Autor Wątek: Młodziutki baranek z interwencji  (Przeczytany 65086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

samoZło!

  • Gość
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 09, 2010, 15:43:41 pm »
Więc o co chodziło, jeśli nie tylko o ciasteczka? I dlaczego w uzasadnieniu jest nową właśnie o błędach żywieninowych. Powtarzam pytanie o powód braku kontaktu bezpośredniego. Link do choroby Czarusia jest w dziale chorób, tytuł wątku zaczyna się od 'ratunku'. Nie jestem w stanie go wkleić, bo piszę z telefonu.

kasiagio

  • Gość
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 09, 2010, 15:45:27 pm »
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=5825  
  To temat o Czarusiu , dla wszystkich zainteresowanych .

Offline MiA__89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 09, 2010, 15:52:37 pm »
mam pełen szacunek i podziw do waszej pracy .  Sama polecam adopcje gdzie mogę.  Ale skoro powiedziało sie już A , to wypada powiedzieć B. Skoro nie chodzi o ciastko to o co ?? grzyw zadał pytanie o powód. Zostało pominięte. przykryte tekstem o złych paniach od adopcji.  Zamiast wyjaśnienia odsyłacie na stronę allegro. Ja wiem , że to działalnośc charytatywna i bardzo to doceniam. Ale chyba nikt was do tego nie przymusza prawda ??  Forumowicze , skoro już sprawa została wyciągnięta poza wasze grono - chcą rzetelnej odpowiedzi. Wszyscy na to czekają.  Ja osobiście jestem wdzięczna za pomoc przy adopcji , choć niestety nie dosżła ona do skutku. i to nie z winy GA przecież . Ale atmosfera takich niedomówiem zniechęca do adopcji , a chyba nie o to chodzi prawda ??
Spójrzcie jak wielu forumowiczów uważa , że Grzyw jednak spełnił warunki dobrego opiekuna.  Może warto wyjaśnić sprawę ??

(*) Amonek 29.03.2010 (*) Kocham cię Perełko (*)
(*) Blaze`ik 09.09.2010 (*) Kocham cię Płomyczku (*)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 09, 2010, 16:26:05 pm »
Cytat: "MiA__89"
Spójrzcie jak wielu forumowiczów uważa , że Grzyw jednak spełnił warunki dobrego opiekuna.


tylko, że forumowicze nie ponoszą odpowiedzialności, jak się okaże, że królik źle trafi.

Ja po przeczytaniu wątku o Czarusiu królika Grzyw bym nie dała.

Offline MiA__89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 09, 2010, 16:39:15 pm »
Cytat: "azi"
tylko, że forumowicze nie ponoszą odpowiedzialności, jak się okaże, że królik źle trafi.

Zgadza sie , ale nigdy nie ma pewności.

 A chłopak naprawdę walczył o niego ... A nawet rozmowy nie było ... myślę , że nie każdy by tak dbał ...

(*) Amonek 29.03.2010 (*) Kocham cię Perełko (*)
(*) Blaze`ik 09.09.2010 (*) Kocham cię Płomyczku (*)

T-T-A

  • Gość
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 09, 2010, 16:50:47 pm »
Oj, ale się narobiło. Paranoja fakt, bo wszyscy wypowiadający się kochają króliczki, a wszystko zaczyna zmierzać w kierunku dla nich niekorzystnym. Poza tym sytuacja przykra dla wszystkich. ;(
Zauważyłam, że nie tylko Grzyw jest „ obrażony” i rozżalony, ale opiekunki SPK również.
Dochodzi do sytuacji, według mnie niebezpiecznej, krzywdzącej, do uogólnień.
Każdy na forum podziwia oddanie i działalność wolontariuszek SPK i nie oto według mnie chodzi. Chodzi o konkretne sytuacje! Według mnie forum to miejsce wymiany poglądów i to nie koniecznie zgodnych. Czy się mylę?
Mas napisała:
„Leczenie zaś "zaniedbanych"pzez byłych "właścicieli"królików jest długotrwałe i kosztowne,nie można zaś wymagać,aby finansowała je osoba dająca DT.”

No i oto mi przede wszystkim chodzi. Jeden króliczek mniej w DT, to więcej pieniążków na leczenie innych. Tosio, uważam, że potrzebuje opiekuna mogącego finansować przypuszczam długotrwałe leczenie :( i to chyba powinien być priorytet przy adopcji.
Mas, ja również w miarę skromnych możliwości, wspomagałam finansowo szczytną działalność organizacji, a czasu na „ przemyślenia” 11 lat więcej niż Ty i do końca nie muszę mieć tego samego zdania, ani monopolu na rację.
Wataha napisała:
„Gosia/Closter, czy uważasz że tu chodzi tylko i wyłącznie o ciasteczka?
To jest tylko forum, każdy może tutaj udawać zupełnie innego człowieka.”

