? Nie spotkałam się z nimi i nie mogę znaleźć opisu w Internecie, więc nie mogę sama porównać. I jak to się ma do praktykowanego dawania królikom bananów, kiwi, ananasa i suszonej żurawiny?
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Tolinka

  • Gość
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:22:39 pm »
Wedlug mnie to wszystko wygladaja ja mieszanki,nie zdrowe,fast foood i krolikowi chyba to nie jest potrzebne do szczescia

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:28:49 pm »
3 i 5 jest dostępne w świecie królika,który raczej nie sprzedaje niezdrowych smakołyków np. kolb.Od czasu do czasu nie zaszkodzi jako smakołyk/nagroda.

Tolinka

  • Gość
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:30:51 pm »
MAS, ale czy uszolkowi jest to potrzebne do szczescia?

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:32:39 pm »
Cytat: "Tolinka"
Wedlug mnie to wszystko wygladaja ja mieszanki,nie zdrowe,fast foood i krolikowi chyba to nie jest potrzebne do szczescia


Dla mnie wygląda jak zwykłe suszone owoce i warzywa (nr. 1 i 4). Pytam jak JEST.  :>
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Tolinka

  • Gość
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:39:32 pm »
Blacky, widzialas to na wlasne oczy i wiesz jak to wyglada,to ok ja nie mam nic juz w tym temacie do powiedzenia.Wyrazilam juz swoje zdanie

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:43:20 pm »
No właśnie o to chodzi, że nie widziałam. Dlatego spytałam. Jedyne co widziałam, to niewyraźne zdjęcie z komórki i to tylko z przodu opakowania. Tak jak prawdopodobnie większość osób, która się wypowiedziała, choć nawet tak naprawdę nie wiedzą na jaki temat.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:48:45 pm »
:P ja bym kupiła marchewki. I może to coś z ostatniego zdjęcia.
W końcu nic się zwierzakowi nie stanie, jeśli dostanie to raz na jakiś czas. Na pewno. A jaką radość będzie miał :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2010, 22:02:09 pm »
Cytat: "Tolinka"
MAS, ale czy uszolkowi jest to potrzebne do szczescia?

To tak samo jak kupujemy przysmaki np.psie ciasteczka,paszteciki swojemu psu.Bez nich jest się też w stanie obejść.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2010, 22:05:40 pm »
Albo kiedy kupujemy sobie/dzieciom cuksy, chipsy, batony, kolorowe napoje, Coca-Colę. To znaczy, że kogo bardziej kochamy i o kogo bardziej dbamy?  :>
Pytanie ma oczywiście tylko prowokować do zmiany perspektywy, nie wymaga żadnej odpowiedzi. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2010, 23:18:45 pm »
Cytat: "Blacky"
I jak to się ma do praktykowanego dawania królikom bananów, kiwi, ananasa i suszonej żurawiny?

kawalki kiwi lub ananasa podaje sie zazwyczaj jak sa klaki w bobkach. U nas jest to konieczne. Plasterek kiwi co 2-3dni zdecydowanie poprawia jakosc bobkow.
Zurawinke, truskawke i porzeczke suszona daje jako przysmak. To jedyne slodkosci jakie dostaje Jozia. Tak samo suszone warzywa z zuzali (kupuje kilka rodzajow i mieszam z suszona natka)-lyzeczka od herbaty dwa razy dziennie.
Boje sie dawac inne przysmaki, bo nie chce utuczyc Jozi. Kazdy z nas zna swojego krolika i wie co mu sluzy. Nam na pewno nie sluzylyby suszone bananki i inne tego typu, bo Jozia po miesiacu wygladalaby jak balwanek ;)
Ja juz mialam kiedys problem z otyloscia u krolika i panicznie boje sie powtorki z rozrywki.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 11, 2010, 09:22:41 am »
Cytat: "Blacky"
Dla mnie wygląda jak zwykłe suszone owoce i warzywa (nr. 1 i 4). Pytam jak JEST.  :>


To nie są suszone warzywa, to są zwykłe mieszanki. Wszystkich nie mam , do serii nature przeszły przysmaki warzywne i owocowe z tych powyżej.  I tak warzywne mają ok 46% warzyw, reszta to zboża, owoce, zioła, fos, witaminy ADE.
Przysmak owocowy to głównie owoce ( 40%) i w mniejszej ilości warzywa i zioła, reszta jak wyżej. Jedno i drugie ma niewiele tłuszczu ( owoce więcej- do 5%, warzywa- 2,5%).
Mieszanek raczej bym nie kupiła, bo można je samemu przyrządzić, a reszta- czemu nie. Co innego karmić królika przysmakami, co innego podawać mu je raz na jakiś czas :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:25:38 am »
Czyli to co jest nazwane suszonymi warzywkami to tylko w połowie warzywka?  :/
Bardzo dziękuję za informację. Wobec tego z Boniakiem zostajemy na własnoręcznie tworzonej mieszance suszonych warzyw i ziół. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:53:22 am »
Cytat: "Blacky"
zostajemy na własnoręcznie tworzonej mieszance suszonych warzyw i ziół. :)

Ja mysle, zo to chyba najlepsze rozwiazanie.
U mnie to nie jest tak, ze zaluje Jozi smakolykow itp. Darek zawsze pyta czy moze dac jej ziarenko slonecznika, jakiegos orzeszka lub inne cudo. Naszykowalam mu wiec zestaw do 'dokarminia' przysmakami i juz teraz nie ma problemu, ze podrzuca jej cos zakazanego. Bardzo boje sie otylosci u krolika, a Jozia apetyt ma wilczy. Wiec staram sie nie przedobrzyc z przysmakami. Nie chce sobie potem pluc w brode.
W sklepie wiele razy zlapalam sie na tym, ze cos biore z polki, a dopiero potem zastanawiam sie po co to w ogole kupowac. Opakowania usmiechaja sie do nas i latwo mozna dac sie zlapc.
Kiedys spotkalam sie z takim stwierdzeniem a'propos biszkoptow dla krolikow i gryzoni, ze lepiej kupic biszkopty dla niemowlat bo maja mniej konserwantow i cukru.

Napisze jeszcze, ze te marchewkowe przysmaki z versele, kupowalam Tosiowi jak juz mial problemy z gryzieniem i dawalam mu rozmoczone. Jadl ladnie i bobki mial po nich dobre. Dlatego wiem, ze czasem takie produkty sie przydaja :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2010, 12:15:23 pm »
Absolutnie rozumiem Darka, pokusa, żeby dać coś pysznego uszakowi jest wielka. :)
Boniak uwielbia kwiaty, korę (szczególnie wierzby) i suszone warzywka, więc podaję mu łyżkę takiej mieszanki co drugi-trzeci dzień. No i ma swoją cotygodniową chwilę sam na sam z kukurydzianą kolbą.  :>
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

MrsKrolisia

  • Gość
Czy mogę dawać takie przysmaki dla króliczka ?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2010, 14:25:36 pm »
Cytat: "Blacky"
No i ma swoją cotygodniową chwilę sam na sam z kukurydzianą kolbą.

A sprawdzałaś datę ważności kolby, bo jak długo ją masz to przecież może być przeterminowana.