Autor Wątek: Hodowle królików.  (Przeczytany 57257 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Hodowle królików.
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 16, 2010, 18:59:26 pm »
Cytuj
W jakim stopniu? W jaki stopniu hodowla np Shell szkodzi pseudohodowcom spanieli? W żadnym. Bo pseudo jest nastawiona na zysk, więc produkuje masowo zwierzęta. W normalnej hodowli mioty pojawiają się rzadko.

Jest różnica.
W wypadku psów pseudohodowle powstały przez popularyzację danej rasy (mają także normalne hodowle), a wypadku królików są TYLKO pseudohodowle. o;


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Hodowle królików.
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 16, 2010, 19:00:16 pm »
Cytat: "ppx"


Zauważyłam, że to Ty specjalnie źle interpretujesz moje słowa na moją niekorzyść, a wmawiasz mi ten czyn, że to ja ponoć prowokuję.  :oh:


To źle zauważyłaś. Piszesz dość niezrozumiale, staram się interpretować twoje posty tak, jak być chciała, żeby były zinterpretowane.


Cytat: "ppx"
Ty również mieszasz i to bardzo.

Ja? A niby dlaczego? Wybacz, ale bez argumentów takie stwierdzenia nie mają u mnie wartości. Raz piszesz tak, raz co innego.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Hodowle królików.
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 16, 2010, 19:00:32 pm »
Cytuj
Ale znasz taką osobę? I odpowiedź "Bo tak" nie jest żadną odpowiedzią.

A Ty znasz osoby, które kupiłyby na złe cele króliki z mojej hodowli?

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 7:01 pm ]
Cytuj
Ale znasz taką osobę? I odpowiedź "Bo tak" nie jest żadną odpowiedzią.

A Ty znasz osoby, które kupiłyby na złe cele króliki z mojej hodowli?


megana88

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 16, 2010, 19:02:35 pm »
Ciapusia nie wiem czy jest sens brnąć w tę rozmowę. Przypomina mi to okres dojrzewania kiedy rodzice starają się dla Ciebie jak mogą, a Ty celowo prowokujesz do kłótni. 16 lat to buntowniczy wiek i ta cała dyskusja przypomina mi właśnie "a ja i tak Wam pokażę". Nie ma w tej dyskusji racjonalnych argumentów, no chyba, że za racjonalny uznamy powiedzenie "bo tak". Nie próbujesz nas wysłuchiwać, typowe dla Twego wieku. Żadna opinia nie wywołuje w Tobie refleksji, a wręcz przeciwnie - daje Ci kolejny powód do uważania się za najmądrzejszą na świecie. Na taką hodowlę i tak Cię nie stać, więc na chwilę obecną daj sobie z tym spokój i napisz jak będziesz miała fundusze chociażby na mijesce do tej hodowli.

Shell

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 16, 2010, 19:02:41 pm »
Ciapusia, zgadzam się z Tobą bowiem uważam, że moja hodowla w niczym nie przeszkadza pseudo. No ale ja jako hodowca mam na tyle wiedzy i zaparcia o dobro swojej rasy, że edukuję ludzi. Strasznie dużo telefonów mam o szczenięta od ludzi takich zwykłych, psa do domu, dla dziecka, do kochania, na kolana... Strasznie dużo tych ludzi dostaje szoku po podaniu ceny, ale też strasznie dużo tych ludzi nie ma pojęcia o tym czym jest rodowód i ja mam naprawdę satysfakcję kiedy osoba chcąca kupić psa "po prostu cavaliera" po rozmowie ze mną mówi "dziękuję, teraz będę szukać tylko szczeniaczka z rodowodem." To jest to co mogę zrobić kontra pseudo.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Hodowle królików.
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 16, 2010, 19:03:19 pm »
Zaraz zaraz... to ty już masz hodowlę? Zgupiałam :oh:

Poza tym znowu unikasz odpowiedzi na moje pytania, to nie jest fair.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Bella

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 16, 2010, 19:06:55 pm »
Ppx, nie poznaję Cię. Zaczynam nabierać wątpliwości, czy ktoś inny nie pisze w Twoim imieniu.
 
Ta ironia kilka postów wcześniej była zbędna i dla wielu osób (w tym także dla mnie) niezrozumiała. Kolejna hodowla nie pomoże w walce z pseudohodowcami. Większość osób na tym forum nie popiera hodowli. Tak, owszem dlatego , ponieważ jest to konkurencja dla adopcji. Ludzie zamiast adoptować królika po przeżyciach będą kupowali króliki z Twojej hodowli. A te z adopcyjnej będą czekać i czekać na swój stały dom. Ty się pewnie ze mną nie zgodzisz. OK, szanuję to. Każdy ma prawo do swoich poglądów. I to, że np. Ciapusia myśli inaczej od Ciebie nie powinno być powodem do kłótni. To jest moje zdanie. I załóż tą swoją upragnioną hodowlę. Tylko nie oczekuj na to, że ja będę to popierać.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Hodowle królików.
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 16, 2010, 19:07:36 pm »
Nie, dobra, przeczytałam "kupiły", a tam jest "kupiłyby".