Uważam, jak większość przedmówców, ze powody odmowy nie powinny być omawiane na forum! I to czy ktoś dał na leczenie Tosia, czy nie zmienia tego faktu.
Tym bardziej, że decyzję podjęto z tego co przeczytałam szybko. I może tu tkwi problem?
Wataha, Twoja wypowiedź sugeruje niestety, ze zainteresowany ma na sumieniu wykroczenia wręcz kryminalne, że podszywa się pod inna osobowość. No, nie podejrzewam, że jest miłośnikiem potrawki z królika, ani króliczym zoofilem, a taka wypowiedź daje wiele do gdybania.
Uważam, że albo nie porusza się pewnych kwestii, albo sytuację stawia się jasno.
Króliki przede wszystkim kocha się za ich brak cech drapieżnika, za ich łagodność, a co z miłośnikami króliczków??
Tym bardziej przykre, że wszystkim czytającym na forum przyświeca jeden główny, najważniejszy cel – godne, szczęśliwe i zdrowe życie uszaczków !!

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 09, 2010, 17:09:39 pm »
T-T-A, "Tym bardziej przykre, że wszystkim czytającym na forum przyświeca jeden główny, najważniejszy cel – godne, szczęśliwe i zdrowe życie uszaczków !!" zgadzam się z Tobą, dlatego może dobrze byłoby się zastanowić nad całą sytuacją. Czy aby na pewno słuszną decyzję podjęto. Bardzo Was szanuję za to co robicie, i szalenie dziękują za trzy potworki jakie mam w domu, ale uważam że decyzja jest krzywdząca. Ktoś kto chce jechać po lekarstwo dla króliczka 100 km w jedną stronę nie może być zły.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 09, 2010, 17:10:40 pm »
Cytat: "T-T-A"
Uważam, jak większość przedmówców, ze powody odmowy nie powinny być omawiane na forum!  


czy powody odmowy są podane czy nie zawsze się dostaje GA. Forumowicze oceniają osoby na podstawie wypowiedzi na forum, my na podstawie dokumentów i swoich źródeł.  Kierujemy się zasadą "dobro królika przede wszystkim". Tak jak pisałam niepotrzebnie "nakręca" się adopcje a potem wszyscy się na nas wyżywają bo faworyt/faworytka nie dostał/dostała królika.
Chciałam wyrażenie napisać, bycie aktywnym uczestnikiem forum oraz rekomendacja innych nie powoduje, że dostaje się królika z "automatu". My czyli pośrednicy odpowiadamy za królika i dom do jakiego trafi. Jeżeli są jakiekolwiek zastrzeżenia, to odmawiamy adopcji.

samoZło!

  • Gość
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 09, 2010, 17:17:53 pm »
Powtarzam raz jeszcze z uporem maniaka, nie dano nawet szansy kontaktu. Pomijam już choćby taką opcję, jak umowę adopcyjną warunkową, np. na miesiąc z full kontrolą. Zresztą, wracając do sedna sprawy, wciąż nie odpowiadacie na moje skrajnie konkretne pytania.

Ruffi

  • Gość
Hahah
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 09, 2010, 17:22:11 pm »
Zastanówcie się po co jesteście. To króliki szukają domów!!! A ten człowiek od Czesia gdyby miał kaprys to poszedłby do jakiegokolwiek zoologicznego i zakupił sobie jakiś egzemplarz. I żaden idiota by tego mu nie zabronił!!! Ale zauważyłam tu, że ludzi którzy chcą zaoferować pomoc gnębi się. Sami stwierdzacie, że dość szybko podjęta została decyzja w tej sprawie. Dla mnie już jesteście ułomni. Pożyjcie trochę, poobserwujcie świat.

Nawet kastracja nie pomoże na ludzki idiotyzm!

samoZło!

  • Gość
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 09, 2010, 17:22:23 pm »
Czemu pani Wice nie napisze o źródłach? Gdy tylko trafię do kafejki wkleję tekst odmowy, w którym napisano nieprawdę.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 09, 2010, 17:26:51 pm »
Ruffi, jesteś tu od paru godzin... wypowiadasz się ale spuść trochę z tonu... obrażasz ludzi którzy wykonują kawał dobrej roboty !! dziewczyny podjęły decyzje i nie zależnie czy się z nią zgadzam czy nie mają do tego pełne prawo... a ty wpadłaś tu na chwilę i najeżdżasz na ludzi...

