Autor Wątek: czarna skóra  (Przeczytany 5439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aneczka

  • Gość
czarna skóra
« dnia: Marzec 24, 2010, 16:52:48 pm »
moi tesciowie wpóścili pana do odczytu wodomierzy, prawdopodobnie razem z nimi do mieszkania weszła ich 3letnia wnuczka i pootwierała króliki, oni tego nie zauwazyli i poszli do siebie, kiedy wrócilismy do domu po kilku godzinach w pokoju Frotka było pobojowisko i bitwa w trakcie, po ewakuowaniu Buliona do jego pokoju Frotek cały sie trzasł, miał przedziurawione ucho, poszarpany policzek i podbrudek i ranke na plecach. Dwa dni dochodzil do siebie, dopiero po całkowitym wyczyszczeniu pokoju zaczął wychodzić z klatki. To było w poniedziałek 1,5 tygodnia temu. Od tego czasu wszystko wrociło do normy. Strupek z uszka odpadł, policzek ładnie się goi, ale... niepozorna ranka na plecach - strupek jest zaschnięty natomiast dookoła miał wyrwana sierść, własnie zauwazyłam (jeszcze wczoraj tego nie było), ze skóra zrobiła się czarno-szara i ma inna strukture - co to takiego, pomocy!!

kasiagio

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2010, 16:59:11 pm »
Aneczka,  :przytul witaj  :bukiet  to po pierwsze ,

Cytat: "Aneczka"
ze skóra zrobiła się czarno-szara i ma inna strukture - co to takiego, pomocy!!
a może po prostu odrasta nowa sierść , Makiemu tez tak się zrobiło po wakacjach jak ze stresu zmiany otoczenia wygryzał sobie sierść na łapkach  :przytul

Aneczka

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2010, 17:03:35 pm »
kasiagio, ale to jest skóra, tam nie widać włosków tylko po prostu naskórek ma taki kolor

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 5:06 pm ]
juz wrzucam fotek

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 5:10 pm ]



[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 5:11 pm ]


kasiagio

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2010, 17:26:58 pm »
Aneczka, to jest nowa sierść zobaczysz jutro już będzie na wierzchu ;) Maki tez tak miał identycznie  :przytul

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 5:28 pm ]
Bulion zrobił po prostu depilację Frotkowi i wydarł mu sierść z cebulkami i teraz tak odrasta :D

Aneczka

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2010, 17:37:25 pm »
kasiagio, no, dobra, wierze Ci na słowo, i nie jade do weterynarza cała w panice:) Ale pamiętaj, jakby co to znjadę Cie nawet we Włoszech, chętnie zrobie sobie ciepłe wakacje :DD

kasiagio

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2010, 17:46:13 pm »
Cytat: "Aneczka"
Ale pamiętaj, jakby co to znjadę Cie nawet we Włoszech, chętnie zrobie sobie ciepłe wakacje
nie musisz mnie znajdować chętnie podam adres i przyjedziesz na pewniaka ;) :D

Aneczka

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2010, 18:25:54 pm »
kasiagio, no dobra w tym roku to wakacje same mi sie zaplanowały, ale w przyszłym kto wie... :P

efyra

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2010, 19:41:19 pm »
hmm...
wygląda trochę jak siniak...
ale może faktycznie futro odrasta...
a boli go to?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
czarna skóra
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2010, 19:44:53 pm »
Tosia miala czarne futerko i jak liniala to na lysych plackach skory pojawialy sie takie ciemne miejsca. To na pewno odrastajaca siersc. Czasem jak odrastaly malenkie kepki to wygladalo to jak pieprzyki.

nuka

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2010, 20:58:03 pm »
Dżekiemu sczerniała skóra pod oczkiem jak miał w tym miejscu ropsko. Doktor mówił, że czarna skóra może oznaczać martwicę.

Maluch ma czarne placki na skórze, te Doktor też oglądał i stwierdził, że sa ok, są naturalne od zawsze na zawsze.

Aneczka

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2010, 21:07:41 pm »
Nie boli go to, pozwala dotykac i nie interesuje sie tym miejscem
Też poczatkowo myślałam o martwicy, ale nie wiem czy to by sie już wcześniej nie robiło coś, bo od walki mineło 1,5tygodnia, a wczesniej skóra wyglądala normalnie, nawet nie była zaczerwieniona, znaczy zaraz po walce była, ale już na drugi dzien ok.

Uszata_panna

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2010, 21:12:26 pm »
hmm Paszczecik miał jasna skórę pod ciemnymi częściami futra a ciemną pod jasnymi może dlatego jest czarna bo to miejsce "jest naświetlone"

Tolinka

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2010, 21:12:52 pm »
Mi tez przyszlo do glowy matrwica,moze za mocno poturbowali sie i stad zmiana koloru skory,jezeli faktycznie to matrwica to on nie czuje tego czy go cos boli czy nie.Bidulek maly.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
czarna skóra
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2010, 21:35:04 pm »
Aneczka, kiedyś moja tymczasowiczka pogryzła się z Mercedes i jak jej się goiły ranki to wyglądało to identycznie jak na zdjęciu :) Jak dla mnie to odrastające futerko :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
czarna skóra
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 24, 2010, 23:51:45 pm »
Tak tak, sierść. Przecież u osesków mysich, szczurzych, skoczkowych i innych, i wielu innych zwierząt, które rodzą się łyse, ofutrzanie właśnie tak wygląda. Najpierw blada skóra, potem pojawia się pigment, a zaraz po nim meszek i włos. I żadna martwica to nie jest, więc nie masz powodu żeby się przejmować, no chyba że kolejnymi odwiedzinami dzieciaczka :)

Aneczka

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2010, 07:31:32 am »
no, wlasnie sądzę, że na martwice, czy inne zmiany po poturbowaniu jest troche za pózno, bo to już 10dni, a staram sie to miec na oku. Dzisiaj albo jutro wybieramy sie na szczepienie z królasami (mam nadzieje, ze w koncu to wybieranie dojdzie do skutku), to pokaze wetowi. Poza tym on w tym miejscu własnie stracił dużo futra, bo ranka sama w sobie nie była zbyt duża. Gorzej z tym na poszrpanym policzkiem i brudką

nuka

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2010, 07:38:42 am »
Aneczka, bardzo będę się cieszyła że to nie martwica. Tak jak się cieszę, że się pojawiłaś na forum. Wracaj do nas  :blaga:

Co u Was słychać? Jak bąble? Sądząc po opisie bójki chłopaczki nadal wojenke prowadzą, a poza tym co się dzieje? Fotkę jakąś może wstawisz?

Aneczka

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2010, 08:16:35 am »
nuka, no, niestety razem to oni nie będą, zwłaszcza, że Frot strasznie te bójki odchorowuje, przez kilka dni wraca do siebie.
A czy to nie martwica to nie wiem, ale mysle, ze po 10 dniach to troche za pozno na martwice....

nuka

  • Gość
czarna skóra
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2010, 07:52:07 am »
Aneczka, i co z tą czarną skórą? Zarosła futerkiem?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
czarna skóra
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2010, 22:26:45 pm »
Toluś ma czarną skórę prawie wszędzie pod czarnym futrem - pod białym ma normalną.
SylwiaG