Ppx, z pewnością jest wiele takich osób, ale pytanie bardzo dziwne, z resztą jak wiele twoich pytań i jak zwykle nic nie ma wspólnego z pytaniem zadanym tobie. Cóż, widocznie ty już tak masz.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

megana88

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 16, 2010, 19:07:49 pm »
ppx w przeciwieństwie do Ciebie, zanim tu weszłam przeczytałam cały wątek dokładnie, linki w nim zamieszczone oraz historię Twojego "cudownego rozmnożenia". Fakt, że zajęło mi to sporo czasu, ale widać warto, bo mogę sensownie argumentować swoje wypowiedzi. Polecam Ci przeczytanie całego wątku od początku, a nie po "łepkach". Może Cię oświeci...

Jovitte

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 16, 2010, 19:11:24 pm »
megana88, popieram i wzywam do tego po raz któryś- jak można się odnosić do wątku, którego się nie przeczytało?. A tak to niestety wygląda..

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Hodowle królików.
« Odpowiedź #210 dnia: Marzec 16, 2010, 19:13:44 pm »
Cytat: "ppx"
a wypadku królików są TYLKO pseudohodowle. o;
Przeciez w Polsce jest duzo zarejestrowanych hodowli krolikow rodowodowych.

Bella

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #211 dnia: Marzec 16, 2010, 19:15:37 pm »
Cytat: "Tocha"
Przeciez w Polsce jest duzo zarejestrowanych hodowli krolikow rodowodowych.


Taka jest np. hodowla Shell.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Hodowle królików.
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 16, 2010, 19:15:45 pm »
Cytuj
Pierwszy miot mógł się pojawić, miały być dwie panny.. Drugi był niedopuszczalny, wiedziałaś że masz parkę.. Ale było, minęło, po co psuć sobie nerwy i wypominać?.

Mam sobie Kicka. Rozmyślam nad jego kastracja ze dwa lata temu i drugim królikiem, rodzice oczywiście - NIE!
I tak mi smutno na wieść (Lucy wtedy jeszcze nie było), że drugie zwierzątko dopiero będzie jak Kicek umrze. :(.
Potem tajny plan - adopcja Fizi.  :P
Trudno było, ale się udało.
Pomyślałam "a kto ją weźmie, jak nie ja?". Zawsze chciałam dwa króliki, "ale nie rodzice by mnie zabili"-pomyślałam. Potem czytam, że jak nikt się nie znajdzie to niestety Fizia do uśpienia, nie chciałam jej mieć na sumieniu, już miałam na sumieniu świnkę morską ze szkoły, którą miałam na ferie dwa tygodnie, chciałam ją wziąć na wakacje, ale mama się nie zgodziła z powodu wyjazdu. Po wakacjach miałam ją wziąć na stałe do siebie, ale zmarła u kogoś podczas wakacji. :<
Więc przyniosłam ją do domu "ma zostać i kropka", rzekomo królik z klatką zostawiony pod śmietnikiem, więc nie ma komu go oddać z powrotem  :diabelek .
Przez tydzień, było "po co nam dwa króliki, masz ją oddać komuś, bo wróci znów pod śmietnik!", ale wiedziałam, że moja mama w końcu ją polubi i tylko tak straszy. ^^
Pomyśleć, że kiedyś nie mogłam mieć żadnego zwierzaka, a w końcu mam trzy.  :rotfl2
Co do puszczania - to nie ja je razem puściłam.
Przy mnie ojciec chciał je wypuścić razem ! Ja z mordą i ochrzanem oczywiście. (nie, na początku spokojnie mu wytłumaczyłam, że nie chcę młodych królików) . On upierał się, że królik (Kicek) jest za stary, aby był płodny.
Wypuścił je razem bez mojej zgody i wiedzy razem jak byłam w szkole.


Bella

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 16, 2010, 19:23:48 pm »
Ppx, jesteś KOMPLETNIE nieodpowiedzialna. Pomyślałaś może, co by było, gdyby rodzice nie zaakceptowali drugiego królika. Trafiłby pod śmietnik ??

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Hodowle królików.
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 16, 2010, 19:26:01 pm »
Cytuj
To źle zauważyłaś. Piszesz dość niezrozumiale, staram się interpretować twoje posty tak, jak być chciała, żeby były zinterpretowane.

tak, tak jestem osobą, która uwielbia zabijać i znęcać się nad chorymi królikami ^^.
dzięki, co tam jeszcze o mnie ciekawego powiesz?
Tyle, rzeczy o sobie jeszcze nie wiem.  :co_jest

Cytuj
Ja? A niby dlaczego? Wybacz, ale bez argumentów takie stwierdzenia nie mają u mnie wartości. Raz piszesz tak, raz co innego.

Ty tysz.