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 09, 2010, 17:29:42 pm »
Cytat: "T-T-A"
Twoja wypowiedź sugeruje niestety, ze zainteresowany ma na sumieniu wykroczenia wręcz kryminalne


To ty tak uważasz, ja nie robię z nikogo kryminalisty. Chodziło mi o to, że już było kilka takich sytuacji, że osoby na forum wyglądały na godne zaufania, miały poparcie innych użytkowników, a w rzeczywistości okazywało się zupełnie coś innego i nie mam tu na myśli kryminalnych wykroczeń tylko brak miłości do zwierząt, traktowanie ich jak przedmioty a wszystko po to by spełnić swoją zachciankę o posiadaniu słodkiego króliczka trzymanego w ciasnej klatce itp. już nie wspomnę o wysyłaniu królików paczką co ty T-T-A popierasz.

Ruffi

  • Gość
:)
« Odpowiedź #193 dnia: Maj 09, 2010, 17:36:37 pm »
Może i zarejestrowana jestem od paru godzin ale obserwuje forum już długi czas. Czemu nie sprawdzacie ludzi którzy chcą adoptować nieboraka jakiegoś? Jeśli są to Wasze schematy to czas je zmienić bo się nie sprawdzają. Radzę zajrzeć na www.dogomania.pl  lub inne fora pomagające różnym zwierzakom, tam ludzie mają doświadczenie i wiedzę. Nie najeżdżam ludzi, nie jest to moją intencją. Ale całe to forum jest chyba po to by pokazać jacy to my jesteśmy wspaniali a inni są be. Klika.Może na innych wątkach są bardziej życiowi ludzie. Poobserwuję.

samoZło!

  • Gość
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 09, 2010, 17:41:17 pm »
Wataha, jeżeli mnie podejrzewasz o jakikolwiek z tych punktów, to zostawiam to bez komentarza. Po prostu bez komentarza. O ile były tu posty do tematu nic nie wnoszące, o ile Twój jest absurdalny i jestem przekonany, że nie tylko w moim odczuciu

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #195 dnia: Maj 09, 2010, 17:49:04 pm »
Cytat: "Ruffi"
Nie najeżdżam ludzi, nie jest to moją intencją.


a to ??
Cytat: "Ruffi"
Dla mnie już jesteście ułomni.

Cytat: "Ruffi"
I żaden idiota by tego mu nie zabronił!!!


sama sobie przeczysz...

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #196 dnia: Maj 09, 2010, 17:50:51 pm »
Ludzie nie chce tu stawać po czyjejś stronie ale robicie z tego zbyt wielkie halo choć macie trochę racji...ja też osobiście doświadczyłam odmowy ze strony SPK i też z głupiego i błahego powodu i też mnie to zabolało i to mocno ale czy robiłam z tego powodu jakieś halo? napisałam dziewczynom że się z nimi nie zgadzam i poprosiłam o ponowne rozpatrzenie prośby do której nie doszło...ale było minęło...
I to ze usłyszałam on nich Nie nie znaczy ze jestem jakimś potworem...kocham zwierzęta czasami nawet bardziej niż ludzi i dlatego poszukałam po różnych ogłoszeniach i znalazłam uszatka który potrzebował domu który mu zaoferowałam i jak możecie zobaczyć na zdj w moich wątkach nie ma mu źle!

Dlatego nie róbcie z tego wielkiej awantury bo nie warto... i tak to zdania dziewczyn nie zmieni i tak...A Grzyw jeśli chcesz oferować uszatkowi wspaniały dom to nic ci nie szkodzi na przeszkodzie tyle uszatków poszukuje domu wystarczy poszukać na ogłoszeniach a takich jest nie mało...I dobrze wiem jak sie czujesz bo sama przez to przeszłam ale powtarzam świat sie nie zawalił że dostałeś odmowę z ich strony.

To tyle ode mnie a tak w ogóle to troszkę zaśmiecacie wątek małego kłapouszka :P

Ruffi

  • Gość
odnośnie ostrzeżenia
« Odpowiedź #197 dnia: Maj 09, 2010, 17:56:09 pm »
Prosze mi tu napisać kogo personalnie obraziłam? A nie użytkownicy forum. I wy zbieracie kase na chore uszatki. Szkoda słów. To jest naciągactwo, a to już podlega pod kodeks cywilny. Zdaje się że zapomnieliście po co tu jesteście. To nie Króliki są dla was a wy dla Królików!

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #198 dnia: Maj 09, 2010, 17:56:26 pm »
Cytat: "samoZło!"
Czemu pani Wice nie napisze o źródłach? Gdy tylko trafię do kafejki wkleję tekst odmowy, w którym napisano nieprawdę.


myślę, że dokładnie sprawę przedstawi osoba, która odmówiła adopcji. Ja nie jestem stroną w tym sporze.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Młodziutki baranek z interwencji
« Odpowiedź #199 dnia: Maj 09, 2010, 18:01:19 pm »
Ruffi, jak dla mnie GA. to wystarczy... wczytując się dalej właściwie Phalaenopsis bo to o jej decyzji jest cała ta rozmowa... Znowu SPK wyzywasz od naciągaczy...