Autor Wątek: Ubytek sierści na karku  (Przeczytany 9627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

keram

  • Gość
Ubytek sierści na karku
« dnia: Marzec 28, 2010, 21:47:38 pm »
Od kilku dni... może nawet tygodni zauważyłem że mojej Tosi wypadła sierść na karku. Wygląda to okropnie... No nie tak fatalnie ale jednak się zaniepokoiłem. Sierść ogólnie ma dobrą i ładną. Lecz niestety w tym jednym miejscu jest prawie goła. Na początku myślałem że to zła dieta, więc postanowiłem zmienić jej dietę na bardziej urozmaiconą. Jakby ktoś się pytał o to co jadła:
1. Takie suche jedzonko z Vitapolu. Znajdowało się w nim wszystko (słonecznik itp.).
Wiem że nie wszyscy polecają Vitapol lecz co niestety zaradzić skoro w każdym sklepie zoologicznym i niestety tylko Vitapol i sprzedawca zawsze mówił "każdy bierze tylko z tej firmy więc przeważnie innych nie ma"
2. Zacząłem dawać jej świeże owoce i warzywa. Poczynając od pomidora po ogórka. Robię jej fajne sałatki i mam przy tym frajdę bo zauważyłem że mój uszak bardzo to uwielbia. Po zmianie na świeżą żywność lekko jej odrosła. Ale mało zauważalnie. Myślę że wybiorę się z nią do weterynarza ale to dopiero w połowie kwietniu albo jutro w zależności kiedy będę mógł. Proszę bardzo o pomoc!!

Uszata_panna

  • Gość
Ubytek sierści na karku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2010, 21:52:12 pm »
Vitapol?!I to jeszcze mieszanka?!!! :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :wow
Człowieku zaraz mi tu zamawiaj granulat z Verse Lagi Cuni Complate.I jak tylko dojdzie znaczni stopniowa zmieniac
W jakim wieku jest króliczka?Ma kontakt z innymi uszatkami?
Ma jakąś ściółkę? Co jest w kuwecie?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Ubytek sierści na karku
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2010, 21:54:22 pm »
Jeśli skóra w tym miejscu nie jest zmieniona,to tylko linieje, łyse miejsce z czasem zarośnie.Vitapol to jednak śmieć,a choć w zoologu innego nie ma,to od czego jest net.W internetowym sklepie znajdziesz dobre granulaty nawet w przeliczeniu tańsze od Vitapolu np.Cuni Pro,a z warzywami ostrożnie,nie wszystkie naraz,ale wprowadzane stopniowo np.jedno na tydzień(ogórek oprócz wody i soli mineralnych specjalnie wartości nie ma).

milen963

  • Gość
Ubytek sierści na karku
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2010, 22:02:30 pm »
Oj ja ci chłopcze nie pomogę, ale widzę, że dziewczyny dadzą ci popalić :bejzbol  :lol

keram

  • Gość
Ubytek sierści na karku
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2010, 08:02:07 am »
Króliczek najprawdopodobniej we wrześniu będzie miał roczek. Nie ma kontaktu z innymi uszakami ale w wakacje będzie się spotykał z koleżanką  :przytul . W kuwecie ma ładne bobki, sika tylko w kuwecie ale charakterek się jej nie zmienił. Jest ciągle taka energiczna i radosna.
Dziękuje za nazwy karm.
A czy - Versele-Laga Cuni Complete jest dla królików miniaturek?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Ubytek sierści na karku
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2010, 10:55:43 am »
Jak najbardziej CC jest dla miniaturek (duży też się nie zadławi).Przed wakacjami sprawdż dokładnie płeć obu króliczków,aby potem nie było małych kicających niespodzianek.

keram

  • Gość
Ubytek sierści na karku
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2010, 15:14:02 pm »
Hehe !!! Chciałbym mieć chociaż raz niespodzianki kicające po mieszkaniu  :jupi  Dlatego znajdę lepiej chłopaka dla mojej Tosi (albo dziewczyna jeszcze nie wiem) i obejdzie się bez drugiego uszaka. Chyba że samica potrzebuje swojego mężczyznę  ? Co wy o tym sądzicie?

nuka

  • Gość
Ubytek sierści na karku
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2010, 15:37:00 pm »
Cytat: "keram"
Hehe !!! Chciałbym mieć chociaż raz niespodzianki kicające po mieszkaniu  :jupi  Dlatego znajdę lepiej chłopaka dla mojej Tosi (albo dziewczyna jeszcze nie wiem) i obejdzie się bez drugiego uszaka. Chyba że samica potrzebuje swojego mężczyznę  ? Co wy o tym sądzicie?
Zastanów się co piszesz, bo bzdury jakieś czytam, Twojego autorstwa oczywiście  :/  Jeśli to miał byc dowcip to jest nietrafiony zupełnie

kasiagio

  • Gość
Ubytek sierści na karku
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2010, 15:40:42 pm »
Cytat: "keram"
Hehe !! ! Chciałbym mieć chociaż raz niespodzianki kicające po mieszkaniu :jupi Dlatego znajdę lepiej chłopaka dla mojej Tosi (albo dziewczyna jeszcze nie wiem) i obejdzie się bez drugiego uszaka. Chyba że samica potrzebuje swojego mężczyznę ? Co wy o tym sądzicie
a ja w ogóle nie rozumiem o co chodzi , ale to chyba mi się już mózg zlasował od czytania niektórych postów  :/

Offline parafka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Kobieta
Ubytek sierści na karku
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2010, 15:59:44 pm »
z jednej strony rozumiem to jako chec rozmnozenia królinki, a z drugiej sama nie wiem.

Mi chyba też już mózg się zlasowal jak kasiagio.


keram

  • Gość
Ubytek sierści na karku
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2010, 14:24:26 pm »
Oj szczegóły !!!

Wyściskajcie swoje uszaki !

Chucky123

  • Gość
Ubytek sierści na karku
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2010, 14:27:20 pm »
:hmmm mowcie co chcecie ale i tak ja tego nie rozumiem...