Cytuj
Ciapusia nie wiem czy jest sens brnąć w tę rozmowę. Przypomina mi to okres dojrzewania kiedy rodzice starają się dla Ciebie jak mogą, a Ty celowo prowokujesz do kłótni. 16 lat to buntowniczy wiek i ta cała dyskusja przypomina mi właśnie "a ja i tak Wam pokażę". Nie ma w tej dyskusji racjonalnych argumentów, no chyba, że za racjonalny uznamy powiedzenie "bo tak". Nie próbujesz nas wysłuchiwać, typowe dla Twego wieku. Żadna opinia nie wywołuje w Tobie refleksji, a wręcz przeciwnie - daje Ci kolejny powód do uważania się za najmądrzejszą na świecie. Na taką hodowlę i tak Cię nie stać, więc na chwilę obecną daj sobie z tym spokój i napisz jak będziesz miała fundusze chociażby na mijesce do tej hodowli.

Odniosłam takie wrażenie o was. :)
Nawet sama wymyśliłam sobie(sic!) przez ten czas argument czemu miałabym nie zakładać hodowli (zupełnie inny, niż wasz) i wpadł mi inny pomysł.

XD'



Cytuj
ppx w przeciwieństwie do Ciebie, zanim tu weszłam przeczytałam cały wątek dokładnie, linki w nim zamieszczone oraz historię Twojego "cudownego rozmnożenia". Fakt, że zajęło mi to sporo czasu, ale widać warto, bo mogę sensownie argumentować swoje wypowiedzi. Polecam Ci przeczytanie całego wątku od początku, a nie po "łepkach". Może Cię oświeci...

Ej, już go przeczytałam, wtedy gdy napisałam tego posta, co uznałyście za prowokację, a ja chciałam wam coś tylko pokazać. o__O'


Zmieniłyście zdanie o mnie, nie interesuje mnie co ktoś myśli na mój temat, lecz ja toleruję zdanie innych, nie tak jak wy.

(jak ktoś ma inne zdanie, niż ja to akceptuję to)

Jak zauważyłyście (nawet pisałam), że nie mam nic przeciwko wykupowaniu królików z allegro, a to był tylko przykład z tym nakręcaniem ph. ._.'


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Hodowle królików.
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 16, 2010, 19:26:52 pm »
W komentarzach ppx, Ciapusi i innych się pogubiłam, więc się nie wypowiadam.

Shell nie myśl że się czepiam, bo tak nie jest i chcę zrozumieć. Wyjaśnij mi o co Ci chodziło z tym Everestem? Bo ja to rozumiem tak - wiele ludzi chce osiągnąć szczyt, ale jest to wyprawa niezwykle kosztowna. Przypuszczam, że bardzo wielu ludzi na to nie stać i po prostu osiągnięcie szczytu pozostaje marzeniem. Pozostałe osoby mogą sobie na to pozwolić i próbują. No i jest pewnie niewielki odsetek, który zrobi wszystko, żeby tylko spełnić to marzenie, jest gotów nawet się zapożyczyć. Jeśli należysz do ostatniej grupy, to oki, ale jeśli nie, to nadal nie rozumiem. Może to dlatego, że ja sama nigdy nie doprowadziłabym do tego, żeby mieć długi, ale żeby kontynuować moje hobby, czy spełnić marzenie.

No i tak z czystej ciekawości - piszesz że jacyś ludzie byli zaszokowani ceną Twoich szczeniaków. Szok był spowodowany ceną bardzo wysoką, czy bardzo niską?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Hodowle królików.
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 16, 2010, 19:27:16 pm »
Cytat: "Bella"
Ppx, jesteś KOMPLETNIE nieodpowiedzialna. Pomyślałaś może, co by było, gdyby rodzice nie zaakceptowali drugiego królika. Trafiłby pod śmietnik ??

Nie, zostałby uśpiony u poprzedniej opiekunki, też z powodu rodziców, nie jej.

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 7:28 pm ]
Cytuj
Przeciez w Polsce jest duzo zarejestrowanych hodowli krolikow rodowodowych

To, że mają rodowód to wcale nie oznacza, że to nie jest pseudohodowla.
Zdarzają się też takowe u psów, ale sporadycznie.

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 7:31 pm ]
A i pewnie zszokowaliście się agresją z mojej strony (wiem, że raczej jestem spokojna), ale poniosło mnie. :P Każdy ma prawo czasem się zdenerwować. :3
Po prostu waszymi wypowiedziami, zaczęliście coraz bardziej przypominać mi mojego ojca...


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Hodowle królików.
« Odpowiedź #217 dnia: Marzec 16, 2010, 19:31:49 pm »
Dziękuję wszystkim za udział w tej "wymianie zdań". Osoby, które chciały porozmawiać merytorycznie i na temat, osoby, które pytały i nie otrzymały odpowiedzi - przepraszam za zakończenie rozważań. Uważam, że już po stokroć dosyć tego bajzlu. Niestety osoby umiejące się porozumiewać i wyrażać ucierpią z powodu braku tej umiejętności u innych użytkowników, ale basta. Dość tego. Jedno wielkie przegięcie, a nie dyskusja.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan